שיתוף בתהליך הבינה האנושית

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפעמים שואלים אותי, למה להשקיע בעמודי קומיקס, האם זה כדאי? לאותם שואלים, אין צורך מילתת תשובה כי לא יבינו מה זה לאהוב מה שאתה עושה. ולעינינו:

קבצים מצורפים

• col22.jpg
    col22.jpg
    4.9 MB · צפיות: 156
  • col25.jpg
    col25.jpg
    5.1 MB · צפיות: 164
  • col26.jpg
    col26.jpg
    3.6 MB · צפיות: 152

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לא מצחיק, מתכוונת ברצינות
סגנון ההצללה מיוחד!

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נהדר- קו מעולה!
רואים שאתה נהנה:)

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
וואו. אין מה לומר, רואים את ההשקעה.
לדעתי התחלת סגנון טיפה שונה, והוא מוצא חן בעיני. שבפנים יש פחות קוים. זה יותר נקי ואסתטי.
הצבוע עוד לא גמור, נכון? לדעתי צריך יותר השקעה בצביעה. היא חצי מהציור. אם לא יותר

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואו. אין מה לומר, רואים את ההשקעה.
לדעתי התחלת סגנון טיפה שונה, והוא מוצא חן בעיני. שבפנים יש פחות קוים. זה יותר נקי ואסתטי.
הצבוע עוד לא גמור, נכון? לדעתי צריך יותר השקעה בצביעה. היא חצי מהציור. אם לא יותר
אוקי אז ככה. מר או גברת רוח פרצים (יש לי בעיה עם ניקים לא מזהוהים). קודם תודה על הפרגון. מה שרואים בצביעה הוא אמצע תהליך אבל אל תצפה לראות הרבה יותר מזה. הצבע הוא לא חצי מעמוד אלא גג 20 %. כל היופי הוא בקוו (במקרא פה) צבע עלול לעלים את הקוו. אבל מה לעשות כשאומרים "בשביל מה לשלם אם אין מספיק צבע?!". יש כאילו שמתמחרים לפי כמויוט. הייתי שולח אותם לירקן. עולם הקומיקס בארץ הוא עדיין בחיתוליו. ברגע שיתבגר הוא יבין שג'נר יכול להיות למבוגרים ושהוא לא צריך להיות כמו קשת בענן.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוקי אז ככה. מר או גברת רוח פרצים (יש לי בעיה עם ניקים לא מזהוהים). קודם תודה על הפרגון. מה שרואים בצביעה הוא אמצע תהליך אבל אל תצפה לראות הרבה יותר מזה. הצבע הוא לא חצי מעמוד אלא גג 20 %. כל היופי הוא בקוו (במקרא פה) צבע עלול לעלים את הקוו. אבל מה לעשות כשאומרים "בשביל מה לשלם אם אין מספיק צבע?!". יש כאילו שמתמחרים לפי כמויוט. הייתי שולח אותם לירקן. עולם הקומיקס בארץ הוא עדיין בחיתוליו. ברגע שיתבגר הוא יבין שג'נר יכול להיות למבוגרים ושהוא לא צריך להיות כמו קשת בענן.
מילים כדורבנות!
מה אומר ומה אדבר..
אתה מציב רף גבוה בקומיקס המגזרי.
אמנות צרופה.
אשריך!!

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
שמתמחרים לפי כמויוט. הייתי שולח אותם לירקן
גם אני הייתי שולחת לירקן אנשים שמתמחרים לפי כמויוט...
במקרה אני כן מבינה בקומיקס טוב. אבל אפילו צביעה מינימלית כמו במנגה צריכה להיות ברמה.
הצבע הוא לא חצי מעמוד אלא גג 20 %.
טעות.
זה כמו לומר שבמוזיקה רוב העניין הוא בלחן טוב.
אבל אם לא יהיה עיבוד טוב, זה יאבד מכל העניין שלו.
אני בהלם שאני צריכה לחדש את הדברים האלו לצייר מוערך ואדיר כמוך, אבל צריך לערוך בציבור שלנו רפורמה בנושא הזה.
ציור מעולה ללא השקעה מספקת בצביעה (ולא מדובר במגוון צבעים או בצביעה ריאליסטית כבדה. אלא בהבנת הסגנון וההגיון בציור) הוא כמו לחן מעולה עם עיבוד גרוע.
מאד חבל לי שבציבור שלנו ישנם בחורים צעירים ללא שום ניסיון שמחליטים שהם ציירים מעולים, בגלל שיש להם כשרון, אבל הם לא מבינים כלום בתיאוריה ובהבנת האיור. קונים בשיא היהירות פוטושופ ומוכרים קומיקסים חסרי רמה כשהם דוחפים פלטים פשוטים ובטוחים שהם יכולים לעבוד על מישהו.
הילדים של היום לא טפשים! תלמדו מהציור היפהפה הזה. למעלה. עם ההגיון הרב מאחורי כל פריים. כל תנועה. ותבדקו מה הילדים שלכם ירצו לקרוא יותר!
מעניין אותי. לראות אותו אחרי פינישים.
לדעתי הוא ציור יפהפה.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מאד חבל לי שבציבור שלנו ישנם בחורים צעירים ללא שום ניסיון שמחליטים שהם ציירים מעולים, בגלל שיש להם כשרון, אבל הם לא מבינים כלום בתיאוריה ובהבנת האיור. קונים בשיא היהירות פוטושופ ומוכרים קומיקסים חסרי רמה כשהם דוחפים פלטים פשוטים ובטוחים שהם יכולים לעבוד על מישהו.
הו לא! ממש לא!
ההההכל עניין של תקציב!
התקציבים של המו"לים במגזר לספרי קומיקס הוא נמוך, ולכן הם מוכרחים לקחת 'בחורים צעירים' וכו'.
אפשר לראות את זה בחנויות הספרים- ספר קומיקס בעשר שקל!! ערמות כאלו יש!
ולכן הציירים הטובים עובדים עם המגזר החרדי בארה"ב ואף יש כאלה עם המגזר הכללי.
לצערינו לא תראו אותם בנוף של החנויות בבני ברק..
והלוואי והבעייה הייתה הצבע.. הסטוריבורד.. אוי הסטוריבורד.. זו הבעייה הגדולה! ודיו רב נפשך פה על הנושא ולא נאריך.
ילד חרדי ממוצע כנראה כמעט ולא זכה לקרוא קומיקס אמיתי.. (יש בודדים כאלו המשתווים לרמה הבינלאומית, אך הם בהוצאות לא חרדיות)
קיצער, הכל עניין של כסף. כשאתה קונה ספר בעשר שקל- תצפה לתוצאה בהתאם. כשתקנה קומיקס של מארוול בשמונים שקל- תקבל גם כן בהתאם.
הילדים של היום לא טפשים!
למה להכליל?
בטוח יש איזה טיפש או שניים..

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הו לא! ממש לא!
ההההכל עניין של תקציב!
התקציבים של המו"לים במגזר לספרי קומיקס הוא נמוך, ולכן הם מוכרחים לקחת 'בחורים צעירים' וכו'.
אפשר לראות את זה בחנויות הספרים- ספר קומיקס בעשר שקל!! ערמות כאלו יש!
ולכן הציירים הטובים עובדים עם המגזר החרדי בארה"ב ואף יש כאלה עם המגזר הכללי.
לצערינו לא תראו אותם בנוף של החנויות בבני ברק..
והלוואי והבעייה הייתה הצבע.. הסטוריבורד.. אוי הסטוריבורד.. זו הבעייה הגדולה! ודיו רב נשפך פה על הנושא ולא נאריך.

ילד חרדי ממוצע כנראה כמעט ולא זכה לקרוא קומיקס אמיתי.. (למעט ספרים בודדים כאלו המשתווים לרמה הבינלאומית ומחירם כראוי ליצירות אלה)
קיצער, הכל עניין של כסף. כשאתה קונה ספר בעשר שקל- תצפה לתוצאה בהתאם. כשתקנה קומיקס של מארוול בשמונים שקל- תקבל גם כן בהתאם.
הילדים של היום לא טפשים!
למה להכליל?

נערך לאחרונה ב:

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם אני הייתי שולחת לירקן אנשים שמתמחרים לפי כמויוט...
במקרה אני כן מבינה בקומיקס טוב. אבל אפילו צביעה מינימלית כמו במנגה צריכה להיות ברמה.

טעות.
זה כמו לומר שבמוזיקה רוב העניין הוא בלחן טוב.
אבל אם לא יהיה עיבוד טוב, זה יאבד מכל העניין שלו.
אני בהלם שאני צריכה לחדש את הדברים האלו לצייר מוערך ואדיר כמוך, אבל צריך לערוך בציבור שלנו רפורמה בנושא הזה.
ציור מעולה ללא השקעה מספקת בצביעה (ולא מדובר במגוון צבעים או בצביעה ריאליסטית כבדה. אלא בהבנת הסגנון וההגיון בציור) הוא כמו לחן מעולה עם עיבוד גרוע.
הילדים של היום לא טפשים! תלמדו מהציור היפהפה הזה. למעלה. עם ההגיון הרב מאחורי כל פריים. כל תנועה. ותבדקו מה הילדים שלכם ירצו לקרוא יותר!
מעניין אותי. לראות אותו אחרי פינישים.
לדעתי הוא ציור יפהפה.
לפחות אני עכשיו יודע שאני צריך לכתוב בלשון נקבה. יש התקדמות :) בדרך כלל לא נכנס לשום וויכוחים לכן אליך על הקצרה. ממה שראית זה פריים מתוך עמוד. האווירה היא בתוך העמוד ולא בפריים בודד. ושוב כאן הצבע הורסת את הקוו. מבחינתי הקומיקס ההוא צריך להשאר שחור לבן.

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מבחינתי הקומיקס ההוא צריך להשאר שחור לבן.
מבחינתי, כל ציור עדיף שישאר בשכבת הסקיצה שלו. זה הכי יפה.
אבל מה לעשות שצריך להיות מקצועיים ולסיים?
בכל אופן. צביעה היא תורה שלמה. והיא יכולה לשדרג כל ציור או להרוס אותו...
סליחה על החפירה בנושא אבל ינקתי את זה מגיל אפס... אבא שלי הוא... לא משנה. צייר מאד מוערך. ככה שיש לי ממי ללמוד...

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ילד חרדי ממוצע כנראה כמעט ולא זכה לקרוא קומיקס אמיתי..
כמה מצער.
זה נורא. המחירים של הארץ. נורא, הרמה של הקומיקסים.
אבל תראה את התגובות לספרים מעולים שיוצאים. כמו של גדי פולק וכו.
אנשים יודעים להעריך רמה!
למה להכליל?
או שלוש.
ברור. אבל הציבור החרדי לומד גמרא.
תעשה חישוב עכשיו...

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מבחינתי, כל ציור עדיף שישאר בשכבת הסקיצה שלו. זה הכי יפה.
אבל מה לעשות שצריך להיות מקצועיים ולסיים?
בכל אופן. צביעה היא תורה שלמה. והיא יכולה לשדרג כל ציור או להרוס אותו...
סליחה על החפירה בנושא אבל ינקתי את זה מגיל אפס... אבא שלי הוא... לא משנה. צייר מאד מוערך. ככה שיש לי ממי ללמוד...
אמרת יותר מדי. מי האבא? ציור לא מסיימים אותו אף פעם את צריכה לדעת את זה לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה