דרוש מידע האם מותר בסל הריון לקנות עגלה?

איש הכותל

משתמש פעיל
תשובות רק באישי כי אחרת יחסמו כאן את האשכול ואנחנו רוצים לדעת תשובה לפני שיגמר הסל. תודה מראש.

איש הכותל

משתמש פעיל
אבל עשרות רבנים לא ידעו לענות לי אז שאלתי כאן כי מסתמא שיש כאן מישהו שיש רב שענה לה ברור. תודה

שוקולית:)

משתמש מקצוען
תחפשו בחיפוש 'עגלה' / 'סל לידה' ותמצאו כבר לפחות שלושה אשכולות ארוווווכים בנושא....

איש הכותל

משתמש פעיל
ממש לא. כי בפורום כאן על כל אשכול מגיעים ל-50 נושאים כך שאין תשובה ברורה לכל נושא. וגם לנושא הזה לא היה תשובה אפי' לא חצי אז אני שואל בשיא הרצינות ונא לא להסיט את האשכול לדברים אחרים ולכן עדיף שיענו רק באישי האם יש רב שמתיר?

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ממש לא. כי בפורום כאן על כל אשכול מגיעים ל-50 נושאים כך שאין תשובה ברורה לכל נושא. וגם לנושא הזה לא היה תשובה אפי' לא חצי אז אני שואל בשיא הרצינות ונא לא להסיט את האשכול לדברים אחרים ולכן עדיף שיענו רק באישי האם יש רב שמתיר?
לך לרב שלך ושאל אותו.

איש הכותל

משתמש פעיל
הלכתי כבר לעשרות רבנים ואף אחד לא ידע לענות לי תשובה, אז אני שואל כאן כי מסתמא שיש כאן כאלה שכן יש להם רבנים שענו להם וברצוני לשאול מה ענו להם ואלו רבנים. ולכן עדיף באישי.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
הלכתי כבר לעשרות רבנים ואף אחד לא ידע לענות לי תשובה, אז אני שואל כאן כי מסתמא שיש כאן כאלה שכן יש להם רבנים שענו להם וברצוני לשאול מה ענו להם ואלו רבנים. ולכן עדיף באישי.

יש רבנים שהתירו במובן מסוים - אולי תלוי השאלה או איך נשאלה
ויש רבנים שאסרו מחמת חשש גזל / דבר שאינו ישר
כי מבחינת הרשות זה לא חוקי והיא נעשית בקומבינה
.

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני ממש במקרה שמעתי אתמול מחברה שסיפרה שהרב סילמן אמר שאפשר...
לא לוקחת אחריות..

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מצטערת לאכזב, חברה שלי שבדקה את העניין לעומק והתקשרה לכמה פוסקים וכולם אמרו לה שזה גזל. צריך להבין שהכסף הזה לא יוצא מהמדינה אלא מחברה פרטית. לא נראה לי שכדאי להיכשל בגזל בשביל כמה אלפי שקלים.
אני לא מאמינה שרבנים פוסקים לא ידעו לענות על שאלה כזו פשוטה

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
שאלת עשרות רבנים ואף אחד לא נתן לך תשובה??
מעניין איזה רבנים אלו...

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני מעדיף לא לכתוב שמות
אבל הרב שלי אמר בשם ר' שריאל רוזנברג
שזה בסדר, בתנאי שעושים קנין פיזי , במוצרים שעושים בחשבונית
כדי שלא יהיה שקר, לגבי גזל נבדק עם קופות החולים
והם מודעים לעניין ולא מתנגדים
ויש כמה קופות שממש מעודדות את העניין
(יש שמחמירים שאת המשיכה עדיף לעשות מחוץ לחנות ורק אח"כ להחזיר ולקבל זיכוי וכדו' , לחלק מהדעות)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לגנוב מהמדינה, זה מותר?
לשנות תלושים כדי להוציא יותר דמי לידה, זה מותר?
לקמבן משהו כדי להשיג דרגה למעונות, מותר?
לשלוח את האשכול הזה למשרד התמ"ת או למשרד הבריאות, זה בסדר?

די להלך על קצה המדרכה המוסרית של החיים. אם נלך בעולם עם מצפון נקי נדע לפחות שקיימנו בהידור "ועשית הישר והטוב".

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
יש רבנים שהתירו במובן מסוים - אולי תלוי השאלה או איך נשאלה
ויש רבנים שאסרו מחמת חשש גזל / דבר שאינו ישר
כי מבחינת הרשות זה לא חוקי והיא נעשית בקומבינה
.
עיקר כוונת השואלים בדרך כלל זה

לאיזה רב כדאי לי לשאול את השאלה הזאת

והתשובה צריכה להיות

לרק שאתם שואלים את כל שאר השאלות שלכם

ברסלב'ר

משתמש פעיל
אני מעדיף לא לכתוב שמות
אבל הרב שלי אמר בשם ר' שריאל רוזנברג
שזה בסדר, בתנאי שעושים קנין פיזי , במוצרים שעושים בחשבונית
אכן, אני בעצמי שאלתי את הרב שריאל והוא השיב לי שאם אני אעשה קניין, מותר ללא חשש.

cyp

משתמש מקצוען
אם בכל מקרה הייתם קונים את המוצרים/משאבה אז רוב הרבנים כן מתירים... יש כאלה שמתירים כשעושים קניין...
אני לא צריכה כרגע משאבה אבל אם לא הייתה אפשרות לקנות משהו אחר אז הייתי לוקחת משאבה אם אצטרך או בעתיד....... אבל החלטתי לוותר עליה כרגע בשביל מוצרים אחרים וכשאצטרך משאבה אקנה בכסף מלא,

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מי שיתעקש ימצא רבנים שמתירים... אבל מי שרוצה לקיים את 'והאלוקים עשה את האדם ישר', שיחשוב בשכל פשוט מה נקרא ישר...

אגב, לכתוב בפשטות שאין גזל כי קופות החולים מעוניינות, זה לא נשמע לי מדויק בכלל, לפי הבנתי חלק גדול ממה שמבטלים את ההטבות נובע מזה שלא היו מרוצים מכך, גם אם הנציג/ה שניסו לצרף אתכם אמרו לכם שאין בזה שום בעיה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה