דרוש מידע האם יש חובה חוקית לשלם דמי שכלול בגנים?

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
שימי לב שבאם את לא משלמת, הורים אחרים משלמים על ילדתך
טעות.
אני משלמת יפה מאוד.

הורים אחרים משלמים על ילדתך
ככה עושקים את ההורים, ואח"כ מאשימים אותם...
בכלל לא פשוט שמותר לדרוש מההורים לשלם את דמי השכלול המהוללים.

D

Deleted 66182

אורח
שימי לב שבאם את לא משלמת, הורים אחרים משלמים על ילדתך
אם ע"פ הוראת רב אפשר לשלם דמי שכלול פחותים
ההורים האחרים לא מממנים את מי שלא משלם
אלא
רצוי שנגיע למצב שכל ההורים לא יצטרכו לשלם כסף לפח.
אין הכוונה לרכב על הורים אחרים
זה לא מטרת הדיון.
השאלה איך מקדמים את זה
חגית קרמר, למה שלא תפני למכתבים למערכת בעיתונים הגדולים ותהיי לפה להמון המון הורים
שחיים על דמי אבטלה וכד' בתקופה קשה זו

חגית קרמר

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
השאלה איך מקדמים את זה
חגית קרמר, למה שלא תפני למכתבים למערכת בעיתונים הגדולים ותהיי לפה להמון המון הורים
שחיים על דמי אבטלה וכד' בתקופה קשה זו
עיתונים זה לא הכתובת.
וזה נושא נפיץ.
השיטה הכי טובה היא 20 טלפונים ביום מ20 הורים לפיקוח או להנהלה (לא לגננות!).

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רשת הגנים נקראת עמותה פרטית לצורך העניין?
הם טוענים שמותר להם לדרוש יותר כסף כדמי שכלול כי הם פרטי או משהו בסגנון.
(ואגב, הכסף לא מגיע לגננות, אלא היישר אל ההנהלה)
עד כמה שידוע לי ב"עץ הדעת" ובעוד רשתות הכסף כלל לא מגיע להנהלה, אלא הגננות משלמות על מנגנת כ350 ש"ח לחודש, זה לבד כבר אוכל שליש מההכנסה. ועוד עבודות יצירות ועוד ועוד, והרבה גננות נשארות עם קופה ריקה לקראת סוף שנה. ברשת הגנים זה הולך להנהלה, כי זה הכסף היחיד שההנהלה יכולה להשתמש בו מעבר למשכורות, כיון שהם רשת בהבראה, ויש להם חשב מלווה

D

Deleted 66182

אורח
עיתונים זה לא הכתובת.
וזה נושא נפיץ.
השיטה הכי טובה היא 20 טלפונים ביום מ20 הורים לפיקוח או להנהלה (לא לגננות!).
זה נושא נפיץ כי יסודו בשלמו כרגיל בתקופה כ"כ לא רגילה משום בחינה.
מישהו צריך לענות תשובות להורים.
בודאי לא לגננות זה לא החלטה שלהן!
הן כפופות להנהלות.

חגית קרמר

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
עד כמה שידוע לי ב"עץ הדעת" ובעוד רשתות הכסף כלל לא מגיע להנהלה, אלא הגננות משלמות על מנגנת כ350 ש"ח לחודש, זה לבד כבר אוכל שליש מההכנסה. ועוד עבודות יצירות ועוד ועוד, והרבה גננות נשארות עם קופה ריקה לקראת סוף שנה. ברשת הגנים זה הולך להנהלה, כי זה הכסף היחיד שההנהלה יכולה להשתמש בו מעבר למשכורות, כיון שהם רשת בהבראה, ויש להם חשב מלווה
כלומר, ההורים הם תוכנית החסכון של ההנהלה.
מקסים.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כלומר, ההורים הם תוכנית החסכון של ההנהלה.
מקסים.
כל זמן שהרשתות יהיו בצורת של בעלויות, זה יהיה המצב. התקוה שכל התקצוב לגמרי דרך משה"ח, והמנהלים יקבלו רק משכורת. ובא לציון גואל.
הבעיה שמשה"ח רוצה עי"כ להתערב בתכנים של הגנים, ולכן המצב מוקפא.

D

Deleted 66182

אורח
בואו נעשה סדר:
כל הגנים שכפופים למשה"ח
מקבלים תקציב לנייר טואלט חומרי נקיון וכד'
ע"י תקציב רבעוני בד"כ לכל גננת.
יצירות וכד'- יש תקציב מהרשת בחנויות מסויימות לכל גננת 3-4 פעמים בשנה.
דמי השכלול מיועדים ל: השלמת משחקים וחומרי יצירה-לא מספיק התקציב הנ"ל, צילומים, ימי הולדת, מתנות, וכד'.
לא משלמים עם דמי השכלול לא מים לא חשמל ולא כיו"ב!
אם יש בגן הרבה הרבה פחות יצירות בקושי ימי הולדת בקושי הספיקו לשחק משהו מעבר לבסיס
למה צריך לממן כרגיל???
התקציבים הנ"ל בהחלט מספיקים לשוטף הבסיסי.
ומצידי שיורידו הפקות ומתנות מיותרות ולא יחייבו אותנו לשלם ע"כ בתקופה כ"כ לא פשוטה.
רב החומרים והדפים שנשלחו הביתה לא באו לידי שימוש על אף שהצענו לילדות וד"ל.
והמשחקים וההפתעות שורדים אולי יום.
אמנם קל יותר לגננות עם תקציבנו זה הרבה פחות משנה רגילה
בה הן נאלצות ללהטט עם תקציבים מצומקים ועם לחץ חברתי וכו'...
אבל לענ"ד מ-י-ו-תר.העלות של מה שקבלנו מתחילת השנה לא עברה את ה-35 שקלים בהפרזה. בדוק.
הוצאתי מאות!!שקלים על חומרי יצירה ומשחקים לילדות בבית.
לא מוצאת לנכון לשלם פעמיים.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בואו נעשה סדר:
כל הגנים שכפופים למשה"ח
מקבלים תקציב לנייר טואלט חומרי נקיון וכד'
ע"י תקציב רבעוני בד"כ לכל גננת.
יצירות וכד'- יש תקציב מהרשת בחנויות מסויימות לכל גננת 3-4 פעמים בשנה.
דמי השכלול מיועדים ל: השלמת משחקים וחומרי יצירה-לא מספיק התקציב הנ"ל, צילומים, ימי הולדת, מתנות, וכד'.
לא משלמים עם דמי השכלול לא מים לא חשמל ולא כיו"ב!
אם יש בגן הרבה הרבה פחות יצירות בקושי ימי הולדת בקושי הספיקו לשחק משהו מעבר לבסיס
למה צריך לממן כרגיל???
התקציבים הנ"ל בהחלט מספיקים לשוטף הבסיסי.
ומצידי שיורידו הפקות ומתנות מיותרות ולא יחייבו אותנו לשלם ע"כ בתקופה כ"כ לא פשוטה.
רב החומרים והדפים שנשלחו הביתה לא באו לידי שימוש על אף שהצענו לילדות וד"ל.
והמשחקים וההפתעות שורדים אולי יום.
אמנם קל יותר לגננות עם תקציבנו זה הרבה פחות משנה רגילה
בה הן נאלצות ללהטט עם תקציבים מצומקים ועם לחץ חברתי וכו'...
אבל לענ"ד מ-י-ו-תר.העלות של מה שקבלנו מתחילת השנה לא עברה את ה-35 שקלים בהפרזה. בדוק.
הוצאתי מאות!!שקלים על חומרי יצירה ומשחקים לילדות בבית.
לא מוצאת לנכון לשלם פעמיים.
לא כ"כ מדוייק. אין תקציב של 3-4 פעמים בשנה ליצירות. יש תקציב חד שנתי בתחילת שנה, שהולך למשחקים, וספרונים שעולים הון ונהרסים במהלך השנה. משחקים מכל הסוגים, בימבות עגלות בובות קפלות, כל משחק עולה 300-400 ש"ח. וזה לא כולל כלל חומרי יצירה, שזה משולם רק מדמי השכלול. וכן חומרי נקיון וטואלט הוא תקציב חד שנתי ולא רבעוני

חגית קרמר

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
וזה לא כולל כלל חומרי יצירה, שזה משולם רק מדמי השכלול.
למה?
מי המציא את המילה הזו "דמי שכלול"?
למה לא קוראים לזה "מימון פלסטלינה, לורדים, דפים ודבק לגן?"
הזוי!

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה?
הזוי!
שיהיה ברור, אף גננת נורמלית לא קונה עם הכסף הזה פיצה למשפחה שלה, ולא צימר בסופ"ש. זה הולך נטו לצרכי הגן, ואני יודע בבירור על גננות שלא מצליחות להסתדר עם התקציב הזה. הויכוח הוא על ההנהלה, אם צריך יותר תקצוב מכיוון של ההנהלה, וכמובן ההנהלה תטען שהיא בקושי מחזיקה את הרשת וכו' וכו', ולכו תוכיחו.

רות לוי

משתמש פעיל
סתם מענין אותי עם כל האלה שכנגד לא מתלהבות מאיזה תחפושת מושקעת של הילדה מתנת יום הולדת יפה יצירות מעניינות ארוחות משותפות וכו' לכל הדברים הללו צריך את הכסף שלכם וכל גננת במיוחד המתחילות צריכות ליחצן ולהוציא כסף יותר מכל גננת מתחילה בשביל השם שלה ולהרבה הורים ההשקעה הזאת עושה טוב על הלב תודו!!! ומה לעשות שהכסף המועט שהרשת נותנת לא מספיק בכלל .

D

Deleted 66182

אורח
שיהיה ברור, אף גננת נורמלית לא קונה עם הכסף הזה פיצה למשפחה שלה, ולא צימר בסופ"ש. זה הולך נטו לצרכי הגן, ואני יודע בבירור על גננות שלא מצליחות להסתדר עם התקציב הזה. הויכוח הוא על ההנהלה, אם צריך יותר תקצוב מכיוון של ההנהלה, וכמובן ההנהלה תטען שהיא בקושי מחזיקה את הרשת וכו' וכו', ולכו תוכיחו.
צריך פחות תקצוב כי הילדות לא היו כמו בכל שנה!!!
והרבה דברים ירדו:
מסיבות, תחפושות תלוי בשיקולי הגננת
אולי כדאי להוריד את רמת השואו ושההורים ישלמו פחות.
תמיד ועכשיו במיוחד.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צריך פחות תקצוב כי הילדות לא היו כמו בכל שנה!!!
והרבה דברים ירדו:
מסיבות, תחפושות תלוי בשיקולי הגננת
אולי כדאי להוריד את רמת השואו ושההורים ישלמו פחות.
תמיד ועכשיו במיוחד.
ת'אמת, הגננות היו שמחות לעבוד פחות עם כל ההפגזות. אבל ..התחרות...
אותו הדבר בבתי הספר, אפשר לותר על קירות מושקעים באלפי שקלים, ולחסוך להורים. אבל ...התחרות..

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
אותו הדבר בבתי הספר, אפשר לותר על קירות מושקעים באלפי שקלים, ולחסוך להורים. אבל ...התחרות..
אני משום מה לא רואה את כל ההפגזות וההשקעות שאתם מדברות עליהם..... אצלנו פשוט מעיקרו, אין תחרות בין הרשתות, כל רשת ניכסה לעצמה אזור ולנו ההורים אין ברירה אלא לשלוח לרשת באזורית וכך אין תחרות וה (אי) השקעות בהתאם... דרך אגב, מתחילת שנה שילמנו ריתמיקה לרשת דרך איזה קו טלפוני ואין עדיין ריתמיקה! אפילו לא פעם אחת!!!

D

Deleted 66182

אורח
סתם מענין אותי עם כל האלה שכנגד לא מתלהבות מאיזה תחפושת מושקעת של הילדה מתנת יום הולדת יפה יצירות מעניינות ארוחות משותפות וכו' לכל הדברים הללו צריך את הכסף שלכם וכל גננת במיוחד המתחילות צריכות ליחצן ולהוציא כסף יותר מכל גננת מתחילה בשביל השם שלה ולהרבה הורים ההשקעה הזאת עושה טוב על הלב תודו!!! ומה לעשות שהכסף המועט שהרשת נותנת לא מספיק בכלל .
דוקא אני מאד אוהבת את כל הנ"ל ואף מצויה בתחום. צודקת שזה עושה טוב אבל:
1. גננת חכמה יכולה בשקלים בודדים לעשות ואו לילדים! מי צריך את כל האביזרים שהולכים לפח?
וזה נכון לכל שנה. בפרט לתקופה זו.
2. השנה לא היה מספיק הזדמנויות לכל אלה!
ארוחות משותפות נאסר לעשות ברשת גני ב"י!
אין מסיבות
אין מצגות
אין מרצות
אין יציאות בתשלום וגם לא בחינם.
ראיתי שהרמה ירדה כי לא היה מתי ואין לי בעיה עם זה- הגננות בקושי שרדו גם ככה ולמי היה כח וחשק להשקיע
אז אני שואלת שוב: על מה התשלום?
3. חשוב:
ברור שעושה לי טוב על הלב את מערבבת פה שני דברים: מה משמח אותנו ומה הגננת עושה למען עצמה!
אבל בכנות: מה טובת הילדות?
הן מאושרות עם מה שנותנים להן בשמחה.
הטענה שגננת רוצה לקבל קביעות וליחצן עם הכסף שלי לא מקובלת עלי.
אם זה למטרותיה האישיות שתעשה שיקול אם שווה לה.
כמו אלפי גננות- מכירה מקרוב!!!
שאפילו לא מנסות להגיש קבלות ולוקחות בחשבון שההשקעה שלהן תחזיר את עצמה עם קבלת קביעות וכד'.
אם זה לצרכים חשובים-ניחא. לשמח את הילדות- נגיד. אבל ליחצן???
גננת מאמינה בנותן לחם וחן לכל בשר לא משתמשת בכספי ההורים לקידומה האישי.
עם כל ההבנה לרצון להכנס ולרכוש שם טוב-עד כאן.

D

Deleted 66182

אורח
אולי הגיע הזמן להוריד קצת את הרושם ולהתרכז יותר בדברים החשובים באמת???
גננת שמעוניינת להצטרף לתחרות-שתקח בחשבון שזה סיזיפי ודורש המון משאבי גוף נפש וכסף.
לא על חשבון ההורים שנאבקים.
ב"ה אני לא במצב שדמי שכלול מדירים שינה מעיני אבל יש כאלה וצריך לתת לזה מענה!!!

D

Deleted 66182

אורח
אני משום מה לא רואה את כל ההפגזות וההשקעות שאתם מדברות עליהם..... אצלנו פשוט מעיקרו, אין תחרות בין הרשתות, כל רשת ניכסה לעצמה אזור ולנו ההורים אין ברירה אלא לשלוח לרשת באזורית וכך אין תחרות וה (אי) השקעות בהתאם... דרך אגב, מתחילת שנה שילמנו ריתמיקה לרשת דרך איזה קו טלפוני ואין עדיין ריתמיקה! אפילו לא פעם אחת!!!
דמי ריתמיקה זה בדיחה לא מצחיקה בכלל השנה.

D

Deleted 66182

אורח
למה?
הזוי!
תכפילי את הריתמיקה במס' ההורים ששילמו.
מישהו נהנה מהסכום הענק הזה.
והקו אפילו לא פועל!!!

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם ע"פ הוראת רב אפשר לשלם דמי שכלול פחותים
ההורים האחרים לא מממנים את מי שלא משלם
למה הם לא ממנים? לדוג' צריך לשלם 100 ש"ח *35 ילדים=3500 ש"ח-תקציב חודשי בגן ל 35 ילדים
בפועל משלמים רק 30 הורים*100=3000 שמתחלק בין 35 ילדים.

בכל אופן גם אני כועסת ורוגזת משלמת עבור 3 בנות 110 ש"ח לחודש עבור כ"א המחיר כולל הזנה.
מדובר ברשת שעובדת 11 חודשים ולא 10, בעבר גבו סכום זה עבור חודש נוסף,
כיום שזה ממומן ע"י משרד החינוך 'הקיטנה של החופש הגדול'-לא ברור לי מדוע ממשיכים לגבות סכום זה.
הדבר היחיד שהם יכולים לומר את לא רוצה תשלחי לגני העיריה (ב"ב) שם גובים 65 ש"ח דמי הזנה.
וגם נראה לי 65 ש"ח דמי הזנה-הילדות לא מקבלות את כל התמורה לכסף שההורים משלמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה