האם יש קשר בין גירסה של PHP ליציבות השרת?

• פותח הנושא Haim
  • פורסם בתאריך

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
שרת של אתר עם מערכת פורומים מפורסמת עם כמות גבוהה מאד של גולשים התחיל לסבול מנפילות בתקופה אחרונה. בחברת איחסון של השרת, הסבירו לבעלי האתר שהמערכת בנויה על מנוע PHP4 והם ממליצים לשדרג אותה ל- PHP5.
ואני לא מבין את הרעיון: מה קשר בין גירסת תוכנה לעמידה שלה בכמות הגולשים בו זמנית? בסך הכל התמיכה הרשמית ב- PHP4 הסתיימה בסוף 2007. אין לי ספק, שאתרים הגדולים בעולם עם כמות גולשים פי כמה שהיו בנויים על PHP4 לא קרסו גם לפני 2007

יריב

משתמש רשום
חייב לעבור ל-php 5 ולעדכן לגרסאות אחרונות ברגע שהן יוצאות.

סבלתי מזה המון בעיקר במעבר מ-5.2 ל-5.3
כולם נפלו לי, חודש שלם עבדתי על זה, היה שווה.
הגעתי למסקנה אחת הכי חשובה:
כשמשדרגים כל פעם את השדרוג הקטן, רואים נפילות קטנות וקל יותר לקום.

המעבר מ-4 ל-5.3 הולך להיות סרט לא קטן.

לדעתי כל הנפילות הן תוצר של תקיפות או שגיאות קוד.
אחרי השדרוג הן לא יקרו יותר.

הערת אגב, php.net פרסם לפני 3 חודשים שהוא הותקף וגודל הנזק אינו ידוע.
אתה חייב php 5 ואתה חייב שרת whm/cpanel

בהצלחה חיים.

izzy

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י יריב;589930:
אתה חייב php 5 ואתה חייב שרת whm/cpanel

למה חייב whm/cpanel? זה רק גורם נזקים אם אתה לא מאחסן הרבה אתרים שחשוב לך שיהיה קל לנהל אותם. זה לוקח משאבים והופך את השרת שלך ליותר פריץ.

הערת אגב, http://nginx.org/he נקרא הרבה יותר מוצלח מאפאצ'י - יותר מהיר באחוזים ניכרים.

יריב

משתמש רשום
שלום ישראל,

nginx לא מחליף את אפאצ'י אלא עובד לצידו.
צריך את whm ולו רק בשביל אפליקציה נחמדה שלו שנקראת tweak settings
אבטחה, לי לא ידוע על פריצות לcpanel, אבל 7 מעגלי אבטחה בתוכו זה אני כן מכיר.
אישית אני לא מכיר פקודות לינוקס, וכל התעסקות עם ההגדרות ללא האפליקציות היתה בלתי אפשרית.
חוץ מזה שירות העדכונים עבודות מתוזמנות וניהול מרוחק דווקא מאוד נחמד לי.
חבל, אני לא סוכן שלהם :)

izzy

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י יריב;590901:
nginx לא מחליף את אפאצ'י אלא עובד לצידו.
טעות. הם מייצגים 2 גישות שונות. אפאצי עובד עם תהליכים וnginx עובד עם אירועים.
נכתב ע"י יריב;590901:
צריך את whm ולו רק בשביל אפליקציה נחמדה שלו שנקראת tweak settings
קצת מצחיק להתקין שרת מסויים כי אתה אוהב להגדיר כמה דברי באמצעות ממשק שמגיע עם אותו שרת.
נכתב ע"י יריב;590901:
אבטחה, לי לא ידוע על פריצות לcpanel, אבל 7 מעגלי אבטחה בתוכו זה אני כן מכיר.
הייתי ממליץ לך ללמוד מעט על הנושא.
נכתב ע"י יריב;590901:
אישית אני לא מכיר פקודות לינוקס, וכל התעסקות עם ההגדרות ללא האפליקציות היתה בלתי אפשרית.
מקובל עלי.
נכתב ע"י יריב;590901:
עבודות מתוזמנות
מה הכוונה? cron?

יריב

משתמש רשום
אצלי השרת מעביר קבצים באמצעות nginx קרי כל מה ששייך לענייני html הורדת css וכל סוגי המדיה.
לצידו אפאצ'י אחראי על כל העיבודים ובתוכם כל הקודים למיניהם.
ככה יוצא חלוקת משאבים ושרת מהיר יותר.

אני לא מכיר פקודות של בלינוקס, ממשק הוא בהחלט ציוד חובה להדיוטות כמוני.

למדתי את הנושא, cpanel מתחזקים נהדר את מערך האבטחה שלהם, אצלי הם מעדכנים שרת ברמה יומית.

גם cron וגם גיבויים, הכי חשוב גיבויים ויכולות שיחזור.

izzy

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י יריב;594056:
אצלי השרת מעביר קבצים באמצעות nginx קרי כל מה ששייך לענייני html הורדת css וכל סוגי המדיה.
לצידו אפאצ'י אחראי על כל העיבודים ובתוכם כל הקודים למיניהם.
ככה יוצא חלוקת משאבים ושרת מהיר יותר.
Cpanel תומך בתצורה כזאת? מעניין מאוד וחידוש עבורי. חשבתי שCpanel דורש סנטוס או משהו והוא לא מאפשר גמישות כזאת.

נכתב ע"י יריב;594056:
למדתי את הנושא, cpanel מתחזקים נהדר את מערך האבטחה שלהם, אצלי הם מעדכנים שרת ברמה יומית.
נכון מאוד. הם מתחזקים יפה מאוד. אך המערכת הזאת יותר פריצה בכמה רמות.

נכתב ע"י יריב;594056:
גם cron וגם גיבויים, הכי חשוב גיבויים ויכולות שיחזור.
אין קשר בין הדברים האלו לבין Cpanel.

שלא תחשוב שאני נגד Cpanel - גם אצלינו האחסון השיתופי מתבסס על זה עם אי אילו שינויי אבטחה ברמת הפיירוול + Security Mode ועוד.

בכל אופן סטינו לגמרי מהנושא של שרשור זה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה