דרוש מידע האם מקובל לפצות שכנים בזמן בניה?

• פותח הנושא bayit
  • פורסם בתאריך

אברך.

משתמש מקצוען
אנחנו שמחנו מאוד מכל הלב כשהשכנים של אבא שלי בנו גם תוספת לבית וגם יח"ד וזה לא שכנים שממש הכרנו או שאבא שלי היה חייב להם טובה, שמחנו שהם ב"ה משפחה גדלה ומתרווחים ובונים יח"ד להכנסה נוספת כדי להאכיל את הילדים שלהם, לא היה בכלל קל עם הריח והפועלים שממש לא היה נחמד ותמיד לדאוג שהבית יהיה נעול... והריח והלכלוך... והרעש הנוראי...
אבל כשאתה יודע מה התמורה שתקבל שהשכנים שלך יחיו בדירה מרווחת ונעימה עם הכנסה צדדית זה בהחלט מצדיק את מחיר הכבד... ככה חינך אותנו אבא שלנו...

נערך לאחרונה ב:

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת,
גם אני עברתי בניה בעצמי, וגם משכנים, וגם חווה את זה עם לקוחות על בסיס יומיומי.
דבר ראשון תהיו בני אדם, אנחנו לפני הבניה הודענו לכל השכנים על הצפוי עם התנצלות מראש ומספר טלפון לכל תקלה.
רב השכנים פרגנו! עם כל הלב! ניחמו אותי כשהיה לנו לא נעים מהרעש שיום אחד זה אני ומחר זה אתה....
היו כאלו שביקשו שקט בזמנים מסויימים ובודאי קיבלו (כמובן הרעש רק בין 8 בבוקר ל-2 בצהריים, דקה לא אחרי)
באמצע קיבלו צ'ופר, ובסוף השכנים המשמעותיים קיבלו מתנה (אנחנו בניין ענק, רובם לא היו קשורים)
גילוי נאות- זה היה בבניה רק ע"פ היתר הבניה ללא חריגה של ס"מ על חשבון מישהו! שזה משמעותי בעיניי לעניין הפרגון.....
בקיצור, תנסו להקל במה שאפשר כמה שכבר כתבו והעיקר להבין את השכנים!
כסף- לא נראה לי כי אין לדבר סוף והתחלה.
שיפוץ בבניין- מתבקש.
בהצלחה.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשאנחנו שיפצנו, מעבר לנקיון שדאגנו לבצע כל יום- היינו קשובים לשכנים, ואם היתה בעיה, היא טופלה מיידית.

דבר ראשון תהיו בני אדם, אנחנו לפני הבניה הודענו לכל השכנים על הצפוי עם התנצלות מראש ומספר טלפון לכל תקלה.
זה העיקר.

ששכנים ירגישו תוך כדי הבניה שבכל רגע נתון, יש עם מי לדבר.
ולא שהבן אדם נעלם. [ואחרי כמה ימים מגיע ברוב טובו לכבות שריפות.]

לפעמים עוצרים את המים בלי תיאום להרבה זמן.
לפעמים הפועלים עושים נזקים, ואפשר עדיין לעצור אותם, אם יש עם מי לדבר.
לפעמים יש רעש בשעות "אסורות".
לפעמים הבנין נשאר מלוכלך לכבוד שבת.

צריך שידעו שאפשר בלי שום אי נעימות להתקשר והבעיות יטופלו מיד. [בלי פולמוסים.]

חלק גדול מה"צרות עין" [לטענת הבונים.] נופל בדיוק על הדברים האלו. כשהבונה משחק ראש קטן ובורח. [ואומר לעצמו הזמן יעשה את שלו.]

נועה מ

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל האשכול (רק חצי )
אנחנו עכשיו ממש טרי שכנים משפצים קיר לידנו ויש לציין שהם ממש ממש בסדר זה לא נעים בכלל וזה אפילו מעצבן אבל הם בתחילת השיפוצים הביאו עוגה עם מכתב שסליחה וכל זה וטלפון לכל בעיה ויומים אחרי שהתחילו שיפוצים נפגע הצינור הראשי ופסק לנו המים אפילו לא היינו צריכים להתקשר מיד העובד עידכן אותם והם ניסו הכל כדי שהמים יחזרו בסופו של דבר לא היה לנו מים 24 שעות ישר שהבינו שהמים לא יחזרו השכנים שלחו את העובד לקנות ששיות מים והביאו לנו זה לא היה נחמד ולא כיף אבל באמת שאנחנו מפרגנים להם מכל הלב ובאמת רואים שאכפת להם מאיתנו ואפילו שזה שכנים שאנחנו לא מכירים כי הם עדין לא עברו ואחר כך כמובן שלחו לנו משהו לשבת אני חושבת שהיינו מפרגנים גם בלי דברים ששולחים אבל אנחנו בני אדם ובאמת יותר קל לפרגן ולסבול

yudb

משתמש סופר מקצוען
תודה לכל העונים. לפי התגובות כאן נראה שלא מקובל לפצות שכנים בכסף. אנחנו משתדלים כל הזמן לבקש סליחה, להודות על הסבלנות, לשלוח משהו לשבת, לתקן כל בעיה שצפה ועוד ועוד. אנחנו מרגישים את הסבל של כולם, ומבינים את כל מה שהם עוברים. היו עוד שכנים בבניין שבנו בעבר, ולא חלמנו לבוא אליהם בדרישה כלשהיא.
לא נראה לי שמשהו מצפה לפיצויים וליקוקים.
יום אחד אתה בונה, יום אחר הם יבנו.

אנשים רק רוצים לחיות.
ז"א,
רוצים לראות שאתם נוכחים בשטח,
מוכנים לפתור כל בעיה ומבינים את המצוקה שהם נמצאים בה.
הם פשוט לא רוצים נזקים!

נשמע לפי תיאור שאתם בסדר.

וכותבת לכל הבונים:
דוג',
-אם משהו עובד מתחת,
לכוון את השעות של הרעש לזמן שלא מדי מפריע לו
-שימו לב שאין נזקים לשכנים כמו בטון שנופל (לנו עד היום יש מקומות שהתלכלכו והלכלוך לא ירד)
-אחת מזגוגיות החלונות יש עליה כמו כתמים שזה בעצם סוג של שברונים
-קשרו סולם לסורגים עם חוט מתכת שיצר חלודה
- הורידו נילון שאנחנו שמנו ככיסוי להגנה מצבע והפועלים הורידו
- וכמובן על איכות הבניה (הבניה הרסה את האיטום לרעש)
- אם שמתם רלסים - שימו לב לצפות למשל, אם הסתרתם שמים, אל תראו חלודה...
- פרצו דלת נוספת לקומה בלי לשאול אף אחד ועשו את בצורה חפארית שאין כדוגמתא (פחות מזיז לי מה שלא בתוך הבית שלי)
- העלו חומרי בניה בתוך מעלית חדשה מה שגרם לתקלות ככל הנראה
- התקינו מזגנים מעל החלון שלנו בחלק של הקיר שלנו (לאחר התעלמות טענו שרב אמר להם שמותר, מעניין איזה רב מתיר לההתקין משהו בחלק שהוא שלי, פעם הבאה המזגן יהיה ממש בתוך הבית שלי?)

יש עוד אם תרצו...

בקיצור,
תראו גם את האחר,
לא רק את עצמכם,
תהיו בני אדם (ואל תתנהגו כמו מאפיונרים)
ואז לא יבואו אליכם בטענות ובכעסים.

ותזכרו שיש אלוקים, עוד משהו שחשוב לזכור, או שבעצם לא לכולם יש (סליחה. לא מכוון אליכם, אלא תיאר דוגמית של שכן שבנה וגרם לסבל בל יתואר ונזקים שאנחנו מרגישים על בשרינו יום יום).

נערך לאחרונה ב:

yehudam

משתמש מקצוען
שקל אחד משהו מהבניין לא צריך לקבל חד וחלק לא קשור אם למי שמשפץ יש או אין לתת זה לא נושא של חיסכון ולמה מה קרה או נושא של קמצנות.
בונים יש רעש שואב אבק יש רעש
העירייה משפצת את הרחוב יש רעש כל היום גם בין 2 ל4 משהו חושב להביא לכם שקל.... זה חלק מחיי היום יום וכל דייר בבניין יבין שכשבונים יש רעש וכן צריך בשעות החוקיות בלבד ואפשר גם להתחשב. וגם יש נזקים וחייייייייב לתקן. ויש לכלוך וצריך לנקות אנשים שרק יחלבו אתכם וגם תודה לא יאמרו אולי גם תלונה על הדרך...

קוויק

משתמש מקצוען
בלתק אלא רפרוף קל בלבד...
עוגות ופרחים זה הכי מעצבן, כי גם מטריפים עם רעש ונזקים, וגם אח"כ מוציאים אותך כפוי טובה ואדם לא נעים כי במקום להתחמם מהפרחים אתה בא בטענות

באו לגור מעלינו לפני כשלושה חדשים שכנים חדשים, תקופת הבניה פשוט סיוט, חוץ מהרעש, הלכלוך של הבנין והבלאגן שזה עוד פרגנו בכיף,
החוסר התחשבות היה ברמות שלא רואים:

התחילו לשפץ בלי לעדכן,
בוקר אחד אני קמה לרעש שהיה קצת חורג מהרגיל (כל יום בלתי נסבל, אבל הפעם בלתי נסבל בעליל) יוצאת מהחדר, וכל המסדרון בתוך הבית שברי בלוקים, ובתקרה חור עם פרצופים ערבים עליו, פשוט דפקו את הרצפה למעלה וזה מה שקרה, ו'לא נורא לא לדאוג אח"כ מסדרים'

ולבעלי הדירה פשוט לא מענין, גם, נגמר בעוגה וכאלו

יום חמישי לא הלכתי לעבודה במיוחד כדי לא להתעצבן אח"כ על הלכלוך אחרי הניקיון! ולסיים עם הכביסות ככה שהניקיון יהיה בשישי כי לנקות בחמישי היה ברכה לבטלה עם כל האבק בתוך הבית שהמשיך עד שעות הערב של חמישי,
מגיע יום שישי, אנחנו קמים לרעש, לא מספיק עבודה בשישי, אלא באו עם אנשי מזגנים, ובלי להגיד מילה לפני, קדחו ומלאו את הכביסות על החבלים באבק סיד
עם טיפת מחשבה היו מעדכנים, היינו מורידים, שמים נילון, נאדה
כל הכביסה הנקיה חזרה לסל, הפסד העבודה בחמישי לטמיון

ומדברים איתם ושום הבנה, אלא הנה אנחנו כבר כבר מסיימים

אז מדברים הרבה פעמים על צרי העין, אבל אני חושבת שיש לזה סיבה די מוצדקת הרבה פעמים.

נערך לאחרונה ב:

שבש

משתמש פעיל
אנחנו גרים כבר תקופה ארוכה באתר בניה. טוב, לא אתר בניה רשמי, אבל ככה זה מרגיש...
זה קושי בלתי ניתן לתיאור. במיוחד במיוחד אם השיפוץ נפגש עם יולדת תשושה שלא ישנה בלילות, ובשל רעשי השיפוץ אף לא יכולה להשלים שעות שינה בימים.
יש דברים שככה זה ואין מה לעשות איתם. אנשים צריכים להרחיב את דירתם ואין מנוס מלגרום הפרעה לסביבה.
אבל יש בפירוש דברים שעם קצת תשומת לב ואכפתיות ניתן להקל על השכנים.
אפרט כמה דברים שאנו נתקלים בהם הרבה:
1. קדיחות ב-7:00 בבוקר זה קשוח. יפה מאד להתחיל אותן לא לפני 8:00. כנ"ל קדיחות בין 14:00 ל-16:00.
(השעתיים האלו יכולות לעזור לא רק לאלה שרגילים לנוח בצהריים, אלא אף לאלה שעובדים מהבית. תהיו מודעים לכך שאנשים שעובדים מהבית נאלצים לא פעם לוותר על השתתפות בישיבות זום וכדו' מחמת רעש הקדיחות, וידיעה על שעתיים קבועות של שקט בשעות העבודה תעזור לתמרן את זמני הישיבות).
2. לבקש מהקבלן מפורשות שיעדכן מתי אמורה להגיע משאית מלט, ולתלות פתק בבניין שלא מומלץ לחנות בחניה של הבניין בין השעות X ל- Y (רכבינו נחסם בחנייה כמה פעמים בשל משאית מלט שהיתה בפעולה, ונאלצנו בשל כך לוותר על תכניות, לפעמים אף קריטיות).
3. בחניות שגם ככה לא תמיד מספיקות לדיירי הבניין - לדאוג שהפועלים יתפסו כמה שפחות מקום משטח החנייה.
מה שניתן להניח על המדרכה - שיהיה שם. ומה שאי אפשר - להניח באופן שלא יתפרס על מספר חניות ללא צורך (לא להניח שק אחד בכל חניה, למשל) .
4. לפני יציקת המלט - לכסות בניילון את החלונות של השכנים שעלולים להתלכלך.
5. כשקודחים בקיר חיצוני הפונה לחלון של שכנים - נא לעדכן! אפשר בכלום מאמץ לחסוך עגמת נפש מרובה.
אם רק היו מעדכנים אותנו לסגור חלונות - היו חוסכים לנו שעות של עבודה (בלי הגזמה! השארנו חלונות פתוחים, וכעבור שעתיים חשכו עינינו מכמות החול שנכנס לנו לבית מקידוח הקיר. עבדנו כמה שעות לנרמל את הבית. חוץ מהשכבות שעל הרצפה, כל הרהיטים + תכולה שלא נמצאת בארון סגור, וילונות, כריות, מפות, כביסה שנתלתה לייבוש ועוד - הכל הכל התמלא באבק הזה. היינו צריכים לעבור על הכל ולכבס הכל!).
6. להבין את הקושי ולהביע אמפטיה והזדהות. לאו דווקא בצורת עוגות ושוקלדים. מספיק לומר "אנחנו מבינים שזה לא קל לכם", או יותר אדיב "נעשה כל מאמץ להקל מעליכם את החוויה". ואפשר אף לשאול ולהתעניין מה מפריע במיוחד ואיך ניתן להקל.

אני בכנות חושבת שרובם לא צרי עין. כמובן שישנם גם צרי עין, וחבל שבשמם כל הערה קונקרטית מעידה על המתלונן כ"צר עין" / "קנאי".

הדוגמאות שהבאתי למעלה לא דורשות מאמץ, ויכולות לחסוך מהשכנים הרבה עגמת נפש ועצבים מיותרים.
נדרשת רק מודעות וקצת אכפתיות מהמשפצים, ועליהם מוטלת האחריות לסכם עם הקבלן ולהבין ממנו מה העבודות הצפויות לימים הקרובים, עמ"נ שיוכלו לעדכן את השכנים בהתאם או לבקש מהקבלן לפעול למזעור נזקים.

ואם אתם משפצים והגעתם עד כאן - כנראה שאכפת לכם להקל על השכנים את עול השיפוץ. תצליחו.

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש גם מי שנזהר מה"צרות עין" של השכנים. (במרכאות כפולות, כמובן.)
להוריי היתה אופציה נוחה ומכניסה להוסיף יחידת דיור לבית שלהם. (סוג של ממ"ד+חדר וחצי, שהיו מניבים הרבה.) זה לא דרש הרבה מצידם, אפשרות לתוספת הכנסה (שהיתה אז נחוצה מאד) כמעט בלי מאמץ, ובעלות כספית לא גבוהה.
אחרי התייעצויות, בדיקת הנתונים, ובדיקת המצב אצל השכנים, כולל לקיחה בחשבון של השכנה שילדה, השכן הקשיש וכו',
הם החליטו לקנות יחידה קיימת, במיקום קרוב, במחיר גבוה בהרבה ממה שהיו יכולים להשיג, ולהשכיר אותה.
הוצאה כספית גדולה בלי השוואה.
אבל שקט נפשי, מצפוני, וידיעה שלא לכלכנו את עצמנו בדרך לעוד כמה שקלים בהכנסה החודשית.
לא הכל זה כסף. גם מצד הבונים, גם מצד השכנים. הנשמה שלנו, שווה יותר.

בובה ג'ינג'ית

משתמש חדש
לדעתי,
אם תעדכנו מראש,
ז"א אומרת אפשר לתלות מודעה בלוח המודעות:
ביום שלישי בין 10 ל 1 יהיה רעש מחריש אוזניים.
ביום חמישי נעלה ציוד דרך חדר מדרגות
צפי לסיום בניה עוד שבועיים וחצי.
זה יתרום המון לשכנה שתדע לא להשאר לעבוד מהבית באותו בוקר, לא להזמין משלוח דחוף לאותה שעה,
ובכלל לדעת שאתם כואבים איתם ומצפים איתם ביחד.

שבוע שעבר לא היה לי חשמל בוקר שלם בגלל בניה, אם הייתי יודעת מראש- הייתי הולכת לעבוד מהמשרד, כמה פשוט.

Goldidea

משתמש מקצוען
לפני כמה שנים גרנו (בשכירות) בבניין שהשכנים מעל החליטו להוסיף כל אחד שני יחידות דיור. אני הייתי בחודשים מתקדמים. והיה קשה מאד - אך סבלנו בשקט ורק מידי פעם שאלנו עד מתי? והתשובה חודש.... אחרי חודשיים ילדתי. יצאתי מהבניין בקושי הצלחתי לעבור מעבר לפיגומים ונפלתי פעמיים על האבנים...
ניתקעתי חודש אצל ההורים בשביל לא לסבול את הבניה שהתארכה כאורך הגלות. (לא יודעת מה היה הסיפור הם בנו ושברו, בנו ושברו...)
כשחזרתי הייתי בוכה כל הבקרים יחד עם שני התינוקים שלי ( שצרחו מפחד ומאימה ) ואפילו לא הצליחו לשמוע את קולי בשביל להרגיע. ( כמה פעמים ברחתי מהבית- הרגשתי בגלות- ) אישה אחרי לידה עם שני תינוקים ללא בית - הומלסית.
אחרי בניות של יותר מחצי שנה - שגם מים חמים לא היה בזכותם- ושלמנו סכומים על הבוילר, על השכירות (למרות שרוב היום לא היינו שם)
אחד השכנים הבטיח שישלם לנו חודש אחד שכירות....
אחרי חודשיים קיבלנו במעטפה 1000 שח (הלוואי שהשכירות לחודש היה עולה סכום כ'כ זעום.
תכלס הרסו לי את החופשת לידה.
שימו לב גם לשכנים - וגם לשוכרים המסכנים שלא עשו לכם כל רע....

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חלק מהבעיה היא שהרבה פעמים שכים שבונים עוזבים את הדירה למשך זמן הבניה.
הם לא באמת יודעים מה קורה ולא באמת מודעים לרעש והסבל של השכנים.
הם מגיחים כל יום לבדוק שהבניה מתנהלת כמו שצריך.
אבל לא חיים את הקושי והסבל ואז כשמנסים להסביר להם, הם לא תמיד מבינים.

דיני

משתמש מקצוען
באמת במקום עוגות ופרחים מתאימים יותר לשמחה משפחתית ומתכלים מהר, עדיף לתת לבנין משהו קבוע - סיוד, תיבות דואר חדשות, בהתאם לגודל הסבל.
כשבבנין לידינו בנו על הגג כולל יחידות דיור (שמיצרות הכנסה) הדיירים הבונים השקיעו בחצר העזובה של הבנין 15,000 ש"ח, וכיום השכנים כבר שכחו מהסבל אבל מהגינה הפורחת נהנים יום יום.

רחלה 123

משתמש מקצוען
מעניין לעשות סקר מאלו שמגיבים ש'לא נורא , זורמים, הכל טוב ' מפרגנים וכ'
כמה בניה עושים באזור שלהם ?
חושבת שזה משמעותי מאד.
אני חיה בעיר שלי 20 שנה ולא היה יום! שלא הרגשתי אתר בניה באזור שלי , אני מחפשת בנרות לקנות דירה בכל מקום על פני כדור הארץ והעיקר שיבטיחו לי שלא תהיה בניה !
קצה נפשי , אין לי כבר כוח וסבלנות להכיל את הבלגן, הפועלים, הכמויות לכלוך שסביבי כל היום
אני רוצה לנשום אויר נקי, בלי משאיות באמצע הכבישים, וענני אבק בכל חור
אחרי החתונה - גרתי ביחידה ובקורונה משום מה כולם סביבינו התחילו לבנות, בבינינים הסמוכים, מעלינו מתחתינו .
סגרים, הריון חופשת לידה , סיוט
זה כמו צפרדעים , אחד מסיים השני כבר מתחיל , שרשרת שלא נגמרת (מי שיודעת איפה אני גרה יודעת על מה מדובר)
עכשיו אנחנו גרים בדירה נוספת שכורה והמצב הוא קטסטרופלי
כל הקיץ , חום ועצבים , אני רק רוצה לנוח ולהינות מהבית שאליו עברתי והבירכת ברוכים הבאים זה ופטישים וקונגו על הראש כל הזמן , כל היום, בלי הפסקה.
השיא מבחינתי היה שישבתי לעשות מבחן בזום - ופשוט לא הצלחתי להתרכז מהרעש !
התחלתי לבכות , הבנתי שהלך עלי ואת הקורס הזה אני לא עוברת
בסוף ברגע האחרון תפסתי את עצמי וטסנו להורים שלי , איכשהו כששאריות דמעות על פני סיימתי ---

112123

משתמש מקצוען
מעניין לעשות סקר מאלו שמגיבים ש'לא נורא , זורמים, הכל טוב ' מפרגנים וכ'
כמה בניה עושים באזור שלהם ?
חושבת שזה משמעותי מאד.
אני חיה בעיר שלי 20 שנה ולא היה יום! שלא הרגשתי אתר בניה באזור שלי , אני מחפשת בנרות לקנות דירה בכל מקום על פני כדור הארץ והעיקר שיבטיחו לי שלא תהיה בניה !
קצה נפשי , אין לי כבר כוח וסבלנות להכיל את הבלגן, הפועלים, הכמויות לכלוך שסביבי כל היום
אני רוצה לנשום אויר נקי, בלי משאיות באמצע הכבישים, וענני אבק בכל חור
אחרי החתונה - גרתי ביחידה ובקורונה משום מה כולם סביבינו התחילו לבנות, בבינינים הסמוכים, מעלינו מתחתינו .
סגרים, הריון חופשת לידה , סיוט
זה כמו צפרדעים , אחד מסיים השני כבר מתחיל , שרשרת שלא נגמרת (מי שיודעת איפה אני גרה יודעת על מה מדובר)
עכשיו אנחנו גרים בדירה נוספת שכורה והמצב הוא קטסטרופלי
כל הקיץ , חום ועצבים , אני רק רוצה לנוח ולהינות מהבית שאליו עברתי והבירכת ברוכים הבאים זה ופטישים וקונגו על הראש כל הזמן , כל היום, בלי הפסקה.
השיא מבחינתי היה שישבתי לעשות מבחן בזום - ופשוט לא הצלחתי להתרכז מהרעש !
התחלתי לבכות , הבנתי שהלך עלי ואת הקורס הזה אני לא עוברת
בסוף ברגע האחרון תפסתי את עצמי וטסנו להורים שלי , איכשהו כששאריות דמעות על פני סיימתי ---
עצוב כמה שזה נכון
בבני ברק אטמי אוזניים זה מוצר צריכה בסיסי
בנו בניין לגיסי מול הפרצוף שכ"כ הפריע לו ברמה שהוא חיפש דירה אחרת
שאלתי אותו "לאן תעבור, למקום שגם שם הבניין ממול יחנוק אותך או למקום שיבנו אחד כזה בהמשך..."

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בד"כ בבניה חדשה (שכונה שסיימו לבנות אותה) מנצלים את כל האחוזי בניה, כך שאין בניה מאוד משמעותית. (חוץ משיפוצים כמו: התקנת מטבח חדש , וכיוצ"ב...)

מ. ק.

משתמש מקצוען
מה שאצל אחד המשפצים נתן הרגשה ממש טובה, זה שהם עברו לדירה שכורה בבניין.
הם חוו את כל השיפוצים בעצמם, והנחו את הפועלים כמו שכנים של משפצים.
זה ממש הקל.

וכן, ממש מקובל לפצות ולסדר גינה, וכן לעשות סבב שכנים כל הזמן שזה בסדר ולא מדי מציק, עם עוגה לשבת, הודעה על תרחישים מיוחדים.
למי שמתכנן שיפוץ- ישיבת שכנים מראש, שמסבירה מה אתם הולכים לעשות, אלו סיבוכים בגדר הצפוי, מה אתם עושים למנוע אותם עד כמה שניתן בשיפוצם, ונתינת טלפון שתהיו זמינים בכל שעה למה שצריך (ותיישמו את זה!)

וכן, אני מכירה כאלו שפיצו בכסף

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה