הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לביטוח לאומי, אם פתחה פניה בלי קוד יכולה עכשיו לפתוח?
אם יש לה קוד לאתר של ביטוח לאומי אז באזור האישי היא יכולה לראות את התביעה, מצבה, זמן טיפול וכו
ונראה לי שיש שם אופציות נוספות
(ככה זכור לי מדמי לידה)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
רשמתי לא, זה בעייתי?
שאלה נוספת:
התחלתי עבודה לפני חודשיים ועברתי אליה מעבודה שהיה לי בה רצף של יותר מ12 חודשים.
אוכל לקבל דמי אבטלה?
לגבי הלא להערכתי זה לא בעייתי.
לגבי רצף העבודה. לא משנה מקום העבודה אלא שיתקיים רצף של חודשים במצטבר בכל מקום עבודה שהוא.

מעט דבש

משתמש רשום
נערך לאחרונה ב:

מידי פעם

משתמש פעיל
תודה מראש לעונים...:
1.מי שנרשם מוקדם יותר בביטו"ל- בקשתו תטופל קודם?
2.אם הוציאו אותי לחל"ת במקום עבודה אחד, אך באחד מ6 החודשים האחרונים היתה לי הכנסה נוספת ממקום עבודה אחר- יש לכך השפעה על דמי האבטלה? אני אמורה לדווח על כך?

מעט דבש

משתמש רשום
2.אם הוציאו אותי לחל"ת במקום עבודה אחד, אך באחד מ6 החודשים האחרונים היתה לי הכנסה נוספת ממקום עבודה אחר- יש לכך השפעה על דמי האבטלה? אני אמורה לדווח על כך?

תקראו את כל השרשור
כן יש מה לעשות
יש דמי אבטלה למקום אחד רק שהחישוב שונה
לוקחים את כל המשכורת מכל מקומות העבודה לפני האבטלה, מחשבים כמה אבטלה מגיעה
ומהסכום המחושב מורידים את השכר שעדין ממשיכים לקבל.
לפעמים זה יוצא הרבה ולפעמים כלום (במשכורות גבוהות
דוגמאות: מקווה שיעזור לכולם לחשב אבל בכל מקרה תחתמו גם אם נראה לכם שלא ייצא כלום אולי ישתנו הכללים....
דוגמא א
מקום 1- 3000, מקום 2- 3000 סה"כ הכנסה 6000
נניח מעל גיל 28 ל 6000 שח - מקבלים 72% שזה 4320 שח, בביטוח לאומי יחשבו שהעובד כבר מקבל 3000
ויתנו לו רק 1320 על המקום השני.
(לעומת מקום אחד של 3000 בלבד שהיה מקבל 2400.)
דוגמא ב
מקום 1- 8000, מקום 2- 8000 סה"כ הכנסה 16000
נניח מעל גיל 28 ל 16000 שח - מקבלים בערך 48-49% שזה 7770 שח, בביטוח לאומי יחשבו שהעובד כבר מקבל 8000
ואז לא יקבל כלום על המקום השני.
(לעומת מקום אחד של 8000 בלבד שהיה מקבל 5250.)

מידי פעם

משתמש פעיל

קראתי הכל.
לא זו התשובה לשאלה שלי.
אני עובדת סה"כ במקום אחד.
רק שהיה חודש אחד בודד בחצי השנה באחרונה- שבו היתה לי הכנסה נוספת. השאלה האם ואיך זה מחושב לאבטלה...

logy

משתמש רשום
אם המעסיק מילא בבל 1415 את נתוני השכר וכו' צריך גם להעלות תלושים לביטוח לאומי??

שולי איטח

משתמש מקצוען
אם המעסיק מילא בבל 1415 את נתוני השכר וכו' צריך גם להעלות תלושים לביטוח לאומי??
לא צריך
אם בכל אופן יש משהוא חריג יתכן ובביטוח לאומי יבקשו תלושים
ולכן מומלץ לכל מי שיש הפרשים משמעותיים או הגדלה מיוחדת מראש להעלות לתלושים , לא חובה ייתכן ולאף אחד לא יהיה זמן לבדוק

שולי איטח

משתמש מקצוען
קראתי הכל.
לא זו התשובה לשאלה שלי.
אני עובדת סה"כ במקום אחד.
רק שהיה חודש אחד בודד בחצי השנה באחרונה- שבו היתה לי הכנסה נוספת. השאלה האם ואיך זה מחושב לאבטלה...

כן, החישוב הוא ממוצע של ההכנסות בחצי שנה האחרונה לכן אם היה עוד תלוש מחשבים אותו בממוצע כלומר מחלקים את השכר שקיבלת ל6 חודשים

אם זה שכר חריג ייתכן ויבקשו לדעת מה זה, אולי זה הופעה/תכנית או דברים שונים שביטוח לאומי טוען שאינם שכר עבודה

שולי איטח

משתמש מקצוען
זה מאוד משנה אם זה כמה מקומות או מקום אחד
קודם כל לבדוק האם בכלל מגיע אבטלה על ההכנסות (האם נוכה והופרש עבורם ביטוח לאומי?)
מקום אחד שירד חלקית זה בעיה, כמה מקומות יש מה לבדוק
אם זה מקום אחד שירד בבת אחת מ 5000 ל500 לא נראה שכדאי להשאיר שכר כ"כ נמוך ואז לא לקבל בגלל זה
תבדקו גם השלמת הכנסה כמו שרשמה מעט דבש-תודה רבה על ההוספה!
מציעה להתיעץ פרטני עם ביטוח לאומי הם עונים לשאלות , מאחר ושכר סופרים קצת שונה

דאבל-קליק

משתמש מקצוען
יש לי 2 שאלות למבינים בענין:
1. נרשמתי בביטוח לאומי ובלשכת התעסוקה, משניהם קיבלתי אישור קבלה במייל, מה עכשיו? אמורים להתקשר אליי לאמת? ומתי בכלל דמי האבטלה אמורים להכנס לחשבון?
2. עבדתי חצי חודש מרץ, האם המעסיק צריך להוציא לי על זה תלוש? והאם זה לא יבטל את דמי האבטלה של חודש מרץ?
תודה!

שולי איטח

משתמש מקצוען
יש לי 2 שאלות למבינים בענין:
1. נרשמתי בביטוח לאומי ובלשכת התעסוקה, משניהם קיבלתי אישור קבלה במייל, מה עכשיו? אמורים להתקשר אליי לאמת? ומתי בכלל דמי האבטלה אמורים להכנס לחשבון?
2. עבדתי חצי חודש מרץ, האם המעסיק צריך להוציא לי על זה תלוש? והאם זה לא יבטל את דמי האבטלה של חודש מרץ?
תודה!
1.אין מידע ,הם רשמו שיתקשרו קשה להאמין שמשהוא יתקשר לחצי מליון ומעלה מובטלים, אף אחד עוד לא יודע מתי יכנס,דברו שישתדלו שמהר אין כרגע מבינים בעניין אלא אם כן עובדות בביטוח לאומי שיש להם מידע-הקורונה פה פעם ראשונה.
2.המעיק צריך לשלם לך עד התאריך שעבדת , זה לא מבטל אבטלה כמובן שתאריך ההירשמות שלך צריך להיות זהה לתאריך ההפסקה בתלוש
המעסיקים אמורים לדווח לביטוח לאומי מסודר על כל עובד תאריך יציאה וסיבת קורונה
כרגע תכנת השכר עובדות על ממשק/קובץ מתאים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה