דרוש מידע האם באמת צרך לזרוק תרופות אחרי 3 חודשים מהפתיחה

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
ע"פ תחקיר ששמעתי לפני כשנה
במדינה יש מחסנים עם אלפי תרופות למקרה של חרם ח"ו על מדינת ישראל , ומה חשבתם שמחליפים כל שנה, לא וממש לא, לטענתם תרופות יבשות יכולות לשרוד שנים, ואין תוקף לתוקף!
אין שום אחריות על הנכתב!

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
אני הבנתי שטיפות עיניים חייבים לזרוק אחרי חודש כי עיניים זה דבר רגיש.
חוצמזה רוב התרופות (חוץ מאלו שצריכות קירור) מתפקדות נפלא גם אחרי שעבר התאריך.
בעבר הייתי צריכה ונטולין לילדה, הרופא הוציא לי מרשם רק ביום שישי ובבית מרקחת לא היה. היה לי בבית ונטולין שהיה פתוח כחצי שנה והרוקחת אמרה לי שאני יכולה להשתמש בו ואין בזה שום בעיה.
בנוסף לפני פחות משנה היה מחסור במזרקי אפיפן ומשרד הבריאות נתן הנחייה שניתן להשתמש במזרקים הקיימים 4 חודשים אחרי תאריך התפוגה שלהם.

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
ולענין אחר - תמיסה של עדשות - כמה זמן להשתמש?

דבורה לוינסון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אם אפשר להוסיף שאלה בקשר לנורופן נוזלי:
מה אתם עושים כשצריך כמות של מעל הכמות של המזרק?
מחטאים אותו באמצע המנה ואז לוקחים שוב?

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שמעתי!
משחות שנמצאים בקירור! ולא נגעו בזיהום טובים לשימוש עד לתאריך תפוגה ויותר (כמו זובירקס וכדו')
סירופים ואקמולי תלוי בסוג לאחרונה עשו בדיקה - לקחו תרופה מסויימת ושמו אותה בתנאים קשים! העבירו אותה בים ובדרכים בשמש ובחורף וגם פג תוקפה והשוו אותה לתרופה חדשה והתוצאה היתה זהה!
זה בעיקר גימיק שיווקי.. (ואולי יש תרופות מסויימות שכן צריך להקפיד - אבל בהן בדר"כ הרופא ידגיש את העובדה הזו..)

לילי 1

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
על מטרנה אתן כן מקפידות לא לצרוך לאחר 3 שבועות מפתיחת הקופסא?
יש לי המווון נסיון עם מטרנה ואני יכולה להגיד לך שכשהיא מחמיצה היא משנה את המרקם והיא לא נטמעת טוב במים.
בנוסף, אם מדובר בתינוק שמקבל מטרנה רק כהשלמה פה ושם, אין בעיה להחזיק במקפיא לכמה חדשים. גם אם איזה ויטמין או אנזים יתפרקו, לילד שמקבל רוב הזמן תזונה אחרת לא יקרה כלום.
אצלי אחרי גיל חצי שנה מאוחסן קבוע במקרר או מקפיא, תלוי בכמות השימוש כי נח לי שיש אחד בבית ואחד במטפלת.
מה שכן, תינוק עד גיל חודש הייתי נזהרת במיוחד
(תמיד מזכירה לעצמי שמסתובבים בינינו המון אנשים שניזונו מחלב פרה מדולל בלבד. לעיתים בתוספת סוכר. הם חיים וקיימים בינינו אז מה כבר יכול להיות...)

מרחבית

משתמש מקצוען
אם מדובר בתינוק שמקבל מטרנה רק כהשלמה פה ושם, אין בעיה להחזיק במקפיא לכמה חדשים. גם אם איזה ויטמין או אנזים יתפרקו, לילד שמקבל רוב הזמן תזונה אחרת לא יקרה כלום.
חשוב מאוד להדגיש. כי תינוק שרוב מזונו ממטרנה, אם איזה ויטמין או אנזים יתפרקו - הוא יכול להיפגע. כולנו יודעים מה קרה לנפגעי רמדיה בתקופה שהיה חסר בתרכובת 'רק' ויטמין אחד.

Prestigious

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה לכולן!!
מדובר על תנוקת בת שנה ורבע שניזונה פעמים בודדות בשבוע ולכן עד שהיא גומרת קופסא עובר לפחות חודשיים.........
עזרתן לי מאד!

אלי7 א

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חשוב מאוד להדגיש. כי תינוק שרוב מזונו ממטרנה, אם איזה ויטמין או אנזים יתפרקו - הוא יכול להיפגע. כולנו יודעים מה קרה לנפגעי רמדיה בתקופה שהיה חסר בתרכובת 'רק' ויטמין אחד.
בכל מקרה אם המטרנה היא עיקר התזונה
ודאי יגמר לפני שיעבור חודש....

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם אפשר להוסיף שאלה בקשר לנורופן נוזלי:
מה אתם עושים כשצריך כמות של מעל הכמות של המזרק?
מחטאים אותו באמצע המנה ואז לוקחים שוב?
2 מזרקים שונים
טיפ חשוב מאוד: בנורופן הנוזלי ניתן לשלוף בקלות [למשל עם ידית של כפית], את הפקק הלבן שמצר את פי הבקבוק, ואז ניתן להשתמש במזרק רגיל, ככה גם עושים בבית חולים.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
יש לי ילד קצת גדול ששותה מטרנה :)
כשהיא ישנה או לא אוכסנה כראוי הטעם שלה משתנה (פעם לקחתי כמה כפיות בשקית הרמטית לדרך, בסוף לא השתמשתי ואחרי כשבועיים הכנתי לו מזה בקבוק והוא לא הסכים לגעת בזה וטען שזה מגעיל)

צליל קסום

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
הקפאת מטרנה עובד מעולה
שימו לב-נורופן הוא חמץ גמור!אל תתנו בחג ותפרסמו!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה