השתלמות האשכול הגדול לקרנות השתלמות

מישהי כמוני

משתמש רשום
היי שלום
שאלה: יש לי עסק (עוסק מורשה) ואני מתכננת לסגור אותו.
האם אני אוכל להמשיך להפקיד לקרן השתלמות (עצמאי) גם אחר כך?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
היי שלום
שאלה: יש לי עסק (עוסק מורשה) ואני מתכננת לסגור אותו.
האם אני אוכל להמשיך להפקיד לקרן השתלמות (עצמאי) גם אחר כך?
בעיקרון לא.
אבל במציאות בדר"כ זה לא נבדק.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
בלת''ק
יש לי קרן השתלמות ע''ס 5000 ש''ח שנפתחה לפני שנה והיום אני כבר לא אצל המעסיק ההוא והחברה שהקרו נמצאת שם יש לה תשואה ממוצעת של 4% שנתי ואני רוצה להוציא את הכסף ולהפקיד אותוs&p 500 הבעיה שיש מס של 47% האם אפשר ע''י קבלות המוכרות לצורכי מס לקבל החזר על תשלום המס?
וכן האם יש דרך אחרת לא לשלם מס?
תודה רבה!

למד מכל אדם

משתמש פעיל
בלת''ק
יש לי קרן השתלמות ע''ס 5000 ש''ח שנפתחה לפני שנה והיום אני כבר לא אצל המעסיק ההוא והחברה שהקרו נמצאת שם יש לה תשואה ממוצעת של 4% שנתי ואני רוצה להוציא את הכסף ולהפקיד אותוs&p 500 הבעיה שיש מס של 47% האם אפשר ע''י קבלות המוכרות לצורכי מס לקבל החזר על תשלום המס?
וכן האם יש דרך אחרת לא לשלם מס?
תודה רבה!
לא צריך להוציא את הכסף מהקרן, צריך להכנס לאתר של החברה שבה הקרן השתלמות ושם לבצע שינוי מסלול השקעה למחקה מדד S&P500. שינוי מסלול השקעה בתוך הקרן השתלמות לא ארוע המחייב במס.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
לא צרי להוציא את הכסף מהקרן, צריך להכנס לאתר של החברה שבה הקרן השתלמות ושם לבצע שינוי מסלול השקעה למחקה מדד S&P500. שינוי מסלול השקעה בתוך הקרן השתלמות לא ארוע המחייב במס.
בחברה הזאת (רום קרן השתלמות) אין את המסלול הנ''ל

eliyahuyy

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אפשר להפקיד עכשיו בדיעבד על 2023 בקרן השתלמות לעצמאים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אוזן שומעת

משתמש צעיר
קרן השתלמות של עו"ה, אפשר להעביר אותה ממקום למקום? כי זה לא נמצא בשום חברת השקעות רגילה אלא בקרן השתלמות למורים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
פתחתי קרן השתלמות רגילה
בגלל שאני עובדת הוראה המעסיק כן מפריש לי משום מה
הפקדות באחוזים גבוהים יותר כמו של מורים 8.4 מעסיק 4.2 עובד

באתר של קרן ההשתלמות כתוב שיש סכום שהוא מעל התקרה של ההפקדה ולכן חייב במס רווח הון
זה בעצם מה שמעל 10 אחוז? 2.6 אחוז?

שוקלת איך להיפטר מהמס
אם אמשוך את הקרן כשיעבור ה 6 שנים
אוכל לקבל החזר על המס ולהפקיד את זה עצמאית בקרן השתלמות לעצמאים

כי אם אמשוך עוד הרבה שנים לא אהיה לי מספיק נקודות בשביל לקבל החזר על כך

גם עובד הוראה אינו חייב להפקיד לקרן השתלמות למורים, הוא יכול להפקיד לקרן השתלמות רגילה.
נכון אבל אם הוא מפקיד לקרן השתלמות רגילה אז אחוזי ההפקדה הם רגילים 2.5 עובד 7.5 מעביד
ולי משום מה מפקידים גבוה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
פתחתי קרן השתלמות רגילה
בגלל שאני עובדת הוראה המעסיק כן מפריש לי משום מה
הפקדות באחוזים גבוהים יותר כמו של מורים 8.4 מעסיק 4.2 עובד

באתר של קרן ההשתלמות כתוב שיש סכום שהוא מעל התקרה של ההפקדה ולכן חייב במס רווח הון
זה בעצם מה שמעל 10 אחוז? 2.6 אחוז?

שוקלת איך להיפטר מהמס
אם אמשוך את הקרן כשיעבור ה 6 שנים
אוכל לקבל החזר על המס ולהפקיד את זה עצמאית בקרן השתלמות לעצמאים

כי אם אמשוך עוד הרבה שנים לא אהיה לי מספיק נקודות בשביל לקבל החזר על כך
זה שאלה שצריך להיכנס לנתונים המדויקים כדי לענות עליה.

Yonatann

משתמש רשום
מעל התקרה זה סכום שהוא מעל 1571.2 (הפקדה עובד ומעסיק יחד) בחודש בשנת 2023 .
לא משנה אחוזי ההפקדה
אם השכר שלך הוא מעל 15,712 ש''ח, וההפרשה הרגילה היא 2.5% עובד 7.5% מעסיק, החלק שמעל הסכום הזה יוחייב בזקיפת מס בתלוש, וגם הרווחים על הסכום הזה בקרן ההשתלמות יחוייבו במס במשיכה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה