התייעצות הבו עצה כיצד לנהוג עם שכן כזה

מצב
הנושא נעול.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בבנין דירות גבוה, נפל לשכן מהקומה הראשונה עציץ למרפסת, העציץ נשבר והמרפסת התמלאה בעפר.
הדייר התעצבן, אסף את המטר תשעים שלו, ואת המאה עשרים קילוגרם שלו, והחליט ללמד את השכן לקח.
עלה לקומה ראשונה, דפק על הדלת, השכן פתח עם רעד בידים.
'זה אתה???' שאג,
'ללללא זזה ללא אני' גמגם השכן המבועת בחשש.
הוא עלה לקומה השניה.
גם שם חזר המחזה על עצמו.
'זזזה לללללא אאננני'
כך עבר הבריון לכל הקומות עד שהוא הגיע לקומה האחרונה
הוא חבט בדלת
'כן!' נשמעה שאגה מבפנים.
הדלת נפתחה ואדם בגובה שני מטר 150 קילוגרם כולו שרירים עמד שם.
קרקור מאיים יצא מפה הגורילה שלו, 'כן, במה אוכל לעזור?'
'אה... אה... אה... אולי אולי אאוולללי זה נפל לך?'.

מסקנה: אם השכן שלך בריון תצטרך לאיים על מישהו אחר.

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
לא יודעת מה הסגנון ואם זה הכיוון, אבל כמדומני שאני הייתי הולכת על כיוון כזה:
ליצור איתו קשר "קרוב", נחמד, לחייך, לפרגן
מדי פעם לצ'פר במשהו (מצאתי ריחן לרכב ממש זול... קח, תהנה... אשתי אפתה אתמול שמרים שוקולד, בוא תטעם...)
בקיצור יוצרת קשר נחמד ומבוסס על אמון,
ואז לאט לאט כשהקשר כבר בטוח ופחות חשדני,
מנסה לדבר באופן פתוח, להסביר את הצורך,
לא לבוא ממקום של ריב - זה שייך גם לי וחוקית אתה חייב לי,
כי אנשים כאלו לא מתענינים בחוק. מבחינתם הם חזקים יותר ולכן ינצחו
אבל אם באים בגישה חברית, הוגנת, שותפה
אולי יש סיכוי שזה יעזור...
לא תפסידו מלנסות...
בהצלחה!!!

עריכה: עכשיו אני רואה שכתבו פה בסגנון הזה.
אולי באמת זה יעזור...

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא יודעת מה הסגנון ואם זה הכיוון, אבל כמדומני שאני הייתי הולכת על כיוון כזה:
ליצור איתו קשר "קרוב", נחמד, לחייך, לפרגן
מדי פעם לצ'פר במשהו (מצאתי ריחן לרכב ממש זול... קח, תהנה... אשתי אפתה אתמול שמרים שוקולד, בוא תטעם...)
בקיצור יוצרת קשר נחמד ומבוסס על אמון,
ואז לאט לאט כשהקשר כבר בטוח ופחות חשדני,
מנסה לדבר באופן פתוח, להסביר את הצורך,
לא לבוא ממקום של ריב - זה שייך גם לי וחוקית אתה חייב לי,
כי אנשים כאלו לא מתענינים בחוק. מבחינתם הם חזקים יותר ולכן ינצחו
אבל אם באים בגישה חברית, הוגנת, שותפה
אולי יש סיכוי שזה יעזור...
לא תפסידו מלנסות...
בהצלחה!!!

עריכה: עכשיו אני רואה שכתבו פה בסגנון הזה.
אולי באמת זה יעזור...
עדיף כבר להמשיך לחפש חניה אם כאלה חברים

ישראל 2020

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מקובלנו שמוויתור לא מפסידים
אמנם מאד קל לתת עצות כאלו לאחרים, אבל לך תדע אולי פה הניסיון שלך ולך תדע כמה עוגמות נפש אתה חוסך.
חוץ מזה שצריך לקבל קצת פרופורציות לחיים לא אומר שזה קל אבל לך תראה איזה יסורים אנשים עוברים שבעיה כזאת היא מתגמדת ונעלמת ליד הצרות שלהם.
בהצלחה

אהרןאהרן

משתמש פעיל
חברים יקרים, אני לא חושב שסיפורי מעשיות יקדמו את הפיתרון במקרה דנן, לדעתי הפיתרון הוא:
א) לבדוק בנסח טאבו אם אכן יש לאחת הדירות הצמדה כל שהיא.
ב) במידה ואין לשום דירה הצמדה, יש לפנות למפקח על בתים משותפים.

קרעפט

משתמש מקצוען
לכל הממליצים לוותר..
אם יש לי ויכוח עם מישהו שחזק ממני ואני נסוג לא בהכרח שזה נקרא ויתור
בסה"כ עשיתי מה שנח לי
אנלא לא רוצה להסתבך איתו וכו' וכו'

ובמחשבה שניה
הסיפור הזה הזכיר את הפסוק באיוב
וָאֲשַׁבְּרָה מְתַלְּעוֹת עַוָּל וּמִשִּׁנָּיו אַשְׁלִיךְ טָרֶף

מי אמר שבמקרה כזה מותר לנו לוותר
אולי מה שנדרש מאיתנו להעמיד אותו במקומו
אדם שמשתלט על חניה ולא סופר אותך ולא מתייחס
ראוי לויתור???

פפרר

משתמש מקצוען
חברים יקרים, אני לא חושב שסיפורי מעשיות יקדמו את הפיתרון במקרה דנן, לדעתי הפיתרון הוא:
א) לבדוק בנסח טאבו אם אכן יש לאחת הדירות הצמדה כל שהיא.
ב) במידה ואין לשום דירה הצמדה, יש לפנות למפקח על בתים משותפים.
נכון , אם זה מוצמד בטאבו לדייר מסוים (אולי לדייר שחנה שם לפני ) אז פשוט להציע לו למכור / להשכיר

פפרר

משתמש מקצוען
לכל הממליצים לוותר..
בסה"כ עשיתי מה שנח לי

ובמחשבה שניה

ראוי לויתור???
הבעיה היא שזה שלוקח על עצמו לחנך את עושי העוולה , לעיתים משלם מחיר יותר כבד מחיפוש יום יומי של חניה
מדובר באנשים נקמנים ללא גבול (סליחה אם אני מכניסה פחדים מיותרים לפותח האשכול)

בוקר מואר

משתמש מקצוען
בדיוק בשפה רכה זו דברתי אתו פנים מול פנים. הוא אפילו ישב אצלי לכוס קפה.
אבל הרעיון של לצרף לזה מתנה קטנה דווקא נחמד, כי זה יגרום לו להרגיש רע מאוד אם ימשיך לריב.
בפרט, שגם הוא יודע שהוא לא צודק. חד וחלק.

האמת בכל האשכול לא שמענו בכלל את הצד השני,
נכון שזה נשמע שאין צד שני בכלל, אלא סתם בחור שלא סופר אף אחד,
אבל אי אפשר לדעת, אולי בכל זאת..

מה היו טענותיו כשישב אצלך לכוס קפה?
ניסה להסביר את עצמו?

בוקר מואר

משתמש מקצוען
ובמחשבה שניה

ראוי לויתור???

אנשים אכלו הרבה מרור בחיים, מתוך רצון "להעמיד אחרים במקום..."

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לכל הממליצים לוותר..
בסה"כ עשיתי מה שנח לי

ובמחשבה שניה

ראוי לויתור???
אם אדם "ראוי לויתור", לא ויתרת לו.
אם אדם "ראוי לחסד", לא גמלת עמו חסד.

מומי גואטה

משתמש פעיל
צריך לערב עוד שכנים ומכרים עצומה עם חתימות לעשות לו טררם כזה שהוא יתחרט שהוא הלך בכלל לטמבור לקנות מנעול.......
לשגע אותו עד שלא יהיה לו ברירה והוא ייכנס איתכם לדו שיח
כמובן לא בצורה אלימה כי בזה הוא יותר טוב ממכם ( לפי התיאורים...)

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
קודם כל, למה שהשכנים יכניסו את עצמם לכאב ראש הזה אם אין להם אוטו???????????
חוץ מזה, לפני כל ההצעות והדיבורים @על דא ועל הא איך זה שיש רק חניה אחת?? גם בבניינים ישנים או שאין חניה או שיש שתיים לפחות. שוווה בדיקה.
דבר שני, על מי החניה רשומה? אם השכן הזה קנה את החניה מאותו אחד שאז היה מחנה אולי בטאבו זה כתוב על שמו?
במידה וזה לא על שמו, יהיה מקום לפנות אליו בהתחלה בנועם כמו שהציעו לפני, להתיידד איתו כזה ואז להעלות את הנושא בדרך אגב. לאחר מכן אם זה לא עזר יהיה מקום לפנות למוקד / משטרה (מי שאחראי לדברים האלו) והם כבר יכריחו אותו להוריד את המנעול....

פאר הפרי

מהמשתמשים המובילים!
בלת"ק.
יש סיפור שהיתה מריבה בין שכנים ומי שתופס תופס.
אחד תפס והשאיר את האוטו בחניה כמה שנים! כדי שלא יתפסו לו.
בסוף האוטו החליד מחוסר שימוש והפך לגרוטאה.

ממש מצחיק שאת גברת גברת ישנה הבאת את הסיפור הזה... חחחחח

פאר הפרי

מהמשתמשים המובילים!
בבקשה מתוך אתר הידברות:

אנשים מספרים על עצמם: מחורבן לבנייה
כיצד היית נוהג אם לאחר שמונה שנים שאתה חונה בחנייה שמורה שרכשת כדת וכדין מהקבלן, מגיע אליך אחד השכנים ומודיע לך שהחנייה שייכת לו? שניים אוחזים בחניה זה אומר אני קניתיה וזה אומר אני קניתיה ואין שום סיכוי ל"יחלוקו". מריבה? דין תורה? סכסוך שכנים? מסתבר שיש אופציה אחרת...

שתף במיילshare
חיים ולדר | ז' סיון התשע"ו | 13.06.16 09:52
73155_tumb_750Xauto.jpg

תכנים נוספים מאת חיים ולדר
https://www.hidabroot.org/article/1142454
https://www.hidabroot.org/article/1139795
הסיפור שלי מתחיל ומסתיים בבניין מגורי.

רכשתי את דירתי הנוכחית לפני כעשר שנים, לא בקלות ובהרבה סייעתא דשמיא. מכיוון שבמסגרת עבודתי לפרנסתי אני משתמש רבות בכלי הרכב שלי, לכן כחלק מהעסקה רכשתי מקום חנייה נגיש ממש ליד הכניסה לבניין. שילמתי טבין ותקילין עבור מקום החנייה הזה.

נכנסנו לדירה ובאמת במשך כשמונה שנים חניתי בחנייה שרכשתי. ופרט להפרעות מצד אנשים זרים שהחנו את רכבם בחנייתי, כל תושבי בבניין ידעו שזו החנייה שלי.

כהערת אגב שאינה קשורה לסיפור שלי, (ואולי דווקא כן) אני חייב לרשום כמה מילים על אלה שחונים בחניות פרטיות.

כנהג אני יודע מהיכן זה מגיע. אתה ממהר ופשוט אין חניה, אחרי כמה סיבובים אתה מבין שאתה ממש ממהר לפגישה ובמצוקתך אתה רואה בניינים עם מקומות חנייה למכביר, ואז אתה אומר לעצמך "נו, ממילא הם לא בבית, אז מה יקרה אם אחנה כאן שעה?" אתה חונה וממהר לעיסוקיך.

אחרי עשר דקות מגיע הדייר שהחניה שייכת לו וקשה לתאר כמה הוא כועס ומתרגז. לפעמים הוא מוצא חנייה אחרת ולפעמים אין לו ברירה והוא חוסם אותך.

כשאתה מגיע אתה עומד מול הרכב שלך וחש אי נעימות, מבין היטב היטב מי חוסם אותך ואחרי כמה דקות אתה מעז עולה לבית השכן ומבקש בפנים סמוקות ותוך התנצלויות "אם אפשר להזיז את הרכב החוסם".

והשכן? כעת הוא צריך להתארגן לצאת מהבית ולפנות להוד מעלתך את החנייה. לא חשוב מה הרווחת מהחניה הזו –אתה בטוח הפסדת.

גם אני נתקלתי בכאלה. אמנם נזהרתי לחסום והייתי יורד לחנייה למטה, אך בלב כעסתי מאד מפני שהזמינות של החנייה היתה הסיבה בגללה שילמתי עליה כל כך הרבה, וחשבתי לעצמי איך זה שאנשים לא חוששים לגזול בצורה כזו את זולתם.
* * *
נשוב לסיפור.

כעבור שמונה שנים ניגש אלי אחד משכני, אדם נחמד ורגוע שגם אם לא היו לנו יחסי קרבה מיוחדים הרי שנהגנו לומר שלום זה לזה ולהתעניין זה בשלום זה.

הוא אומר לי כי כבר מההתחלה הוא רצה לגשת אלי לומר לי שאני חונה על החנייה שלו, אבל מכיוון שלא היו לו רכב הוא לא חשב שיש עניין לעשות זאת אבל כעת הוא רכש רכב והא מבקש אם אוכל לחנות בחנייה הכללית מתחת לבניין.

אמרתי לו: "אתה טועה ידידי. החנייה היא שלי. שילמתי עליה".

והוא אומר לי "גם אני שילמתי עליה".

אמרתי לו "לי יש הוכחות, האם גם לך?"

"כן, יש לי מסמך המעיד על שרכשתי חניה עם שרטוט מדויק".

"מעניין" אמרתי "זה בדיוק מה שיש לי".

החלטנו שפשוט נציג זה לזה את הוכחותינו ואכן באותו ערב הוא הגיע לדירתי והציג את ההוכחה שלו. אני הצגתי את שלי. לתדהמתנו התברר שלשנינו היה מסמך זהה לגמרי...

"הבטנו זה על זה ועל המצח של שנינו היתה רשומה שורה אחת: הקבלן גנב ונוכל.

"קשה להאמין עליו" אמרנו שנינו פחות או יותר ביחד.

באמת קשה היה להאמין עליו. הקבלן שבנה את הבניין היה אות ומופת לישרות. לא העלינו על דעתנו שהוא מסוגל למעשה מרמה כזה של למכור לשניים חנייה אחת, מה עוד שזה "מילתא דעבידי לגלויי" - עובדה שחייבת להתגלות, ובעצם העובדה שהתגלתה לאחר שמונה שנים היה מקרית לחלוטין, ברוב המקרים היא היתה מתגלה רבע שעה לאחר האכלוס...

החלטנו לגשת אליו.

הראינו לו את שני המסמכים, הוא בתחילה נראה מופתע, עיין במסמכיו הוא ואז להפתעתנו אישר את הדבר.

"אני מצטער, זהו משגה שלי. שימו לב שהשרטוט של החנייה הוא רחב. למעשה היו צריכות להיות כאן 2 חניות אבל המהנדס הכריח אותי לשים במקום הזה עמוד וכך התבטלה חנייה אחת. אני פשוט שכחתי בכלל מהחנייה ושמתי את העמוד, תבינו שמכרתי חניות ומחסנים ודירות וטבעי שחנייה אחת נשכחה ממני, אך אל דאגה אפצה מי מכם על התשלום ששלם לשווא".

השאלה מי מכם...

"ב"ה הכל מסודר", אמרתי לשכני, "הוא מוכן להחזיר לך את דמי החנייה ששילמת והכל יבוא על מקומו בשלום".

"סליחה", אמר השכן, "אבל אני לא מעוניין בכסף. אני מעוניין בחנייה".

"וגם אני כך" אמרתי. מדוע שאחד משנינו יהיה עדיף על השני.

"אני מסכים איתך" אמר שכני, "מדוע שאתה תהיה עדיף עלי?"

התחלנו להתווכח קצת, ואז שכני אמר "בוא נחשוב על פתרון חבל שסתם נריב".

הלכתי לביתי וסיפרתי הכל לרעייתי. שנינו הרמנו טלפון לרב שלנו, וזה אמר שיש עניין של "מוחזק" ואני מוחזק בחנייה וכי העובדה שהוא לא מחה כל השנים מחזקת את החזקה שלי.

למחרת באתי אליו עם הטענה הזו, הוא הקשיב וחזר אלי אחרי צהריים באומרו שגם הוא התייעץ עם מורה הלכה וזה אמר שמכיוון שלא העליתי על דעתי ששטח זה אינו שייך לי לא היה כל סיבה שאמחה מפני שלא היה לי כלי רכב וסברתי: "זה נהנה וזה לא חסר", וכבר החל ויכוח בינינו, עד שאמרתי: "למה נריב? בא נלך לדין תורה".

השכן הביט בי וראיתי שהוא דומע: "תראה, בחיים שלי לא הייתי בדין תורה ואין לי רצון להיות. אני מאד צריך את החנייה הזו וכואב לי ששנים של מה שראיתי כוויתור מצדי נחשבות בעיניך כהשלמה. זה פשוט כואב לי. בינתיים תחנה על החנייה שלי ואני אחשוב אם זה שווה לי להיכנס לדין תורה".

חשתי אי נעימות מכל העניין. מצד אחד נגע לליבי חוסר הרצון של השכן לדון בדין תורה, אך מצד שני נגע לליבי הצדק שלי שאני נמצא באותו מצב בדיוק שלו ועבודתי ממש מחייבת אותי זמינות לרכב לא יכולתי לחשוב על כך שאצטרך לחנות למטה.

בצר לי פניתי את הקבלן ושאלתיו מה הוא מציע.

הוא אמר לי, "תראה, השכן שלך לא סתם צריך את החניה ולא סתם קנה רכב". הוא לא המשיך להסביר אבל הבנתי ממנו שיש סיבות רפואיות לדבר. תוותר", הציע, "ואני אפצה אותך".

"שתשלם לי?"

"לא, האמת שאני לא במצב שיכול לשלם לך אלא אם כן ממש תתעקש, אבל לי שיש איזה שטח למטה פנוי ולא איכפת לי לתת לך אותו בצמוד לחנייה שתקבל למטה."

ידעתי על מה הוא מדבר. היה זה שטח זעיר של שבע מטר, שאולי ניתן להכניס בו סולם קטן וקצת כלי עבודה. ממש לא משהו שיתחיל לפצות אותי.

אמרתי לו זאת והוא אמר: "אתה צודק, אבל זה מה שיש לי לתת לך בבניין הזה. אם תתעקש אחזיר לך את מה ששילמת על החנייה אבל אני בדיוק משקיע בבניין אחר ואין לי כסף ואני מבקש ממך שתסכים להסתפק בפיצוי הזה".

אמרתי לו שאחשוב על כך. ישנתי על זה לילה, יותר נכון: הייתי ער על זה לילה, ונאבקתי קשות בין הרצון שלי לנוחות ותחושת הצדק שלי שקניתי חנייה בכסף מלא, ושהיא כל כך חשובה לי וכעת אצטרך לוותר עליה, לבין דמעותיו של השכן ובקשתו של הקבלן.

בבוקר הודעתי לרעייתי על החלטתי וזו הגיבה בהערכה רבה. אני חייב להודות שאם היה לי ספק, הרי שהמילים שלה הכריעו לחיוב. ועל כך נאמר "חכמת נשים בנתה ביתה". עוד מעט תשמעו כמה בנתה.

הלכתי לקבלן, חתמתי איתו על הסכם שכל השטח הלא מנוצל מאותו הקיר והלאה שייך לי, ולאחר מכן ניגשתי לשכן והודעתי לו כי החל מהיום החניה שלו. הוא הודה לי נרגשות ושוב היו דמעות בעיניו. בעצם גם בעיני.

התחלתי לחנות למטה ועדיין לא עשיתי שימוש בקוביה הקטנה הזו כי לא היה לי בדיוק מה.

שנה וחצי עברו. לפני חצי שנה החלטתי שאולי בכל זאת כדאי לעשות בו שימוש. באתי ופרצתי פתח בקוביית הבטון. היא באמת היתה קטנה וזעירה וכבר התחלתי להצטער על המאמץ.

בני היה זה שהוביל למפנה. "תגיד, אבא, מה יש מאחורי הקיר הזה?" שאל.

"לא יודע. נראה לי שהכניסה".

"אבל הכניסה למעלה".

אמר. "אז סתם אדמה".

"לא יכול להיות. הרי מסביב יש כניסה לחנייה".

החלטתי לדפוק על הקירות ושמעתי קול עמום. בלי היסוס לקחתי פטיש גדול והתחלתי להכות את הקיר של המחסנון הקטן.

...ומה שהתגלה לי היה שטח ענק של כ90 מטר שנותר משום מה מאז הבנייה ללא כל שימוש.

לקחתי נשימה ארוכה. הבנתי בדיוק מה שיש כאן, מה עוד שהקלטתי שניתן לעשות פתחי אוורור החוצה. רעדתי בכל הגוף, אבל התעשתי. הזמנתי בעל מלאכה שיקים במהירות דלת מחמת עינא בישא... בימים שלאחר מכן תחילה ביררתי הלכתית מה הדין לגבי השטח שמצאתי. נאמר לי כי על פי ההסכם שחתמתי הרי ש"כל השטח הלא מנוצל שייך לי" חשבתי אם לספר לקבלן על הדבר והחלטתי שחבל לגרום לו לעגמת נפש. בתוך חודשיים בניתי שם יחידת דיור בת שלושה חדרים לזוג צעיר וכעת אני משכיר אותה ברווח ניכר".

אין צורך להכביר מילים על המסר. "אין אדם עושה אלא לעצמו" וכשאדם מוותר משהו לחברו לעולם אינו מפסיד על כך, גם אם הסוף הטוב אינו מגיע מהר כמו בסיפורי. של ספירת העומר, ימים שמתו תלמידי רבי עקיבא כי לא נהגו כבוד זה בזה, חשוב לספר את הסיפור שלי שמעיד עד כמה ויתור לזולת מובילים מאבן וחורבן – לרווח ובניין.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה