הגעתי לשלב המטבח- אשמח לעזרה מהמנוסות/ים

חלב לבן

משתמש צעיר
סופופסוף הגענו לשלב המטבח
האדריכלית האלופה שלחה תוכנית,
אני לא מבינה בזה בכלל אבל זה נראה שאין לי הרבה שטח של שייש.
כמו כן חשוב לי שיהיה כמה שיותר מקומות אחסון מאחר ואין הרבה בבית.
כל חלל הקומה- סלון מטבח חלל אחד 56 מ"ר.
אשמח לשמוע דעת המבינים מה דעתכם על התוכנית.
מטבח 1.JPG
מטבח 2.JPG

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
המשטחים ליד הכיורים באמת די קטנים, כ85 סמ כ"א
לחלבי זה עוד בסדר, לבשרי פחות.
א-ב-ל יש משטח ענק ליד הכיריים- 2 מטר! הכיריים ישמשו רק לבשרי? כי יש רק משטח אחד לידם (הם בקצה). אם הכיריים אמורים לשמש גם לחלבי כדאי להזיז אותם קצת וחלק את המשטח הענק לשניים, וגם ככה יתקבל משטח קטן להניח את מה שמוציאים מהמקרר. בפרט שלרוב לא מוציאים ישר מהמקרר לסיר...

הארונות כיור סתם גדולים, חבל. ארון כיור זה דבר מאד לא נח, וחבל על השטח.
תקטיני את הארונות מתחת לכיורים ל60/65 (תלוי בכיור. תלוי במחיצה שביניהם) ונשאר בכל צד 25-30 לעגלת ירקות/בקבוקים.
מצד החלוקה של המגירות הייתי מזיזה את הכיורים מעט לאחד הצדדים כדי לאחד את המגירות של 25-30 לאחד של 50-60. אבל זה לא יראה טוב, וגם משטח של 60 זה פצפון. לכן כן עדיף לעשות עגלת ירקות/בקבוקים בשני הצדדים (למגירות זה מידי צר)

מצד האחסון יש כמות מאד גדולה.
אבל יש מעט בזבוז שטח (בעיקר של משטח עבודה) בפינה שכולה מבוטלת ויש הרמוניקה ליד.
השטח בוזבז לטובה המראה -שיהיה כמו שהולך היום.
אפשר להגדיל את המשטח עבודה. את העליונים והמגירות למטה ישאר- ובאמצע שיש- איפה שכתוב הרמוניקה. את ההרמוניקה יכניסו בפינה המבוטלת (שאר אזורים הפינה נשארים מבוטלים)
ואז גם את העגלות בקבוקים וירקות לשנות למגירות גדולות יותר ולשחק עם משטחי העבודה.

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
המשטחי עבודה ממש קטנים הייתי בודקת אופציה של לשים את הכיור החלבי על האי ואת הכיריים בשיש מעל המדיח ומדיח חלבי להזיז מתחת לאי.
מתחת לאי זה מגירות ? כי אם כן לדעתי זה מדי גדול ולפעמים גורם לחוסר ניצול של המקום.
כנ"ל לגבי מה ש @א שיינפלד טענה לגבי הארונות כיור.
לגבי המפרט תבדקי שוב אם את רוצה פורמייקה ננו, יש עליה הרבה תלונות לגבי הפרקטיקה בניקוי. תבדקי אופציה לפורמייקה אקריל יש לה גם סיומת יפה ודומה לשלייף והבנתי שהרבה יותר פרקטי.

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
המשטחים ממש קטנים, הייתי מבטלת את ההרמוניקה ויש לך עוד משטח של 60!! ז"א משטח של כ140 שזה ממש קריטי .
ואת ההרמוניקה (לארון מיקסר וכו')את יכולה לעשות בפינה המבוטלת שהפתיחה שלו לכיוון השיש

כיורים תעשי 60, וגן ארון מותאם לכיור 60 , ממש בזבוז ארון 90 ...

שימי לב שארונות עליוניים ממש גבוהים ורחוקים מממשטח השיש, יש שם חלון זה אומר שאין לך אלמגוב- מייבש כלים.
לגבי מגירות 90, לי יש 90 ואף 100, וממש אוהבת !! (סירים , קערות, וכו)אבל הייתי אומרת ש80 זה הגודל האידיאלי, אך אם לא מסתדר עם החלוקה הייתי משאירה 90.

נראה שחשבו פה הרבה על הפן העיצובי ופחות התחשבו בקטע הפרקטי והתכנוני , ולא אומרת שזה לא טוב, כל אחד לצרכיו וכו, אם חשוב לך הפרקטיות והשימוש היום יומי אל תוותרי, אפשר להוציא מטבח מהמם, מעוצב מהקטלוג ושיהיה גם מנוצל ונח לעבודה

לגבי האי, האם כל המשטח אותו גובה? ז"א זה שולחן בר?
כי אם זה משטח בשרי בגלל הכיריים, אז כל השולחן שלך בשרי זה אומר שכל כוס קפה את צריכה מפה או משטח מבודד .. שולחן עושים אותו בדרך כלל חלבי

ועוד משהו, שימי לב אם לא מפריע לך שהכיריים מופרדים מהכיורים , יש כאלו שאין להם בעיה עם זה, לי אישית הייתי מעדיפה שיהיו יחד, תנסי לדמיין שאת ממלא סיר בכיור ומעבירה אותו לכיריים , או אם גולש לך מהסיר אין מצב לגריפה ישר לכיור, זה מצב שמביא לטפטופים בריצפה...

בקיצור, כדאי לך כן להכנס ולהבין מה קורה כדי שלא יהיו לך אכזבות לאחר מעשה... , לא חייבים להיות מעצבת בשביל להבין תוכנית, והייתי מבקשת אופציות נוספות...

ואגב, מזהה את המעצבת

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
@חלב לבן מה המרווח בין המקרר לאי?
בין המזווה לאי אני רואה שמטר. אם אחד עובד בקושי ניתן לעבור. לעבוד שניים ביחד בוודאי א"א.
כדאי לשקול לקחת עוד 30 סמ מכל צד המסלון לטובת המטבח. למען המעברים.

לאה רוזנברג

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה שחשבו פה הרבה על הפן העיצובי ופחות התחשבו בקטע הפרקטי והתכנוני , ולא אומרת שזה לא טוב, כל אחד לצרכיו וכו, אם חשוב לך הפרקטיות והשימוש היום יומי אל תוותרי, אפשר להוציא מטבח מהמם, מעוצב מהקטלוג ושיהיה גם מנוצל ונח לעבודה
מסכימה עם זה ממש
שני המזווים בשני הצדדים הם על חשבון השטח של השיש שיכול להיות וחבל.
תשקלו לבטל את המזווים ובשביל להוסיף אכסון אפשר לעשות שתי שורות של ארונות עליוניים. בשביל זה צריך להקטין את המרחק מהארון לשיש, מספיק שיהיה 50ס"מ לא צריך מטר וזה גם לא נוח שזה כ"כ גבוה
שוב, נראה שיש פה מחשבה רבה על העיצוב שזה באמת נראה עיצוב מוצלח אבל חבל אם זה יבוא על חשבון הפרקטיקה
ואפשר להגיע לעיצוב לא פחות יפה ושיהיה גם מותאם יותר לצרכים שלכם

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה עם זה ממש
שני המזווים בשני הצדדים הם על חשבון השטח של השיש שיכול להיות וחבל.
תשקלו לבטל את המזווים ובשביל להוסיף אכסון אפשר לעשות שתי שורות של ארונות עליוניים. בשביל זה צריך להקטין את המרחק מהארון לשיש, מספיק שיהיה 50ס"מ לא צריך מטר וזה גם לא נוח שזה כ"כ גבוה
שוב, נראה שיש פה מחשבה רבה על העיצוב שזה באמת נראה עיצוב מוצלח אבל חבל אם זה יבוא על חשבון הפרקטיקה
ואפשר להגיע לעיצוב לא פחות יפה ושיהיה גם מותאם יותר לצרכים שלכם
שימי לב שיש שם חלון מעל הכיורים , בפריסה לא רואים אותו , במבט על רואים שיש חלון....

חלב לבן

משתמש צעיר
אמאלה!
איזה תגובות יפות מושקעות ומקצועיות!
רק מתחדד לי כמה אינני מבינה...
כל תגובה מוסיפה ועוזרת.
מה זה הרמוניקה?
מה היא תיכננה בשטח הריק?

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את מכירה בטח תריס למיקסר? אז יש פתרון יפה יותר שזה ההרמוניקה, זה דלתות מהצד של השיש שנפתחות בצורה מסוימת לכיוון הקיר האחורי.
בפינה ממש אחרי ההרמוניקה, זה פינה מבוטלת, אין שם כלום היות ולא ניתן להגיע לשם, כי צד אחד יש לך את התנורים וכו ומצד שני יש את ההרמוניקה, מה שאמרנו לך פה, זה שאת ההרמוניקה שלה תבטלי את כולו, תעשי שם משטחי עבודה ולמטה יהיו לך עוד מגירות ותעשי בפינה המבוטלת את ההרמוניקה מגובה השיש כלפי מעלה , הפינה למטה, מתחת לשיש יהיה מבוטל בכל מחיר בגלל שיש לך מגירות ליד.

אפיפית

משתמש פעיל
זה לא יוצא שיושבים ממש ליד הסירים והאש ?
אני לא הייתי מתלהבת
אבל אולי אני לא מבינה נכון

חלב לבן

משתמש צעיר
את מכירה בטח תריס למיקסר? אז יש פתרון יפה יותר שזה ההרמוניקה, זה דלתות מהצד של השיש שנפתחות בצורה מסוימת לכיוון הקיר האחורי.
בפינה ממש אחרי ההרמוניקה, זה פינה מבוטלת, אין שם כלום היות ולא ניתן להגיע לשם, כי צד אחד יש לך את התנורים וכו ומצד שני יש את ההרמוניקה, מה שאמרנו לך פה, זה שאת ההרמוניקה שלה תבטלי את כולו, תעשי שם משטחי עבודה ולמטה יהיו לך עוד מגירות ותעשי בפינה המבוטלת את ההרמוניקה מגובה השיש כלפי מעלה , הפינה למטה, מתחת לשיש יהיה מבוטל בכל מחיר בגלל שיש לך מגירות ליד.
יש תמונה להרמוניקה?
אשמח...

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
יש תמונה להרמוניקה?
אשמח...
הראשון- הרמוניקה בארון אלכסון. כל הצד השמאלי נפתח.
השני (מאחורי המיחם) הרמוניקה בתוך הקיר משולב עם ארון מעילים שנמצא במסדרון.

בתמונות רואים את הארונות סגורים. כשהם פתוחים רואים שיש להם שני מקומות עם צירים- בהתחלה- צמוד לקיר/דופן, כמו כל ארון. והשני באמצע הדלת. בחיתוך.
יש גם הרמוניקה של יותר מ2.

קבצים מצורפים

• ארון מקסר על השיש (2).jpg
    ארון מקסר על השיש (2).jpg
    KB 678.6 · צפיות: 79
  •  מקסר בגובה השיש גם בלי ארונות גבוהים בסביבה.   הארון מקסר נכנס בתוך ארון מעילים שנמצא במסדרון...jpg
    מקסר בגובה השיש גם בלי ארונות גבוהים בסביבה. הארון מקסר נכנס בתוך ארון מעילים שנמצא במסדרון...jpg
    KB 697.8 · צפיות: 80

חלב לבן

משתמש צעיר
זה בעצם ארון קטן על השיש?
הראשון- הרמוניקה בארון אלכסון. כל הצד השמאלי נפתח.
השני (מאחורי המיחם) הרמוניקה בתוך הקיר משולב עם ארון מעילים שנמצא במסדרון.

בתמונות רואים את הארונות סגורים. כשהם פתוחים רואים שיש להם שני מקומות עם צירים- בהתחלה- צמוד לקיר/דופן, כמו כל ארון. והשני באמצע הדלת. בחיתוך.
יש גם הרמוניקה של יותר מ2.

מורמולדה

משתמש מקצוען
סופופסוף הגענו לשלב המטבח
האדריכלית האלופה שלחה תוכנית,
כמו כן חשוב לי שיהיה כמה שיותר מקומות אחסון מאחר ואין הרבה בבית.
כל חלל הקומה- סלון מטבח חלל אחד 56 מ"ר.
אשמח לשמוע דעת המבינים מה דעתכם על התוכנית.
צפה בקובץ המצורף 1189814צפה בקובץ המצורף 1189815
אני לא אדריכלית ולא מעצבת פנים...
אבל אני אישית שונאת כיורים אחד ליד השני
זה לא נח ברמות

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי יש כאן חלק עיצובי פחות מחלק פרקטי.
הרעיון של הרמוניקה ומזווה בשביל ליצור חלק עיצובי, ומצד שני משטח השייש מאוד קטן.
א. כיורים צמודים- מה תעשו מבחינה הלכתית איזה הפרדה- לדוג' שופכים משהו רותח לכיור והכל משפריץ.
ב. היא ביטלה את הפינה ושמה שם הרמוניקה- למה ההרמוניקה מיועדת? למיקסר? בא"כ המשטח עבודה שנשאר של כ 90 ס"מ+ דלת הרמוניקה הוא מאוד קטן. היה רצוי לא לבטל את הפינה ושם לעשות הרמוניקה. כך שההרמוניקה לא תופסת מקום משטח העבודה.
מצד שני כשלא אוכלים יש את המשטח עבודה של האי ואם שם תהיה פינת אפיה אז למה מיועדת ההרמוניקה? ואם באי תהיה פינת אפיה מאוד לא נח שאין ברז צמוד לנקות את המשטח.
ג. הגובה בין הארונות הוא 100 ס"מ, ולכן הארונות העליונים ישמשו רק לאחסון ולא לשימוש יום יומי, אולי במדף התחתון באם אתם גבוהים תוכלו להשתמש אבל לא הילדים.
האם תמיד תשתמשו במדיח? לא יהיה כלל מייבש כלים? היכן תניחו את הכוסות קפה? צריך להנמיך את גובה הארונות העליונים או מלכתחילה ליצור 2 קומות של ארונות, ארון תחתון עמוק יותר וארון עליון בולט יותר.
ד. לגבי ביטול ארון מזווה בשביל ליצור עוד שטח שיש לא רואה בזה בעיה כי יש מקומות אכסון מתחת לתנורים.
ה. לא רואה בעיה עם כיריים באי, אורך האי גדול 3 מטר. אבל מומלץ לעשות רק אינדוקציה כך שלא תהיה התלקחות באם הניחו משהו צמוד לכיריים כי הרי זה משמש גם כפינת אכילה. אבל יש לקחת בחשבון שלא נעים לאכול כאשר כל הכיריים עובדות, יש פליטת חום גדולה.
לגבי הבעיה של הגלישה לא רואה בזה בעיה באינדוקציה אי אפשר שהסירים יגלשו ולכן יש לתת את הדעת מראש באיזה גודל סיר לבשל
יש לתת את הדעת אולי גם אופציה למקם כיסאות בצד של האי, לא חבל שיהיה אפשרות רק ל4 כיסאות?

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מטבח לתצוגה, פחות לעבודה.
הכיור והכיריים צריכים להיות באותו צד, ועדיף באותה צלע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה