התייעצות הגננת קבלה ברכה מהרב לא להכנס למרחב מוגן.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כפי שכבר כתבו כאן אי אפשר להביע דעה כשאין יודעים באיזה מקום מדובר ומהי רמת הסכנה שם, וכן מה בדיוק אמר רב השכונה ועוד פרטים.
אבל באופן כללי הדבר תמוה מאד, ישנה חובת השתדלות על פי דרך הטבע ואין אדם פטור ממנה, ופלא גדול בעיני שאדם יקבל ברכה שלא ינזק על ידי שלא ינהג על פי גדרי ההלכה [וכפי שהביאו כאן בשם הגר"י זילברשטיין], ואין הדבר דומה כלל וכלל לישיבות ובתי כנסת בזמן התפילה ולימוד התורה, שהוא מהלך אחר לגמרי, והמבין יבין.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הרב זילברשיין למשל כתב לעניין בני ברק שאפילו שיש את הבטחת החזו"א יש לעשות השתדלות .
יש ציטוט של זה?
אנחנו באמת יוצאים, אבל כמעט היחידים בבניין, היה מעניין אותי לראות מקור
תודה!

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
בדברי החזו"א, הרב שך, ור' חיים קנייבסקי.
האם מישהו מהם הבטיח משהו שיהיה לעולם?
להבנתי מדובר על נתונים משתנים
אין איזו קדושה מיוחדת בגבולות העיר עצמה אלא באנשים \ מעשים שיש בה
ומי אמר שהיום זה אותו דבר?

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
בלת"ק
וואו שיהיו בראים אנשים....
אולי שהגננת תתחזק באמונה בה' לגבי פרנסתה?
איך היא יכולה לחייב אותך להאמין במשהו שיש בו חובת השתדלות? אולי לאותה גננת יש חדר פנימי בבית או קושי אחר בללכת למקום מוגן וביקשה את ברכתו של הרב וגם קיבלה?
אי אפשר להקיש ממקרה למקרה

אמא לשני מתוקים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה קורה את שולחת או לא
שאלת רב
אשמח להעדכון לגבי כולנו כאן
עניתי למעלה.
שאלתי את הרב,
הוא הורה להכנס לחדר פנימי, לא דוקא לחדר מדרגות או מקלט.
העברתי לגננת שהלכה לשאול בעצמה. זה הבוקר. נראה מה יהיה. חבר לי לא לשלוח, אני עובדת חיונית בחירום.
אין לי מידיי הרבה אופציות אבל לא במחיר ביטחון הילד.
1. האם מדובר באיזור שעל פי הנחיות פקוד העורף ניתן לקיים מסגרת לימודים לגיל זה?
2. האם הלו"ז מאפשרת את התפנות למרחב מוגן ?
3. האם המיקום של הגן מספק הגנה מסויימת ? כו"ע קומה ?[אולי מינוס]?
זה במרכז, אין לימודים במוסדות אבל זה גן פרטי.
יש לה חדר פנימי בבית שאליו הלכה ברוגע בימים הראשונים.

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
עניתי למעלה.
שאלתי את הרב,
הוא הורה להכנס לחדר פנימי, לא דווקא לחדר מדרגות או מקלט.
העברתי לגננת שהלכה לשאול בעצמה. זה הבוקר. נראה מה יהיה. חבר לי לא לשלוח, אני עובדת חיונית בחירום.
אין לי מידיי הרבה אופציות אבל לא במחיר ביטחון הילד.

זה במרכז, אין לימודים במוסדות אבל זה גן פרטי.
יש לה חדר פנימי בבית שאליו הלכה ברוגע בימים הראשונים.
ההלכה קובעת שיש להימנע מלהיכנס לסכנה ככל שאפשר וההשתדלות היא מצווה בפני עצמה אלא שכשעושים השתדלות חובה לזכור כי הקב"ה הוא הפודה והמציל ואין עוד מלבדו רק שציווה לנהוג בדרך המושכלת והואיל ומאידך לא ניתן לשתק חיים כי למשל במקרה שאם לא שולחים לגן זה בא על חשבון פרנסה ובהינתן שהחדר הוא פנימי ולא בקומה עליונה פלוס המחיר הכבד בלהריץ מספר רב של קטנטנים שזה מסתבר לא אפשרי לכן אני מבין בעיני הדלות את פסק ההלכה ושומר מצווה לא ידע רע.
אחד מכללי חובת ההשתדלות היא לא להגזים ולא להשתגע ולא להתנהג כמו אחד שחושב שיש לו באמת שליטה במציאות, אולם מאידך אם יש לכם ממ"ד בבית ואתם כן מסוגלים להישאר עם הקטנטנ/ה במידה מסוימת... ייתכן שעליכם להימנע מלשלוח וצודק מי שיציע לכם לעשות שאלת חכם, בקיצור, זו שאלה שמעוררת פולמוס בפרוג ואני מקווה שלא תקבלי החלטה לפי סקר דעת הקהל.
כניסה לסכנה ללא הצדקה הלכתית גן מסוכנת מבחינה רוחנית כידוע.
ניקח לדוגמא פעילי הצלה או זק"א ללא ספק נכנסים למקום סכמה כי זו חובתם וכל ערום יעשה בדעת ובדעת תורה ורגלי חסידיו ישמור כי ה' יראה ללבב.
הארכתי מדי אז אוסיף שפשיטא שאיסור חמור לגנות את הגננת או להיכנס איתה למתיחות או לגרום לה צער והפסד זה בוודאי לא ירבה זכויות ח"ו.
אם קראתם במתינות אשמח לשמוע פידבק

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
אסור לעשות צחוק מרבנים
בבקשה שתברר מי הרב ותפנה עליו
נשמח להתעדכן
זה לא רלוונטי.
אם אנחנו מצייתים לרבנים (ורוב הרבנים 'מורי הוראה' מובהקים שבכל התורה כולה סומכים עליהם, חוץ מאיזה הנהגה מסויימת שבא לנו להחליט לפי רב אחר.. אא"כ זה רב מובהק או רבי שבאמת כפופים אליו בכל)

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הגננת התלבשה על הברכה והחליטה להתנהל בהתאם. הודעתי לה שככה אני לא שולחת והיא דורשת תשלום ועוד הסבירה לי שאני צריכה לחזק את האמונת חכמים שלי.
תגידו לה שהיא צריכה לחזק את האמונה בקב"ה שיכול לפרנסה גם בלי הכסף שלכם.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
הרב זילברשיין למשל כתב לעניין בני ברק שאפילו שיש את הבטחת החזו"א יש לעשות השתדלות .
אני לא מאמין שזה נאמר. וגם אם נאמר, אין בזה הבנה.
כשהיו טילים מעיראק, ודובר על חומרים מסוכנים...
ר' חיים ישב עם חלון פתוח בגלל ההבטחה של החזו"א, איפה ה'השתדלות'?
אנחנו הודענו לגננת שאנחנו מעולם לא מתפנים מהבית,
גם לא לחדר מדרגות.
[אגב אם אין ממ"ד רק לרדת למקלט, הסכנה הרבה יותר גדולה, כי בבני ברק עלולים ליפול ילדים עדיין].
ואין לנו בעיה שתשאר איתם בסלון.
היא תברר עם שאר ההורים ואולי תפתח.
ברוך ה'.
כל ההורים בגן חושבים כמונו,
ישמחו מאוד לשלוח במצב הזה.
מחר הגן יפתח כרגיל.
תוך לקיחת האחריות עלינו שלא מתפנים.

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אם נאמר, אין בזה הבנה.
סליחה על הביטוי. אבל לומר כזה משפט זו עזות מצח שאין כדוגמתה
הרב זילברשטיין מכיר מצוין את הסיפורים על ר' חיים ובכל זאת אמר כך, מי אתה שתגיד שאין בדבריו הבנה???
מילא תגיד שאתה לא מבין (זה גם לא בסדר) אבל אתה אומר שבדבריו אין הבנה???

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אני לא מאמין שזה נאמר
אמנם זה לא ספציפית על בני ברק אבל אין כאן החרגה של העיר....
WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.15.06-2.jpeg

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
רק אם מדובר בבני ברק.
כמה שנות סטטיסטיקה עוד צריכים כדי להאמין,
בדברי החזו"א, הרב שך, ור' חיים קנייבסקי.
כל אחד מהם בעל מופת בפני עצמו.
גם בלי אמונה, זה כבר מדעי.
אנחנו הודענו לגננת שאנחנו מעולם לא מתפנים מהבית,
גם לא לחדר מדרגות.
[אגב אם אין ממ"ד רק לרדת למקלט, הסכנה הרבה יותר גדולה, כי בבני ברק עלולים ליפול ילדים עדיין].
ואין לנו בעיה שתשאר איתם בסלון.
היא תברר עם שאר ההורים ואולי תפתח.

אם זה לא בבני ברק אני הייתי מברר עם הרב, ואם הוא רציני מאמין בו.
כי יתכן שהתכוון שבזכות זה האברכים יכולים ללכת לכולל, וזו שמירה.
בכל מקרה, זה לא מחייב אותך. תשארי בספק תשלומים כמו כולם.

למה אתם לא משיבים מה המיקום?
יחד עם זאת שאני מסכים עם כל מילת חיזוק באמונת חכמים, אציג הערתי בזהירות כשאלה בעלמא
יעקב אבינו ע"ה לאחר שהובטח מפי עליון "והנה אנכי עמך ושמרתיך בכל אשר תלך" נאמר: וירא יעקב ויאמר .. הצילנו נא וגו' ועל כך אמרו רז"ל שמא יגרום ה... ח"ו..
כשהקב"ה מאותת לנו עלינו להתעורר בכל אתר ואתר עיר ועיר משפחה ומשפחה, צא ולמד מה אירע בחורבן בית ראשון כפי מה שלימדונו רבותינו במסכת יומא אודות בטחון של אותו הדור... והשי"ת יושיענו אמן

שמעון963852741

משתמש פעיל
האם מישהו מהם הבטיח משהו שיהיה לעולם?
להבנתי מדובר על נתונים משתנים
אין איזו קדושה מיוחדת בגבולות העיר עצמה אלא באנשים \ מעשים שיש בה
ומי אמר שהיום זה אותו דבר?
הרב זילברשטיין, עלון רמת אלחנן, שווה קריאה. https://beinenu.com/sites/default/files/alonim/169_01_84.pdf
ציטוט מתוך העלון.
בני ברק - המקום המוגן ביותר לאנשים שהגיעו מבוהלים אל מרן הגר"י זילברשטיין אמר הרב שליט"א שהמקום הבטוח והמוגן ביותר הוא בבני ברק, כיון שכך יצא מפיהם של מרנן החזון איש וגיסי רבי חיים קניבסקי. הרב הזכיר את הסיפור מתקופת מלחמת המפרץ כאשר מרן הגר"ח הבטיח שלא יפלו טילים בבני ברק, וכאשר נשמע פעם קול נפילה של טיל בליל שבת, העירה הרבנית בת-שבע ע"ה את בעלה זצ"ל, ואמרה לו שנפל טיל, אבל הגר"ח אמר שזה לא נפל בבני ברק, והסתובב במיטתו לצד השני. לאחר מכן התברר שאכן הטיל נפל בגבול בני ברק-רמת גן, ובאותו אירוע נהרג ההרוג היחיד במלחמת המפרץ, והיה זה אדם שארגן הפגנות למען חילול שבת. אברך ת"ח, תושב הישוב חריש, ניגש אל הרב במוצאי החג, ושאל אותו האם לשוב לחריש, או להישאר בבני ברק, והרב השיב, שאם יהיו עוד אברכים כמוך בחריש, גם שם יהיה המצב דומה

נערך לאחרונה ב:

פרפר

משתמש מקצוען
ברוך ה'.
כל ההורים בגן חושבים כמונו,
ישמחו מאוד לשלוח במצב הזה.
מחר הגן יפתח כרגיל.
תוך לקיחת האחריות עלינו שלא מתפנים.
שומר פתאים ה'.

נס שהילדים שלי אצל גננות אחראיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה