דרוש מידע האם יתכן שהעמסת סוכר של 100 תגלה משהו סמוי יותר מהעמסת סוכר של 50?

אספמיה

משתמש מקצוען
מנסה לברר האם יתכן שטווח הזמן הכפול של ה100 מאפשר לגלות תוצאות אמינות ו"חבויות" יותר מ"השטחיות" של ה50?

איש סת"מי

משתמש רשום
מנסה לברר האם יתכן שטווח הזמן הכפול של ה100 מאפשר לגלות תוצאות אמינות ו"חבויות" יותר מ"השטחיות" של ה50?
בוודאי שכן, (עונה מהשם משתמש של בעלי, אני אישה)
העמסה של 50 היא בדיקת סקר ונותנת מידע ראשוני ולא מדויק. מי שההעמסה של 50 שלה לא תקינה - זה אומר שיש יותר סיכוי שיש לה סכרת הריון ביחס לנשים אחרות, אבל לא מאבחנים ככה סכרת (רק בערכים מאד מאד חריגים מאבחנים לפי הבדיקה של ה50)
ולכן היא עושה את ההעמסה של ה100 שהיא בדיקה אבחנתית מדויקת.

מי שיש גורם סיכון אחר שבגללו חוששים לסכרת - שולחים מייד לבדיקה של ה100, כדי לא לפספס

אספמיה

משתמש מקצוען
בוודאי שכן, (עונה מהשם משתמש של בעלי, אני אישה)
העמסה של 50 היא בדיקת סקר ונותנת מידע ראשוני ולא מדויק. מי שההעמסה של 50 שלה לא תקינה - זה אומר שיש יותר סיכוי שיש לה סכרת הריון ביחס לנשים אחרות, אבל לא מאבחנים ככה סכרת (רק בערכים מאד מאד חריגים מאבחנים לפי הבדיקה של ה50)
ולכן היא עושה את ההעמסה של ה100 שהיא בדיקה אבחנתית מדויקת.

מי שיש גורם סיכון אחר שבגללו חוששים לסכרת - שולחים מייד לבדיקה של ה100, כדי לא לפספס
הבדיקה של 50 יצאה טוב.
הרופא נתן הפניה גם ל100. יכול להיות שזה היה מגלה איזה משהו שה50 לא גילה? זה השאלה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הבדיקה של 50 יצאה טוב.
הרופא נתן הפניה גם ל100. יכול להיות שזה היה מגלה איזה משהו שה50 לא גילה? זה השאלה.
למה הוא נתן הפניה למאה?

בדיקת העמסת סוכר 50 היא בדיקת סקר ובודקת את תגובת הגוף לסוכר אחרי אוכל,
בד"כ אם זה יוצא טוב אז לא ממשיכים הלאה לבדיקה המלאה של ה100 שבודקת את תגובת הגוף לסוכר בצום ב3 בדיקות בהפרשי זמן.

אם ה50 יצא מצוין אז ככל הנראה הבדיקה של ה100 לא תנה את התוצאה.

(אבל יכול להיות שהרופא שלח אותך בגלל סיבה אחרת כמו עובר גדול או BMI גבוה)

איש סת"מי

משתמש רשום
הבדיקה של 50 יצאה טוב.
למה הוא נתן הפניה גם ל100?
בעיקרון של ה100 יותר מדויקת, בוודאי שהיא יכולה לגלות משהו שה50 לא גילה, אבל בכל זאת - זו בדיקה יותר קשה ועושים אותה רק אם יש סיבה. יש משהו שהתגלה אחרי הבדיקה של ה50 שבגללו הרופא נתן הפניה?
הייתי בודקת עם הרופא למה נתן הפניה ל100 ואם יש סיבה - אז עושה

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הבדיקה של 50 יצאה טוב.
הוא נתן את ההפניה ל100 אחרי שראה את התוצאות של ה50, או נתן את זה ליתר ביטחון אם ה50 לא יהיה טוב?
כי אם היה לו חשש למה לא שלח ל100 מראש?

איש סת"מי

משתמש רשום
ולכן המאה היה יותר אמין למרות התוצאה התקינה של ה50?
של ה100 תמיד יותר אמין מה50, תמיד.
כשאין סיבה מהותית לחשש (בדיקה של 50 לא תקינה, עובר גדול, סכרת בהריון קודם) - מעדיפים לא לעשות סתם את של ה100, זו בדיקה פחות נעימה (מנסיון. עשיתי את שתיהן) וכנראה גם עולה למערכת יותר כי זה 4 בדיקות דם מול 1.

אמינות?
רק ה100 אמינה ב100%
ההעמסה של ה50 היא בדיקת סקר

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ולכן המאה היה יותר אמין למרות התוצאה התקינה של ה50?
כן.

אם העובר גדול ועשית בדיקה רק של ה50 ברוב הבתי חולים יתייחסו לזה כאל סכרת
למרות שיתכן מאוד ובבדיקה של ה100 זה יהיה שלילי.
את יכולה לעשות מעקב סכרת ביתי שדוקרים באצבע, תבקשי מהרופא הנחיות מדויקות אם מתאים לך...
אבל אם זה הסיבה אז תבררי שבבית חולים שאת רוצה ללדת יתיחסו למעקב הזה כאל תוצאות אמינות.

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
כל העניין הזה של העמסת סוכר לא ברור לי בכלל!
בתור אחת שיולדת משקלים גבוהים- כבר היו לי גם 4.330 ק"ג, והבדיקה של 50 תמיד יצאה תקינה!
בהריון האחרון הרופאה ממש הכריחה אותי לעשות של 100, ויצא תקין
אחרי הלידה היא אמרה לי לעשות עוד פעם העמסה של 75 כדי לבדוק סכרת סמויה... ב"ה יצא תקין.
בשביל מה כל הסיפור הזה?
אשמח שמישהי תסביר לי אחת ולתמיד!
תודה

מפרל

משתמש מקצוען
בתור אחת שיולדת משקלים גבוהים- כבר היו לי גם 4.330 ק"ג, והבדיקה של 50 תמיד יצאה תקינה!
אחרי הלידה היא אמרה לי לעשות עוד פעם העמסה של 75 כדי לבדוק סכרת סמויה... ב"ה יצא תקין.
בשביל מה כל הסיפור הזה?
תודה
סכרת לא מאוזנת מסוכנת לעובר גם בגלל סיכונים עתידיים כמו לפתח סכרת בעצמו. וגם בגלל המשקל הגבוה והסיכון שקיים בעיקר אצלעוברים שגדולים בגלל סכרת שהכתפיים שלהם רחבות ואז העובר נתקע במהלך הלידה והכתף שלו נשברת.
אולי תפחיתי קצת ב @אבקת אפיה אז הם יצאו קטנים יותר

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
סכרת לא מאוזנת מסוכנת לעובר גם בגלל סיכונים עתידיים כמו לפתח סכרת בעצמו. וגם בגלל המשקל הגבוה והסיכון שקיים בעיקר אצלעוברים שגדולים בגלל סכרת שהכתפיים שלהם רחבות ואז העובר נתקע במהלך הלידה והכתף שלו נשברת.
אולי תפחיתי קצת ב@אבקת אפיה אז הם יצאו קטנים יותר
אוקיי
אבל איך זה קשור למה ששאלתי?
אם 50 יוצא תקין, למה לעשות את של ה 100?
ולמה אחרי הלידה לעשות עוד פעם?

מפרל

משתמש מקצוען
אוקיי
כי ה50 זה בדיקת סקר ויכולה להתפספס הסכרת. קרה לי. אז אם יש חשש לעובר גדול מפנים מיד להעמסה מלאה לשלול סכרת.
אחרי הלידה בעיקרון בודקים אם הסכרת נמשכת בלי קשר להריון. לדעת הרופאת משפחה שלי הבדיקה הזו מיותרת.

איש סת"מי

משתמש רשום
אוקיי
הבדיקה של ה50 היא בדיקת סקר, ואם יש חשש מסיבה כלשהי לסכרת - רוצים את הבדיקה המדויקת.
אם יש גורם סיכון לחשוש שיש לאישה סכרת - אמורים לשלוח את האישה מייד לבדיקה של ה100. את לא אמורה לעשות את של ה50 ואח"כ את של ה100.
לידה של תינוק במשקל מעל 4 קילו מעלה חשד שהיתה סכרת הריון שלא עלו עליה ולכן בהריונות הבאים עושים העמסה של 100

החיים טובים

סטודנטית לעיצוב פנים בסטייל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כל הבדיקה של העמסת סוכר , אינה מדויקת ויכולה להזיק! כמדומני שנעשית רק בארץ בצורה זו...
הכי מדויק זה לבדוק עם מד סוכר כל יום למשך שבועיים ואז מקבלים תוצאה מדויקת,

חן פלוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
בשביל מה כל הסיפור הזה?
תודה
הלוואי שהייתי מבינה גם את הסיפור המסייט הזה!
גם אני תמיד יולדת משקלים גבוהים (4.650 הכי גדול)
העמסה של 100 תמיד יוצאת תקינה
אבל כל פעם אני לא מעיזה לא לעשות אותה
בכלל שמעתי פעם שהעמסה הזו ממש לא בריאה והיא בעצמה יכולה להביא סכרת...
נו אולי פה יתנו לנו מידע שהרופאים לא נתנו??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה