דרוש מידע האם מסוכן לנסוע בשעות אלו עם מכונית פרטית למערת המכפלה

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הכל בראש.
ומשום מה אני נזכר בפסוק "פחדו בציון חטאים".

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
מעניין מה יותר מפחיד, ליסוע למקומות האלו,
או להודות שמה שלא נוסעים לשם זה בגלל הפחד, ולא מדקדוק בדיני "מקום סכנה"..

זה מפחיד, נכון.
זה לא בושה לפחד, אין צורך לגייס מצוות כדי להסתיר את זה.

שמיט

משתמש מקצוען
מותר לפחד. נכון. אבל לפחד מדברים שהפחידו אותך, ולא מדברים שנקראים כאלו ומקרוב הם לא.

אתה כותב את הדברים מפחד של לפני נסיעה, או של אחרי נסיעה?

המציאות מוכיחה שברוב המקרים גם אלו שפחדו, אחרי הנסיעה לשם הם אמרו את הדברים שרובם אומרים כאן.

זה לא אומר שצריך לנסוע שם כמו תושבי המקום בסובארו אברכים לא ממוגנת, אבל נסיעה באוטובוס אגד ממוגן זה סביר לחלוטין. בסדר גמור.

אין צורך לטפח ולתחזק פחדים שלא קיימים. בשביל מה? פשוט לא בריא. יש לנו מספיק דברים מפחידים באמת בחיים.

שמיט

משתמש מקצוען
ואני נזכר בפסוק "אשרי אדם מפחד תמיד ומקשה ליבו יפול ברעה(ח"ו)"
ואני שוב ממקד את שאלתי, עשית את זה פעם? היית שם בדרך הזו או שאתה מדבר כמו שמדבר הדוד מאמריקה על מצב הטילים הנורא בארץ הקודש?

אני על כל פנים עוד לא מצאתי את מי שהיה בדרך הזו ויספר שזה היה נורא מפחיד. אדרבה כולם חוזרים עם סיפורים הפוכים לגמרי.

אדרבה אם יש מי שחושב כך אחרי שהיה בדרך שיספר לנו.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ידוע לי על אחד שחטף אבנים באמצע הלילה
מומלץ לנסוע עם הקווים 381 מסלול ארוך יותר או 383 מסלול מהיר יותר הם מגיעים ממש עד למדרגות הסמוכים למערה תבדקו יש הנחת מיגון בכרטיסיה ברב קו זה כולל נסיעת המשך בירושלים בקו פנימי כמדומני קוד 58 אבל לא בטוח

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סוג הויכוחים העקרים והמיותרים- כל אחד בדעתו נשאר.
אחת הגולשות הותיקות והמוכרות כאן באתר- הצהירה שבמשפחתה המורחבת לא מעזים לנסוע לכותל כבר כמה שנים בגלל הפחד מהפיגועים/אבנים.
הכל יחסי....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה