דרוש מידע האם יש חובה חוקית לשלם דמי שכלול בגנים?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
א. האם הריתמיקאית זה לא בתקציב?
ב. הבנתי שהרחיבו את המושג דמי שכלול לכל תלמידות בתי הספר גם כן. עוד מעט זה יהיה השלמת הכנסה רשמית ובכל תלוש משכורת יוסיפו סעיף "דמי שכלול".
ג. למה להסתיר מההורים את הפירוט של הדמי שכלול? כמה הם מקבלים מכלל ההורים וכמה הם משלמים על מה שהם מספרים שהם משלמים? (למשל לקנות דפי שכפול, אולי עולה עשרים ש"ח לשנה אם מביאים ארבעים שכפולים ליום.).

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
הגננות צריכות להוריד את הסכומים החסרים להם מילדי ההורים שלא משלמים. למה אלו שמשלמים אמורים לממן את את אלו שלא משלמים?
גם בביה"ס של הבנות שלי נוצר מצב ששילמנו כל שקל ומימנו בכך את ההורים הרבים שמסיבה זו או אחרת לא שילמו את חובותיהם.
יכול להיות שהיו להם שיקולים צודקים, אבל אנחנו ניזוקנו מזה בפועל (ועדיף שלא ארחיב פה איך ומדוע, אבל בפועל שילמנו יותר בשנים הבאות בגלל החוב של אותם הורים.)

חגית, אני איתך, אבל רק בהתאגדות קולקטיבית של ההורים.
אם רק מעט הורים לא משלמים, או הורה יחיד, זה ע"ח אלו שכן משלמים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קודם כל- סכום גדול מאוד הולך לריתמיקאית
בסביבות 400 ש"ח *12 חודשים (לפחות שליש מההכנסה)
שגם בחק מוגדר כשעת העשרה שמותר לגבות עליה תשלום אבל אסור להכריח.

לגבי יצירות וכו'- ההנחיה ממשרד החינוך היא לגבות מההורים תשלום עבור יצירות וחומרים מתכלים
אסור לרשת להוציא הוצאות כמעט שלא למשכורות והצטיידות של ריהוט וכו'.

השאלה האם ההורים חייבים לשלם או לא היא מורכבת
בואו נשאל קודם למי הם חייבים לשלם בכלל?

לרשת?
לגננת?
לשאר ההורים שמשלמים את ההוצאות של הילדה שלך??

לרשת- אולי לא חייבים לשלם להם, אבל גם לא מזיקים להם כשלא משלמים.
לגננת- שמלווה מכספה ולא מחזירים לה זה סתם עוול, כי מצד הדין אם ההורים לא התכוונו לשלם והיא הוציאה עליהם הוצאות בלי לדעת שלא תקבל חזרה - זה כנראה בעיה שלה ולא תוכל לתבוע את הכסף לפי הדין.
ולגבי שאר ההורים שמשלמים את ההוצאות של הילדה שלך- זה אני חושבת גזל גמור.
כי לא בקשת מהם רשות, הם לא חייבים לך כלום, ואין לך איך לבקש מהם מחילה על הכסף שלקחת מהם בלי שידעו.
וזה הדבר שהכי מפחיד אותי בדיון הזה...

אולי אם מיד בתחילת השנה תודיעי לגננת שאת לא מתכוונת לשלם והיא תדע מראש מה הסכום שבידיה ולא תוציא כסף שלא יחזור אליה
והיא גם תבקש מההורים רשות להשתמש בכספם בשביל ילדות שההורים שלהם לא משלמים - רק אז תצאי נקיה...

avim10

משתמש מקצוען
[מי שחושש שהגננת מעבירה את הכסף לחופשה זוגית של הבוס, כמו שכתב כאן מישהו, כדאי שיוציא מהר את הילד שלו מכזו גננת. מי יודע, אולי היא מעבירה לבוס גם חלק מהבגדים הנקיים של הילד? אולי אפילו זוג גרביים חדשות?].
אין כל קשר ליושרה של הגננת.
ברור שהגננת קונה ציוד וכדו', ומביאה קבלות להנהלה. ויתכן שהקניות משולמות דרך ההנהלה, ( @זושא כץ - רוצה לאשר או להכחיש אם זה עובד כך או לא?) והכספים שההורים שלמו מועברים כנגד זה להנהלה, אבל במזומן...

avim10

משתמש מקצוען
אבל רק בהתאגדות קולקטיבית של ההורים.
אם רק מעט הורים לא משלמים, או הורה יחיד, זה ע"ח אלו שכן משלמים.
ואם אני ניגש להורים שיצטרפו להתאגדות הקולקטיבית, ואומרים לי: "עזוב, אני לא מסתבך עם ההנהלה בשביל 450 שקל, מעדיף לשלם בשקט", אז בגלל שהוא פוחד, אני אמור לשלם את מה שהיתה אמורה ההנהלה לשלם, כדי שההנהלה לא תקח מהכסף שהוא שילם עבור הילד שלי, במקום לשלם זאת בעצמה?
ולגבי שאר ההורים שמשלמים את ההוצאות של הילדה שלך- זה אני חושבת גזל גמור.
כי לא בקשת מהם רשות, הם לא חייבים לך כלום, ואין לך איך לבקש מהם מחילה על הכסף שלקחת מהם בלי שידעו.
כנ"ל, לא אני לוקח מהם מאומה. על פי החוק ההנהלה חייבת לממן את הוצאות הגן, מתוך התקציב שהיא מקבלת. היא מעדיפה לחסוך זאת לצרכים אחרים, ולממן הוצאות אלו מתשלומי הורים. היא זו שלוקחת את הכסף שלך בשביל לממן את מה שהיא חייבת לממן לילד שלי. אם את לא מוכנה לריב אתם שלא יעשו כך, זה לא מחייב אף אחד לשלם.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הגננת מקבלת את הכסף וכל הכסף הולך נטו לילדות - אצלנו כסף זה לא קשור להנהלה
אבל-
הורים שלא משלמים והילדות שלהם נהנות מכסף של אחרים (הם רוצים שיהיה לילדה שלהם חוברת עבודה, ומחברת וצבעים ויום הולדת ומסיבות ותחפושות ו... ו...) וודאי צריכים לבקש סליחה מכל ההורים ששילמו ומימנו את הילדה שלהם כי בעצם הם גוזלים מהילדה ששילמה לקבל את כל מה שהיא צריכה לקבל. ואף אמא לא תגיד אני לא משלמת דמי שכלול ואל תביאו לבת שלי כלום, אז לקבל רוצים - מאיפה?
ובזמן הקרונה אני לא יודעת איך היה אצלכם אבל לקבל כל שבוע ערכה עם כמות של דפי עבודה ויצירה + ממתק והפתעה לילדה ההוצאה יותר גדולה מכל שבוע רגיל בגן + גננת שלא מוותרת ומחפשת את הילדות בר"ח ושולחת הפתעות בט"ו בשבט ובעוד זמנים...
והשנה הורידו אצלנו ל 350 כי אין מנגנת בגן
(וחבל שיש הורים שמשלמים אבל ביום האחרון של הגן)

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
אחותי גננת ואני רואה כל שנה את הדף שלה עם ההוצאות וההכנסות של הגן, ואני מופתעת כל פעם מחדש לראות בעיניים את ההוצאות שהם הרבה יותר מההכנסות!
לא אוחזים את זה אבל זה ממש כך!
כל תחילת שנה לעשות קירות תוכן ולקנות ולצבוע, מדבקות קיר וכו' , השנה בעלה הגיע והיה "איש התחזוקה" כדי לחסוך בכסף, היא הולכת וקונה במכירות זולות כדי לחסוך...
הרשת לוקחת את הכסף לעצמה והגננות המפסידות הראשיות בסיפור הזה!
הם רוצות להשקיע ולקנות והורים שלא משלמים, פשוט גורמות לגננות להוציא את הכסף מכיסם הפרטי!!
ולא נדבר על השכר הזעום שהם מקבלות מהרשת לעומת השכר במגזר הכללי.
אם כל ההורים יתאגדו ביחד מול הרשת זה יהיה מעולה אבל אם לא- זה על חשבון הגננת ועל חשבון הבנות שלנו!

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ואם אני ניגש להורים שיצטרפו להתאגדות הקולקטיבית, ואומרים לי: "עזוב, אני לא מסתבך עם ההנהלה בשביל 450 שקל, מעדיף לשלם בשקט", אז בגלל שהוא פוחד, אני אמור לשלם את מה שהיתה אמורה ההנהלה לשלם, כדי שההנהלה לא תקח מהכסף שהוא שילם עבור הילד שלי, במקום לשלם זאת בעצמה?
אני באמת לא יודעת מה הפתרון,
אבל אם אני שילמתי 100 שח למשל, ומתוכם הגננות השתמשו- מחוסר ברירה- ב20 שח עבור ילדות שהוריהן לא שילמו.... הוגן זה לא.
אולי-כפי שאמרו- ההורים הללו צריכים לעדכן את הגננות מראש שהם לא מתכוונים לשלם, ושהגננות ינסו להוציא את התקציב מההנהלה. אם לא-ההורים עצמם יצטרכו להתעמת עם ההנהלה או שילדתן תחזור ללא עבודות הביתה.

להכריח אותי לשלם עבור ילדות אחרות נשמע הכי פחות פיירי.....

דיתי חן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רשת הגנים נקראת עמותה פרטית לצורך העניין?
הם טוענים שמותר להם לדרוש יותר כסף כדמי שכלול כי הם פרטי או משהו בסגנון.
(ואגב, הכסף לא מגיע לגננות, אלא היישר אל ההנהלה)

chaia

משתמש מקצוען
א. אין אפשרות לחייב דמי שכלול. יש הורים שמנצלים זאת ומתחמקים מכך שנה אחרי שנה.
ב. כמו שנכתב לעיל, ככל שהורים ישלמו יותר, כך הילד יהנה יותר [מי שחושש שהגננת מעבירה את הכסף לחופשה זוגית של הבוס, כמו שכתב כאן מישהו, כדאי שיוציא מהר את הילד שלו מכזו גננת. מי יודע, אולי היא מעבירה לבוס גם חלק מהבגדים הנקיים של הילד? אולי אפילו זוג גרביים חדשות?].
ג. ברבים מהגנים יש גם ריתמיקה המשולמת מהכסף הזה, העלות שלה די גבוהה. אותם הורים שמתעצבנים על דמי השכלול, הם הראשונים שמתעצבנים "למה אין ריתמיקה". למה? כי הורים לא שילמו דמי שכלול!!!
ד. ידוע לי על מקרים שגננות הוציאו מכספם הפרטי להשלמת דמי השכלול [ערב פורים. חסר 200 ש"ח לקניית התחפושות לילדים. היא יכולה לדפוק את ההורים ולומר שלא היו דמי שכלול מספיקים, ויכולה להוציא מכספה, ולקוות שמישהו יחזיר לה במהלך השנה [לא יקרה]. גננת מסורה תבחר באפשרות השניה]. אותם הורים עצבניים, הם הראשונים כמובן שיתלוננו על התחפושת הפחות מושקעת שיצאה השנה.
אני לא נכנס לגופו של נידון אם זה חוקי או לא, אבל אם אתם סומכים על ישרותה של הגננת שכל הכסף הולך לציוד ואירועים לילדינו, זה נותן על זה הסתכלות אחרת.
הרשת/ עמותה מתוקצבת מספיק פר ילדה בשביל לממן גם הוצאות של יצירות ותחזוקה שוטפת של הגן.
הבעיה מתחילה ברגע שהעמותה/ רשת לא מעבירה את מלוא הסכום לגננות.
השנה ספציפית היו (בכל אופן אצלנו) הרבה פחות יצירות ועבודות מבשנה רגילה כך שהסכום הנגבה עבור יצירות היה צריך לרדת.
ריתמיקה- מתי היה השנה?

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הרשת/ עמותה מתוקצבת מספיק פר ילדה בשביל לממן גם הוצאות של יצירות ותחזוקה שוטפת של הגן.
הבעיה מתחילה ברגע שהעמותה/ רשת לא מעבירה את מלוא הסכום לגננות.
השנה ספציפית היו (בכל אופן אצלנו) הרבה פחות יצירות ועבודות מבשנה רגילה כך שהסכום הנגבה עבור יצירות היה צריך לרדת.
ריתמיקה- מתי היה השנה?
נכון מאוד. זו שנה שונה ומשונה, ולכן דמי השכלול אולי יספיקו עד סופה לשם שינוי...
רק בשביל הפרופורציה, מדובר על סכום של כ-38 ש"ח לחודש, שרובו או כולו חוזר לילד שלך.
נכון שזה מעצבן לחשוב ש[אולי] חלק מגיע להנהלה ו[בטוח] חלק הורים לא משלמים, אבל אם לא תהיה התארגנות של ממש של כלל ההורים [והרי לא תהיה] חבל על העצבים הכעסים והמרמורים. בא נשקיע אותם במקומות מועילים. ולמי שיש המון קיטור, שישמור אותו לנקיונות הפסח [שיעלו מעט יותר מהסכום הנ"ל].
אני לא מצדיק את התופעה ולא יודע מי צודק. אני רק נמצא מהצד השני של המתרס ויודע עלויות מול הוצאות, יודע כמה משלמים וכמה לא משלמים, ויודע כמה הילדים שלנו מפסידים מכל האלו שלא משלמים. [תחשבו שלילד היה כל שבוע גם ריתמיקה, גם מטפלת בחיות, גם איזה פינוק שבועי לשבת, אני בטוח שהוא לא היה כועס עליכם].

chaia

משתמש מקצוען
נכון מאוד. זו שנה שונה ומשונה, ולכן דמי השכלול אולי יספיקו עד סופה לשם שינוי...
רק בשביל הפרופורציה, מדובר על סכום של כ-38 ש"ח לחודש, שרובו או כולו חוזר לילד שלך.
נכון שזה מעצבן לחשוב ש[אולי] חלק מגיע להנהלה ו[בטוח] חלק הורים לא משלמים, אבל אם לא תהיה התארגנות של ממש של כלל ההורים [והרי לא תהיה] חבל על העצבים הכעסים והמרמורים. בא נשקיע אותם במקומות מועילים. ולמי שיש המון קיטור, שישמור אותו לנקיונות הפסח [שיעלו מעט יותר מהסכום הנ"ל].
אני לא מצדיק את התופעה ולא יודע מי צודק. אני רק נמצא מהצד השני של המתרס ויודע עלויות מול הוצאות, יודע כמה משלמים וכמה לא משלמים, ויודע כמה הילדים שלנו מפסידים מכל האלו שלא משלמים. [תחשבו שלילד היה כל שבוע גם ריתמיקה, גם מטפלת בחיות, גם איזה פינוק שבועי לשבת, אני בטוח שהוא לא היה כועס עליכם].
אנחנו מדברים על 2 דברים שונים.
בגן של הילדים שלי יש או ריתמיקה או חיות אחת לשבוע, ממתק לשבת מביאה אמא של שבת.
התחפושת היתה מחנות של הכל בשקל- נגיד עם האביזרים הגענו ל3 ש"ח לילד.
ואותי מעצבן לתרום לרשת 38 ש"ח לחודש כשאני יודעת מה התקצוב שהם מקבלים מהעירייה, ואני רואה כמה מתוך זה הילדים שלי (לא) מקבלים.
אולי הגיע הזמן שהרשתות/ עמותות יחשפו את דוחו"ת ההכנסות שלהם ויראו לנו כמה תקצוב נכנס כל חודש וכמה מזה עובר לגננות/ לילדים.

זושא כץ

משתמש מקצוען
אחותי גננת ואני רואה כל שנה את הדף שלה עם ההוצאות וההכנסות של הגן, ואני מופתעת כל פעם מחדש לראות בעיניים את ההוצאות שהם הרבה יותר מההכנסות!
לא אוחזים את זה אבל זה ממש כך!
כל תחילת שנה לעשות קירות תוכן ולקנות ולצבוע, מדבקות קיר וכו' , השנה בעלה הגיע והיה "איש התחזוקה" כדי לחסוך בכסף, היא הולכת וקונה במכירות זולות כדי לחסוך...
הרשת לוקחת את הכסף לעצמה והגננות המפסידות הראשיות בסיפור הזה!
הם רוצות להשקיע ולקנות והורים שלא משלמים, פשוט גורמות לגננות להוציא את הכסף מכיסם הפרטי!!
ולא נדבר על השכר הזעום שהם מקבלות מהרשת לעומת השכר במגזר הכללי.
אם כל ההורים יתאגדו ביחד מול הרשת זה יהיה מעולה אבל אם לא- זה על חשבון הגננת ועל חשבון הבנות שלנו!
כל מילה מדויק.
הגננות טורחות ומשקיעות המון כדי לחסוך פרוטה לפרוטה למען כספי הגן.
(מכירים מישהו שהולך לקניות ע"ח זמנו הפרטי בשביל העבודה?, ועוד נוסע באוטובוס ולא במונית? וסוחב בעצמו ולא עושה משלוח?)
ולעצם הזעם על הרשתות, תאמינו לי שלגננות יש סיבה מספיק טובה לזעום על גניבות ההנהלה, הם רואים את זה בכל חודש בבנק.

דבושה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלנו גובים 480 ש"ח!!
וילדה שלא שילמו עבורה לא חוגגים לה יומולדת..
השנה הם הסבירו שצריך לשלם לריתמיקאית גם בסגר.. כמו לגננות..
רק חבל שהריתמיקאית שקיבלה כסף לא חשבה לעשות משהו אפילו דרך הטלפון

"נאום אמא שבתה בת ה-6 יצאה משפיותה ממש!!!!!!!!"

D

Deleted 66182

אורח
בהחלט.

זה לא עניין של תקציב, אלא עניין של חוסר הגינות.
לי זה אכפת.

(450 * 30 הורים זה 13,500 לשנה. ממש לא כסף קטן!)
אקדים ואומר-בעז"ה הגננות מקסימות וישרות ורוצות לעשות טוב.
אך טוב שהנושא עולה, כי:
כשכמה וכמה ילדות שלי ישבו בבית תקופה ארוכה ושלחו להן יצירות דפים וכד'
זה כמעט לא עורר בהן עניין
ואת זה מממנים מדמי השכלול. מעדיפה לשלם פחות ולדאוג לתעסוקה בעצמי. (מסכנו הגננות שטרחו לשלוח)
גם לא ברור לי כמה כבר עולה מה ששלחו??
לא ייתכן שנשלם כמו שנה רגילה!
מה גם שאין ריתמיקה. אז על מה הולכים האלפים האלו??
חסר לי מאד השקיפות
לא רוצה לשאול על כל שקל אבל באמת לא מבינה על מה ולמה.
לא שלא צריך לשלם אבל הרבה פחות.
ברשת גני ב"י כל גננת מקבלת כ-2000 בשנה בחנויות יצירה ומשחקים מלבד דמי השכלול.
קנו משחקים שרוב הזמן לא באו עדיין לשימוש-דברי הגננת
מה שעוד חבל לי -שהצהרון למשל שאנו משלמים כסדר קנו מתנות מנופחות ומיותרות על תקופת הסגר.
ובגן שנה שעברה קנו מתנה מאד יקרה ומיותרת מבחינתי כי נשאר הרבה כסף
מעדיפה לקבל את דמי הצהרון והשכלול חזרה ומתנות אקנה בעצמי
הילש

D

Deleted 66182

אורח
אין כל קשר ליושרה של הגננת.
ברור שהגננת קונה ציוד וכדו', ומביאה קבלות להנהלה. ויתכן שהקניות משולמות דרך ההנהלה, ( @זושא כץ - רוצה לאשר או להכחיש אם זה עובד כך או לא?) והכספים שההורים שלמו
אצלנו גובים 480 ש"ח!!
וילדה שלא שילמו עבורה לא חוגגים לה יומולדת..
השנה הם הסבירו שצריך לשלם לריתמיקאית גם בסגר.. כמו לגננות..
רק חבל שהריתמיקאית שקיבלה כסף לא חשבה לעשות משהו אפילו דרך הטלפון

"נאום אמא שבתה בת ה-6 יצאה משפיותה ממש!!!!!!!!"
אני לא מעונינת בריתמיקה וירטואלית וגם לא דרך הטלפון
יש לי דיסקים בשפע...
זה לא חוזה מחייב עם הריתמיקאית
ואסור חוקית להכריח לגבות על ריתמיקה.
גם רשתות מורות לגננות "לא לגבות" בפועל נגבה גם נגבה
באמת שליבי על הריתמיקאיות הפרטיות זה פגיעה אנושה בפרנסתן
אך מי שימלא חסרוני בעקבות הקורונה ימלא גם חסרונן.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הגננות עושות עבודה מדהימה וראויות לכל הערכה.
האשכול הזה מדבר על העוול של ההנהלה באשר היא.
כסף לחומרי יצירה וציוד גן - לא צריך להילקח מההורים!
אולי גם נממן את הוצאות המים והחשמל של הגן?

שירי12

משתמש סופר מקצוען
העוול הוא של הרשת, ממש כך.
הוצאות מים וחשמל של הגנים השנה היו פחותים בהרבה. כך גם ציוד מתכלה ואחזקה.
למה ההורים צריכים לשלם את הכסף על הערכות הנחמדות (שהיו או שלא) התחפושות (כנ''ל) הריתמיקאית (כנ''ל)?

צריך שתקום התאגדות מול כל רשת שהשנה הזו תממן את דמי השכלול הנ''ל.

מחלימה

משתמש מקצוען
מידיעה בכל הגנים הממלכתיים והממלכתי דתי וממלכתי חרדי לא גובים השנה עבור חוגים כלל.
ואוסרים לגבות עבור מסיבות וכדו' אלא אם יש ועד הורים שגובה והם ממנים .
אין שום סיבה לשלם למי שלא עובד
שיצאו לחל"ת ויקבלו פיצוי מהמדינה אם הן עצמאיות. אסור להכניס השנה חוגים לגנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה