סיעור מוחות האשכול המרכזי על פתרונות הדיור לציבור החרדי

evyatar19

משתמש רשום
כששאלתי לא התכוונתי לבוגרי חברון, אלא לזוגות מודרניים ממש כשהאישה בוגרת לוסטיג לדוג׳
כנראה שבאמת עושים מה שבוגרי חברון עושים, וכנראה שבאמת גם מכניסים יותר (2 משכורות..)
בכולופן לדעתי אין להם מענה בפריפריה
אם יש 2 משכורות, אפשר להסתדר במחירי המרכז.
בזוגות האלו, המשכורות אינם של גננת וקופאי.

צחי קרמר

משתמש פעיל
סתם לתשומת לב
ממעקב שלי 90% מההודעות על הצלח במכירת בפרויקטים ברחבי הארץ
הם או למגורים למגזר החרדי(בית שמש) ורב ככל ההודעות מפרויקטים של 20 80 שמתווכים/משווקים הציעו לכולנו בחודשים האחרונים ועל רובם שאלו שאלות פה בפורומים
מה שמעלה לי מחשבה שהשנים הקרובות קריטיות למגזר החרדי או שמאות אברכים ירוויחו כספים יפים או שרובם יצאו בלי המכנסיים
תמיד המגזר החרדי היה נוכח בצורה חריגה בשוק הנדלן אבל בחודשים האחרונים זה איבד כל פופורציה​

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
סתם לתשומת לב
ממעקב שלי 90% מההודעות על הצלח במכירת בפרויקטים ברחבי הארץ
הם או למגורים למגזר החרדי(בית שמש) ורב ככל ההודעות מפרויקטים של 20 80 שמתווכים/משווקים הציעו לכולנו בחודשים האחרונים ועל רובם שאלו שאלות פה בפורומים
מה שמעלה לי מחשבה שהשנים הקרובות קריטיות למגזר החרדי או שמאות אברכים ירוויחו כספים יפים או שרובם יצאו בלי המכנסיים
תמיד המגזר החרדי היה נוכח בצורה חריגה בשוק הנדלן אבל בחודשים האחרונים זה איבד כל פופורציה​
היום התפרסמו נתוני מכירת דירות חדשות ברחבי הארץ בחודשים מאי-יולי, ובית שמש לא מופיעה במקומות הראשונים.

1. ראשל"צ - 532
2. שדרות - 495
3. ירושלים - 405
4. אשקלון - 364
5. תל אביב - 358

צחי קרמר

משתמש פעיל
היום התפרסמו נתוני מכירת דירות חדשות ברחבי הארץ בחודשים מאי-יולי, ובית שמש לא מופיעה במקומות הראשונים.

1. ראשל"צ - 532
2. שדרות - 495
3. ירושלים - 405
4. אשקלון - 364
5. תל אביב - 358

אני מדבר על פרויקטים חדשים ולא על ערים
בבית שמש אני מדבר על ההודעה על עליית מחיר ברמה ד כמדומני שנתן רוזנבלט השאיר הודעה על טירוף שהולך שם
ד"א הולך די הרבה זמן עד שזה משודר ברשות המיסים​

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אני מדבר על פרויקטים חדשים ולא על ערים
בבית שמש אני מדבר על ההודעה על עליית מחיר ברמה ד כמדומני שנתן רוזנבלט השאיר הודעה על טירוף שהולך שם
ד"א הולך די הרבה זמן עד שזה משודר ברשות המיסים​
נחכה לעדכון של הרבעון הבא: אוגוסט-אוקטובר, שיתפרסם בעוד כ3 חודשים.
הדירות שנמכרו בימי השיווק הראשונים של ד-5 אמורות להיות מעודכנות שם.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בעוד יומיים (20/9) אמור להיסגר מכרז גדול בקרית אתא על 1386 יח"ד.
האם יש סיכוי לשווק את זה לציבור החרדי?

ר. המוסד

משתמש מקצוען
אם יש 2 משכורות, אפשר להסתדר במחירי המרכז.
בזוגות האלו, המשכורות אינם של גננת וקופאי.
יש בזה משהו
בבעלז לדוגמא
שגם הגברים וגם הנשים עובדים (בניגוד לליטאים)
וזה כולל אצלם גם הוצאת תארים
מאד קשה להם להתבסס בפריפריה
בהר יונה עברו מאד הרבה שנים עד שהם הצליחו להקים קהילה מבוססת

די

משתמש סופר מקצוען
בבעלז לדוגמא
וזה כולל אצלם גם הוצאת תארים
ממש לא נכון.
הרבה נשים מבעלז בכלל לא עובדות, וגם מי שעובדת רובן גננות וכדומה.
גם הגברים שעובדים רובם בלי תואר.
כמובן יש מודרנים כמו בציבור הספרדי והליטאי שיש להם תואר וכו' אבל לא מדובר ברוב חסידות בעלז.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ממש לא נכון.
כמובן יש מודרנים כמו בציבור הספרדי והליטאי שיש להם תואר וכו' אבל לא מדובר ברוב חסידות בעלז.
במשפחה חרדית קלאסית, (ולא משנה לאיזה ציבור היא משתייכת)
משפחה ברוכת ילדים, שההורים מתחתנים ללא תואר ביד , והרבה פעמים אף ללא בגרות מינימאלית,
קשה עד בלתי אפשרי ששני בני זהוג יעבדו במשרה מלאה דורשת ומכניסה בגיל צעיר יחסית ,(זוג מודרני כשלבחור לפני החתונה כבר יש לפחות בגרות מלאה ביד, ולאשה כבר יש תואר, עם משפחהטיפה פחות צפופה זה בהחלט יותר אפשרי והגיוני)

אבל אם יש משפחות כאלו, שבגיל צעיר יחסית כבר שני בני הזוג מכניסים משכורת מכובדת, אז אדרבה שיקנו דירה במחיר מפולפל, אך כמדומני שלא עליהם נסוב האשכול, (וגם לא על זוגות ממשפחות עשירות ++ ,שמתחתנים עם 3 מיליון שקל ביד...)

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
(זוג מודרני כשלבחור לפני החתונה כבר יש לפחות בגרות מלאה ביד, ולאשה כבר יש תואר, עם משפחה טיפה פחות צפופה זה בהחלט יותר אפשרי והגיוני)
הרבה משפחות (לא כולם!) מהסוג הזה הילדים מתחתנים "לבד" . וד"ל.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הרבה משפחות (לא כולם!) מהסוג הזה הילדים מתחתנים "לבד" . וד"ל.
ממש לא כולם, כמובן שהם לא נותנים דירה לשפיץ של הישיבה, אבל יש תמיכה ועזרה התחלתית,(משהו כמו שהחסידים נותנים או קצת יותר)
ויש גם הרבה משפחות מבוססות מאד שמשתייכות לחברה הזו, וכשיש להורים בשפע, הם נותנים בשמחה לילדים.

אבל שוב אני חושבת שהאשכול נסוב, על הציבו החרדי בכללותו , שברובו לא עשיר, ולרובו גם אין תואר לאשה/ בגרות לגבר לפני החתונה......

מישמשית

משתמש מקצוען
שווה קריאה
פשוט גאונות.....

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

ר. המוסד

משתמש מקצוען
ממש לא נכון.
ברור שיש אצלם מכל הסוגים
אבל ברגע שאצל הקהילה מקובל שגם הגברים וגם הנשים עובדים
ואין בעיה ג"כ לשניהם לעשות תארים
אז באופן כללי היכולת הכלכלית שלהם יותר גבוה
במיוחד שגברים מרווחים בד"כ יותר מנשים

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
ממש לא כולם, כמובן שהם לא נותנים דירה לשפיץ של הישיבה, אבל יש תמיכה ועזרה התחלתית,(משהו כמו שהחסידים נותנים או קצת יותר)
ויש גם הרבה משפחות מבוססות מאד שמשתייכות לחברה הזו, וכשיש להורים בשפע, הם נותנים בשמחה לילדים.

אבל שוב אני חושבת שהאשכול נסוב, על הציבו החרדי בכללותו , שברובו לא עשיר, ולרובו גם אין תואר לאשה/ בגרות לגבר לפני החתונה......
לא הבנת מה שכתבתי, וגם אין אפשרות להרחיב בנושא.

די

משתמש סופר מקצוען
אז באופן כללי היכולת הכלכלית שלהם יותר גבוה
במיוחד שגברים מרווחים בד"כ יותר מנשים
יש בעיה "ערכית" וגם טכנית לעשות תואר. צריך להשלים לימודים אינטנסיביים (אנגלית מתמטיקה) לעשות בגרות ואז תואר. לא אומר שאין כאלו שעושים את זה, אבל הרוב לא עושים, גם מתוך חסידות בעלז.

לגבי גברים מרוויחים יותר מנשים זה באותו מקצוע, אבל השאלה אם גבר חסידי שעובד במקצוע מאולתר או עם קורס זריז אחרי החתונה, לעומת אישה ליטאית שלמדה בסמינר כמה שנים מקצוע רציני, בכלל לא בטוח שהגבר מרוויח יותר.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בבעלז לדוגמא
במשפחה חרדית קלאסית, (ולא משנה לאיזה ציבור היא משתייכת)
משפחה ברוכת ילדים, שההורים מתחתנים ללא תואר ביד , והרבה פעמים אף ללא בגרות מינימאלית,
קשה עד בלתי אפשרי ששני בני זהוג יעבדו במשרה מלאה דורשת ומכניסה בגיל צעיר יחסית ,(זוג מודרני כשלבחור לפני החתונה כבר
ממש לא נכון.
(לא חושבת שרק גנות , אבל רובן לא עובדות בעבודות משרה מלאה , שמכניסות הון, כמובן שתמיד תמיד יכול הלהיות מישהי שהצליחה מעל המשוער ומרויחה הרבה.....)

הבעיתה בלעשות תואר היא ממש לא רק האם מקובל ששני בי זוג עובדים, או אם מקובל להוציא תואר,
להוציא תואר למקצוע מכניס(הנדסה, הנדסת חשמל , חשבואות וכד'), קשה עד מאד, למי שלא למד ליבה
גם אם עכשיו יכניסו לימודי ליבה זה יהיה בסיס ממש, לא רואה איך בעוד עשור ישיבת בעלזא תוציא בחורים עם בגרות מלאה ותתחרה עם בוגרי היישוב או מערבא (ישיבות תיכוניות שפונות למגזר המודרני יותר, ששם ממוצע הציונים הוא גבוה בהרבה מהממוצע הארצי)
ולפחות כרגע , בחור צעיר שהתחתן אתמול , ולא יודע את הבסיס זה מאד מאד קשה להשלים הכל, (מכינה- בגרויות + לימודי מקצוע שאורכים לפחות 4 שנים) וכל זה , תוך כדי גידול של משפחה ברוכה - עם כל המשתמע מכך ,ולפי דבריך גם אשה שעובדת 9 שעות ביום .......

נ.ב. אי מכירה 2 גברים שיצאו לעבדו חסידי בעלזא אחר עו"ד מצליח מאד, והשני מתכנת, אבל מדובר בשתי פצצות של כשרון, הרבה מעבר לסטנדרט....(ובשניהם האשה מקיימת בהידור את :"אשרי יושבי בית" והן עקרות בית למופת!)

אבל,
שוב אני חושבת שהאשכול נסוב, על הציבור החרדי בכללותו , שברובו לא עשיר, ולרובו גם אין תואר לאשה/ בגרות לגבר לפני החתונה......

די

משתמש סופר מקצוען
לעומת אישה ליטאית שלמדה בסמינר כמה שנים מקצוע רציני, בכלל לא בטוח שהגבר מרוויח יותר.
וגם הנשים עובדות
במגזר החסידי לא בדיוק לומדים מקצוע בסמינר כי מתחתנים מוקדם, ולכן כמו שכתבתי גם הנשים שעובדות בדרך כלל מדובר בגננות או עקרות בית (בלי להיכנס מה מוצדק יותר-יכול להיות שעדיף שהבעל יעבוד והאשה תהיה גננת/עקרת בית, אבל אלו הנתונים).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה