דרוש מידע האם אפשר לכסות נורת לד ולעמעם לה את האור?

משה גל

משתמש מקצוען
יש לנו נורת לד (G9 3W) בתור מנורת לילה
דא עקא שהיא ממש עושה אור חזק והגוף הדקורטיבי שהיא בתוכו, בקושי מעמעם לה את האור

שאלתי היא, האם זה בטיחותי להדביק על הנורה דבק נייר או משהו כזה, כדי לעמעם אותה
או שזה אסור בתכלית

"תומכי הלד" למיניהם, עזרתכם בבקשה!

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
גם נורת לד מתחממת
אי לכך אם תכסה אותה בנייר או בכל דבר אחר יש חשש שלאחר זמן הכיסוי יידלק באש מהחום

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
שלא תעיז בד ! בד נשרף מחום מאד מהר , ראה מה קורה למגבת שנוגעת בפלטה

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה יכול לכסות חלקית (לא לחנוק לגמרי) עם נייר כסף.
אם המנורה לא שורפת בנגיעה בה, אתה יכול לכסות לגמרי עם נייר כסף.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
גם נורת לד מתחממת
אי לכך אם תכסה אותה בנייר או בכל דבר אחר יש חשש שלאחר זמן הכיסוי יידלק באש מהחום
נורת לד מתחממת בעיקר בבסיס שלה. לכן לא רואה בעייה כ"כ לכסות את החלק שמאיר.

משה גל

משתמש מקצוען
אתה יכול לכסות חלקית (לא לחנוק לגמרי) עם נייר כסף.
אם המנורה לא שורפת בנגיעה בה, אתה יכול לכסות לגמרי עם נייר כסף.
סגור בדוק?
נורת לד מתחממת בעיקר בבסיס שלה. לכן לא רואה בעייה כ"כ לכסות את החלק שמאיר.
מסברא או מידיעה?

לא עושים משחקים בדברים האלו

ד.ב.

משתמש מקצוען
נורת לד חייבת קירור אחרת תמות בטרם עת, החום שלה די נמוך כך שקשה לי להאמין שתגרום לשריפה כל שהיא, באם ישלה פס קירור ניתן לכסות את הנורה אבל לא את פס הקירור באם אין לה כגון נורה אסור לכסות אותה

משה גל

משתמש מקצוען
נורת לד חייבת קירור אחרת תמות בטרם עת, החום שלה די נמוך כך שקשה לי להאמין שתגרום לשריפה כל שהיא, באם ישלה פס קירור ניתן לכסות את הנורה אבל לא את פס הקירור באם אין לה כגון נורה אסור לכסות אותה
איך מזהים את פס הקירור?
האם ניתן לכסות שליש למשל?

ד.ב.

משתמש מקצוען
בנורות פשוטות לרוב אין פס קירור בפלורוסנטים לחלקם יש וזה חתיכת אלומיניום עם חריצים,
בגוף תיקני זה או פנימי או בגדולים ששקועים בגבס יש צלעות קירור מסיביות

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
יש נטיה לחשוב שרק האוויר מוליך חום ולכן המנורה חייבת להיות פתוחה לאוויר. אז זהו שלא, יש לדים שקועי בטון שאטומים לגמרי למים והם לא מתים כי הגוף שלהם מתכתי והוא מפזר את החום החוצה.
אני אישית מכסה את רוב סוגי הלדים, לפעמים כיסוי מלא, לפעמים 80% תלוי במבנה וברמת החום.

ד.ב.

משתמש מקצוען
יש נטיה לחשוב שרק האוויר מוליך חום ולכן המנורה חייבת להיות פתוחה לאוויר. אז זהו שלא, יש לדים שקועי בטון שאטומים לגמרי למים והם לא מתים כי הגוף שלהם מתכתי והוא מפזר את החום החוצה.
הלדים של גופים אלו מונחים על הברזל שמשמש בגוף קירור שלהם זה לא חייב להיות דווקא אוויר אבל אם חונקים את הלד בכיסוי לא נושם הוא לא ישרוד הרבה

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
הלדים של גופים אלו מונחים על הברזל שמשמש בגוף קירור שלהם זה לא חייב להיות דווקא אוויר אבל אם חונקים את הלד בכיסוי לא נושם הוא לא ישרוד הרבה
גוף הקירור שלהם עשוי אלומיניום, נייר כסף עשוי אלומיניום, שניהם מוליכים חום.

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לנו יש נורות לד בצורה סטנדרית (כמו נורת להט רגילה ). כשקרה שהילדים הדליקו בטעות בשבת תלינו עליה גרב כהה אטומה וזה החשיך את החדר. עד מוצש לא קרה כלום ב"ה. עשינו זאת מספר פעמים (עד שלמדנו להוציא את הנורה בחדר שלהם לפני שבת... )

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לנו יש נורות לד בצורה סטנדרית (כמו נורת להט רגילה ). כשקרה שהילדים הדליקו בטעות בשבת תלינו עליה גרב כהה אטומה וזה החשיך את החדר. עד מוצש לא קרה כלום ב"ה. עשינו זאת מספר פעמים (עד שלמדנו להוציא את הנורה בחדר שלהם לפני שבת... )
אני רשמתי לי על כל פיוז לאן הוא שייך ולפני שבת מורידה את כל הפיוזים המיותרים

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני באופן קבוע מכסה עם כוס קרטון איזה נורת לד 12W

למעלה משנה, לבינתיים לא קרה שום דבר

(זוהי מנורת לילה היא אינה דולקת ברציפות)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה