דרוש מידע האם לאמריקאים יש יותר שמחת חיים או זה רק נדמה לי?

מצב
הנושא נעול.

e b p

משתמש מקצוען
יותר שמחת חיים? ממש לא!
אבל זה כ''כ מכליל.
יש המון ישראלים עם כמויות שמחת חיים
ויש כמויות אמריקאים מדוכאים- ארה''ב עם מספר המדוכאים הגדול בעולם יחסית.
למה זה משנה?
אתה מכיר אמריקאים שמחים? תשמח יחד איתם.
מכיר אותם עצובים? תשמח שאתה שמח.

חדזי

משתמש מקצוען
הסיבה היא שחרור, שחרור, שחרור, אין להם את הלחץ החברתי שיש בארץ מה יאמרו ומה יגידו הם עושים מה שבא להם
אבל הקהילות הסגורות בארה"ב הם בדיוק כמו הישראלים יש לחץ ולא רואים אליהם את השמחת חיים הזו... פשוט כי זה לא עניין של שמחת חיים זה הלחץ חברתי
זה ממש לא נכון . החיים בניו יורק למשל תחרותיים הרבה יותר. ראוותנים הרבה יותר. תראו את החתונות שלהם הכל חייב להיות מושלם כמו של...

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אמריקאים אינם חיים בעולם ביקורתי,
הם מקבלים אנשים,
אוהבים אנשים באופן טבעי,
לא מחפשים חסרונות,
איכפת להם מהם,

כל זה נותן להם איכות חיים,
הם פטורים מביקורת, אי פרגון, כעסים וכדומה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
למה זה באמת משנה אם לאמריקאים יש יותר שמחת חיים או פחות?
באופן כללי-יש הרבה תרבויות מאוד מוחצנות שלא בהכרח שהשמחת חיים שלהם גבוהה יותר(אגב ישראל במדד האושר
במקום 9 אאל"ט שזה לפני ארצות הברית)
אולי מצד אחד הם נראיים מפסוטים ושמחים
אבל מאידך יש הרבה דברים אחרים שפחות

מישהו פעם אמר לי מה ההבדל בין רוסי לאמריקאי

רוסי יאמר את הכל בפנים אם הוא במצב רוח גרוע אז הוא יגיד את זה
ואמריקאי ימרח חיוך מזוייף על הפרצוף

בקיצור :לא כל מי שנראה שמח הוא שמח
אם כי יש אמת מסויימת שאמריקאים הם יותר קלילים כאלה
אבל לא בהכרח שזה מעיד על שמחה

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שמשהו פה לא מוגדר נכון.
אמריקאים סטנדרטים כמוני כמוך יותר משוחררים ואולי גם טיפה יותר שמחים כי אין אצלם את הקטלוג וסטיגמות שיש כאן, ואין את עול הכלכלה והתרבות שיש כאן בארץ,
החיים שם מתנהלים במנטליות שונה לגמרי.
מה שכן אם אתה רוצה להרגיש ''שווה'' העבודה שם קשה פרך פי עשר מארץ.
והם ממש לא יותר שמחים מאתנו אלא להיפך.
פעם אמר לי בן משפחה אמריקאי משפט שנשמע קצת הזוי אבל לגמרי נכון, אם ראית חיוך על אמריקאי ''שווה'' חפש את הכדור בכיס.
חלק מהשחרור שם זה שאף אחד לא נבהל גם לקחת כדורים שאנשים כאן מגיעים למצבים קיצונים ורק אז לקוחים בחדרי חדרים.

אני כן מעריכה את חיי החברה הפשוטה שלהם.
זה משהו שהלוואי ונלמד לנהל כאן.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
(אגב ישראל במדד האושר
במקום 9 אאל"ט שזה לפני ארצות הברית)
השנה עלינו למקום 4
אבל "כלכליסט" כותב שמדד הזה מעודכן לפני המהפכה המשטרית.....

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
לדעתי-
כן!!!!! לאמריקאים יש הרבה יותר שמחת חיים,
למה? כי ככה!!
קחו מבט קטן של ילד ישראלי שהולך לבית ספר, רואה אוטובוס מרחוק רץ כולו מתנשף דופק על הדלת האוטובוס ועולה לאוטובוס מתנשף והעיקר שהספיק את האוטובוס, כשעוד 5-10 דק' יוצא אוטובוס נוסף..... והיה מספיק להגיע בזמן, אבל ככה זה ישראלים רצים ועצבניים.......(אני גם ישראלית.....)
לעומת זה הילד האמריקאי צועד לו בנחת לתחנה עובר האוטובוס, בשביל מה לרוץ?! בכל אופן עוד 5-10 דק' עוד אוטובוס מה יקרה!?!?
וכשהוא ממתין הוא חולם קצת מסתכל על הציפורים או סתם מחייך לעצמו,
לעומת זאת הילד הישראלי כשהוא רואה שהאוטובוס עדיין לא הגיע יתחיל במרוץ ... ינסה להתיישב בספסל ידפוק כמה פעמים עם הרגליים, יקום יזיז לכלוך מהרצפה, יסתכל שוב מתי האוטובוס מגיע, וילחץ על הלחצן "קריאה" של לוח אוטובוסים, כאילו שזה מה שהולך לזרז את האוטובוס..........
ובקיצור המשך הסיפור כל אחד יכול לתאר לעצמו........ככה זה ישראלים חיים במרוץ ושוכחים שיש להם חיים ושצריך להנות ממנו!!
כל דבר הם עושים בלחץ לוקחים כל דבר אישי.......
אילו היא חיינו של הישראלים.......
יש סיפור שפעם שמעתי שישראלי שהיה בארה"ב והמתין בכביש חד סטרי וראה שאף אחד לא צופר אז הוא גם ישב וחיכה עובר דקה שתיים שלוש......... ושום כלום עד שסוף סוף הוא רואה מישהו יוצא מהרכב, הוא היה בטוח שמישהו בא לעשות כאן סדר, אבל לא פחות ולא יותר הוא דופק על חלון המוכנית שלידיו ושואל אותו אם יש לו עיתון לקריאה...........

בכל זאת גאה להיות ישראלית (אבל אני מהסוג הישראלים החיים ברוגע........בחיים לא תראו אותי רצה לאוטובוס.....)

נערך לאחרונה ב:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
1687122408774.png

כגונא

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
איך תהיה הבדיקה האמיתית של מצבי רוח ושמחת חיים? מה הם כלי הבדיקה?
איזהו עשיר שואל התנא? למה הוא לא אומר מייד - השמח בחלקו - הוא עשיר. התנא מלמד לנו במשנה, שתחילה תשאל תחשוב ותבדוק דרכים שונות יצירתיות ועוד. רק אחר כך תבא אל החכם שיאזן את כל מה שמצאת.
אז היכן יש יותר אושר בארץ ישראל? היכן יש יותר שמחת חיים בארץ ישראל? בגבעת שמואל או בעזרת תורה. בשכונת רמות או ברעננה?
כך גם תשאל האם יש שמחת חיים גדולה יותר בשדרה ה13 של ברוקלין, או בגאולה?
מי יכול לעבור בגאולה ולא לקנות את מה שלא צריך ולא להתמכר לשופינג. מי מהם יכול, יכולה להתאפק, אנשי ברוקלין או אנשי גאולה?
מי מהם יכול, לסייע לנזקק כי יש לסייע לו כי הוא צריך. לא כי אני לא רוצה לראות בצרות שמפריעים לי את הכיף שלי לחלום על עולם תקים ממלכתי ומנוהל נכון על ידי רשת של הגנה סוציאלית? האם אנשי הדתי ממלכתי או אנשי הדתי תורני?
מי מהם יכול להתמודד עם לחץ של חיים ומי מהם לא ידוע איך מתמודדים עם יצרים, עם דחפים, עם קשיים עם האחר שקרוב אלי מאד.
כל זה רק צורה למחשבה ותו לא

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי-
כן!!!!! לאמריקאים יש הרבה יותר שמחת חיים,
למה? כי ככה!!
קחו מבט קטן של ילד ישראלי שהולך לבית ספר, רואה אוטובוס מרחוק רץ כולו מתנשף דופק על הדלת האוטובוס ועולה לאוטובוס מתנשף והעיקר שהספיק את האוטובוס, כשעוד 5-10 דק' יוצא אוטובוס נוסף..... והיה מספיק להגיע בזמן, אבל ככה זה ישראלים רצים ועצבניים.......(אני גם ישראלית.....)
לעומת זה הילד האמריקאי צועד לו בנחת לתחנה עובר האוטובוס, בשביל מה לרוץ?! בכל אופן עוד 5-10 דק' עוד אוטובוס מה יקרה!?!?
וכשהוא ממתין הוא חולם קצת מסתכל על הציפורים או סתם מחייך לעצמו,
לעומת זאת הילד הישראלי כשהוא רואה שהאוטובוס עדיין לא הגיע יתחיל במרוץ ... ינסה להתיישב בספסל ידפוק כמה פעמים עם הרגליים, יקום יזיז לכלוך מהרצפה, יסתכל שוב מתי האוטובוס מגיע, וילחץ על הלחצן "קריאה" של לוח אוטובוסים, כאילו שזה מה שהולך לזרז את האוטובוס..........
ובקיצור המשך הסיפור כל אחד יכול לתאר לעצמו........ככה זה ישראלים חיים במרוץ ושוכחים שיש להם חיים ושצריך להנות ממנו!!
כל דבר הם עושים בלחץ לוקחים כל דבר אישי.......
אילו היא חיינו של הישראלים.......
יש סיפור שפעם שמעתי שישראלי שהיה בארה"ב והמתין בכביש חד סטרי וראה שאף אחד לא צופר אז הוא גם ישב וחיכה עובר דקה שתיים שלוש......... ושום כלום עד שסוף סוף הוא רואה מישהו יוצא מהרכב, הוא היה בטוח שמישהו בא לעשות כאן סדר, אבל לא פחות ולא יותר הוא דופק על חלון המוכנית שלידיו ושואל אותו אם יש לו עיתון לקריאה...........

בכל זאת גאה להיות ישראלית (אבל אני מהסוג הישראלים החיים ברוגע........)
לא סתם מדינת ישראל מקום ראשון ביצירת סטארטאפים!
צריך מרץ וחדווה כדי ליצור!

האמריקאים ישנונים ועל הדרך כולם עוקפים אותם...

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
לא סתם מדינת ישראל מקום ראשון ביצירת סטארטאפים!
צריך מרץ וחדווה כדי ליצור!

האמריקאים ישנונים ועל הדרך כולם עוקפים אותם...
בתכלס יש להם יותר שמחת חיים ויותר איכות חיים........ הם אנשים רגועים .......... ואנשים רגועים חיים יותר.........

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בתכלס יש להם יותר שמחת חיים ויותר איכות חיים........ הם אנשים רגועים .......... ואנשים רגועים חיים יותר.........
לתושבי הרצליה יש איכות חיים גבוהה יותר מתושבי ב"ב
וגם חיים רגועים יותר
והם ממש לא יותר מאושרים מתושבי בני ברק לפי המחקרים(נקווה שלא יגידו
שהחרדים משקרים במחקרים כדי לנצח)

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב
גם מזג האויר כאן משפיע מאוד!
חם פה מאוד וזה מרגיז הרבה מאוד אנשים...
רוב המלחמות היו בקיץ, כשכולם יצאו מדעתם מרוב חום...

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
אגב
גם מזג האויר כאן משפיע מאוד!
חם פה מאוד וזה מרגיז הרבה מאוד אנשים...
רוב המלחמות היו בקיץ, כשכולם יצאו מדעתם מרוב חום...
תסמוך על הישראלים...... הם יודעים להתעצבן בכל מזגי האוויר,

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
לתושבי הרצליה יש איכות חיים גבוהה יותר מתושבי ב"ב
וגם חיים רגועים יותר
והם ממש לא יותר מאושרים מתושבי בני ברק לפי המחקרים(נקווה שלא יגידו
שהחרדים משקרים במחקרים כדי לנצח)
דיברתי על החרדים של ישראל והחרדים של אמריקה!!!

(בכל השאר אני לא נכנסת..........)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה