דרוש מידע האם יש פה קבוצה להורים שכולים?

H. Clin

משתמש מקצוען
לא חושב שבכל דבר צריך לגשת לטיפול.
אני רואה הרבה תגובות בפורומים השונים, ומיד קופץ ענין הטיפול.
לדעתי זה מוגזם (למרות שאני מאמן אישי).
נכון, לא בכל דבר. לפעמים כן צריך, אבל אני חושבת שזה צריך לבוא מהאדם עצמו. כל אחד מתמודד בדרך שלו.

מתגעגע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פטירה של ילד זה לא כל דבר זה אחד הדברים.....
ענין הטיפול היא לתת מקום לדברים כדי להירגע עד כמה שאפשר ולא לשקוע יותר מידי
כל אחד שימצא את הדרך שלו לעשות את זה
דווקא בגלל שזה לא "כל דבר", כדאי להימנע כמה שיותר מלגשת למטפלים. מניסיוני הרב והמר הם יכולים הרבה פעמים רק להרוס. למטפל הולכים רק כאשר אין ברירה. טוב, אולי אני קיצוני, אבל לשלוף מיד את האופציה הזאת, נראה לי מוגזם.

עוד שושנה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
יש אמרה בשם מרן הסטייפלער זיע"א שאם הורים היו יודעים את הזכות הגדולה שיש בלגדל נשמה קדושה של ילד שנפטר ללא חטא היה תור מהבית שלי (רשב"ם 10) עד לדרמן (למי שמכיר) כדי לבקש את זה
אני ממש מוכנה לתת את התור שלי למי שרוצה

מה שאני

משתמש מקצוען
אני ממש מוכנה לתת את התור שלי למי שרוצה
פחדתי לכתוב את זה אבל אני איתך.
גם כשאומרים לי שה' מנסה רק את החזקים, אני חושבת לעצמי כמה הייתי רוצה להיות חלשה ולא להתנסות.
ברור שזה לא מבחירה אבל לאחר שזה קורה אז מתפקידינו להסתכל על הצד החיובי
יהודי ת"ח שנחלה במחלה ל"ע אסף את בני משפחתו ואמר להם שישבו בשמים וחשבו מה לעשות הכי טוב עבור המשפחה שלנו והחליטו שזה ההכי טוב בשבילינו גם אם אנחנו לא מבינים את זה.
והגר"ח גריינימן זצ"ל היה מביא את דברי חז"ל שהקב"ה מצטער עם כל אדם מישראל שסובל וא"כ מוכרח שיש טוב עבורינו כי אחרת מדוע הקב"ה גורם לעצמו כביכול סבל.

גילוי נאות הכותבת יתומה מגיל 9.

מתגעגע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פחדתי לכתוב את זה אבל אני איתך.
גם כשאומרים לי שה' מנסה רק את החזקים, אני חושבת לעצמי כמה הייתי רוצה להיות חלשה ולא להתנסות.
אני חושב לעצמי על מה שמובא מהראשונים שהקב"ה שואל כל נברא: "היאך אתה רוצה שאבראך?", והוא אומר כך וכך, והוא בוראו לצביונו. אני מתפלא כששאלו אותי על הפטירה של הבת שלי, איך הסכמתי?

נ.ב למרות שהאשכול נועד רק לפרסום, אני מתנצל, מקווה שההתנצלות תתקבל.

מתגעגע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שמעתי על תופעה כזאת ואני חושבת שזה לא חריג. אולי אני טועה אבל אני מאמינה שזה מאוד תלוי בסיבת הפטירה.
אם זה ילד שחלה ונפטר, לא חושבת שיש על מה לכעוס כי זה לא היה בידיים שלו בכלל.
אם זה היה בעקבות תאונה, אז אולי הוא כן יכל להתנהג בצורה אחרת ולמנוע את מה שקרה (כמובן שה' גזר שזה מה שיהיה אבל בהגיון אפשר לחשוב ככה) אז זה בהחלט טבעי לכעוס לפעמים.
מתנצלת אם אני לא בכיוון בכלל.
אישית אני לא מרגישה כעס. הבן שלי היה תינוק שכהוא חלה ושום דבר לא היה בשליטה שלו.
אני מדבר על כעס מסוג אחר.
אני מאמין שמאוד טוב לה שם בשמים תחת כסא הכבוד,
והיא יודעת שלי ולמשפחתה ממש ממש לא טוב,
הייתי מצפה ממנה לקצת הכרת הטוב,
לאותת לי באיזשהו צורה על קיומה, אם בחלום וכדומה.
אני יודע שזה כעס מטופש, אבל הוא קיים.

H. Clin

משתמש מקצוען
לאותת לי באיזשהו צורה על קיומה, אם בחלום וכדומה.
אני יודע שזה כעס מטופש, אבל הוא קיים.
אין כזה דבר כעס מטופש. רגש זה רגש וזה לא נכון או לא נכון.
כמובן שאני לא מבינה מה קורה שם בגן עדן, אבל קראתי שמאוד קשה לנפטר להופיע למישהו בחלום. אחרת אני מאמינה שהיינו זוכים מדי לילה לביקורים מהילדים שלנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה