האם שווה לעבוד כשעל כל שקל שמרוויחים משלמים למדינת ישראל 46 אג'

נחמי3

משתמש מקצוען
לא. תעיינו בטבלה.
כדי לחזור הביתה עם 160,000 ש״ח רופא צריך להרוויח כ-312,000 ש״ח.
המדינה לוקחת לו 49% (לא כולל מע״מ), ולא מעל 50%.
כמובן שאם מחשבנים עם מע״מ אז כן, המדינה לוקחת 67 אג׳ על כל שקל.
המדינה לוקחת 49 אחוז למס הכנסה
אבל יש גם תשלום לביטוח לאומי, זה בנוסף,

haya maryanovski

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איך לא?
ואכן, המע"מ יש סברא לא לכלול. למרות שיש לקוחות שלא מקבלים על זה החזר, ואז מבחינתם הם משלמים סכום גבוהה יותר לבעל המלאכה.
מע״מ זה לא כסף שלך
זה הלקוח חייב , שהוא הולך לסופר הוא בוחר האם לשלם מע״מ?- מצטבר שלא. עוסק פטור זה עוסק קטן שהמחזור שלו הוא 102k בשנה שזה אומר 8k בחודש - אני לא אקנה יעוץ בסך ארבע אלף מעסק פטור - אם הלקוח מעדיף לעבוד עם עסקים קטנים- שילך ( לא מזלזלת פשוט עסק שיש לו 2 לקוחות בחודש לא יכול לייעץ לי וזה מראה לי על הניסיון שלו בתחום והלקוחות שיש לו לעומת עוסק מורשה)

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה לא נותן למדינה זכות לקחת מסים ישירים ממשפחות שלפי הגדרת המדינה עצמה חיים מתחת לקו העוני. צר לי.
לא מאמינה שזה קורה? תבדקי שוב במחשבון המיסים שלי. יש שם קו אפור שמציין את הקו העוני לפי נפש תקנית, ואפשר להזין נקודות זיכוי ומספר נפשות.
הנה דוגמה. משפחה עם 9 נפשות, ו-10 נקודות זיכוי.
שימי לב: כל האזור הירוק מתחת לקו השחור (שזה קו העוני), עד לאזור הכחול, כל זה זה המדינה שמתילה מיסים על המשפחה שהיא מתחת לקו העוני.
צפה בקובץ המצורף 1122535
ההגיון של המדינה אומר לצערי, שכל עוד רק אחד מבני הזוג עובד - שיהיו מתחת לקו העוני.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
למה?!
כי הקופה הציבורית מספקת לנו תשתיות, ביוב, מים, חשמל, גז, טלפון,
שכחת לכתוב, לחם, חלב, ביצים, עוף, קולה, כלים ח"פ...
אני לא יודע מי בדיוק מממן לך ביוב מים חשמל גז טלפון, אבל אצלי בדואר נוחתים כל חודשיים חשבונות חשמל מים (אגרת ביוב בתוך חשבון המים) גז וטלפון, ובכל אחד מהם סעיף על הצריכה ועוד סעיף תשלום קבוע שזה על תשתיות. הקופה הציבורית לא מממנת את זה, היא רק מרויחה על זה, מעמ כמובן. (ועל הקולה והכלים הח"פ גם את מיסי ליברמן)

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לתשומת ליבך, זה לא 47 אגורות לכל שקל, רק 47 אגורות לכל שקל מעל 15000. זה טעות רווחת. רק על הסכום היותר גבוה משלמים 47%.
נכון, מובן. עדיין, מי שהגיע לרף הזה, ישלם חצי מהעבודה שלו (מכאן ולהבא) למדינה, ובתנאים כאלו כבר לא שווה לעבוד או לקבל פרוייקטים חדשים.

בקיצור, מרוב רדיפת הבצע של המדינה, הם בעצמם מפסידים.

חזק מאד

משתמש פעיל
D I G I T A L
שימו לב שאחוז הרווח על כל שקל נוסף לא עולה בקו ישר, אלא יש ירידות מדי פעם (סביבות 47,000 לדוגמא)
אפשר הסבר?

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא יודעת מה איתך, אבל אני ועוד רבים רבים אחרים מעדיפים להרוויח 50% במקום כלום
אם הנוסחא היתה פשוטה ככ כמו שאתה מציג אותה, לא היו אנשים שמרוויחים מעל 20 אש"ח בחודש....

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם הנוסחא היתה פשוטה ככ כמו שאתה מציג אותה, לא היו אנשים שמרוויחים מעל 20 אש"ח בחודש....
למה כלום? תסתכלי במחשבון: עד כ-15,000 ש"ח משלמים רק 1/3 ואף פחות.
הנוסחה היא לא פשוטה, ולכן יש מחשבון, אבל האמת פשוטה: אחרי 16,000 ש"ח, 50 אגורות על כל שקל הולך למדינה, ואלו שמרוויחים יותר מ-20, 30 או 40 אלף ש"ח בחודש גם משלמים את זה.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שימו לב שאחוז הרווח על כל שקל נוסף לא עולה בקו ישר, אלא יש ירידות מדי פעם (סביבות 47,000 לדוגמא)
אפשר הסבר?
גם אני שמתי לב לזה!
נראה לי ההסבר הוא שיש סכום מסויים שבו התשלומים על מס בריאות וביטוח לאומי מפסיקים לעלות. זאת אומרת שיש תקרה לתשלומים אלו.
אך כעבור זמן קצר (או יותר נכון, תוספת הכנסה קטנה), נכנס לתוקף המס הנוסף של 3% (מס יסף -- מס על משכורות גבוהות).
אז עד שזה נכנס לתוקף, הרווח על כל שקל עולה, ואז כשזה נכנס לתוקף, הרווח שוב יורד.

שפרה פרנקל

משתמש פעיל
גם אני שמתי לב לזה!
נראה לי ההסבר הוא שיש סכום מסויים שבו התשלומים על מס בריאות וביטוח לאומי מפסיקים לעלות. זאת אומרת שיש תקרה לתשלומים אלו.
אך כעבור זמן קצר (או יותר נכון, תוספת הכנסה קטנה), נכנס לתוקף המס הנוסף של 3% (מס יסף -- מס על משכורות גבוהות).
אז עד שזה נכנס לתוקף, הרווח על כל שקל עולה, ואז כשזה נכנס לתוקף, הרווח שוב יורד.
הכנסה מעל 44020 לא חייבת בביטוח לאומי (כלומר הסכום העולה על הסכום הנל)

שפרה פרנקל

משתמש פעיל
זה לא מדויק בכלל.
הזמן הוא ערך משמעותי וכל אחד עושה את השיקולים שלו כמה שווה לו שעה נוספת.
עובד יכול להחליט ששווה לו להקדיש עוד שעה תמורת 200 ש"ח נניח. אך תמורת 100 ש"ח לא היה מתאמץ בשעה הנוספת הזאת, ולכן זו ודאי נקודה חשובה...
כמובן שכדאי ושווה להרוויח משכורת גבוהה יותר מאשר נמוכה - אם ממילא עובדים את אותו מספר שעות,
אך כשמדובר בהוספת שעות תמורת סכום מסוים, בהחלט יש לשים לב לאחוז המס השולי

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זה לא מדויק בכלל.
הזמן הוא ערך משמעותי וכל אחד עושה את השיקולים שלו כמה שווה לו שעה נוספת.
עובד יכול להחליט ששווה לו להקדיש עוד שעה תמורת 200 ש"ח נניח. אך תמורת 100 ש"ח לא היה מתאמץ בשעה הנוספת הזאת, ולכן זו ודאי נקודה חשובה...
כמובן שכדאי ושווה להרוויח משכורת גבוהה יותר מאשר נמוכה - אם ממילא עובדים את אותו מספר שעות,
אך כשמדובר בהוספת שעות תמורת סכום מסוים, בהחלט יש לשים לב לאחוז המס השולי
בדיוק!!

HP מעצבת

משתמש מקצוען
הכנסה פסיבית, אולי.
אבל לבצע עבודות עבור לקוחות?
מעבר להכנסה ברוטו לחודש של כ-15,000 ש"ח, קופת המדינה לוקחת 46 אג' על כל שקל נוסף שנרוויח. אם כוללים את תשלום המע"מ שיש לגבות, המדינה לוקחת 63 אגורות על כל שקל שנרוויח (מדובר בגבר עובד עם 4.75 נ"ז).
עידכנתי את מחשבון המיסים שלי ל-2022, וזה מה שיוצא!

אמנם יש גם הוצאות (תלוי בסוג העבודה. בעימוד, לא הרבה), ויש גם דברים כמו גמל ופנסיה, וזה קצת עוזר, למרות שזה לא כסף שרואים מיד.

אגב, 15,000 ש"ח למשפחה חרדית ממוצעת זה עדיין מתחת לקו העוני הרשמי...
לא.
רף העוני עומד על שכר מתחת ל-14,200 שקלים למשק בית (סך כל ההכנסות שמרוויחים המתגוררים בבית).

וסליחה ממך, 15 אלף זה לא עוני.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא.
רף העוני עומד על שכר מתחת ל-14,200 שקלים למשק בית (סך כל ההכנסות שמרוויחים המתגוררים בבית).

וסליחה ממך, 15 אלף זה לא עוני.
סליחה גם ממך, אבל רף העוני לא ״עומד״ בשום מקום, אלא תלוי, לפי הקריטריונים של מדינת ישראל, במספר הנפשות ה״תיקניות״ למשק בית.
הכל מחושבן היטב במחשבון, שמראה שקו העוני של משק בית עם 9 אנשים (שזה די ממוצע בציבור שלנו) עומד על 15,742 ש״ח לחודש.
ואמנם, 15000 זה לא עוני לפי ההגדרה, אבל אחרי שמשלמים את המיסים על 15,000, מה שנותר זה 11,600, ולמשפה של 9 זה כבר מוגדר כהיטב מתחת לקו העוני.
יגידו לי שכולם עובדים בשחור וכו׳, אבל זה רק מוכיח שהמדינה הופכת את אזרחיה לפושעים בגלל מיסוי ישיר של משפחות עניות שאחרת לא היו שורדות. את זה יש לשנות.

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכי מעצבן זה כשכיר, למשל מורה בחינוך העצמאי, יכול להיות מצב שחצי שנה השעות תקן לא מסודרות ואז בבום אחד מכניסים לך לתלוש את כל ההפרשים של חצי שנה האחרונה, והמדינה לוקחת חצי! למה?????? זה כסף על שעות שעבדתי ולא קיבלתי עליהם משכורת! עכשיו משלימים לי אז מה הקשר מס? כמה שניסינו לדבר אין מה לעשות, רק החזרי מס...
אותה בעיה גם עם מענקי שכר לימוד לתואר, המדינה החמודה מאשרת מענק של 9000 ש"ח ואז מעבירה את המענק דרך התלוש משכורת בפעם אחת וחצי מחזירה לעצמה עם המיסים..

אחת שמחה תמיד...

משתמש פעיל
גם כשזוכים בלוטו צריך להחזיר 30 אחוז למדינה
ככה שאם זכית במיליון שקל תצטרך לשלם מס 300,000 שקל
עצוב מידי, לא?!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה