דרוש מידע האם הומאופטיה יכולה לעזור לצליאק?

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הרפואה המערבית בהחלט מודעת לרגשות כגורמים, אך כל מחלה לגופה
ובכל אופן היא כמעת לא מיחסת לכך משמעות, ובד"כ זהו הגורם השולי בעיניה.
בעוד שברפואה הוליסטית זהו הגורם המשמעותי ביותר שמפר את האיזון.

לי כאדם זה נשמע מאד לוגי שיש . לכן צליאק אינו שונה מתרשת עורקים לענין גורמי ההתפתחות, רק שהרפואה המערבית (שביסודה בכלל לא יחסה משמעות לגורמים בלתי נראים ומדידים בתנאי מעבדה, ובכללם לחץ) המפגרת בהיקפה עוד לא עלתה על זה.

יחסי גומלין הדדים בין גוף לנפש במקורותינו:
החטא כידוע פוגם את האבר התואם לו.
התורה קוראת לומר "הדק היטב..." מפני שהקול יפה לבשמים, ולשתוק בהכנת יין כי הקול לא יפה ליין. ומה בין קול ודיבור לחומר כמו בשמים?!
בעל ה"עלי שור" כותב: היסוד הגדול הוא שהמפתח לכל דרכי ההשגחה העליונה הוא האדם עצמו". מה שאני מבינה מזה שאין הפקרות, סטטיסטיקה או תורשה שמחוללת מחלות אלא האדם עצמו, והתורשה וכו זה רק כיסוי והסתרה להשגחה,
התפקיד של מי שמסוגל זה לנסות להבין מה המחסור הספציפי שלי בא להגיד לי, או במילים אחרות: בשביל מה אני סובל מעוני בעוד חברי סובל מחולי דווקא, ולמה אני סובל מעצירות בעוד חברי סובל מאלרגיה? הקב"ה מדבר איתנו דרך מציאות חיינו.
ונראה לי שהומאופתיה יכולה לכוון לכך במידת מה כי במהותה היא מיחסת לרגשות משמעות...

יש תקוה

משתמש רשום
בדיקת דם לגילוי ציליאק נחשבת אמינה ויש גסטרולוגים שמציעים אפילו לוותר על ביוספיה
אולי תתיעצי עם גסטרולוג האם יספיק לך בדיקת דם כמעקב, (ערכים בבדיקת דם מעידים אל חשד לפגיעה במעי מציליאק ואז בודקים אם זה ודאי, ולא נראה לי הפוך- שתהיה פגיע במעי והבדיקת דם תהיה תקינה, צריך בירור

אני מבינה את ההגיון בדברייך.
ובכל זאת אני ננעלתי דוקא על ביופסיה כי ההומאופט הנ"ל אמר לנו שרופא אלרגולוג שמשתף אתו פעולה טוען שנוגדנים בדם יכולים להופיע, ועדיין זה לא מחייב דלקת במעיים, לכן אותו הומאופט הציע לנו לוודא את הצלחת הטיפול רק באמצעות ביופסיה...
אבל עכשיו בתגובה שלך גרמת לי לחשוב מחדש שאולי בכל אופן שווה להתחיל עם בדיקת דם ולראות מה יהיו התוצאות ואז להיות יותר חכמים... אם בדיקת דם תצא שלילית - מה טוב ואכן אין אז טעם לביופסיה. אם תצא חיובית - אז נצטרך לעבור לשלב הביופסיה או להחליט לרדת מהסיפור... (כל זה במידה ואכן נחליט לגשת לטיפול)
תודה רבה לך על התגובה, פתחת לי כיוון חשיבה...

יש תקוה

משתמש רשום
תרשת עורקים ועוד בעיות רפואיות אכן קשורות לרגשות שליליים ולחץ, אך ציליאק לא ידוע ככזה!
הרפואה המערבית בהחלט מודעת לרגשות כגורמים, אך כל מחלה לגופה

דוקא לי כן ידוע שצליאק יכול להתפתח כתוצאה מגורמים רגשיים כמו לחץ (קראתי ושמעתי על כך לא אחת). אלא שהרפואה הקונבנציונאלית גורסת שמרגע שהתפתח הצליאק אי אפשר לחזור אחורה ולא ניתן לרפא אלא רק ע"י הימנעות מגלוטן.

יש תקוה

משתמש רשום
תעזבו את כל השטויות האלו.

שטויות
הומפאטיה לא עוזרת לציליאק ולא לשום דבר אחר מלבד חשבון הבנק של המטפל.

כמו שאני מחפשת הוכחות ליעילות ההומאופטיה כך אשמח מאד שמי שמביע התנגדות יביא סיבה/הוכחה להתנגדות שלו.
מה הסיבה שאתם מתנגדים/מזלזלים בהומאופטיה האם זה בגלל שניסיתם ולא ראיתם תוצאות? או שיש סיבה אחרת?

rachelwer

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
כמו שאני מחפשת הוכחות ליעילות ההומאופטיה כך אשמח מאד שמי שמביע התנגדות יביא סיבה/הוכחה להתנגדות שלו.
מה הסיבה שאתם מתנגדים/מזלזלים בהומאופטיה האם זה בגלל שניסיתם ולא ראיתם תוצאות? או שיש סיבה אחרת?
פשוט מאוד. הומופאתיה היא תאוריה חסרת הגיון שהופרכה בניסויים מדעיים אוביקטיבים.
ציינתי לערך "הומופאתיה" בויקפדיה שם תמצאי הכל.

• תודה
Reactions: ivr

mmbbcc

משתמש פעיל
דוקא לי כן ידוע שצליאק יכול להתפתח כתוצאה מגורמים רגשיים כמו לחץ (קראתי ושמעתי על כך לא אחת). אלא שהרפואה הקונבנציונאלית גורסת שמרגע שהתפתח הצליאק אי אפשר לחזור אחורה ולא ניתן לרפא אלא רק ע"י הימנעות מגלוטן.
אשמח לקרוא מקורת כאלה.
וזה נקודה משמעותית שאי אפשר לרפא אחורה.
יש עוד דברים כאלו כגון קריסת כליות..

יש תקוה

משתמש רשום
פשוט מאוד. הומופאתיה היא תאוריה חסרת הגיון שהופרכה בניסויים מדעיים אוביקטיבים.
ציינתי לערך "הומופאתיה" בויקפדיה שם תמצאי הכל.

צודקת. הפנית אותי לויקיפדיה. אבל זה חסום לי... אנסה להגיע למידע הזה באיזו שהיא דרך... תודה!

mmbbcc

משתמש פעיל
ויקיפדיה קשה לומר שזה מדע נקי מנגיעות אישיות.. זה גוף אקדמאי...
נראה לי שאין הרבה רפואות שממש אין בהם כלום, במיוחד המוכרות,
אבל כל שיטה כוחה יפה בדברים אחרים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני לא מאמין ברפואה אלטרנטיבית, ולא מבין גדול ברפואה. אבל...
הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בבעיה, ולא בגורם לבעיה.
לו היו מחפשים את הגורמים, בהחלט יכול להיות שהיו יכולים לפתור הרבה בעיות בלי תרופות, על ידי תזונה שמתאימה לאדם הספציפי.

רק הערה: הצליאק הוא דווקא דוגמה מצויינת לבעיה שהרפואה הקונבנצ' פותרת ללא שום תרופה, אלא נטו באמצעות התאמת תזונה נכונה לאדם.
הרי אין שום תרופה כימית לצליאק. זה רק שינוי הרגלי אכילה.

goaty

משתמש פעיל
@יש תקוה בבקשה: ציטוט מויקיפדיה.
הומאופתיה היא גישה ברפואה אלטרנטיבית לפיה ניתן לטפל באדם חולה באמצעות חומר, שאם יינתן לאדם בריא יגרום לסימפטומים דומים לאלה של המחלה, בתנאי שאותו חומר עבר דילול סדרתי (למשל, במים או אלכוהול טהורים[1]), עם טלטול בין כל דילול אשר מצד אחד מסלק את האפקט הרעיל של החומר, ומצד שני, משאיר את תכונתיו המרפאות בחומר המדלל. התוצר הסופי אמור להיות כה מהול, עד שכלל לא ניתן יהיה להבחין בינו לבין החומר המדלל.[2][3][4] הטיפול אמור להיבחר לאחר התרשמות ממצבו הגופני והנפשי של המטופל,[5] שכן שני המצבים נחשבים למשמעותיים לבחירת ה"רֶמֶדִי" (התכשיר ההומאופתי)[6][7]. הגישה הומצאה על ידי סמואל האנמן במאה ה-18.[8]

גוף הראיות המדעיות והרפואיות תומך בטענה שיעילות הטיפול ההומאופתי, אם בכלל הושגה, נובעת אך ורק מאפקט הפלצבו.[9][10][11][12][13][14] תומכי השיטה מצביעים על מחקרים בודדים שהראו השפעה של חומרים מהולים עד כדי כך שלא נותר בהם כל חומר פעיל, בדומה למקובל בהומאופתיה[15][16] אך טענות אלה נשללו על ידי מחקר גדול שבוצע באוסטרליה.[17] רמדי הומאופתי בדרך כלל מהול כל כך, עד שקיימת סבירות זניחה להמצאות אפילו מולקולה אחת מן החומר המקורי ברמדי[18]; על כן, הטענה שלטיפולים מסוג זה תהיה השפעה רפואית איננה תואמת לידע הביו-רפואי[19][18] וסותרת את החוק הכימי הבסיסי (חוק פעילות המסה) לפיו רמת הפעילות של תמיסה עומדת ביחס לריכוז החומר הפעיל בה.[20]

מבקרי השיטה מבססים את ביקורותיהם, בין היתר, על כך שמספר המחקרים האיכותיים שתומכים בהומאופתיה קטן, ומסקנותיהם אינן מובהקות סטטיסטית. ניסיונות לשכפל את תוצאות המחקרים נמצאו בעייתיים במקרה הטוב.[21] המחסור בראיות מדעיות לתמיכה ביעילותה,[22] והשימוש ברמדי שבדרך כלל אינם מכילים חומר פעיל, גרמו להתייחסות להומאופתיה כאל פסבדו-מדע[23] ואף כאל הונאה רפואית.[24][25][26] בסקירה מערכתית מקיפה משנת 1998 כונתה השיטה "תרפיית פלצבו במקרה הטוב, והונאה במקרה הרע".[27]

ארגון הבריאות העולמי קובע כי אין כל עדות אובייקטיבית להשפעה כלשהי של הומאופתיה נגד שלשול אצל ילדים (המביא למוות של כ-2 מיליון ילדים בשנה[28]) או מחלות זיהומיות כגון שחפת, מלריה או איידס, ומזהיר מפני שימוש בהומאופתיה במקום טיפול תרופתי מוכח.[29]

היות שבאופן כללי רמדי הומאופתי איננו מכיל חומר פעיל, הוא נחשב בדרך כלל כבטוח לשימוש,[30] עם זאת הומאופתים שונים בוקרו על שסיכנו חולים, כאשר יעצו להם להימנע מרפואה קונבציונלית, דוגמת חיסונים,[31] תרופות נגד מלריה[32] ואנטיביוטיקה.[33] ללא קשר לסוגיית יעילות הרמדי ההומאופתי, כאמור הוא לעיתים גורם למטופלים להרגיש טוב יותר, עקב אפקט הפלצבו, ועל כן, כמו עם כל פלצבו, הרמדי עשוי לשפר סימפטומים הנתונים להשפעות פסיכולוגיות או התנהגותיות, דוגמת כאב כרוני, עייפות, חרדה או דיכאון.[34]במדינות רבות, הכללים והפיקוח החלים על תרופות רגילות אינם מיושמים על רמדי הומאופתיים
עריכה: אני רואה שהצילום של הערך המלא אינו קריא... אנסה למצוא דרך אחרת
הומאופטיה.jpg

rachelwer

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
ויקיפדיה קשה לומר שזה מדע נקי מנגיעות אישיות.. זה גוף אקדמאי...
נראה לי שאין הרבה רפואות שממש אין בהם כלום, במיוחד המוכרות,
אבל כל שיטה כוחה יפה בדברים אחרים
גוף ומדע אקדמאי הוא לא 100% אמין, אבל ביינתים אין גוף יותר נקי ממנו מנגיעות אישיות.
יש ה-מ-ו-ן רפואות שאין בהם כלום, גם המוכרות.
כל שיטה כזו כוח שרלטנותה טוב על תמימים אחרים.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הצליאק הוא דווקא דוגמה מצויינת לבעיה שהרפואה הקונבנצ' פותרת ללא שום תרופה, אלא נטו באמצעות התאמת תזונה נכונה לאדם.
הרי אין שום תרופה כימית לצליאק. זה רק שינוי הרגלי אכילה.
זה לא נקרא פתרון , זה ניקרא עקיפה (הגוף ממשיך לדחות גלוטן)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לאידעת על מה הויכוח בכלל.
אם יש אדם בעולם ש-
1. אובחן בביופסיה כצליאקי
2. עשה טיפול שביטל את הצליאק
3. אכל גלוטן כסדר שלושה חודשים
4. עבר ביופסיה נוספת והיא נקיה לגמרי -

פשוט שיקום ויגיד: אני.

ואנחנו, ואיתנו עוד מאות ואלפי צליאקים, ננהר למרפאותיהם של ההומאופטים ונמלא את כיסיהם בכסף טרי וטוב.

רק רוצים לראות קודם שתי ביופסיות של אותו אדם, ולדבר איתו כדי לשמוע שאכן אכל גלוטן ברציפות בשלושת החודשים לפני הביופסיה השניה.

(אגב, פגשתי אנשים שהצליחו עם טיפולים אלטרנטיבים לרפא צליאק שאובחן בביופסיה.
בבדיקות הדם כיום, לטענתם, יש תוצאות שליליות לצליאק למרות שהם אוכלים גלוטן כבר כמה חודשים בלי הגבלה.
הם מתכוננים לעשות ביופסיה נוספת בקרוב.
אם היא תצא נקיה, אקח מונית במיידי היישר למרפאה המדוברת ונהיה הבאים בתור. )

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
אגב, פגשתי אנשים שהצליחו עם טיפולים אלטרנטיבים לרפא צליאק שאובחן בביופסיה.
בבדיקות הדם כיום, לטענתם, יש תוצאות שליליות לצליאק למרות שהם אוכלים גלוטן כבר כמה חודשים בלי אבחנה.
הם מתכוננים לעשות ביופסיה נוספת בקרוב.
אם היא תצא נקיה, אקח מונית במיידי היישר למרפאה המדוברת ונהיה הבאים בתור.

האם ייתכן שבדיקת הדם יוצאת שלילית, והביופסיה יוצאת חיובית?
כי בדרך כלל אומרים הפוך: אם בדיקת הדם יוצאת חיובית, עדיין ייתכן שהביופסיה תראה שאין ציליאק.

(כי אם זה נכון לשני הכיוונים, מה התפקיד של בדיקת הדם? היא לא מראה בעצם על כלום).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה