השקעות האם בבית שמש יהיה מקום לחילונים בעוד 5 שנים

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
קח בחשבון שלאדם חילוני יש עוד הרבה היצע באיזור הזה: לוד, רחובות, יבנה, רמלה
כמובן שלא הכל אותם מחירים אבל עדיין...

ואם הוא רוצה יותר זול מבית שמש הוא נוסע עוד 25 דק' וקונה דירה 100 מטר בקרית גת במחיר של 3 חד' בבית שמש...
בבית שמש בונים יותר דירות לחילונים, כמעט יותר מכל הערים שמנית, ובמיקום הרבה יותר אסטרטגי
ומדובר בדירות שחרדים לא יגורו שם גם אם תבריח אותם מפה

ב.22

משתמש רשום
השאלה היא לא אם בונים
זה ברור שבונים הרבה
השאלה היא שבכל עיר כדי שיהיה עליית מחירים משמועתית
צריך הגירה חיובית רצינית
וזה קיים בכל עיר , איפה יותר איפה פחות
זה ברור שהבנינים האלו יאוכלסו
השאלה היא אם יהיה ביקוש אדיר
שיגרום למחירים לזנק
כי על פניו החילונים והדת"ל לא מגיעים בהמוניהם לב"ש או שאני טועה?

תמר פולק.

משתמש צעיר
מציעים לי דירה במחיר טוב מאד
בפרויקט הקאנטרי בבית שמש ברמת לח"י
פרוויקט שמשווק לציבור הדתי והחילוני
השאלה היא אם בעוד חמש שנים
לםי קצת ההתחרדות של העיר
תהיה הגירה שלילית של דת"ל וחילונים מהעיר
שכונת נווה שמיר תשאר מעורבת ללא צל של ספק!!!

נערך לאחרונה ב:

תמר פולק.

משתמש צעיר
מציעים לי דירה במחיר טוב מאד
בפרויקט הקאנטרי בבית שמש ברמת לח"י
פרוויקט שמשווק לציבור הדתי והחילוני
השאלה היא אם בעוד חמש שנים
לםי קצת ההתחרדות של העיר
תהיה הגירה שלילית של דת"ל וחילונים מהעיר
אני גרה בנווה שמיר השער של החניון בשבת עולה ויורד די הרבה, חלקם שוכרים חלקם בעלי הדירות ואין בכוונתם לזוז לשום מקום...
הקיצוניים (כמו שמכונים בלשון העם) שקנו שם דירות מחכים לרגע שיוכלו למכור!!!
ומי שעדיין לא יכול למכור בגלל מחיר למשתכן משכיר בנווה שמיר (רמה ה') ושוכר ברמה ג' או ד'
בעשור הקרוב השכונה וודאי מעורבת!!!

נערך לאחרונה ב:

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
זאת בדיוק השאלה האם יש ביקוש בציבור הכללי לכל הדירות האלו.
כי על פניו החילונים והדת"ל לא מגיעים בהמוניהם לב"ש או שאני טועה?
לגבי צפון העיר ברור לכולם שזה טעות,
לגבי דרום העיר גם טעות, אין ספק שהתכנון קובע את האוכלוסייה וגם מייצר את הביקוש

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אני גרה בנווה שמיר השער של החניון בשבת עולה ויורד די הרבה חלקם שוכרים חלקם בעלי הדירות ואין בכוונתם לזוז לשום מקום...
הקיצוניים כמו שמכונים בלשון העם שקנו שם דירות מחכים לרגע שיוכלו למכור!!!
ומי שעדיין לא יכול למכור בגלל מחיר למשתכן משכיר בנווה שמיר (רמה ה') ושוכר ברמה ג' או ד'
בעשור הקרוב השכונה וודאי מעורבת!!!
ברמה א' יש פחות חילולי שבת, אמנם כל 2 דקות חוצה רכב את השכונה רח"ל.
אבל בעיקר הדת"ל הם קונים גם בצפון העיר

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
נראה לך שראש עיר חרדי יוכל להחזיר את הגלגל אחורה?
בכל אופן השכונות הצפוניות לא יתחרדו כל כך מהר...
וגם לא רמה ה' ומשקפיים

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
צריך רחמי שמים שהראש העיר הבא ישרת את האינטרסים של החרדים
כי לב מלכים ושרים...

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
יש הגירה שלילית של חילונים מהעיר, יש איזה עיתונאי מצפון העיר נראה לי שקוראים לו סולטאן או משהו דומה שכותב על זה ומביא מסמכים ונתונים.
העירייה מנסה ליצור ביקוש חילוני ע"י תכנון, תעמולה, פעילויות, וכו'.
ההצלחה של זה תלויה בהרבה גורמים.
יש התחרדויות רבות גם בצפון העיר החילונית שהעירייה מנסה להצר את צעדיהם, יש רחובות (כמו רחוב סיני) שהיום כבר חרדיים לחלוטין.
רמה ב' חרדית לחלוטין (קיצוני).
חפציבה, הקריה, חרדיות. והרחובות החילוניים הסמוכים להם מתחרדים.
רמה א' מעורבת בין ד"ל לחרדי ליטאי (והרבה נוער נושר שמייצר חילולי שבת וכדו').
ויש גם חילונים, אך בעבר היו יותר חילונים ברמה א' מהיום...
ברמה ה' העירייה משקיעה מליונים כדי שתהיה חילונית, בפועל על אף הכל הקהילות החרדיות מכל גווני הקשת (ירושלמים, חסידים, ספרדים, ליטאים) גודלים צומחים ונבנים, אפשר לבקר באשכול "חרדים לנווה שמיר" להתרשמות ועדכונים.
יש גם תושבים חילוניים ברמה ה' שעדיין לא עזבו, ויש מלחמות ובלאגן...
ג' ד' חרדי לחלוטין.
יש לעירייה תוכניות בניה רבות (כדוגמת פינוי בינוי ותמ"א 38 בצפון, מרכז צפוני, רמה ה'2, רמה ו') שנראות בכיוון של נסיון למשוך ציבור חילוני, אי אפשר לדעת אם יצליח או לא.
שערי העיר בגובה 16 קומות שנועדו למשוך ציבור חילוני התאכלסו ברובם עם ד"ל.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
יש הגירה שלילית של חילונים מהעיר, יש איזה עיתונאי מצפון העיר נראה לי שקוראים לו סולטאן או משהו דומה שכותב על זה ומביא מסמכים ונתונים.
ממש לא נכון, אולי הגירה מהשכונות הצפוניות לשכונות הדרומיות.
יש התחרדויות רבות גם בצפון העיר החילונית שהעירייה מנסה להצר את צעדיהם, יש רחובות (כמו רחוב סיני) שהיום כבר חרדיים לחלוטין.
חוץ מרחוב בר אילן ששם יש איזה אברך שנלחם כמו אריה נגד הפינוי בינוי, תשכח מכל התחרדות אחרת
ורחוב סיני??? תופעה שלא תחזור על עצמה, תוכנית מער צפוני יבלע אותה לחלוטין!
רמה ב' חרדית לחלוטין (קיצוני).
6,000 דירות בלבד
חפציבה, הקריה, חרדיות. והרחובות החילוניים הסמוכים להם מתחרדים.
עוד 4,500 יחי"ד
רמה א' מעורבת בין ד"ל לחרדי ליטאי (והרבה נוער נושר שמייצר חילולי שבת וכדו').
ויש גם חילונים, אך בעבר היו יותר חילונים ברמה א' מהיום...
רמה א' 5,700 דירות ששליש מהם אינם חרדים (תסתכלו בקלפי)
הד"ל, הם חרדים?
הנוער הנושר עושה כאב ראש רציני, אבל הידעת שאלו בכלל נוער משכונות אחרות שמצאו לעצמם כר נוח לבילוי?
מאז אכלוסה של רמה ג' התחרדות השכונה הופסקה לחלוטין וכיום מגיעות משפחות חילוניות שורשיות חדשות להתגורר בשכונה בנוסך לד"ל שציינת!
ברמה ה' העירייה משקיעה מליונים כדי שתהיה חילונית, בפועל על אף הכל הקהילות החרדיות מכל גווני הקשת (ירושלמים, חסידים, ספרדים, ליטאים) גודלים צומחים ונבנים, אפשר לבקר באשכול "חרדים לנווה שמיר" להתרשמות ועדכונים.
יש גם תושבים חילוניים ברמה ה' שעדיין לא עזבו, ויש מלחמות ובלאגן...
פחות מ1,000 משפחות.
ברמה ה'1 יש אזורים חרדים. ויש אזורים שלעולם לא יתחרדו! כמו נווה עמים ודומיהם פרויקט טריסון וולפסון מייצר נסיגה חלק מהפרויקט של אלי יוחנן ללא מרפסות סוכה לחלק מהדירות ומגיעים לשם ד"ל ואף חילונים
אלה שעוזבים הם הגרעין הקשה מתל אביב אני מכיר כאלה שדווקא מגיעים
אחרי שיכלו למכור את הדירות נבדוק כמה חרדים נשארו שם.
ג' ד' חרדי לחלוטין.
כיום 12,000 יחי"ד-אחרי אכלוס של כל ד' =18,000
יש לעירייה תוכניות בניה רבות (כדוגמת פינוי בינוי ותמ"א 38 בצפון, מרכז צפוני, רמה ה'2, רמה ו') שנראות בכיוון של נסיון למשוך ציבור חילוני, אי אפשר לדעת אם יצליח או לא.
מער צפוני חילוני בוודאות
ה'2 ספק
שערי העיר בגובה 16 קומות שנועדו למשוך ציבור חילוני התאכלסו ברובם עם ד"ל.
אגב זה בדיוק בית שמש לא תמצא שם חרדי אחד!

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
הרב @יעקב הרמתי אני מאד מעריך אותך על פעולותיך הכבירות למען בית שמש, אבל יש תופעה שכשמתעסקים כל הזמן עם בלימת הרע לפעמים לא רואים את נקודות האור...
ממש לא נכון, אולי הגירה מהשכונות הצפוניות לשכונות הדרומיות.
כנראה לא קראת את כתבותיו של סולטאן, הוא מדבר על הגירה שלילית כללית של העיר, הוא לוקח נתונים של משרד הפנים על הגירה שלילית מול הגירה חיובית ומחשב את כמות המשפחות החרדיות שהגיעו בזמן הזה לרמה ד' ויוצא עם תוצאה של הגירה שלילית של כ5,000 חילונים מהעיר בזמן כהונתה של בלוך.
וזה בלי חישוב של יחי"ד חדשות בשכונות החרדיות של העיר, של זה שהיום יש הרבה פחות דירות ריקות בשכונות החרדיות, של החרדים ברמה ה', של ההתחרדויות בשנים האלה, וכו'.
חוץ מרחוב בר אילן ששם יש איזה אברך שנלחם כמו אריה נגד הפינוי בינוי, תשכח מכל התחרדות אחרת
יש התחרדויות יפות בכל העיר, הייתי עכשיו ברחוב הרצל, נכון שבדיוק מאחורי בית הכנסת מסיימים עכשיו תוכנית התחדשות עירונית של נראה לי 9 קומות ובלי סוכות, אבל בית הכנסת "איילת השחר" עדיין תוסס חיים, ומהפרסומות בתחנות האוטובוס ברוסית כא' שקורא רוסית, עניין אותי לקרוא את המודעות בזמן ההמתנה לאוטובוס, והם אחרים מהמודעות שהיו שם ברוסית לפני שנה וחצי, וד"ל... גם אפשר ללמוד דבר או שתיים על ההתחרדות באיזור...
ורחוב סיני??? תופעה שלא תחזור על עצמה, תוכנית מער צפוני יבלע אותה לחלוטין!
רחוב סיני זה עובדה מוגמרת, ולדעתי זה עוד יחזור על עצמו.
לא כזה מהר, וזה לא יהיה קל, אבל נראה לי שזה עוד יקרה ב5-10 שנים הקרובות בעוד רחובות.
6,000 דירות בלבד
זה לא משנה כמה, היה פה כאלה שכתבו משום מה שזה לא חרדי... וה6000 דירות האלה משפיעים אגב על כל העיר...
ולמי שלא יודע, גם רמה ב' לא היה ברור בהתחלה שתהיה כולה חרדית...
רמה א' 5,700 דירות ששליש מהם אינם חרדים (תסתכלו בקלפי)
הד"ל, הם חרדים?
הנוער הנושר עושה כאב ראש רציני, אבל הידעת שאלו בכלל נוער משכונות אחרות שמצאו לעצמם כר נוח לבילוי?
מאז אכלוסה של רמה ג' התחרדות השכונה הופסקה לחלוטין וכיום מגיעות משפחות חילוניות שורשיות חדשות להתגורר בשכונה בנוסך לד"ל שציינת!
הנוער נושר בשכונה מייצר לשכונה נראות של שכונה פחות חרדית ממה שהיא.
אני מסכים עם זה שרמה א' אינה עונה להגדרה של שכונה חרדית (למרות שכתבתי זאת בעבר והיו כאלה שתקפו אותי על זה), ובדיוק בגלל זה אני אומר שגם ברמה א' כבר כמעט אין היום משפחות חילוניות, כן יש ד"ל, אמירקאי מודרני, חרדים חדשים, נושרים, וכדו'.
אבל:
עדיין זה לא מקום ש"מושך" חילונים.
ויש שם קהילות חרדיות גדולות!
(ואאל"ט גם גודלות).
פחות מ1,000 משפחות.
לבינתיים, זה עוד יותר מיכפיל את עצמו.
וזו ההצלחה, שכבר בשלב כזה מוקדם, למרות השקעה אדירה של העירייה, ולמרות מיעוט התושבים, כבר מתפתחים בשכונה קהילות מניינים מעמדים בתי כנסת וכו'.
ברמה ה'1 יש אזורים חרדים. ויש אזורים שלעולם לא יתחרדו! כמו נווה עמים ודומיהם פרויקט טריסון וולפסון מייצר נסיגה חלק מהפרויקט של אלי יוחנן ללא מרפסות סוכה לחלק מהדירות ומגיעים לשם ד"ל ואף חילונים
גם ברמה ד' יש מרפסות סוכה בשיעור חזון איש (או ר"ח נאה...), יש אנשים שגרים ככה.
נכון שצריך ללחום עם זה, אבל זה לא סתימת הגולל.
חוץ מזה ברמה ה' יש גם דירות רבות עם מרפסות סוכה ענקיות!
זה לא אוטומטי, זה תלוי בהרבה דברים, אבל לרמה ה' יש הרבה מאד סיכויים להיות שכונה חרדית לחלוטין (כמו רמה ב').

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
כנראה לא קראת את כתבותיו של סולטאן, הוא מדבר על הגירה שלילית כללית של העיר, הוא לוקח נתונים של משרד הפנים על הגירה שלילית מול הגירה חיובית ומחשב את כמות המשפחות החרדיות שהגיעו בזמן הזה לרמה ד' ויוצא עם תוצאה של הגירה שלילית של כ5,000 חילונים מהעיר בזמן כהונתה של בלוך.
וזה בלי חישוב של יחי"ד חדשות בשכונות החרדיות של העיר, של זה שהיום יש הרבה פחות דירות ריקות בשכונות החרדיות, של החרדים ברמה ה', של ההתחרדויות בשנים האלה, וכו'.
אני לא יודע כמה סולטן השקיע בכתבה שלו
אבל הדת"ל הם לא חרדים!
ש התחרדויות יפות בכל העיר, הייתי עכשיו ברחוב הרצל, נכון שבדיוק מאחורי בית הכנסת מסיימים עכשיו תוכנית התחדשות עירונית של נראה לי 9 קומות ובלי סוכות, אבל בית הכנסת "איילת השחר" עדיין תוסס חיים, ומהפרסומות בתחנות האוטובוס ברוסית כא' שקורא רוסית, עניין אותי לקרוא את המודעות בזמן ההמתנה לאוטובוס, והם אחרים מהמודעות שהיו שם ברוסית לפני שנה וחצי, וד"ל... גם אפשר ללמוד דבר או שתיים על ההתחרדות באיזור...
רחוב סיני זה עובדה מוגמרת, ולדעתי זה עוד יחזור על עצמו.
לא כזה מהר, וזה לא יהיה קל, אבל נראה לי שזה עוד יקרה ב5-10 שנים הקרובות בעוד רחובות.
ההתחרדויות נגמרו מזמן עם עליית המחירים ואכלוס השכונות החדשות
המגדלים יכולים לחסל את כולם וגם לגרום לנסיגה מרחובות שהתחרדו זה קורה בערים נוספות.
ובדיוק בגלל זה אני אומר שגם ברמה א' כבר כמעט אין היום משפחות חילוניות, כן יש ד"ל, אמירקאי מודרני, חרדים חדשים, נושרים, וכדו'.
אבל:
עדיין זה לא מקום ש"מושך" חילונים.
ויש שם קהילות חרדיות גדולות!
(ואאל"ט גם גודלות).
ברמה א' יש משפחות חילוניות (מחללות שבת רח"ל) שורשיות חדשות שהגיעו לשכונה בתקופה האחרונה ממש
אני גר בשכונה ומתפלל בבית כנסת ברמה א' כ15% מהמתפללים בבית הכנסת שאני מתפלל בו הם לא חרדים
לבינתיים, זה עוד יותר מיכפיל את עצמו.
וזו ההצלחה, שכבר בשלב כזה מוקדם, למרות השקעה אדירה של העירייה, ולמרות מיעוט התושבים, כבר מתפתחים בשכונה קהילות מניינים מעמדים בתי כנסת וכו'.
כולם מחכים ליום שבו יוכלו למכור את הדירות ולעבור
גם ברמה ד' יש מרפסות סוכה בשיעור חזון איש (או ר"ח נאה...), יש אנשים שגרים ככה.
זה לא אוטומטי, זה תלוי בהרבה דברים, אבל לרמה ה' יש הרבה מאד סיכויים להיות שכונה חרדית לחלוטין (כמו רמה ב').
אכן תלוי בהרבה סיבות כמו המחיר למשתכן של פעם וכו', אגב בדירות שנמכרו בשוק החופשי אין כמעט מרפסות קטנות חכו מה יקרה ברמה ה'
יש הרבה מאוד סיכויים. אבל בעצמך אומר שלא כמו רמה ב' ואני יסביר אותך, אין לו סיכוי להיות כמו רמה ב' בכלל! למה אין לו סיכוי???
(לדעתי, עם יהיה שינוי בתכנון יש לו כן סיכויים)
נכון שצריך ללחום עם זה, אבל זה לא סתימת הגולל.
אבל יש תופעה שכשמתעסקים כל הזמן עם בלימת הרע לפעמים לא רואים את נקודות האור...
ללכת עם ראש בקיר בעיניים עצומות גם את זה אי אפשר
נקודות אור יש הרבה כמו לספק דירות לאוכלוסיות מגוונות גם הם צריכים לגור בוא נספק להם את זה כאן! הם שכנים טובים!!!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה