עזרה האם לדעתכם ישנו צורך/קושי שעדיין לא קם עבורו ארגון/קבוצה כלשהי?

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש ארגון לגרושות בשם 'בואי בשלום' וארגון נוסף בשם 'באשר תלכי'
זה פחות מעט מאוד. מאוד.. יש עזרה מאוד מצומצמת בנושאים מאוד מצומצמים אין להשוות לאירגוני ועזרת אלמנות..

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עדיין מהכירות מעמיקה עם המצב אין השוואה בין מצב הגרושות למצב הגרושים.
אדרבה, תקים ארגון לגרושים. מעולה..

פשוט לרוב,
הילדים נשארים עם גרושות כך שכל העול עליהם.
לגרושים יש עול אחר- כספי, רגשי וכו'..

אלי תקווה

משתמש רשום
אדרבה, תקים ארגון לגרושים. מעולה..

פשוט לרוב,
הילדים נשארים עם גרושות כך שכל העול עליהם.
לגרושים יש עול אחר- כספי, רגשי וכו'..
ההיכרות שלי היא בעולם הגרושים/גרושות שהגירושין באו יחסית מהר לאחר החתונה יותר בגלל 'מקח עטות' ופחות בגלל בעיות שלום בית...
בדרך כלל אין ילדים בגילאים הללו. וגם אם ישנם לא מדובר בכמות גדולה, אלא ילד אחד.
דווקא בגילאים האלו שלפעמים אפילו הזהות העצמית אינה מגובשת, אין עדיין עבודה מסודרת, ובכלל חסר הרבה ניסיון חיים שרוכשים בעיקר אנשים שחיו את החיים כמה שנים לפחות, ודווקא במצב הזה השבר הוא גדול מאוד.
ואני בכלל לא הזכרתי את ההשפעות הרוחניות רחבות ההיקף שיש לציבור הזה, הכאב העצום הזה שאין לו מקום בחברה החרדית, השונות והמשבר והשאלות שעולות בעקבות המשבר, גורמים לירידה רוחנית גדולה בקרב הרבה צעירים וצעירות, ולו היה רק מי שיעזור יקשיב ויסייע, להביא מי שיתמוך ויקרב ולא ירחיק, מי יודע כמה היו נמנעים מקרים של נשירה בקרב הקהל הזה.

אלי תקווה

משתמש רשום
זה פחות מעט מאוד. מאוד.. יש עזרה מאוד מצומצמת בנושאים מאוד מצומצמים אין להשוות לאירגוני ועזרת אלמנות..
ועדיין אני נאלץ להסכים עם הנכתב, כאחד שהכיר מבפנים את ארגון באשר תלכי אני יכול לומר שמאוד קשה להשיג תורמים שיסכימו לתרום למטרה הזו... אנשים מתייחסים במקרה הטוב בביטול למקרים הקשים הללו, ובמקרה הרע אפילו מצדיקים את גורל הגרושות והגרושים עליהם... (זו מן הגנה ידועה שכאשר אדם מפחד ממשהו שיפגע בו או במשפחתו אזי הוא חייב להסביר למה זה הגיע למי שקיבל את המכה הזו...) וגם אין איזה רב שיעמוד מאחורי ארגון כזה, כי מי יסכים לבזות את עצמו על גרושים וגרושות... זו הקבוצה הכי דחויה בציבור שאף אחד לא רוצה לקבל אותה לצערנו.
אני רוצה להוסיף ששמעתי מכמה אנשי מקצוע מאוד בכירים שרף הכאב הרגשי שנובע מהתנפצות נישואין הוא שווה לכאב על אובדן משפחה ממדרגה ראשונה!!!

ימין

משתמש פעיל
אני רוצה לכתוב כאן הצעה לארגון שמסתבר שלא חשבו עליו קודם.
אני כותב את זה ממקום מאוד כאוב ואישי, הייתי בחור ישיבה מצויין באחת משתי הישיבות הידועות בארץ, ובגיל 22 כרוב הבחורים התחתנתי. אך בניגוד לרובם שזכו מיד בהתחלה באישה הטובה והמתאימה להם, אני נפלתי בפח כמו שרגילים לומר ואין המקום לפרט.
הייתי בחור צעיר ותמים בתקופה נוראית זו של הגירושין שהותירו בי צלקות עמוקות עד היום, צעיר חסר הכירות עם העולם ובוודאי שלא עם חלק הרוע שבו, הכאב שלי היה עצום וכמעט לא היה אחד שיעזור לי להתמודד עם המצב או לפחות להקל עליו, כבר לא הייתי חלק ממבנה הישיבה לאחר שעזבתי אותה, ומאידך גיסא לא הרגשתי שייכות עם חברי הכולל בו למדתי שהיו נשואים באושר. ועוד אני לא דיברתי על היחס הסטיגמתי שיש בציבור החרדי על גרושים וגרושות, על התחושה שהחברה משדרת לך שאתה סוג ג' במקרה הטוב.
במקרה של נשים גרושות ישנם ארגונים חשובים כמו 'בואי בשלום' ו'באשר תלכי', שדואגים לנשים במצבן, בפעילויות ובגיבוש הנשים שבמצב זהה לצורך חווית שייכות בסיסית, לגברים אין ארגון שכזה.
הכרתי עם הזמן גרושים צעירים נוספים וראיתי אנשים שבורים שאין איש שעוזר ושאכפת לו.
רק בכדי לסגור את הסיפור האישי שלי, אני ב"ה התחתנתי ואני נשוי באושר.
אבל ליבי ליבי עם הגרושים שעדיין כאובים ואין מי שיעזור להם.
אז בבקשה אם מישהו מעונין להקים ארגון שעוד לא קיים והוא נצרך עד מאוד, זה הארגון המתבקש והנצרך ביותר. עבור אנשים שקופים שלא מעניינים אף אחד והורגלנו להתייחס אליהם כמו מחלה מדבקת... אבל דווקא בגלל זה חשוב להקים עבורם ארגון שיעזור ויתמוך בהם.
בוא נרים את הכפפה ונעשה משהוא יחד

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
בלת"ק
יש המון איגודי בני הישיבות בכל הארץ אבל יש בחורים שאין להם בית כנסת קבוע, בנים לבעלי תשובה או שהם מתפללים במנין קטן ולא שייך להקים שם סניף וזה ממש חשוב שיהיה איזשהו ארגון בכל עיר שידאג לאותם בחורים שנופלים בין הכיסאות..
כשהייתי בישיבה ראיתי בכל ערב חג שקיות עמוסות לבחורים שיש להם איגוד בני"ש בבית כנסת וכמה בחורים שפשוט לא קיבלו כלום.. וזה הדברים הקטנים, בחור שיש לו "איגוד" דואגים לו, מתענינים בשלומו בבית כנסת ועוד, לעומת בחור כזה שמרגיש בודד..

ללי ללוי

משתמש רשום
צריכים רעיונות מה לעזור לגרושות?
קרוב משפחה שלי אחראי על חלוקת כספים וסלי מזון לנצרכים בעיר שלו, נותן לאלמנות ומגיע גם לגרושות, הם מודות לו הרבה יותר מהאלמנות! שמיכת פוך... שרשרת מתנה לחג, מהארגון... מעילים לילדים... - תנו הרגשה טובה
מה עוד?
עזרה ענקית בלי טיפת הוצאה כספית...
להטביל כלים! גרושה שקונה כלי חדש ויש רק מקווה צמוד למקווה גברים לא יכולה להשתמש בכלים האלו, תציעו לשכנה הגרושה לקחת לה כלים להטבלה
שריפת חמץ...
לקנות 4 מינים...
מקומות שרק גברים מסתובבים שם
רואים בנים נכנסים לביה"כ בלי אבא שלהם? תזמינו אותם לשבת לידכם... תגידו להם שמחכים להם גם בשבת הבאה... תנו חיוך
עזרה עם כסף...
שבתות... יציאות... טיולים... חיבור לעוד ילדים "נורמלים" שההורים שלהם התגרשו....

בדמייך חיי

משתמש רשום
בלת"ק
ארגון לגרושות וילדיהם
שרואים בעיתונים את הפרסומים על מחזיק חזק ובית חם ועיניהם כלות
שגרושה שחצי שעה לפני שבת יהיה לה סתימה ויהיה למי ל
נכון אני גרושה מקנה נוראות באלמנות כל פעם שאני רואה פרסומת של נחזיק מזק אני מדלגת מהר רותחת מהעצבים, תחשבו על זה שאלמנות הבעל נפטר מתאונה/ מחלה
גרושות: המון פעמים זה אחרי שנים של אלימות קשה ומחרידה!, או חיים לצד חולה נפש שמשפיעים קשה מאוד!! להשתקם אחרי חיים כאלה זו התמודדת בפני עצמה!!

ללי ללוי

משתמש רשום
והכי הזוי שאומרים לך שלא עושים ארגון לגרושות כדי לא לעודד נשים להתגרש, כאילו מישהי תמכור את כל החיי נישאין שלה בגלל משלוח של סל מזון...
ועכשיו אני חושבת משהו מטורף... אולי עזרה לאלמנות יעודד התאבדויות? הא? לא חושבים על כך? זה גם מחסה את המשכנתא... וגרושה צריכה להתחלק גם בסירים שלה עם הגרוש...

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
והכי הזוי שאומרים לך שלא עושים ארגון לגרושות כדי לא לעודד נשים להתגרש, כאילו מישהי תמכור את כל החיי נישאין שלה בגלל משלוח של סל מזון...
ועכשיו אני חושבת משהו מטורף... אולי עזרה לאלמנות יעודד התאבדויות? הא? לא חושבים על כך? זה גם מחסה את המשכנתא... וגרושה צריכה להתחלק גם בסירים שלה עם הגרוש...
באמת משהו מטורף. אבל האמת שכשראיתי את הפרסום של חגיגת הבר-מצווה המפוארת שערכו ליתומים חשבתי מה זה עושה לילדים "רגילים" שיש להם זוג הורים וחגגו להם בר מצווה פשוטה...

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
נכון אני גרושה מקנה נוראות
לא לפגוע ח"ו רק להגיד ש:

1. אומרים אצלנו למה כתוב "לא תחמוד" וכו' וכו' מתי אסור לחמוד,
ובסוף כתוב "וכל אשר לרעך"
הכל הכל כתוב למה שוב "וכל אשר" ?
כי משמים אומרים לנו נכון שיש לו אישה יפה, בית יפה, מכונית יפה..אבל כשחומדים מהשמים יתנו לכם הכל גם את המחלה הממאירה (ח"ו) שיש לרעך..
2. בשמיים כל כך מזהירים אותנו שלא לפגוע באלמנה ככל הנראה שלאלמנה יש צער אחר שגדול יותר מכל צער אחר גדול ככל שיהיה.
" כִּי אִם צָעֹק יִצְעַק אֵלַי - שָׁמֹעַ אֶשְׁמַע צַעֲקָתוֹ. וְחָרָה אַפִּי וְהָרַגְתִּי אֶתְכֶם בֶּחָרֶב, וְהָיוּ נְשֵׁיכֶם אַלְמָנוֹת וּבְנֵיכֶם יְתֹמִים"

זו דעתי.

ללי ללוי

משתמש רשום
דעתך מקובלת עלי
רק שידוע לי שאלמנה, הכוונה לכל אדם שאין מישהו מאחוריו שיעמוד להגן עליו, וזה כולל הרבה אנשים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה