השתלמות האשכול הגדול לקרנות השתלמות

מ. י.

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד אשמח לחוות דעתך
יש לי קרן השתלמות במנורה עם צבירה של כ40,000 ש"ח.
היעד שלי הוא כ15 שנים בערך,
לאיזה קרן השתלמות מומלץ לנייד?
(רלוונטי שאני עובדת מדינה?)

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד אשמח לחוות דעתך
יש לי קרן השתלמות במנורה עם צבירה של כ40,000 ש"ח.
היעד שלי הוא כ15 שנים בערך,
לאיזה קרן השתלמות מומלץ לנייד?
(רלוונטי שאני עובדת מדינה?)
כפי שמופיע בחתימתי אני לא יועצת, לא ממליצה, אין לי רישיון ייעוץ.
אני יכולה יותר לעזור בפרטי.

רק אושר!

משתמש מקצוען
הצטרפתי לארגון המורים ושם אחרי בדיקה עדכנו אותי שהקרן השתלמות שלי לא נותנת שבתון אלא חסכון בלבד,ההפרשות אותן הפרשות, ושכדאי לי לעבור קרן השתלמות.
אני כיום בהראל, בורה לחלוטין בכל העינינים האלה,
מה ממליצים ? לעבור? אם כן לאיפה?
אני כן מתכננת להשתמש בשבתון.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הצטרפתי לארגון המורים ושם אחרי בדיקה עדכנו אותי שהקרן השתלמות שלי לא נותנת שבתון אלא חסכון בלבד,ההפרשות אותן הפרשות, ושכדאי לי לעבור קרן השתלמות.
אני כיום בהראל, בורה לחלוטין בכל העינינים האלה,
מה ממליצים ? לעבור? אם כן לאיפה?
אני כן מתכננת להשתמש בשבתון.
את מורה ביסודי או בעל יסודי?
בגדול אין הרבה אופציות יש מסלול הלכתי ומסלול כללי, מסלול לעל יסודי בעגור, מסלול ליסודי של הסתדרות המורים
(יש מסלול אג''ח אבל הוא לא מאפשר שבתון)
בכל מקרה, תדעי שהתשואות של המסלולים האלו הם אפסיות ממש, כך שאם עוד כמה שנים תחליטי שאת לא רוצה לצאת להשתלמות, הכסף עצמו לא יתפח כמעט, ובנוסף לכך המשיכה מקרנות למורים היא דרקונית ממש.
לעומת זאת בקרן רגילה, בהנחה שהשוק יהיה מוצלח בשנים הקרובות, תוכלי לפרגן שנת שבתון או חצי שנה, גם בלי הקרן השתלמות למורים אלא מהכסף שיהיה לך בקופה.
לא יועץ לא ממליץ

רק אושר!

משתמש מקצוען
את מורה ביסודי או בעל יסודי?
בגדול אין הרבה אופציות יש מסלול הלכתי ומסלול כללי, מסלול לעל יסודי בעגור, מסלול ליסודי של הסתדרות המורים
(יש מסלול אג''ח אבל הוא לא מאפשר שבתון)
בכל מקרה, תדעי שהתשואות של המסלולים האלו הם אפסיות ממש, כך שאם עוד כמה שנים תחליטי שאת לא רוצה לצאת להשתלמות, הכסף עצמו לא יתפח כמעט, ובנוסף לכך המשיכה מקרנות למורים היא דרקונית ממש.
לעומת זאת בקרן רגילה, בהנחה שהשוק יהיה מוצלח בשנים הקרובות, תוכלי לפרגן שנת שבתון או חצי שנה, גם בלי הקרן השתלמות למורים אלא מהכסף שיהיה לך בקופה.
לא יועץ לא ממליץ
על יסודי
ואת השורה שהדגשתי לא הבנתי
בורה בענין
לצאת לשבתון זה לא בעצם להשתמש בכסף-שישולם כמשכורת?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואת השורה שהדגשתי לא הבנתי
נניח והמשכורת שלך היא 100,000 שנתית
מופרשים ממנה לקרן השתלמות רגילה 2500 ממך ועוד 7500 מהמעסיק, סה''כ 10,000 לשנה
לאחר 6 שנים יהיו בה 60,000 ש''ח, בהנחה ותהיה תשואה של 3.5 אחוז שנתית, יהיו בה בסך הכל 66,000 ש''ח, שזה אומר שתי שליש משכורת, שזה מה שמקבלים גם בשבתון.
אדגיש עם זאת, כי יש הטבות נוספות בשנת השתלמות, כמו הפרשה לקרן פנסיה, סיוע בלימודים, ותק (אם את ממשיכה לעבוד שליש משרה בכל מקרה תהיה לך שנת ותק, למיטב ידיעתי) ואולי יש עוד, שאותן אני לא יודע להעריך

מאידך יש סיכון, שאם לא תהיה תשואה, או שתהיה תשואה שלילית הסכום יהיה נמוך יותר, ואז לא תוכלי לצאת לשנת השתלמות מלאה, אך את יכולה להחליט שבמקרה כזה תצאי לשבתון בעוד 10 שנים, או לחצי שנה בלבד.
אני באופן אישי הייתי מעדיף את הסיכון הזה, בכדי להשאיר לעצמי את ההחלטה האם לצאת לשבתון, האם ללמוד וכו', ובפרט שלטווח ארוך הקרן השתלמות רגילה תניב לך סכומים גדולים בהרבה מאשר הקרן.

בכל מקרה, לדעתי חובה להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל לתחשב את כל היתרונות והחסרונות, שאני בטוח שלא עמדתי כאן על כולם

לא מייעץ לא ממליץ

מ. י.

משתמש מקצוען
שימלו לב להודעה באתר של הלמן אלדובי לגבי הקרן שמחקה מדד עולמי:
ביום 01.10.2021 בוצע מיזוג של הקופה לקופת הפניקס השתלמות מחקה מדד לפרטים אודות הקופה לחץ כאן s&p500 (13264)
כלומר: הקופה כרגע מחקה רק את מדד סנופי.
אכן?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
@רק אושר!
מצרף את החוברת של עגור (היא מחזיקה את קרנות ההשתלמות למורים)
בהצלחה

קבצים מצורפים

• דע_את_זכויותיך_סופי_19.05.20.pdf
    6.4 MB · צפיות: 43

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ביום 01.10.2021 בוצע מיזוג של הקופה לקופת הפניקס השתלמות מחקה מדד לפרטים אודות הקופה לחץ כאן s&p500 (13264)
אכן?
אכן.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
אכן?
כמה הדמי ניהול?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שכחתי נתון אחד חשוב (מסתבר שיש עוד, אבל בזה נזכרתי)
שקרן השתלמות למורים שנותנת שבתון עולה לך עוד 1.7% מהמשכורת
כך שאם את לוקחת קרן רגילה, ועושה הוראת קבע להשקעה של 1.7% מהמשכורת באופן עצמאי, את מקבלת עוד למעלה מ10,000 ש''ח בהפקדות, ובתשואה עוד איזה 2000 (לפי תשואה של 3.5%)

רק אושר!

משתמש מקצוען
שכחתי נתון אחד חשוב (מסתבר שיש עוד, אבל בזה נזכרתי)
שקרן השתלמות למורים שנותנת שבתון עולה לך עוד 1.7% מהמשכורת
כך שאם את לוקחת קרן רגילה, ועושה הוראת קבע להשקעה של 1.7% מהמשכורת באופן עצמאי, את מקבלת עוד למעלה מ10,000 ש''ח בהפקדות, ובתשואה עוד איזה 2000 (לפי תשואה של 3.5%)
ממה שאמרה לי המנהלת חשבונות שבדקה לי מטעם ארגון המורים זה שהיום מופרש לי בדיוק אותו דבר כמו שיהיה בקרן שיש בה גם שבתון,
כך שנראה לי זה ספציפית לא רלוונטי.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ממה שאמרה לי המנהלת חשבונות שבדקה לי מטעם ארגון המורים זה שהיום מופרש לי בדיוק אותו דבר כמו שיהיה בקרן שיש בה גם שבתון,
כך שנראה לי זה ספציפית לא רלוונטי.
אני יוצא מנקודת הנחה שדבריה הם קשקוש,
אבל גם אם זה נכון שהמעסיק מפריש לך 8.4% מהשכר, הרי שבוודאי שלא כדאי לך לעבור,
נניח שהמשכורת היא 10,000, אם ההפרשות הן כפי הנהוג למורים - 4.2% חלק עובד ו8.4% חלק מעסיק, הרי שמדובר ב12.6% לשנה, שזה אומר 1260*72 חודשי חיסכון = 90,720 ש''ח בסוף התקופה רק מהקרן.
אגב, בשביל לבדוק את זה לא צריך מנהלת חשבוןנות, אפשר להסתכל בתלוש זה מופיע בהפרשה לקרן השתלמות ותבדקי אם זה לפי 4.2 או 2.5

לא מייעץ ולא ממליץ

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה