פנסיה האם כדאי למשוך כספים?

~dasi~

משתמש צעיר
עוד מעט מסיימת לעבוד במקום אחד ועוברת לעבוד במקום אחר
כמובן שאני דבר ראשון מוציאה פיצויים בגין פרישה
האם כדאי להוציא את כל הכספים שהצטברו ולהתחיל לצבור פנסיה מחדש?
שמעתי דעה כזאת, שלא מאוד משנה כמה שנים אני צוברת עד לפנסיה. ונשאר לי עדיין מספיק שנים בשביל להתחיל מחדש... ודווקא אני צריכה את הכסף עכשיו.
אבל מעניין אותי לשמוע דעת המומחים, האם אכן כדאי
או שעדיף להעביר את הפנסיה החדשה לפנסיה הקיימת ולהשאיר רצף?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
1. זה לא פוגע ברצף הביטוחי.
2. כדאי לעשות הכל בשביל לא למשוך.
עם זאת תקראו כאן:

נחמי3

משתמש מקצוען
זה פוגע לך גם בפנסיה העתידית
וגם בסכום הכולל הפתור ממס,

בקיצור אם אין לך בררה אז תמשכי כמובן, אבל לא מומלץ

מושית

משתמש מקצוען
אם אפשר לשאול שאלה:
עבדתי במשך השנים בהרבה עבודות כל מקום ומקום הפנסיה שלו.
אף פעם לא ביררתי את הנושא...
אם ככה, הכסף הלך?
מה כדאי לעשות?

נחמי3

משתמש מקצוען
אם אפשר לשאול שאלה:
עבדתי במשך השנים בהרבה עבודות כל מקום ומקום הפנסיה שלו.
אף פעם לא ביררתי את הנושא...
אם ככה, הכסף הלך?
מה כדאי לעשות?
הכסף לא הלך ממש לא
בסכום סמלי של 20 שח מהמסלקה הפנסיונית את מקבלת תמונה מלאה, באיזה קופות מופקד לך כספים
לדעתי כדאי לך לנייד את הכל לחברת ביטוח אחת,
כדי שבבו היום תעמדי מול גוף אחד ולא מגוון גופים

shani123

משתמש מקצוען
בואי נסדר
1. יש רצף ביטוחי, ככל ותסגרי קופה אחת, ותפתחי קופה אחרת, תפסידי רצף ביטוחי, מה שאומר שחצי שנה ראשונה לא יפקידו לך לקופה.
2. אפשר למשוך רק את כספי הפיצויים, לא את כספי הפנסיה.
3. הכסף המופקד בקופה צובר ריביות מידי חודש (גדל), באם תוציאי חלק מהכסף עכשיו, יהיה לך הרבה פחות כסף בגיל הפרישה (גם פחות הכסף שהוצאת, וגם פחות הרווחים על הכסף הזה) ודווקא אם את צעירה, זה יהיה שווה המון כסף.
(תחשבי על 3000-6000 ש"ח לחודש בגיל הפנסיה!)
4. וברור שמשנה כמה שנים את צוברת, כי כל שנה הכסף "גודל"...

~dasi~

משתמש צעיר
בואי נסדר
1. יש רצף ביטוחי, ככל ותסגרי קופה אחת, ותפתחי קופה אחרת, תפסידי רצף ביטוחי, מה שאומר שחצי שנה ראשונה לא יפקידו לך לקופה.
3. הכסף המופקד בקופה צובר ריביות מידי חודש (גדל), באם תוציאי חלק מהכסף עכשיו, יהיה לך הרבה פחות כסף בגיל הפרישה (גם פחות הכסף שהוצאת, וגם פחות הרווחים על הכסף הזה) ודווקא אם את צעירה, זה יהיה שווה המון כסף.
(תחשבי על 3000-6000 ש"ח לחודש בגיל הפנסיה!)
4. וברור שמשנה כמה שנים את צוברת, כי כל שנה הכסף "גודל"...
תודה על ההסבר המפורט.
ברור שאם יש לי כסף כדאי לי להפקיד בקופת חסכון ולצבור ריביות... האם יותר חכם להוציא עכשיו הלוואה או משכנתא?
2. מה זה אומר שאפשר למשוך רק כספי פיצויים? מדובר על פיצויים שמקבלים כשעוזבים את העבודה? (אני זכאית לקבל פיצויים בגין מעבר מקום מגורים הרחוק ממקום העבודה.
או מדובר על הכספים שהפקדתי.

shani123

משתמש מקצוען
תודה על ההסבר המפורט.
ברור שאם יש לי כסף כדאי לי להפקיד בקופת חסכון ולצבור ריביות... האם יותר חכם להוציא עכשיו הלוואה או משכנתא?
2. מה זה אומר שאפשר למשוך רק כספי פיצויים? מדובר על פיצויים שמקבלים כשעוזבים את העבודה? (אני זכאית לקבל פיצויים בגין מעבר מקום מגורים הרחוק ממקום העבודה.
או מדובר על הכספים שהפקדתי.
הכספים שהופקדו הם כך:
6% תשלום עובד - עבור קופת פנסיה
6% תשלום מעסיק - עבור קופת פנסיה
6% (או 8.33%) תשלום מעסיק - עבור קופת הפיצויים.
הכסף שניתן לפדות עכשיו הוא רק כספי הפיצויים הצבורים. (וחבל)

אם את מפוטרת (או מתפטרת בדין מפוטר) אז באם המעסיק הפקיד רק 6% לקופת הפיצויים עליו להשלים כעת ל8.33%

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בעיקרון אפשר גם למשוך את התגמולים, רק שלרוב האנשים יהיה כמובן מס גבוה של 35% מכל הכסף שיש בקרן.

כמובן שזה ממש לא מומלץ!!
וגם למשוך פיצויים זה מאד לא מומלץ.

ONE1

משתמש מקצוען
בעיקרון אפשר גם למשוך את התגמולים, רק שלרוב האנשים יהיה כמובן מס גבוה של 35% מכל הכסף שיש בקרן.

כמובן שזה ממש לא מומלץ!!
וגם למשוך פיצויים זה מאד לא מומלץ.
מה ההבדל בין להשקיע לבד במסלול מניות כלשהו?
לבין להשאיר בפנסיה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה