כללי הדפסה בשני צבעים

dmm770

משתמש רשום
אני באמצע לעצב בפוטושופ הזמנה לדינר עבור מישהו והוא רוצה להדפיס את זה בהדפסה של שני צבעים.

האמת שעד היום לא עשיתי דבר כזה והשאלה שלי היא איך אני אמור להכין לו את זה בשני צבעים?

מקווה שהשאלה שלי הובנה כראוי.

בתודה מראש!

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קודם יש להפוך את התמונה לגרייסקייל, גווני אפור. אימייז' > מוד > גרייסקייל.
ואח"כ עושים אימייג' > מודק > דואטון.
בוחרים במקום מונוכרומטיק דו אטון. ואז בחורים את הצבעים הרצויים

dmm770

משתמש רשום
תודה. הפוטושופ שלי בעברית (:

תוכל לתרגם?

dmm770

משתמש רשום
הצלחתי!

ממש תודה.

זו גם הדרך כשרוצים צבע אחד?

ואכם כבר דנים בענין, מה הדרך לעשות את זה באינדיזיין?

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
באינדזיין או באילוס' מעצבים עם 2 פנטונים,
(שימוש נכון באוברפרינט, יתן גם אפשרות של שילובים מיוחדים בין 2 הצבעים- כמובן רק אם מדובר בהדפסת 2 צבעים עם פלטות)

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קצת קשה לי עם התרגום כי אני לא מכירה את הפוטושופ בעברית, אז אני מצרפת את צילומי המסך, לפי זה אשפר לראות מה המיקום של הפקודות ולדעת איך זה בעברית

קבצים מצורפים

• פוטושופ שני צבעים.pdf
    KB 125.1 · צפיות: 18

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י dmm770;1254462:
שאלת תם:
מה זה פנטונים?

פנטון זה ספריית צבעים מוסכמת, הצבעים הללו בנויים מצבעי ספוט, במקרים שרוצים גוון מדוייק או שלא רוצים להיות מופתעים מהמדפסת שכ"כ שונה מהמסך, בוחרים פנטון.
ג"כ כשרוצים עבודה בשני שבעים, הם בדר"כ צריכים להיות מהפנטון, כי אחרת מה הועלנו בזה שאלו שני צבעים אם הם מורכבים מcmyk שזה 4 לוחות?

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י sm05276;1254470:
או שלא רוצים להיות מופתעים מהמדפסת שכ"כ שונה מהמסך, בוחרים פנטון.

במקרה שלא רוצים להיות מופתעים... פנטון לא תמיד יעזור,
באם מדובר על הדפסה דיגיטלית גם פנטון מתורגם לפרוצס, ויכול "להפתיע",
אם מדובר על הדפסת אופסט (לוחות) גם אז, אם זה עבודה של 4לוחות cmyk, שוב הפנטון יתורגם לפרוצס ורמת הדיוק שלו תרד...
אם הצבע כל כך חשוב ולכן משתמשים בפנטון בעבודה שהיא כולה פרוצס (4 צבעים) הפנטון יעזור רק אם יתקימו התנאים הבאים:
מודפס באופסט,
מודפס כצבע חמישי (פלטה נפרדת)

מהו פנטון?
הסבר קצר (או ארוך ;) ):
ספריית הפנטונים נמצאת תחת ספריות הסווטשס על המחשב וקיימת גם כקטלוגים מודפסים על מגוון חומרים (לדוג' קטלוג פנטון המודפס על כרומו ועל נייר נטול עץ הוא שימושי ויתן אינדיקציה טובה לגבי מראה כל פנטון מסוים על סוגי הנייר השונים...)
כדי לראות איך הצבע יוצא באמת בפועל על הדף,
(המחשב הרי סיכמנו לא תמיד נותן אינדיקציה נכונה לתוצאה...)
הפנטונים מסומנים במספרים, כשכל מספר מציין צבע מסויים מאד לפי הקטלוג הבינלאומי.
הספריה הזו שימושית בשימושים נוספים (כמו סימון של בלידים קוי חיתוך וקיפולים על הקובץ)
אך בעיקר משמשת להדפסות של צבע אחד, שתיים ולפעמים 3...

כל הדפסת אופסט רגילה מורכבת מ-4 לוחת של cmyk,
הוצאת פחות לוחות 2 לוחות לדוג' יכולה להיות זולה משמעותית,
אבל לשם כך חייבים להשתמש בפנטון שהרי אם ישתמשו בצבע רגיל, שמורכב מ cmyk שוב הוא יופרד ל-4 פלטות ולא חסכנו כלום.

הפנטונים עצמם גם הם עשויים מ- cmyk אך המשמעות שלהם בפועל היא שהדפס מערבב את 4 הצבעים בערכים המתאימים לפני ההדפסה, ולכן אפשר להדפיס את הצבע המעורבב בפלטה אחת לעומת צבע פרוצס שהצבעים משתלבים זה בזה בהדפסת 4 הלוחות וכך נוצר הערבוב.

בהדפסת צבע אחד ו-2 צבעים מקובל להשתמש בעיקר לניירת משרדים בלנקים ומעטפות (בעולם של ימינו לפרסום וכדו' זה בד"כ לא "יעבוד")
ברב המקרים (אם לא בכולם) זה מוזיל בצורה משמעותית מאד את עלות ההדפסה, ולקוחות רבים יעדיפו אופציה זו לניירת משרדית שנאלצים להדפיסה בתדירות.
אך...נתקלתי גם במקרים של פליירים פרסומיים בכמות גדולה שנתבקשתי לעצב ב-2 צבעים בלבד (או הזמנות לדינר ;) )

בשימוש בפנטון ניתן להשתמש בצבע עצמו או ברשתות שלו (כל הגוונים הבהירים יותר של אותו מספר פנטון).
עבודה עם רשתות של הצבע יכולה לעיתים לסייע מבחינה עיצובית. רק יש לשים לב: עבודה ללא רשתות (רק הצבע המלא) אינה דורשת ברב המקרים הוצאת פלטות מתכת דבר שמוריד עוד את עלות ההדפסה (נחסכת עלות של כ-80 ש"ח לכל פלטת מתכת)
כמו"כ ישנם דברים שאי אפשר להדפיס עליהם בד"כ עם רשתות (כגון הדפסת 2 צבעים על שקיות- נעשית בד"כ רק בפנטון מלא)

בשימוש ב-2 פנטונים בעבודה הדורשת הוצאת פלטות (רשתות צבע וכדו') יהיה ניתן לשחק גם עם אופציית האוברפאינט, וכך להניח צבע על צבע, ולגרום לשילוב של צבעים.
(לדוג' שימוש בפנטונים אדום ושחור + שימוש באוברפרינט יתן: אדום על גווניו היותר בהירים, שחור על גווניו האפורים ומשחק של שחור + אדום- בורדואים למינהם, ז"א גם גווני האדום היותר כהים יהיו אפשריים)

מקווה שלא שכחתי שום פרט חשוב בהסבר ה"קצר", ושהועלתי לנבוכים.
בהצלחה!!!

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י לנדא;1254458:
(שימוש נכון באוברפרינט, יתן גם אפשרות של שילובים מיוחדים בין 2 הצבעים- כמובן רק אם מדובר בהדפסת 2 צבעים עם פלטות)
בתוכנות כמו קורל ואינדיזיין, יש לך אפשרות ליצור אוטומטית צבעים (במדרגות) לפי אחוזים של 2 הפנטונים יחד. זה מקל הרבה על העבודה.

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ונתנו10;1254667:
בתוכנות כמו קורל ואינדיזיין, יש לך אפשרות ליצור אוטומטית צבעים (במדרגות) לפי אחוזים של 2 הפנטונים יחד. זה מקל הרבה על העבודה.

איך יוצרים אוטומטית צבעים המורכבים מאחוזים של שני פנטונים באינדיזיין?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה