התייעצות הגשת החזרי מס בשנה עם חל"ד

מה_שמי

משתמש רשום
אני רוצה להגיש בקשה להחזרי מס באתר
אשמח להבין מה ה"סכנה" לבצע את זה בשנה עם חל"ד

תודה

חמדה יקרה

משתמש מקצוען
לרב ביטוח לאומי לא מנכים מספיק מס מהדמי לידה, ולכן כנראה שיהיה לך חוב במס
אלא אם כן יש תרומות וכד'
כדאי לוודא היטב שמגיע החזר

חמדה יקרה

משתמש מקצוען
את צריכה לוודא שיש לך מספיק תרומות שיכסו את החוב שלכאורה יהיה ועדיין ישאר עודף להחזר
בקיצור לוודא באופן ברור שיהיה החזר

רבקה נוילנדר

משרד ייעוץ מס והחזרי מס לשכירים
מנוי פרימיום
אני רוצה להגיש בקשה להחזרי מס באתר
אשמח להבין מה ה"סכנה" לבצע את זה בשנה עם חל"ד

תודה
בשנה של דמי לידה את מקבלת משכורת גם ממקום העבודה בחודשים שעבדת,
וגם מביטוח לאומי בחודשים של חופשת לידה.
המס בסופו של דבר מחושב ברמה השנתית
ביטוח לאומי מנכים מס הכנסה מדמי הלידה לפי הערכה שלהם.
אבל בד"כ הסכום שהם מנכים לא מספיק ברמה השנתית ונוצר חוב
לכן חשובה בדיקה מקצועית
חוץ מזה בשנים של דמי לידה יש עוד טריקים שיכולים להגדיל החזר מס, כמו פריסת דמי לידה, דחיית נקודת זיכוי ועוד...

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אז מה היחס באחוזים?
המס הוא פרוגרסיבי-ז"א מדרגות מס
ולכן צריך לדעת סכומים מדוייקים
ואין איך לחשב יחס באחוזים
כל מקרה לגופו

יש סימולטור של מס הכנסה כמה מס תחוייבו על ההכנסה

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אם הארכת חופשת לידה יתכן שדווקא שילמת יותר מדי מס בשנה הזו.
אפשר להשתמש בסימולטור של מס הכנסה, החישוב הוא מאד פשוט
ההכנסה של כל השנה (מטופס 106) + דמי לידה (ממכתב של ביטוח לאומי)
ממלאים את הפרטים האישיים לצורך חישוב נקודות הזיכוי, והסימולטור מציג כמה מס חייבים על השנה הזו.
את התוצאה משווים למס ששולם (שוב מטופס 106 + מכתב דמי לידה) ורואים אם זה יותר או פחות.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
ב הקש את סכום ההכנסה

אני מכניסה את המשכורת השנתית + הסכום שקיבלתי מביטו"ל עבור דמי לידה ?
כן
איך זה יתן לי לדעת אם ביטוח לאומי חישבו לי את המס נכון ?
כתוב לך בטופס 106 כמה מס הורידו לך בעבודה
ובמכתב מבטו"ל כתוב כמה מס הם קיזזו לך
תשווי את סיכום שני הסכומים האלו למס שיוצא לך בסימולטור ותראי אם זה יותר או פחות.

חיה.

משתמש מקצוען
כן

כתוב לך בטופס 106 כמה מס הורידו לך בעבודה
ובמכתב מבטו"ל כתוב כמה מס הם קיזזו לך
תשווי את סיכום שני הסכומים האלו למס שיוצא לך בסימולטור ותראי אם זה יותר או פחות.
המחשבון שהבאת, פשוט ונחמד, אבל מתייחס רק לנ"ז. צריך לזכור להפחית מהמס שבמחשבון את הזיכוי בגין הפקדות לגמל - לפי מה שמצוין בטופס 106, ורק לאחר מכן להשוות למס שנוכה בפועל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה