האם לידה מפרה התחיבות לתקופת עבודה?

• פותח הנושא macro
  • פורסם בתאריך

בש

משתמש רשום
עד כמה שהבנתי ההלכה מתייחסת להסכם שנחתם בהסכמת 2 הצדדים כעל מששהו מחייב, ויש לבדוק כל מקרה לגופו מול רב (למשל עובדת שחתמה על הסכם עבודה בשכר נמוך משכר מינימום- זה בעיה מבחינה הלכתית)
בכל אופן לפני שנים מספר יצא חוק נגד תקופת התחיבות במקומות עבודה, עד כמה שידוע לי.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בכל מקרה שבעולם אפשר להתחרט.

ההלכה אומרת שעם ישראל הם עבדי הקב"ה. עבדי הם ולא עבדים לעבדים ותמיד שכיר יכול לחזור בו באמצע הזמן גם אם הוא התחייב אלף התחייבויות.

כמובן, שעובד שידע מראש שהוא לא יכול לתת למעסיק את מה שהוא רוצה, ולוקח כזו עבודה, לדעתי זה שחיתות המידות. אבל זה כבר סוגיה אחרת.

בש

משתמש רשום
נכתב ע"י מיכל123;1686249:
בכל מקרה שבעולם אפשר להתחרט.

ההלכה אומרת שעם ישראל הם עבדי הקב"ה. עבדי הם ולא עבדים לעבדים ותמיד שכיר יכול לחזור בו באמצע הזמן גם אם הוא התחייב אלף התחייבויות.

כמובן, שעובד שידע מראש שהוא לא יכול לתת למעסיק את מה שהוא רוצה, ולוקח כזו עבודה, לדעתי זה שחיתות המידות. אבל זה כבר סוגיה אחרת.
הסוגיה לא אם מותר להתחרט או לא אלא אם יש לשלם קנס וכמה...

macro

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא קיבלתי תשובה לשאלה
חוקית היא חייבת או לא?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תלוי בנוסח של הסכם העבודה.
תעלי את נוסח ההסכם שחתמת עליו ונבדוק. כל מילה משנה.

וגם כמדומני שאין בזה חוק כך שצריך לשאול דיין או רב שפוסק בדיני ממונות.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י mig;1685420:
לא נעים לומר,
אבל יש בזה משהו לא הגון להתחייב כשיודעים שזה לא אפשרי.

ויפה מאד שעד כה התחשבו בה,
זה לא סיבה עכשיו לבא כלפיהם בטענות...

אם כבר מדברים פה על הוגנות, לא נראה לי שלחכות שנה עד שפונים אליה זו התחשבות... התחשבות זה לפנות מיד, ולהגיע בהקדם להסכם שמקובל על כל הצדדים, ולא להיעלם ו"לנחות" עליה פתאום אחרי שנה, כשהיא כבר כמעט שכחה שפעם עבדה במקום ההוא...

(ואגב, גם אני חושבת שהגון לספר על ההריון למעסיק מלכתחילה, לאו דווקא בהקשר למקרה הנידון כאן, אלא באופן כללי)

macro

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אם כבר מדברים פה על הוגנות, לא נראה לי שלחכות שנה עד שפונים אליה זו התחשבות... התחשבות זה לפנות מיד, ולהגיע בהקדם להסכם שמקובל על כל הצדדים, ולא להיעלם ו"לנחות" עליה פתאום אחרי שנה, כשהיא כבר כמעט שכחה שפעם עבדה במקום ההוא...

(ואגב, גם אני חושבת שהגון לספר על ההריון למעסיק מלכתחילה, לאו דווקא בהקשר למקרה הנידון כאן, אלא באופן כללי)

האמת שזו הטענה העיקרית שלה כלפיהם- למה פניתם רק עכשיו.
אם היו פונים קודם היתה משלימה 5 חודשים וחסל.
עכשיו זה בלתי אפשרי.

נקודה נוספת היא חזרה לעבוד במרכז התעסוקה אחרי הלידה במחלקה אחרת
היא לא הצליחה שם והם העזיבו אותה בבושת פנים (גם מבחינה לא היה מעשי להמשיך שם כי ראתה של מצליחה בתחום אבל הם דאגו לתת לה הרגשה לא נעימה שתבין שהם החליטו שתעזוב ולא היא)

לאחר הנ"ל היא הרגישה לא רצויה ולא התחשק לה לחזור למשרה הקודמת למרות שידעה שיהיה חיבים לקבל אותה כי לא מפטרים אחרי לידה.

למעשה אין קשר בין המחלקות והם טוענים שברגע שהפסיקה שם היתה צריכה לחזור למשרה הקודמת.
וכאן מגיעה טענתה- למה לא פניתם קודם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה