האם המצב תקין? למי פונים?

ק'סניק

משתמש מקצוען
אז הנה הגיע הקלטע'ר...
כשאתה אומר "דרכנו" - דרכנו של מי? ממי קיבלת את ההסמכה להיות הנציג של הציבור החרדי?
מעריך מאד מי שמאידיאולגיה לא נוסע לחו"ל, ומעריך מאד גם מי שיודע לקבל שיש שונים ממנו...
מבחינה הלכתית - שמעתי שיעור שלם מר' אשר וייס שליט"א שהוא מתיר, ואין כאן המקום להאריך.
שאילה לי אליך האם אתה הולך עם הפסקים של ר' אשר בכל דבר??? או רק כשמסתדר לך???
לפי התגובה שלך כל העוקבים כאן יודעים היטב את התשובה..
דבר נוסף גם אם ר' אשר מתיר זה לא אומר שצריך ליסוע והטרנד של הצעירים לטוס לחו"ל ואח"כ למצוא לעצמם את הרב ש"מתיר" זה סותר את כל מה שהיה מקובל עד לשנים האחרונות...
מנסה רק לתאר לעצמי אם הייתי שואל את ר' חיים זצוק"ל את ר' גרשון זצוק"ל וכו' וכו' אם לטוס לחו"ל או שמא להסתפק בחופשה כאן בארץ מה היתה תשובתם???? אני לא חושב שאתה חושב אחרת...
חשוב להגיד שנסיעה לחו"ל מעבר לפן ההלכתי שרוב הרבנים לא מתירים באופן גורף יש לזה גם פן אידיאולוגי והפן הזה הוא ערך חשוב מאד מאד!!!! כך שגם אם ר' אשר מתיר באופנים מסויימים אולי ואני מדגיש אולי זה רק מהבחינה ההלכתית ואין לזה קשר לבחינה האידיאולוגית. נקודה!
אז כשאני אומר דרכינו איני נציג של שום ציבור אבל בהחלט זו היתה דרך הציבור עד לטרנדים של השנים האחרונות...
וכולנו יודעים טוב מאד למי יש את המושגים החדשים האלו בראש...
מציע לך לכבד גם את אלו שחושבים אחרת ממך...

אני אנונמי אז גם אני רוצה לשתף אותכם

אני אברך לשעבר - יצאתי לעבוד כי אני צריך לשלם משכנתא
אשתי עובדת ולא מכניסה סכום גבוה במיוחד
שנים גרתי בשכירות
היו לי תקופות שההכנסה שלנו בייחד עמד על 5000 ובמצב הטוב יותר 7000

*בחיים לא לקחתי הלוואה מהבנק או ממשהו פרטי - חוץ מהמשכנתא
*בחיים לא חזר לי ציק או חיוב בבנק
*בחיים לא איחרתי אפילו ביום אחד את תשלום חשמל / מים / ארנונה

הכל עניין של התנהלות נכונה [אשתי מנהלת יותר את החשבונות]

אני כבר אחרי בר מצווה של הבכור שלי - בלי חובות של שקל ברוך ה'

זה דירוג האשראי שלי - למי שלא מאמין
צפה בקובץ המצורף 1388298
אייי אייי אייי
ועל זה כואב הלב
כאן מגיעה ה'טעינה'
יש לך כזה דירוג אשראי
ואינך נותן ידך כלל בהלוואות
על זה נאמר 'בל תשחית' !!!!!!!!!!!!!
לאימתי אתה שומר את דירוגך ????????

כאכא

משתמש צעיר
משום מה באשכולות האלו כולם ככ נחרצים
אי אפשר להגיד משהו באמצע?

אנחנו גם זוג "אברכים" מכניסים יחד פחות מ10 ולא מצליחים לצערינו לחסוך שום דבר( יש דירה ברוך השם)
בעלי מאד אוהב ללמוד ברוך השם ומצליח מאד בכולל חשוב.

*יודעים שנמנעים מאיתנו דברים בגלל הבחירה שלנו בחיים האלא, עליזים ומבסוטים כל הזמן? מממ לא ממש, יש הרבה רגעים שקשה לוותר על כל מיני מותרות אבל הכל בסדר, משתדלים לזכור למה בחרנו בזה.

*יודעים שבאם יום אחד יהיה צורך כלכלי גדול והמצב יהיה מאד דחוק הבעל יעזור בפרנסת המשפחה כדי לא לגרום למשפחה לחיות בצמצום גדול מדי כי זה תפקידו וברוך השם שעד היום יכל ללמוד בשלווה יחסית ( הוא כבר לקח על עצמו השלמת הכנסה קטנה שנזקקנו לה)

*בעלי אמר לי כבר בפגישות לפני החתונה שאם יבוא יום ולא יצליח/יהיה מסוגל ללמוד הוא יצא לעבוד, כי לשבת בכולל כשמישהו נותן לך מלגה כדי שתלמד ואתה לא לומד... יש בזה חשש גזל רציני.

זהו
רק לנסות לתת תגובה שהיא אמצע
לא עשיר קורח שלא מבין איך אפשר להסתדר עם פחות מ50 אלף בחודש
ולא משפחה עניה מרודה שחיה באושר מט

כאכא

משתמש צעיר
קצת נשמע ממך שיש הרבה אברכים שיושבים ו"לומדים" בכולל ומשלמים להם מלגה..
רוב האברכים ככולם יושבים ולומדים מרצון ומבחירה ומאושרים!!!

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קצת נשמע ממך שיש הרבה אברכים שיושבים ו"לומדים" בכולל ומשלמים להם מלגה..
רוב האברכים ככולם יושבים ולומדים מרצון ומבחירה ומאושרים!!!
ממש לא זאת הייתה כוונתי
רק לציין שיכולה לבוא כזאת אופציה בחשבון

כאכא

משתמש צעיר
רק טוב שנשים יהפכו לראשי צוות, למנהלות בכירות, לאיוש משרות מנהליות...
בואי, אם זה טוב להן, אז גם עול הפרנסה טוב להן.
מדברת על החלפת תפקידים? לכי עם זה עד הסוף, בבקשה. בעבר איש לא חשב שאשה יכולה ליטול על עצמה משרות ניהוליות, ותראי מה הולך היום עם האפליה המתקנת.
בקטנה, ככה, אשאל אותך: מכירה אישה שמוכנה להשאר בבית ו'רק' לגדל את ילדיה? שמעדיפה לא לצאת לעבוד?
ואף אחד לא דיבר על גבר שלא נוטל אחריות. זה אפילו לא הנושא כאן.
מדובר על נשים ש*מבחירה* *שמחות* שהבעל שלהן יושב ולומד (מוזר, יש כאלו יצורות) ועול הפרנסה עליהן. מכירה מספיק אברכים שמעורים בפרנסת הבית ובמקרה הצורך לוקחים על עצמם תלמידים או משהו. זה לא הנושא בכלל.
מסכימה איתך בכל מילה
הנשים מבחירה רוצות שהבעל ילמד כן!! ולא יצא לעבוד ולהתעסק

רחלה 123

משתמש מקצוען
וב"ה לכל הנשואים שלהם יש דירות. ההורים שלי גם עוזרים לילדים לגלגל משכנאתות, כי הם טוענים שהם יותר על הכביש, ולצעירים זה עלול להיות יותר מורכב.
אני חושבת שאת לא מבינה אפילו כמה המצב הזה מאפשר לכם להשאר אברכים.
דיור זה אחד הפרמטרים הכי הכי מורכבים היום לזוגות, ואני בהחלט רואה סביבי את מי שיצא לעבוד - שזה כאלו שפחות קבלו תמיכה הורית מבחינת דיור. לא שופטת את ההורים ח"ו רק רוצה שתדעי עד כמה זה לא מובן מאליו.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שאת לא מבינה אפילו כמה המצב הזה מאפשר לכם להשאר אברכים.
דיור זה אחד הפרמטרים הכי הכי מורכבים היום לזוגות, ואני בהחלט רואה סביבי את מי שיצא לעבוד - שזה כאלו שפחות קבלו תמיכה הורית מבחינת דיור. לא שופטת את ההורים ח"ו רק רוצה שתדעי עד כמה זה לא מובן מאליו.
לכולם יש משכנתות (למעט המבוגרים יותר, שההורים שלי דחפו אותם לסגור את המשכנתא ומגלגלים בעבורם חובות. גם את הצעירים הם דוחקים לסגור חלקים - למשל בחל"ד, כשמתקבל סכום גבוה, להפריש חלק ממנו לסגירת אחוזים במשכנתא). ואני בהחלט מודעת שזה חריג (וכל הכבוד להורי)
מצד שני, רוב אחי לא מגרדים את ה 10-15 אלף דולר בחודש, ונאלצים להוסיף על מחיר השכירות.
כאן שאפשר להשוות. חלקית לפחות

רחלה 123

משתמש מקצוען
כאן שאפשר להשוות. חלקית לפחות
בואי
אני בדור שבו להרבה בכלל אין דירה, מתגלגלים מדירה לדירה עם כמה ילדים
מי מדבר על משכנתא, מי מדבר על עזרה מההורים לסגירת המשכנתא
זוגות שחיים בהשרדות יומיומית, שלפעמים נתקעים ומבקשים הלוואה למוצרי קיום בסיסים
ב"ה לא מתלוננים, כל אחד משתדל לפרנס את משפחתו ביכולת שלו
אבל זה קצת ניתוק לאמר בגאווה על זה שכולם נשארו אברכים (וזה בהחלט גאווה לא מזלזלת)
בלי להכיר ולהיות מודעות לעובדה שב"ה היה לכם מצע בסיסי שעזר לקיום של זה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בואי
אני בדור שבו להרבה בכלל אין דירה, מתגלגלים מדירה לדירה עם כמה ילדים
מי מדבר על משכנתא, מי מדבר על עזרה מההורים לסגירת המשכנתא
זוגות שחיים בהשרדות יומיומית, שלפעמים נתקעים ומבקשים הלוואה למוצרי קיום בסיסים
ב"ה לא מתלוננים, כל אחד משתדל לפרנס את משפחתו ביכולת שלו
אבל זה קצת ניתוק לאמר בגאווה על זה שכולם נשארו אברכים (וזה בהחלט גאווה לא מזלזלת)
בלי להכיר ולהיות מודעות לעובדה שב"ה היה לכם מצע בסיסי שעזר לקיום של זה
לפני עשר שנים להרבה לא היה דירה? לפני חמש?
גם אחיינים שלי (מהצד השני) שהתחתנו בשנה- שנתיים האחרונות יש דירות. לחלק בפריפריות (יש שגרים בה, יש ששוכרים ומשכירים), לחלק במקום טוב יותר. אבל יש. כן, גם לאחיינית שהתחתנה לפני שנה.
ממה שאני מכירה בציבור הליטאי - זה ממש מקובל. יש הפרשי שכירויות, יש משכנתאות ענק. אבל יש דירה (ל]חות להשקעה)

ק'סניק

משתמש מקצוען
לפי המחירים שקיימים היום בשוק כמה שההורים יעזרו עדיין זה רחוק מאד מאד מכדי להיות סביר לקנות במחירים האלו...
כך שממש אי אשפר להגיד שהכל תלוי בעזרה של ההורים...
אם בעבר מאמץ לתת לילד עוד 100000 ש"ח היה איכשהו מוריד עול למהילד ע"מ שיוכל לחיות נורמלי היום כבר גם אם יתנו עוד 250000 ש"ח אין לזה שום משמעות..

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מהקפיצה שהיתה אחרי הקורונה הרבה לא מצליחים להגיע לדירות
ואת מכירה שכן קנו ואני מכירה הרבה שלא קנו.
אכן. מדברת על המעגל הראשוני משני הצדדים.
אף אחד לא משופע בכסף, אבל קנו. להשקעה, איזה חור, אבל יש משהו ביד.
שוב, לזוגות יש משכנתא גדולה, והרבה פעמים הם גם נאלצים להוסיף כסף על השכירות שהם מקבלים. אבל יש נכס

לארג'

משתמש מקצוען
מה גם ששאומנם זה זול יחסית למלונות בארץ אבל בחיאת מי צריך יותר מצימר שעולה 500-600 ש"ח ללילה בשביל לנפוש קימעא???? מי החליט שצריך ללכת דווקא למלון???
וגם מלון בארץ עולה 800 ש"ח ללילה למי שלא משוכנע מספיק
אני מבין שלא יצאת לצימר/מלון בשנים האחרונות
המחירים גבוהים בהרבה,אא"כ מקומות לא משהו

לארג'

משתמש מקצוען
אין ענין לשבת בכולל בלי ללמוד,וזה כל אדם צריך לבדוק את עצמו
מי שלא מצליח ללמוד,גם גוזל את התורמים-כך אמר הרב זילברשטיין
וגם אין מצווה לחיות בעניות לחינם.
בתור אברך קשה לי לראות אנשים שמטרתם היא להביא מלגה הביתה ולא הלימוד
כמובן ש90% מהאברכים שאני מכיר נהנים ללמוד.

ק'סניק

משתמש מקצוען
אני מבין שלא יצאת לצימר/מלון בשנים האחרונות
המחירים גבוהים בהרבה,אא"כ מקומות לא משהו
דווקא כן!!!!
בהחלט יש אנשים שיש להם דרישות גבוהות כמו שנכתב למעלה הציבור שלנו מסתפק במועט והוא אף גאה בכך!!!
אז לידיעתך כל המלונות החרדיים ואני מדגיש החרדיים עולין באיזור ה800 ש"ח ללילה באמצ"ש...
ורוב הצימרים שהציבור שוכר עולים כ500-600 ש"ח ללילה וקיימים כאלו הרבה מאד!!! צימרים מפנקים עם בריכה וג'קוזי וכו' וכו'....
מי שיש לו דרישות יותר גבוהות שלא יכפיש את ציבור האברכים שסדרי העדיפויות שלהם קצת שונים...

לארג'

משתמש מקצוען
דווקא כן!!!!
בהחלט יש אנשים שיש להם דרישות גבוהות כמו שנכתב למעלה הציבור שלנו מסתפק במועט והוא אף גאה בכך!!!
אז לידיעתך כל המלונות החרדיים ואני מדגיש החרדיים עולין באיזור ה800 ש"ח ללילה באמצ"ש...
ורוב הצימרים שהציבור שוכר עולים כ500-600 ש"ח ללילה וקיימים כאלו הרבה מאד!!! צימרים מפנקים עם בריכה וג'קוזי וכו' וכו'....
תוכל לפרט בדיוק עכשיו אני מחפש

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: liv

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
תוכל לפרט בדיוק עכשיו אני מחפש
אמצע שבוע ב'זמן' אפשר למצא הרבה המחיר הזה. סטנדרט נעים, לא בריכות וג'קוזי. כן? אבל חדש, אסתטי ונעים.
שנה שעברה (באדר אשתקד) נסענו לצימר במירון. אאל"ט עלה לנו 450 ש"ח ללילה באמצע שבוע.
מחירים דומים ניתן למצא בצפת. בית חלקיה וקוממיות המחירים אפילו זולים יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה