דרוש מידע האוטובוסים היום - מקום בטוח לילדנו?

מצב
הנושא נעול.

ynf

משתמש פעיל
גם אני מצטרף, ולא רק אני אלא בתלמוד תורה אצלינו כל המלמדים מדברים מזה הרבה, בעיקר מהכוח שלנו להתרחק מכאלו דברים.

אם דיברת על עצם השמירה מתמונות ומסמרטפונים וכדו', אז לא רואה מדוע החלטת שאצל הליטאים לא מדברים, הנה @אבא ל6 הוא ליטאי מובהק וראה לעיל.....
ואם דיברת על לפרט יותר, אז מדוע אצל החסידים נראה לך שמדברים יותר. החסידים שאני מכיר, גם באופן עקרוני לא מדברים. להיפך, אני ידעתי שאצל הליטאים מדברים........
מה שבטוח בכל מקום מדברים ומעוררים ע"כ מי יותר ומי עוד יותר
יכול להיות שיש אנשים המשתייכים לקהילת 'המתירנים' מלשון כל מה שאני יכול להתיר בעצמי אני יתיר אבל אני ישאר בקהילה שלי
ואנשים אלו מנסים לצייר את המגזר שלהם כפי ראות עינייהם ולא כפי האמת

מוישי כוישי

משתמש פעיל
היתה תקופה שנסעתי קו 450 . יש שם בן אדם חולה שנוסע באופן קבוע. יושב בסוף של ההתחלה או בהתחלה של הסוף.
נשים היו קמות מאי נוחות וזזות מקום.
פעם אחת ישבה שם ילדה בת 13 בערך ונרדמה. אני קולטת את הראש שלו מבצבץ בין 2 הכסאות. קמתי אליה שאלתי אותה- האיש הזה קשור אלי? הוא אחיך? אז למה את לא עוברת מקום. (גם לפני שהיא נרדמה הוא כל רגע הסתובב)
ההוא נמלט בתחנה של יסודות .
גם על זה צריך לעורר, לא להתבייש לעבור מקום. לערב מישהו מבוגר.
100

sk1203

משתמש מקצוען
אולי זה גם המקום לעורר את כולנו אנשים מבוגרים שנוסעים באוטובוס ומדברים לא תמיד הכי בשקט דברים שהצנעה יפה להם וחושפים על הדרך ילדים קטנים למושגים שבבית מושמעים בחדרי חדרים
בטוח שזה האנשים שמתקיים אצלם
מושגים שבבית מושמעים בחדרי חדרים
?
נראה לי שמי שנזהר בבית נזהר עוד יותר גם באוטובוס,
או שזה רק אני?

אברהם המשמח

משתמש חדש
אנחנו כמבוגרים, שערבים זה לזה, מותר לנו להיות עירניים, לשים לב לקורה בסביבה וכן, בהחלט, להאיר או להעיר בעת הצורך.
גם אני הייתי מצפה שמבוגרים בסביבה ישימו לב לילדים שלי כשיש התנהגות לא מתאימה.
אם ילד היה נופל ונפצע היינו מתעלמים? זה בדיוק אותו הדבר. ואולי אפילו יותר חשוב.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לחילופין לקחת הסעה מהמוסד
זה פתרון, אבל לא כולם יקחו אותו כפתרון, כי הסעה עולה חודשית הרבה יותר יקר מאשר חופשי חודשי נוער
והרבה הורים מעדיפים לשלם פחות.
אני מכיר חיידר שעד השנה היה לו לאותו אזור שני אוטובוסים מלאים והשנה הרבה הורים העדיפו שהילדים יסעו בתחבורה ציבורית (בלי הורה שמפקח) והאוטובוסים הצטמצמו לאוטובוס אחד.

בנימין רוזה גל

משתמש רשום
אני חושב שזה נכון שצריך לעשות השתדלות גדולה לשמור עליהם מכל מריעין בישין,
אבל מצד שני צריך להאמין בהם ולתת להם את הכלים להתמודד להתרחק מכל הנ"ל,
כי במקודם או במאוחר הם יצאו לעולם הגדול... ויצטרכו להתמודד..
דווקא ילדים שגדלו בשכונות מעורבות יותר חסינים לפגעים האלה ומבינים מה שייך אליהם ומה לרחק

ynf

משתמש פעיל
אני חושב שזה נכון שצריך לעשות השתדלות גדולה לשמור עליהם מכל מריעין בישין,
אבל מצד שני צריך להאמין בהם ולתת להם את הכלים להתמודד להתרחק מכל הנ"ל,
כי במקודם או במאוחר הם יצאו לעולם הגדול... ויצטרכו להתמודד..
דווקא ילדים שגדלו בשכונות מעורבות יותר חסינים לפגעים האלה ומבינים מה שייך אליהם ומה לרחק
הלוואי ה' יעזור
ומה שבטוח זה התפילות שלא לגמור להתפלל על הילדים של כולנו

ynf

משתמש פעיל
בתור אחד שגדל בארגנטינה,
היו מסביבנו הכל גוים יהודים פושרים מאוד
והבנו טוב טוב מה שייך אלינו ומה לא
בלי שההורים אמרו לנו מילה
ודווקא פה בארץ היה יותר מורכב
הכל נסיונות אל תשכח
ככל שאתה קרוב לקדושה השטן משתולל יותר
בדוק ומנוסה

לא צריך להיות בדרגה גבוהה בשביל לכתוב את הדברים שכתבתי

אסתיס

משתמש מקצוען
בלת"ק
עברתי חויה דומה הבוקר
3 בחורי חמד בני14-15 ישבו מאחורי בחורה חילונית עם מכשיר בידה..
הבחורים היו מרותקים..
לא ראיתי מה הופיע במסך,
הדבר היחיד שראיתי לנכון לעשות, להתפלל מעומק ליבי לה' שלא יכשלו! וה' ישמור על עיניהם הטהורות ושיחזיר את הבחורה בתשובה.
וזה מה שעשיתי.
והוא רחום יכפר עוון.

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כל מה שנאמר פה נכון אני רק מזכירה נקודה מסוימת שבגלל שהיום הכל מאד טכנולוגי אז יש הרבה יותר חובה לדון לזכות לא אומרת שלא צריך להזהר רק לדעת שלא כל מי שהולך עם מכשיר לא כשר הוא גם לא כשר ואני אתן דוגמא אישית שקרוב משפחה זקוק לסמרטפון לצורך רפואי ובחורים ממש צעקו עליו וחשבו שהם כעת מחזירים מישהו בתשובה...

תותית י.

משתמש מקצוען
היתה תקופה שנסעתי קו 450 . יש שם בן אדם חולה שנוסע באופן קבוע. יושב בסוף של ההתחלה או בהתחלה של הסוף.
נשים היו קמות מאי נוחות וזזות מקום.
פעם אחת ישבה שם ילדה בת 13 בערך ונרדמה. אני קולטת את הראש שלו מבצבץ בין 2 הכסאות. קמתי אליה שאלתי אותה- האיש הזה קשור אלי? הוא אחיך? אז למה את לא עוברת מקום. (גם לפני שהיא נרדמה הוא כל רגע הסתובב)
ההוא נמלט בתחנה של יסודות .
גם על זה צריך לעורר, לא להתבייש לעבור מקום. לערב מישהו מבוגר.
כל הכבוד לך!

קרה לי בתור ילדה משהו דומה... ואני ממש נבהלתי ולא הבנתי מה הוא רוצה ממני, היתה באוטובוס אישה חרדית פניתי אליה לעזרה והיא ענתה לי "הוא לא נראה ערבי" (זה היה בתקופת פיגועים).. בנס הצלחתי לברוח ממנו ובבית כשסיפרתי לאמא קיבלתי הסבר בפעם הבאה לצרוחחח ולפנות לנהג ולא לאנשים...

סוכרזית

משתמש פעיל
אפתח בזה שאני יודעת שהרבההה לא יסכימו איתי.
אבל-----
לעניות דעתי , היום שלצערינו שהטכנולוגיה בכל מקום וכן, העולם מתקדם לשם! זה מסקרן ונוצץ גם לילדים וגם לבוגרים.
תנו לילדים במה שמותר!!
בחופש, במינון ובפיקוח כמובן. מדברת על גיימבוי, או הופעות של זמרים, סרטונים או סרטים חינוכיים ומצויירים.
כל אחד מה שמתאים לו.
כך שלא כל פעם שיראה מסך העיניים ידלקו, הוא מכיר ולא מתרגשששש.
(כמו ילד שלא מרשים לו ממתקים בכלל, החולשה שלו לזה תהיה גדולה מילד שמקבל מידי פעם, בשבת יומהולדת וכו')
ותגידו שבגלל שמכיר ירצה עוד. אולי. בנתיים מה שאני רואה לרוב זו תוצאה הפוכה.

מונולוג

משתמש פעיל
לפני כמה חודשים עליתי לאוטובוס ציבורי (קו פנימי) שהיה מלא ברובו בתלמידות בית יעקב (יסודי),
ישבתי יחסית בסוף ובספסלים הקדמיים ישב איש מבוגר מאוד.
המילה מבוגר מחמיאה לו -
כי בד"כ המילה מבוגר מסמלת משהו מכובד ונבון...
אבל הוא היה ההפך הגמור.
דיבר באייפונו בקולי קולות, בהתחלה חשבתי שאני לא שומעת טוב....
לאט לאט קלטתי עם מי הוא מדבר ועל מה נושא השיחה.... רפש זו מילה עדינה!
דיוטה תחתונה שאי אפשר להעלות על הכתב כמובן.
האמת שרציתי לרדת, כדי לא לשמוע את הגועל....
אבל אז קלטתי שיש מלא בנות צעירות!!! כיתות ה' - ח' בערך!!!!
הצילו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
התלבטתי מאוד מה לעשות, חשבתי לפנות אליו אבל פחדתי...
בכ"ז... אולי הוא לא 100 וא"א לדעת איך הוא יגיב....
עוד כמה שניות התלבטות ובסוף פשוט צעדתי לקדמת האוטובוס,
גייסתי את כל הסמכותיות שיש בי, נעצתי בו מבט קשוח (זה לא אני באמת, זאת הייתה הצגה)
ואמרתי לו - "אני מבקשת שתהיה בשקט זה אוטובוס ציבורי".
הוא קצת צעק עלי - את לא תגידי לי מה לעשות וכו'.. וכו'....
ושוב חזרתי על המשפט: "אני מבקשת שתהיה בשקט זה אוטובוס ציבורי", בטון שקט אבל נחוש.
כך עוד פעמיים בערך.... ואז הנהג אוטובוס התערב וצרח עליו -
"אם אתה לא שותק הרגע אני מזמין לך משטרה!"
הוא השתתק וירד אחרי 2 תחנות.....
זה היה מלחיץ... האמת שרעדו לי אח"כ הרגלים....
אבל אין ברירה, לפעמים חייבים להיות המבוגר האחראי שמתערב -
ולא לשבת במקום ולשים אטמי אזניים/עיניים.

תודה על העלאת הנושא החשוב ושה' ישמור על ילדינו בכל מקום שהם נמצאים!

יצחק77

משתמש מקצוען
אבל-----
לעניות דעתי , היום שלצערינו שהטכנולוגיה בכל מקום וכן, העולם מתקדם לשם! זה מסקרן ונוצץ גם לילדים וגם לבוגרים.
תנו לילדים במה שמותר!!
בחופש, במינון ובפיקוח כמובן. מדברת על גיימבוי, או הופעות של זמרים, סרטונים או סרטים חינוכיים ומצויירים.
כל אחד מה שמתאים לו.
(כמו ילד שלא מרשים לו ממתקים בכלל, החולשה שלו לזה תהיה גדולה מילד שמקבל מידי פעם, בשבת יומהולדת וכו')
עניות דעתך נוסתה לפני 30 שנה בחוגים מסוימים וביותר בקהילת גור
שייצרה סרטים חרדיים ואז גילו שיצה"ר לא ממש נרגע וזה כמו לשתות מים מלוחים שאף פעם לא מרווים
ורוב מי שצפה בסרטים החרדיים עבר לנשיונל גאוגרפי כי זה רק טבע ומשם לסרטים מצונזרים וכן הלאה והלאה
אז זהו שניסו את זה וזה לא עובד מי שפותח פתח הציפורים בורחים בקהילת גור עשו סיבוב פרסה חד והיום הם מגדולי הלוחמים בסרטים "החרדיים"

לארג'

משתמש מקצוען
אבל-----
תנו לילדים במה שמותר!!
כל אחד מה שמתאים לו.
כ"כ נכון(y)
@יצחק77 לא דובר על סרטים,אלא קליפים שירים..והופעות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה