מידע שימושי האבחון של הילד שלך מחכה בפנים!

מצב
הנושא נעול.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
תמיד חשבתי שגרפולוגיה זה לא מדעי. משהו שבין אינטואיציה + איסוף מידע חיצוני שמבסס את האבחון שכמובן משתמש גם במידע מתוך הכתב אבל הפרשנות אינטואיטיבית.
אשמח לקבל קישור למחקר רציני ומוכר שמוכיח ההפך.
תודה!

י ו

משתמש פעיל
יום אחד בא אלי חבר גרפולוג ושאל אותי לגבי מודעה שאחד כתב בבית כנסת האם אני מכיר את בעל המודעה ועניתי לחיוב שאני מכיר אותו עוד מהישיבה ואמר כמה דברים על הכתב שלו (וברוב האבחונים קלע בול ) העניין הוא שאני יודע במאה אחוז שהכתב שלו בישיבה היה אחר לגמרי והחליט יום אחד להחליף את הכתב שלו כמו חבר אחר (כי הוא אהב את סגנון הכתב) עד שהתרגל וכותב ככה עד היום
השאלה היא איך קלע הגרפולוג באבחון אם זה לא הכתב שהיה לו מלכתחילה אלא חיקוי של חבר עד שהתרגל לכתוב ועכ"ז ידע לפרשן אותו בטוב טעם ?
האם בכתב הקודם היה מאבחן את אותם אבחונים???
אשמח לתשובה עד כמה שאפשר
תודה רבה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תמיד חשבתי שגרפולוגיה זה לא מדעי. משהו שבין אינטואיציה + איסוף מידע חיצוני שמבסס את האבחון שכמובן משתמש גם במידע מתוך הכתב אבל הפרשנות אינטואיטיבית.
אשמח לקבל קישור למחקר רציני ומוכר שמוכיח ההפך.
תודה!
גם אני אשמח לראות מחקר כזה

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יום אחד בא אלי חבר גרפולוג ושאל אותי לגבי מודעה שאחד כתב בבית כנסת האם אני מכיר את בעל המודעה ועניתי לחיוב שאני מכיר אותו עוד מהישיבה ואמר כמה דברים על הכתב שלו (וברוב האבחונים קלע בול ) העניין הוא שאני יודע במאה אחוז שהכתב שלו בישיבה היה אחר לגמרי והחליט יום אחד להחליף את הכתב שלו כמו חבר אחר (כי הוא אהב את סגנון הכתב) עד שהתרגל וכותב ככה עד היום
השאלה היא איך קלע הגרפולוג באבחון אם זה לא הכתב שהיה לו מלכתחילה אלא חיקוי של חבר עד שהתרגל לכתוב ועכ"ז ידע לפרשן אותו בטוב טעם ?
אשמח לתשובה עד כמה שאפשר
תודה רבה
בגדול, רוב ככל האבחונים הם תארים ממוצעים שניתן להגיד על כל אחד..

מנסה להגיע לשלימות, אם כי לא תמיד מצליח...
בעיתות לחץ נוטה לקיצוניות, אבל ביום יום די חביב...
ראש פתוח וגמיש, אך יודע לעמוד על שלו כשצריך...
מקורי ויצירתי, אך אינו נוטה להראות את זה לכל אחד...
סובל מעט מפחד קהל, למרות שלא תמיד שמים לב לזה...

קלעתי לחבר שלך... נכון? למד איתי בישיבה...

ואגב, לפי הכתוב בויקיפדיה, מחקרים רציניים לא הצליחו להוכיח מעולם על אמיתיות האבחון בגרפולוגיה, וכמה זה נכון.

נערך לאחרונה ב:

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בגדול, רוב ככל האבחונים הם תארים ממוצעים שניתן להגיד על כל אחד..

קלעתי לחבר שלך... נכון? למד איתי בישיבה...

ואגב, לפי הכתוב בויקיפדיה, מחקרים רציניים לא הצליחו להוכיח מעולם על אמיתיות האבחון בגרפולוגיה, וכמה זה נכון.
מה שכתבת יכול אולי ללכת בתכנית לערב חברותי בסמינר.

אני שמעתי על גרפולוג אלוף שגילה לעצמו ל"ע את המחלה בשלב מוקדם מאד לפי נקודה מסויימת שנוספה לכתב יד שלו.

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מה שכתבת יכול אולי ללכת בתכנית לערב חברותי בסמינר.

אני שמעתי על גרפולוג אלוף שגילה לעצמו ל"ע את המחלה בשלב מוקדם מאד לפי נקודה מסויימת שנוספה לכתב יד שלו.
שמעת את זה מהגרפולוג בתכנית בסמינר. לא?
אני גיליתי על ידי נקודה שנוספה בכתב שלי, שלא כדאי להאמין לכל סיפור...

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לשמחתי הרבה כן. כמה וכמה ניצלו מחיים אומללים.
וכמה וכמה הפסידו חיים. אומללים.

ואגב, כל אשכול עסקי זה בסדר גמור.
במיוחד @שושי בורד שבאמת נותנת להעלות שאלות חזקות, ואפילו מתריסות, ומתייחסת בגבורה לכל טענה.
אבל הניקים החדשים שפתאום מתערבים ומוסיפים, ומעידים... אעפע'ס מערער לי את האמון... אשמח לראות את כתב היד שלהם...

נחמת שוטים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
@שלחן עורך החביב
לשאול שאלות ענייניות מתוך רצון להבין זה מעולה,

אבל לכתוב הודעות מתריסות, שלא מחכות למענה,
וכל הוויתן היא אני ועצמי ודעותיי ואין עוד
אולי מתאים לאשכול פטפטת
לא לאשכול ממומן

וכל דרדק שעיניו בראשו ישכיל להבין זאת
במיוחד מי שמתמצא ב @שלחן עורך

אגב
קל להפריח לחלל דיבורים כאלה
בלי להכיר מקרוב גרפולוג שנתן סקירה קצת יותר עמוקה ומדוייקת
ממליצה לך לפנות לאבחון ואחכ להביע דעה.

נערך לאחרונה ב:

ברכי H

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L

במיוחד @שושי בורד שבאמת נותנת להעלות שאלות חזקות, ואפילו מתריסות, ומתייחסת בגבורה לכל טענה.
אבל הניקים החדשים שפתאום מתערבים ומוסיפים, ומעידים... אעפע'ס מערער לי את האמון... אשמח לראות את כתב היד שלהם...
לשלוח באישי?

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
@שלחן עורך ך החביב
לשאול שאלות ענייניות מתוך רצון להבין זה מעולה,

אבל לכתוב הודעות מתריסות, שלא מחכות למענה,
וכל הוויתן היא אני ועצמי ודעותיי ואין עוד
אולי מתאים לאשכול פטפטת
לא לאשכול ממומן

וכל דרדק שעיניו בראשו ישכיל להבין זאת
במיוחד מי שמתמצא ב @שלחן עורך ך

אגב
קל להפריח לחלל דיבורים כאלה
בלי להכיר מקרוב גרפולוג שנתן סקירה קצת יותר עמוקה ומדוייקת
ממליצה לך לפנות לאבחון ואחכ להביע דעה.
@נחמת שוטים ... החביב/ה

סליחה אם פגעתי בלקוחה שלך.
ממש לא התכוונתי.

מה שהפריע לי, שאנשים לוקחים את זה קיצוני, ומתחילים לפרסם סיפורים על גילויי מחלות דרך נקודות... בסוף במקום ללכת לרופא משפחה ילכו לגרפולוג...
בודאי שיש הרבה מה לראות על כתב היד. אין ספק שלאנשים רגועים יש כתב רגוע, ולאנשים לחוצים כתב לחוץ, וכו'.
למרות כל זה, כשהפרסום אינו מודעה בעיתון או בפרוג, אלא אשכול, ובמיוחד כשיש בתחילתו סקר, זה מיועד בשביל להשפיע על דעת ההמון באמצעות שיח של כולם, כשכמובן הלקוחות ומשווקותיהן ינצחו על המלאכה, ואפילו ימחקו מה שמפריע. המחיר של זה הוא יכולת של אנשים חביבים כמוני (אולי אשתי פחות מסכימה עם ההגדרה, אשלח לכם כתב יד שלה...) להקשות ולהגיב בצורה יותר חריפה.
ובמיוחד כשלצורך הפירסום נוצרים ניקים חדשניים שמועילים בתמימות רבה לאשכול, זה פרסום שלדעתי אינו מספיק הגון, ואינו מביא בהכרח לתוצאות הרצויות. לשיקולכם.
אין לי הרבה מה לעשות עם לייקים, אפילו לא קצת... קל וחומר לא עם תיוגים, אך אם זה משנה לכם, לא תייגתם אותי, אלא מישהו אחר. מסכן, לא מבין מה נופלים עליו... מצד שני, קראתם לו חביב. כיף לו...

אברומי & אברומי

בסוף, עימוד טוב קובע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
ובמיוחד כשלצורך הפירסום נוצרים ניקים חדשניים שמועילים בתמימות רבה לאשכול, זה פרסום שלדעתי אינו מספיק הגון, ואינו מביא בהכרח לתוצאות הרצויות. לשיקולכם.
מסכים עם זה, ניתן לראות זאת לפעמים,
אך כאן אני מצדיע, ואני בהחלט לא ניק חדש כאן בפרוג ;)

ובאמת נושא זה, לא מוחלט אצל רוב האנשים, יש שיאמרו כך ויש שיסכימו הפוך,
אפשר ורצוי להביע דעה, אך נראה לי שיש לזה גבול.

את האמת,
גם אני תמיד הייתי מתכחש לזה בכל תוקף,
עקב מכר קרוב שהיה "גרפולוג" מקצועי,
וחוץ מהשטויות הנ"ל שכתבת הוא לא ידע שום דבר.

אבל -
כמחנך נפגשתי עם כמה ילדים,
שהפסיכולוגים שינו כל יום דעה, ולא ראיתי שום תועלת מכך,
עד שבדיקה מקיפה אצל הגב' @שושי בורד העלה תוצאות מדויקות
כיצד ואיך אפשר לעזור להם, וזה עבד!

אז,
שיהיה בהצלחה לכולם
וכל אחד שילך אחר רגשות ליבו

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
@נחמת שוטים ... החביב/ה

סליחה אם פגעתי בלקוחה שלך.
ממש לא התכוונתי.

מה שהפריע לי, שאנשים לוקחים את זה קיצוני, ומתחילים לפרסם סיפורים על גילויי מחלות דרך נקודות... בסוף במקום ללכת לרופא משפחה ילכו לגרפולוג...
בודאי שיש הרבה מה לראות על כתב היד. אין ספק שלאנשים רגועים יש כתב רגוע, ולאנשים לחוצים כתב לחוץ, וכו'.
למרות כל זה, כשהפרסום אינו מודעה בעיתון או בפרוג, אלא אשכול, ובמיוחד כשיש בתחילתו סקר, זה מיועד בשביל להשפיע על דעת ההמון באמצעות שיח של כולם, כשכמובן הלקוחות ומשווקותיהן ינצחו על המלאכה, ואפילו ימחקו מה שמפריע. המחיר של זה הוא יכולת של אנשים חביבים כמוני (אולי אשתי פחות מסכימה עם ההגדרה, אשלח לכם כתב יד שלה...) להקשות ולהגיב בצורה יותר חריפה.
אין לי הרבה מה לעשות עם לייקים, אפילו לא קצת... קל וחומר לא עם תיוגים, אך אם זה משנה לכם, לא תייגתם אותי, אלא מישהו אחר. מסכן, לא מבין מה נופלים עליו... מצד שני, קראתם לו חביב. כיף לו...
אתה יכול להמשיך לזלזל בכיף.
ואגב, הניקים שאני ראיתי שהגיבו כאן הם לא חדשים למרבה ההפתעה. אולי פספסתי כמה.
מה שכן, אין לי קשר לא לגברת המפרסמת ולא לנושא הגרפלוגיה.
הסיפור שסיפרתי שמעתי מכלי שני ויש לו כמה ראיות.

אני כבר קבעתי תור לגרפולוג כדי לאבחן אם אני עם קורונה או סתם שפעת:)

שושי בורד

פשוט לדעת הכל
לגבי המחקרים הרציניים שמי מכם מחפש...
כשתמצאו, שתפו גם אותי. אני והקולגות עורכים מחקר פרטי ארוך ונוקב, ללא הנחות לעצמנו,
לצערנו אין לנו מימון שמן, כי באוניברסיטאות בארץ אין מגמה לגרפולוגיה. מה שקיים באירופה
ובאמריקה, ערס הגרפולוגיה.
בארצנו המקצוע צעיר למדי, הגם שקידם אותו באופן מעורר התפעלות.

מחקרים רציניים חייבים גב כלכלי רחב, ומישהו "שמן" בעל אינטרס. יש פה מישו כזה?

שושי בורד

פשוט לדעת הכל

רווח לפגוש אותם אנשים שזלזלו, והפכו חכמים לאחר מעשה. אחרי שהילד שלהם התגרש על לא עוול בכפו,
לא העזו לגשת להצעה רצינית מבלי לבדוק אצל גרפולוג. אלה הקליינטים הכי טובים אגב...

שאלות חזקות ומתריסות מאתגרות ומוכיחות שהשואל סקרן באמת, ושייך לסוג האנשים
שאחרי שיבדוק את הענין לאשורו ויווכח כי יש דברים בגו, יהיה מוסרי מספיק לדבר באותו
להט בשבח אותו עניין.

אני בעד בדיקות יסודיות, נגד אמונות טפלות וסיפורי סבתא. אדרבא, אל תתנו לאף אחד להוליך
אתכם שולל. לגמרי בעד, בוודאי כשמדובר בענין שנוגע לנפש ולחיים עצמם. אתם רציניים בעיני.

שושי בורד

פשוט לדעת הכל
אשמח לתשובה עד כמה שאפשר
תודה רבה
שאלה מעניינת.
באופן כללי חשוב לדעת שמה שהגרפולוג רואה ואדם לא מיומן - שונה בתכלית. ולכן גם אם אתה מזהה אצלו חיקוי מלא לכתב של אימי, בהחלט אפשרי שפרמטרים עדינים וקריטיים אישיים עדיין מופיעים.
עדיין לא מצאתי שני כתבים זהים, חד משמעית!

gazoz

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עלי אף פעם לא אמרו את זה. אפילו לא חובבניים.

רווח לפגוש אותם אנשים שזלזלו, והפכו חכמים לאחר מעשה. אחרי שהילד שלהם התגרש על לא עוול בכפו,
לא העזו לגשת להצעה רצינית מבלי לבדוק אצל גרפולוג. אלה הקליינטים הכי טובים אגב...
אולי כאן המקום להסביר.
גרפולוגיה לא באה לפתור עבודת המידות.
(אני אוהבת לשמוע את אלה שאומרים שעקשן ועקשנית לא הולכים. )
גרפולוגיה מצילה מנישואין של אדם בריא עם אדם שבריאותו הנפשית לקויה במקצת.
@שושי בורד . לא?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה