דרוש מידע האם הומאופטיה יכולה לעזור לצליאק?

יש תקוה

משתמש רשום
שמעתי מהומאופט/נטורופט מאד ידוע ומומלץ בבני ברק שיש מקרים של אנשים שאובחנו כצליאקים ובעזרת טיפול הומאופטי הצליחו להרפא, וכיום (למעלה משנתיים) אוכלים מזון רגיל המכיל גלוטן ומרגישים מצוין...
אני מבולבלת:
מצד אחד - הרפואה הקונבנציונאלית טוענת שמרגע שאובחן צליאק אין מצב לחזור אחורה. כלומר יש להימנע לכל החיים מגלוטן ואין דרך אחרת לטפל בזה. רופאי גסטרו מתנגדים בכל תוקף לכל אפשרות לנסות לטפל בזה בדרכים אלטרנתיביות.
מצד שני - בא ההומאופט/נטורופט הזה (שראינו אתו הצלחות בענייני בריאות אחרים והוא אמין ואחראי בעיננו) וטוען שאפשר גם אפשר ויש לו 50% הצלחה בטיפול בצליאק... כששאלנו אותו איך זה עובד הסביר בתמצות שהטיפול ההומאופטי מחזיר את הגוף כביכול אחורנית לתקופה בה עדיין לא היתה רגישות לצליאק (הרי לא נולדים עם צליאק, זה משהו שמתפתח מתישהו בחיים)... משהו כזה...

אנחנו כרגע בהתלבטות האם ללכת על זה, ואם כן, האם אתם מכירים רופא גסטרו עם ראש 'פתוח' שניתן יהיה להתייעץ אתו על כך או שיסכים ללוות תהליך כזה במתן בדיקות מתאימות לוודא שאין נזק למעיים ולאפשר לנו ביצוע של ביופסיה נוספת לאחר תקופה של חזרה לתזונה רגילה? (החשש הוא שגם אם מרגישים טוב עדיין זה לא מבטיח שלא נעשה נזק סמוי למעיים).
גם רופא פרטי בא בחשבון.

אודה מאד לכל מידע רלבנטי שיוכל לעזור לנו בנושא. תזכו למצוות!!

mmbbcc

משתמש פעיל
ציליאק זה לא צחוק, אי הימנעות יכולה לגרור מחלות אוטו אימוניות כגון סוכרת נעורים וכו', ומחלות סרטן ח''ו.
הצלחה של שנתיים לא מספיקה לדעתי, הייתי מחפשת אנשים שהם כבר 10 שנים אחרי, מאמינה שאפשר להשיג מחקרים בנושא מהסוג שהרפואה הקונבנציונלית לא מפרסמת,
ובכל מקרה של אי ודאות עדיף הימנעות מגלוטן לכל החיים מדברים קשים יותר

פנדורה

משתמש מקצוען
גם אנו שמענו המלצות על ההומופט הנ"ל לריפוי צליאק, ותתפלאי לשמוע מרב מפורסם מבני ברק.
אישית מפחדת להסתמך על הרפואה האלטרנטיבית.
צליאק הוא נושא רגיש. איך אהיה מסוגלת להביא לילד צליאקי לחם?
כפי שכתבת, רופאי גסטרו מתנגדים בכל תוקף שיש אופציה לריפוי, למעט דיאטה. לצערי:(

משה גל

משתמש מקצוען
נכתב על הומאופתיה בעבר כאן ב'פרוג'.

מתוך כל האריכות, רק נציין שהשיטה מבוססת על רעיון שלא ייתכן שיכול לעבוד:
כמה שהחומר הפעיל מדולל יותר, כך הוא משפיע יותר.
בסדר, זה עוד ניחא.

אלא שלמעשה, כל תרופה הומאופתית מדוללת פי מאה ולאחמ"כ שוב פי מאה וכן הלאה.
בד"כ זה מידלל כמה עשרות פעמים שוב ושוב, כל פעם פי מאה.
כך שיוצא שאותה טיפת חומר פעיל, (שנניח שהוא באמת פעיל לפי ההומאופתיה, כי הרי זהו לא חומר מוכר ברפואה הרגילה) מידללת בפי מאה כפול 20-30 שזה יוצא דילול של אחד לטריליון טרילונים! (=24 אפסים אחרי הספרה 1)
זה כמו שנדלל את החומר הפעיל - טיפה אחת בכל הכנרת, ונגיד שאם שותים כוס מהכנרת, החומר מדולל כל כך חזק שכך הוא משפיע אפילו על מים שמעולם לא ראו ולא התקרבו לאותה טיפת חומר פעיל...

אז לצינון וכאבי ראש וכד' ולחצים, בסדר, מי שרוצה שיערב לו, שישתמש, ואולי זה באמת יועיל לו, לפחות כמו תרופת דמה-פלצבו.
אבל בדבר שיכול לסכן את הבריאות ויכול להרוס את המעיים?! אולי עדיף באמת לשתות כוס מים מהכנרת...

המקל והגזר

משתמש מקצוען
אני הייתי בעבר אצל ניסן מורגנשטרן , עם ילדי הציליאקי, והוא טען לי בתוקף שלקמח כוסמין - הוא לא רגיש! (בדקבמטולטלת )
והבטיח לי באלפי אלפי הבטחות שלא יהיה לו נזק אם יאכל מזה .

כמובן שפחדתי להביא לו קמח כוסמין , ושאלנו את אחד הגדולים בדורינו ,

והוא ענה : שניסן מורגנשטרן הוא לא רופא, ואם יהיה רופא גסטרולוג שיאמר שיש הגיון בדברים שנחזור אליו.

מאז ועד היום - לא מצאתי רופא כזה , ושאלתי כמה.

ככה שלא נראה לי שיש קיצורי דרך , מה שכן , אם הוא מאד מאד מתגרה אני מרשה לו לחמניה מקמח כוסמין, קורה אחת ל...........

בהצלחה בהתמודדות לכולנו!

יש תקוה

משתמש רשום
אני רואה פה את התגובות ועדיין משהו לא מסתדר לי:
יש לי קרוב משפחה שאני מכירה באופן אישי, הוא צליאקי, כשהיה אוכל גלוטן סבל מכאבי בטן ושלשולים קשים, מאז שהתחיל להימנע הוא מרגיש מצוין. לאחרונה מטופל אצל ההומאופט הנ"ל, מקבל טיפול הומאופטי ובמקביל בהוראת ההומאופט התחיל לאכול קמח כוסמין באופן חופשי ומרגיש מצוין אין כאבי בטן ואין כלום.
איך אפשר להסביר את זה???

zahav1

משתמש מקצוען
אישית, לא מאמינה בהומופטיה, ולא אקח סיכון לבת שלי על דבר כזה.

Sarah07

משתמש פעיל
יש לי קרוב משפחה שאני מכירה באופן אישי, הוא צליאקי, כשהיה אוכל גלוטן סבל מכאבי בטן ושלשולים קשים, מאז שהתחיל להימנע הוא מרגיש מצוין. לאחרונה מטופל אצל ההומאופט הנ"ל, מקבל טיפול הומאופטי ובמקביל בהוראת ההומאופט התחיל לאכול קמח כוסמין באופן חופשי ומרגיש מצוין אין כאבי בטן ואין כלום.
איך אפשר להסביר את זה???
אותו קרוב משפחה אובחן באמצעות בדיקת גסטרו?
האם לאחר החשיפה לגלוטן - הוא ביצע שוב בדיקת גסטרו והתוצאה היתה תקינה?
יועיל מאד לדיון עם תוכלו לבדוק איתו ממש את הפרטים
כי בציליאק אי אפשר להסתמך על "מרגיש מצוין".
אני הרגשתי מצוין פלוס תמיד, גם לפני שגיליתי שיש לי ציליאק

אין עוד מלבדו!

משתמש מקצוען
הבנתי שעושים היום בדיקת דם לגילוי צילאק
אחרי כמה זמן יש תוצאות
ואיך זה רשום באנגלית
תודה

יש תקוה

משתמש רשום
אותו קרוב משפחה אובחן באמצעות בדיקת גסטרו?
האם לאחר החשיפה לגלוטן - הוא ביצע שוב בדיקת גסטרו והתוצאה היתה תקינה?
יועיל מאד לדיון עם תוכלו לבדוק איתו ממש את הפרטים

הוא אובחן באמצעות גסטרוסקופיה אבל לאחר שנחשף לגלוטן לא ביצע שוב את הבדיקה וזו בדיוק הסיבה שאני מאד מהססת לגבי העניין.

וכאן אחזור על השאלה הנוספת שרשמתי למעלה: כדי שנוכל לנסות טיפול כזה בצורה אחראית אנחנו מוכרחים ליווי של רופא גסטרו שיסכים לתת שוב הפניה לביצוע גסטרוסקופיה (לאחר שכבר בוצעה גסטרוסקופיה ראשונה לפני מספר שנים שאז אובחן הצליאק) כדי לוודא שלאחר ההיחשפות לגלוטן לא נגרם שוב נזק למעי.
השאלה היא אם יש בנמצא רופא כזה?? שיהיה פתוח לבדוק את הנושא יחד אתנו... כמו שכתבתי, אנחנו נהיה מוכנים לשלם בשביל רופא פרטי העיקר מישהו שיסכים ללוות את התהליך.
מכירים אחד כזה?

יש תקוה

משתמש רשום
הבנתי שעושים היום בדיקת דם לגילוי צילאק
אחרי כמה זמן יש תוצאות
ואיך זה רשום באנגלית

בדיקת הדם לגילו צליאק נקראת באנגלית TransGlutaminase. יש תוצאות אחרי מספר ימים.
הבדיקה הזו היא לא מוחלטת לאבחון צליאק אלא מעלה חשד לצליאק (חשד סביר מאד - בדרך כלל כשיש תוצאה חיובית זה יהיה צליאק) . הבדיקה המוחלטת לאבחון צליאק היא בדיקת גסטרוסקופיה (ביופסיה של המעי).

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני לא מאמין ברפואה אלטרנטיבית, ולא מבין גדול ברפואה. אבל...
הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בבעיה, ולא בגורם לבעיה.
לו היו מחפשים את הגורמים, בהחלט יכול להיות שהיו יכולים לפתור הרבה בעיות בלי תרופות, על ידי תזונה שמתאימה לאדם הספציפי.
ולכן אם יש מישהו שמציע חלופה שמאתרת את המקור לבעיה, אני לא רואה שום סיבה לא לנסות אותה, בפרט שאין מניעה להמשיך בדיאטה, בכך אפשר להרויח את שני הצדדים, גם לרפאת את הגוף מהסיבה לבעיה, וגם לא לגרום לבעיה להתפרץ.
אם ההומאופט הנ"ל מציע את אותו פיתרון לכולם, הוא הפך בעצם להיות רופא קונבנציונאלי, שלא מחפש את הגורם לבעיה. שכן בהכרח הסיבה והגורם לבעיה שונים מאדם לאדם, שאם לא כן הרופאים היו יודעים לומר במדוייק מה גורם לצליאק, וממה להימנע כדי שזה לא יופיע.

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
בדיקת הדם לגילו צליאק נקראת באנגלית TransGlutaminase. יש תוצאות אחרי מספר ימים.
הבדיקה הזו היא לא מוחלטת לאבחון צליאק אלא מעלה חשד לצליאק (חשד סביר מאד - בדרך כלל כשיש תוצאה חיובית זה יהיה צליאק) . הבדיקה המוחלטת לאבחון צליאק היא בדיקת גסטרוסקופיה (ביופסיה של המעי).
ואם לא כתוב חיובי או שלילי, אלא ערכים משהו כמו קטן מ...

יש תקוה

משתמש רשום
ואם לא כתוב חיובי או שלילי, אלא ערכים משהו כמו קטן מ...

למיטב ידיעתי:
ערך שהוא פחות מ-10 נחשב לתקין. מעל 10 מעלה חשד לצליאק. (כשהמספר קרוב יותר ל-10 זה אולי נחשב כגבולי אבל מעל 25 נחשב כחיובי)
בכל מקרה כדאי שרופא ינתח את התוצאה.

כוכבת

משתמש פעיל
איך אפשר להסביר את זה???
ציליאק זה לא צחוק, אי הימנעות יכולה לגרור מחלות אוטו אימוניות כגון סוכרת נעורים וכו', ומחלות סרטן ח''ו.
כמו שכבר כתבו, לא מספיק להרגיש טוב.
אי הימנעות מגלוטן עלולה לגרום לבעיות קשות גם לטווח הרחוק.

mmbbcc

משתמש פעיל
וכאן אחזור על השאלה הנוספת שרשמתי למעלה: כדי שנוכל לנסות טיפול כזה בצורה אחראית אנחנו מוכרחים ליווי של רופא גסטרו שיסכים לתת שוב הפניה לביצוע גסטרוסקופיה (לאחר שכבר בוצעה גסטרוסקופיה ראשונה לפני מספר שנים שאז אובחן הצליאק) כדי לוודא שלאחר ההיחשפות לגלוטן לא נגרם שוב נזק למעי.
השאלה היא אם יש בנמצא רופא כזה?? שיהיה פתוח לבדוק את הנושא יחד אתנו... כמו שכתבתי, אנחנו נהיה מוכנים לשלם בשביל רופא פרטי העיקר מישהו שיסכים ללוות את התהליך.
מכירים אחד כזה?
בדיקת דם לגילוי ציליאק נחשבת אמינה ויש גסטרולוגים שמציעים אפילו לוותר על ביוספיה
אולי תתיעצי עם גסטרולוג האם יספיק לך בדיקת דם כמעקב, (ערכים בבדיקת דם מעידים אל חשד לפגיעה במעי מציליאק ואז בודקים אם זה ודאי, ולא נראה לי הפוך- שתהיה פגיע במעי והבדיקת דם תהיה תקינה, צריך בירור.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני מאמינה מאד שהומאופת מומחה יכול לפתור צליאק.
מניסיון בבעיות אחרות כמו סוכרת, ומחלת קרוהן (בעיה בעיכול חשוכת מרפא).

גם הרפואה המערבית משייכת כמעת כל בעיה כולל טרשת עורקים-פלאק לגורם ושמו 'לחץ'.
לחץ - הוא שם כולל לרגשות שלילים ממשפחות רבות, כמו פחד, יאוש, תסכול או אשמה...

הומאופתיה היא רפואה תודעתית - אנרגטית ולכן היא מבוססת על תשאול הכולל אורחות חיים כלליים ותסמינים כמו: ריח, מראה עינים, שיער, נשימות, קצב לב, ושתן.
ובהתאמה ספציפית ניתן לזהות את הגורמים הרגשיים, ואת המקומות האנרגטיים הבלתי מאוזנים, ולעורר את איזונם.

רגשות באנגלית: Emotion קרי: אנרגיה בתנועה, נא תשומת ליבך!

אני מאמינה שיש רופא קונבנציונלי העונה לדרישותיך.
המשיכי לחפש וד' יאיר דרכך...

mmbbcc

משתמש פעיל
תרשת עורקים ועוד בעיות רפואיות אכן קשורות לרגשות שליליים ולחץ, אך ציליאק לא ידוע ככזה!
הרפואה המערבית בהחלט מודעת לרגשות כגורמים, אך כל מחלה לגופה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה