הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

sigi

משתמש פעיל
התחלתי לעבוד באוקטובר, האם אני זכאית לאבטלה?
כי כפי שראיתי, חודש עבודה נחשב, גם אם עבדת יום אחד באותו חודש. כך שזה בול ששה חודשים, זה אכן כך?
(בסימולטור של ביטוח לאומי הוא נותן להכניס מספטמבר עד פברואר, אבל לי אין ספטמבר... מה זה אומר לגביי??)

zs7177

משתמש צעיר
ראיתי שמתחת לגיל 28 דמי האבטלה נמוכים משמעותית
משהי יודעת מה החוק כשמגיעים לגיל 28 באמצע התקופה?

גיטרה

משתמש מקצוען
מישהו יודע אם יש השפעה לתלוש הקרוב - של מרץ, לגבי האבטלה? אם התלוש יהיה מלא, למרות שהוצאתי לחל"ת באמצע החודש, זה עלול לפגוע בזכויות שלי וביכולת לקבל את האבטלה?
אני שואלת, כי המשכורת אצלינו בדר"כ מחושבת בדיליי של חודש, כל יום חופש / מחלה / בונוס שצברתי במהלך ינואר, יופיע רק בתלוש סוף פברואר כדוגמה. השאלה היא אם גם לחל"ת הנוכחי יתייחסו בצורה כזאת או שיהיו מחוייבים לקזז כבר עכשיו. אין לי כ"כ את מי לשאול במחלקת השכר כרגע.

Prk

משתמש פעיל
בלת"ק
האם יש סיכוי לקבל הארכה לתקופת אבטלה לאחר ניצול כל הימים בשל המציאות החדשה?

שולי איטח

משתמש מקצוען
שאלה: כאחת שעובדת בשתי מקומות עבודה שאחד מהם הוא תקן של משרד החינוך ואחד מהם הוא שכיר רגיל ומאחר והשמועות שהשעות תקן ישולמו ומאידך שכר השעתי לא ישולם האם יש אפשרות לחתום על השכר השעתי אבטלה או שמאחר ומקלים את התקן הוא מונע מהאשרות לחתום אבטלה?
בקיצור השאלה אחד שעבד בשתי מקומות ואחד מהם הפסיק לעבוד האם יכול לחתום אבטלה באותו מקום?

כרגע את חותמת קודם כל
את השכר הרגיל תקבלי מלא
מהאבטלה של המקום שני יקזזו לך בגלל שיש עוד מקום
אבל אין מצב שתפסידי משהוא מהמקום של התקן בגלל האבטלה-יש מצב שלא תקבלי כלום אם המקום שמשלם רגיל זה כבר התקרה שמגיע לך

חשוב אם זה באותו מקום כלומר חלק תקן ועליו תקבלי וחלק ספירת שעות או משהוא אחר ועליו לא תקבלי -אז אין מה לעשות כי אין אבטלה על חלק מהשכר!!
רק אם זה מעבידים שונים אפשרי

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
לא העתי לעבודה מתחילת שבוע מרצוני -
אין לי סידור לילדים והמעסיק לא מאפשר עבודה מהבית בשום אופן.

האם יש סיבה שתגרום למעסיק לא לתת לי אישור על חל"ת?

שולי איטח

משתמש מקצוען
שואלת בשביל חברה: עבדה כשכירה סה"כ 3 חודשים, האם יכולה לחתום אבטלה?

לכאורה אם רק 3 חודשים עובדת בכלל אין לה זכאות
אלא אם כן עבדה במקומות אחרים קודם
צריך 6 חודשים

אבל אולי ישנו את זה, נראה קצת הזוי אבל הכל כרגע הזוי אז מה איכפת לה לחתום רגע בשירות התעסוקה

אציין שוב לחתום צריך מייד
להגיש טפסים ותביעה לביטוח לאומי אפשר גם בעוד חצי שנה

שניתה

משתמש מקצוען
לכאורה אם רק 3 חודשים עובדת בכלל אין לה זכאות
אלא אם כן עבדה במקומות אחרים קודם
צריך 6 חודשים

אבל אולי ישנו את זה, נראה קצת הזוי אבל הכל כרגע הזוי אז מה איכפת לה לחתום רגע בשירות התעסוקה

אציין שוב לחתום צריך מייד
להגיש טפסים ותביעה לביטוח לאומי אפשר גם בעוד חצי שנה
תודה!
ולחתום, לא יעשה לה כלום גם אם בסוף לא תממש את זה?
לא תצטרך להתנצל למעסיק אם יחזור להעסיק אותה בעוד חודש, נגיד?

שולי איטח

משתמש מקצוען
לא העתי לעבודה מתחילת שבוע מרצוני -
אין לי סידור לילדים והמעסיק לא מאפשר עבודה מהבית בשום אופן.

האם יש סיבה שתגרום למעסיק לא לתת לי אישור על חל"ת?

המעסיקים עדין לא יודעים מה יצטרכו להסביר , אולי יהיה דרישה להסביר מדוע הוציאו לחלת ולא נתנו לעבוד מהבית וכד
לכן יש כאילו שחוששים
אלא אם כן באמת המקום צמצם משמעותית

במקרה שלך יכול להיות שהחוקים החדשים בכלל לא מאפשרים יציאה מהבית למקומות לא חיוניים אם את לא חיונית ואי אפשר לעבוד מהבית תנסי לדרוש
רק אולי אל תשמשי בסיבה של הילדים אלא של החשש לצאת התחבורה ההוראות לנסות להישאר וכו

שולי איטח

משתמש מקצוען
תודה!
ולחתום, לא יעשה לה כלום גם אם בסוף לא תממש את זה?
לא תצטרך להתנצל למעסיק אם יחזור להעסיק אותה בעוד חודש, נגיד?

המעסיק הוציא אותה לחלת או לא? אם הוציא אותה לחלת למה צריכה להתנצל? אין למעסיק קשר לזכאות של ביטוח לאומי
זה 2 נושאים שונים
1.המעסיק מוציא לחלת, נקודה.
2.העובד דואג להירשם בשירות התעסוקה, ולהגיש תביעה לביטוח לאומי, אמנם הוא צריך טפסים מהמעסיק אבל הזכאות זה מול ביטוח לאומי

אם לא הוציא אותה וממשיכה לעבוד אז למה היא רוצה לחתום?

A Y G

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
ביטוח לאומי זה להגשת התביעה לא דחוף ובכלל לא בטוח שיטפלו אלא רק לאחר 30 יום
מה שקריטי לכולם זה להירשם בלשכת התעסוקה ואם לא נפתח לשלוח להם טופס במייל מצו"ב

אם לא נרשמים אין דרך לקבל אחורה!!!
אם נרשמתם סתם לא קרה כלום אפשר לא להגיש תביעה
מה עושים עם המסמך הזה?

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם אני מועסקת בכמה מקומות עבודה, אחד מציעה חל"ת השאר ממשיכים כרגיל יש לי עניין לשדר טפסים של אבטלה על מעסיק אחד או שלא יעזור לי ??

תודה לכולם!

שפריצרית

משתמש מקצוען
מילאתי את קובץ הוורד ושלחתי למייל שפרסמה לשכת התעסוקה, עדיין לא קיבלתי שום תגובה במייל.
באתר אני לא מצליחה להרשם בשום אופן.
האם זה מספיק?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מילאתי את קובץ הוורד ושלחתי למייל שפרסמה לשכת התעסוקה, עדיין לא קיבלתי שום תגובה במייל.
באתר אני לא מצליחה להרשם בשום אופן.
האם זה מספיק?
לדבריהם שלהם זה מספיק (דברתי בצ'אט עם עובדת הלשכה כשהאופציה הזו עוד עבדה).

חד משמעית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אם אני מועסקת בכמה מקומות עבודה, אחד מציעה חל"ת השאר ממשיכים כרגיל יש לי עניין לשדר טפסים של אבטלה על מעסיק אחד או שלא יעזור לי ??

תודה לכולם!
מצטרף לשאלה, האם ניתן להרשם לקבלת דמי אבטלה כאשר החל"ת הוא ממקום עבודה אחד מתוך שניים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה