ד-ח-ו-ף- תוציאו אותי מ-ה-ב-ו-ר

מצב
הנושא נעול.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י 2104;2301736:
זה דיון מעניין, הנושא של הגדלת הכנסות קשה לעיכול, ברגע הראשון, אפשר לשמוע את ההרצאות שלי 24 שעות ביממה ב 077-2223033, בקצרה, יש מעט משפחות היום שהבעיה הכלכלית שלהם נפתרת על ידי צמצום והפחתה של ההוצאות, רוב המשפחות הבעיה הכלכלית שלהם לא מתאימה לפתרון של צמצום הוצאות, להם מתאים הפתרון של הגדלת הכנסות וזה על הדרך פותר בעיות רוחב אצל המשפחות
צבי סילבר
למי שאין זמן לקרוא - ההרצאות יכולות להיות תחליף לספר?

חוה ש

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 2104;2301058:
שלום,
כיועץ כלכלי קרוב ל 14 שנה, למדתי על בשרי כי צמצום ההוצאות לא פותר את הבעיה, רק מגדיל אותה, ומהרגע שהתחלתי לעבוד עם עצמי ועם אנשים בכיוון של הגדלת הכנסות, רואים הצלחות מדהימות, אגב, הגדלת הכנסות כפיתרון לבעיה כלכלית זה הכי יהודי שיש.
שם הספר הוא "הפוך על הפוך" בדרך כלל אומרים על רעיון פסיכולוגי "אה" פסיכולגיה בגרוש, אני קראתי לספר הפסיכולוגיה שבגרוש (שבמטבע) בהקדמה לספר אני מאריך בביאור השם של הספר.
הספר אמור להביא את הקורא להבנת ההתנהות הכלכלית שלנו, בחלק היותר עמוק של ההתנהגות, יותר בקטע הנפשי/רגשי, ובכך לסלול את הדרך לשינוי,
רוב האנשים לא אוהבים לעשות שינויים, אבל כשאתה מבין את הרעיון ואת הסיבה, הרבה יותר קל..
צבי סילבר (מחבר הספר)

שלום רב,
עברתי על 2 דוחות הלקוחות. האם הגיוני שמשפחה של 9 ו8 נפשות מוציאה על מזון כ"כ מעט כסף בחודש? זה הנורמה?
אודה לתגובתכם.

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
אודם,
דבר ראשון אמרתי בשבילך פרק תהלים. אכן, 350,000 ש"ח חובות הם לא דבר של מה בכך
אך אל יאוש! הרי מקובלנו כי אפי' חרב חדה וכו', כל שכן מצב כלכלי שהגלגל סובב בעולם ובבת אחת אתה יכול לעלות מעלה מעלה.

אם אפשר לשאול
מאוד מעניין אותי - איך מגלגלים סכום כזה, ואיך בכלל מגיעים אליו?...

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י אודם;2301769:
נו מה האמת ראית את התשובה של הרב סילבר ?

בנושא זה כמו הרבה נושאים אין אמת ושקר, הכל תלוי באופן יחסי לנורמות שאנחנו שואפים אליהם, אין ספק שבמשפחות האברכים , למשל, רמת החיים הנורמטיבית נמצאת הרבה מתחת לרמת החיים המקובלת בציבור הכללי, וזו הסיבה שהתקשורת מציגה את בני ברק כעיר הכי ענייה בארץ עם מספר הזוי של "ילדים רעבים" בעוד שכל מי שחי ונושם בעיר הזאת יודע, שעניות במשמעות של מצוקה כלכלית נמצאת כאן לא יותר ואולי אף פחות מאשר במקומות אחרים, וזוג + 5 ילדים שמכניסים מעל 10,000 שקל מרגישים רחוק מלהיות עניים.
זהו עומק המושג "איזהו עשיר - השמח בחלקו" כי עושר לא נמדד במספר האפסים שיש לך בבנק אלא עד כמה אתה מרגיש מסופק במה שיש לך (למשל אחת הדעות בגמ' ל"איזהו עשיר" הוא זה שיש לו בית הכסא סמוך לשולחנו... ואילו היום אף אחד לא מרגיש עשיר בגלל זה, והסיבה - כי הנורמות השתנו מאז, ויש עוד אין ספור דוגמאות).
אם תשכיל לשנות את הנורמה של רמת החיים ולהתחיל להנות ממה שיש ולא ממה שאין, אתה תהיה עשיר ממש כפשוטו (כי מי ששמח בחלקו הוא לא "מרגיש עשיר" כמו שרגילים להגיד, אלא הוא "עשיר" ממש , כי איזהו עשיר - השמח בחלקו! זו ההגדרה של "עשיר"), תתחיל לחיות את החיים האמיתיים ולא להיות כל הזמן שקוע במינוס בבנק, ואפילו תגלה שאתה יכול לפרגן לילדים שלך מה שהם מבקשים (כי , ביננו, לא מזה נגמר הכסף).
בהצלחה!

אודם

משתמש רשום
נכתב ע"י הלל;2301898:
אודם,
דבר ראשון אמרתי בשבילך פרק תהלים. אכן, 350,000 ש"ח חובות הם לא דבר של מה בכך
אך אל יאוש! הרי מקובלנו כי אפי' חרב חדה וכו', כל שכן מצב כלכלי שהגלגל סובב בעולם ובבת אחת אתה יכול לעלות מעלה מעלה.

אם אפשר לשאול
מאוד מעניין אותי - איך מגלגלים סכום כזה, ואיך בכלל מגיעים אליו?...

גם אני לא יודע.. אבל זוהי המציאות המרה ..

לדברי הרב סילבר אני צריך להיות ביותר מ450,000 ₪ חוב
כשהלכתי ללמוד מקצוע כבר היה לי 5 ילדים בלעה"ר ז"א 14,000 ₪ בחודש
האשה הכניסה עם קצבאות ילדים 6,500 יפה, לא?

בכ"א נ-ק-ר-ע-ת-י אמרתי כל הזמן אחרי שאצא מתקופת המבחנים והלימודים תבוא הישועה ..

לדברי הרב סילבר חסר לי עוד 7,500בחודש *4 שנות לימוד +שנת סטא'ז
לדבריו= 450,000 ב"ה תודה לקל רק 350,000
נו יש לי חיזוק שאני פחות מהנורמא הממוצעת במשק הבית

2104

משתמש חדש
חברים
אני מאוד נהנה בחברתכם בפורום, המשוב והמחמאות נותנים כוח..אבל.. אני צריך ורוצה להגיע להתחייבויות אחרות שיש לי.. השאלות טובות והדרך מאתגרת,
אשמח לענות באופן אישי במייל לכל מי שמעוניין <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
צבי סילבר

2104

משתמש חדש
דבר נוסף,
לקוח שלי הקים מערכת "חיים ברווח" המערכת תומכת ברישום הכנסות והוצאות דרך הטלפון עם משוב תמיכה ועידוד לאורך כל הדרך, אני לא טוען שהרישום פותר בעיות כלכליות, אבל אני כן טוען כי הרישום משפר ומגביר את המוטיבציה להגדיל הכנסות ומכניס את הרושם למסלול הצלחה גבוה,
כאיש מקצוע שבודק מידי פעם את הביצועים של הלקוחות במערכת חיים ברווח אני נחשף לעובדות מדהימות על הגדלת הכנסות
תנסו את האופציה הזו, לא תתחרטו
אני מעניק את הספר במתנה ל 50 הנרשמים הראשונים למערכת חיים ברווח
אפשר להגיע למערכת דרך קו ההרצאות 077-22230300
ואפשר ישירות ל 03-9430430
בהצלחה גדולה לכולם/ן
צבי סילבר

עורך תורני

משתמש צעיר
לענ"ד, כמי שגם עוסק קצת בנושא (ולא לפרנסתי, כך שאני ממש לא נוגע בדבר, ולא מחפש לקוחות), הדיון כאן מחטיא את המטרה.

התמונה היא הרבה יותר רחבה מאשר: "לצמצם בהוצאות או להגדיל הכנסות". זו כותרת נחמדה לסחוב אנשים להרצאה (או לקנות ספר :)... אבל זה ממש לא אישי..).

ראשית, רוב המשפחות ש'נחתו' לעולם על השלכותיו הכלכליות המורכבות, היישר מהישיבה ומהסמינר, ללא קבלת הדרכה מינימלית בדרך כלל, עשויים על פי דרך הטבע לצבור חובות ולהרגיש מחנק בכל מה שקשור לכסף משום שהם לא קיבלו שום כללים והנחיות.

לכן, הדבר הראשון שצריך לעשות, זה לקבל הדרכה כלכלית לניהול נבון של תקציב המשפחה. המציאות מראה שמי שלא יודע לנהל את התקציב, ממש לא משנה כמה הכנסות הוא מכניס. נתקלתי באנשים שההכנסה שלהם היתה הרבה מעבר ל-2,000 ש"ח לנפש והחובות שלהם היו גם גדולים עד מאד. (יש לי חבר שסיפר בהתלהבות שיש לו מינוס קסוע של כ-1,500 ש"ח ואשתו הולכת להכפיל את הכנסתה ובעז"ה הם ייצאו מהמצב, ולאחר חצי שנה כשפגשתי אותו הוא סיפר לי שהם בדיוק באותו מצב והמינוס החודשי הוא אותו מינוס, והוא לא מבין למה...)

לאחר שהמשפחה יודעת לנהל את התקציב שלה בתבונה, יש מקום לשלב בין התנהלות מחושבת עם צמצום בדברים שהמשפחה מחליטה שנוח לה לצמצם בהם לבין הגדלת הכנסות שמסייעות לצאת ממצבים מסוימים.

גילוי נאות: שמעתי בעבר את הרב סילבר ומאד נהניתי מהיכולת שלו להניע אנשים ותהליכים, אבל זה חייב לבוא עם שילוב של הרבה דברים מסביב, כאמור.

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י well;2301967:
בנושא זה כמו הרבה נושאים אין אמת ושקר, הכל תלוי באופן יחסי לנורמות שאנחנו שואפים אליהם, אין ספק שבמשפחות האברכים , למשל, רמת החיים הנורמטיבית נמצאת הרבה מתחת לרמת החיים המקובלת בציבור הכללי, וזו הסיבה שהתקשורת מציגה את בני ברק כעיר הכי ענייה בארץ עם מספר הזוי של "ילדים רעבים" בעוד שכל מי שחי ונושם בעיר הזאת יודע, שעניות במשמעות של מצוקה כלכלית נמצאת כאן לא יותר ואולי אף פחות מאשר במקומות אחרים, וזוג + 5 ילדים שמכניסים מעל 10,000 שקל מרגישים רחוק מלהיות עניים.
זהו עומק המושג "איזהו עשיר - השמח בחלקו" כי עושר לא נמדד במספר האפסים שיש לך בבנק אלא עד כמה אתה מרגיש מסופק במה שיש לך (למשל אחת הדעות בגמ' ל"איזהו עשיר" הוא זה שיש לו בית הכסא סמוך לשולחנו... ואילו היום אף אחד לא מרגיש עשיר בגלל זה, והסיבה - כי הנורמות השתנו מאז, ויש עוד אין ספור דוגמאות).
אם תשכיל לשנות את הנורמה של רמת החיים ולהתחיל להנות ממה שיש ולא ממה שאין, אתה תהיה עשיר ממש כפשוטו (כי מי ששמח בחלקו הוא לא "מרגיש עשיר" כמו שרגילים להגיד, אלא הוא "עשיר" ממש , כי איזהו עשיר - השמח בחלקו! זו ההגדרה של "עשיר"), תתחיל לחיות את החיים האמיתיים ולא להיות כל הזמן שקוע במינוס בבנק, ואפילו תגלה שאתה יכול לפרגן לילדים שלך מה שהם מבקשים (כי , ביננו, לא מזה נגמר הכסף).
בהצלחה!

הלוואי והיית צודק
שאל את ועדות הצדקה כמה משפחות תלויות בהם
שאל אותם כמה אברכים נפטרו בגיל 40-45 למרות שהיו בריאים לחלוטין, רק בגלל הדאגה והחובות?
למה 95% ממי שבא לקבץ נדבות אצלנו בבית (ואני גר בשכונה לא חרדית) הם חרדים רגילים שצריכים לחתן את הילדים שלהם ועובדים וכו', ולא אנשים שקרה להם אסון שבעקבותיו אולצו לקבץ נדבות?

יש הרבה משפחות שחיות מתחת למה שמוגדר קו העוני, אבל הם חיות בעושר ואושר - בלי חובות, בצמצום יחסי למקובל בארץ
אבל יש גם הרבה מאד בעלי חובות שהם עניים מרודים באמת, גם אם יש להם ולכל ילדיהם דירה

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י well;2301753:
אם אין אפשרות להגדיל הכנסות ואין אפשרות להקטין הוצאות , אז מה בדיוק יש לומר? אתה רוצה שיפול כסף מהשמיים?

למה לא? קצת אמונה לא תזיק..

נכתב ע"י עורך תורני;2302111:
ראשית, רוב המשפחות ש'נחתו' לעולם על השלכותיו הכלכליות המורכבות, היישר מהישיבה ומהסמינר, ללא קבלת הדרכה מינימלית בדרך כלל, עשויים על פי דרך הטבע לצבור חובות ולהרגיש מחנק בכל מה שקשור לכסף משום שהם לא קיבלו שום כללים והנחיות.

לכן, הדבר הראשון שצריך לעשות,

הייתי ממשיכה את דבריך, ואומרת שהדבר הראשון שצריך לעשות הוא להכניס למערכת הלימודים בסמינרים (וגם בישיבות, ביטולה זהו לימודה) מקצוע כלכלה נבונה.
לא קורס קצר שמעבירים במחנה בסמינר, או כמה שיעורים בודדים.
אלא משהו רציני יותר - כמו שלומדים מתמטיקה ואנגלית "כי זה חשוב לחיים".

מנגנת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לב הענין;2302135:
הייתי ממשיכה את דבריך, ואומרת שהדבר הראשון שצריך לעשות הוא להכניס למערכת הלימודים בסמינרים (וגם בישיבות, ביטולה זהו לימודה) מקצוע כלכלה נבונה.

נכון. אבל אני לא חושבת שכאן זה מתחיל.
שימוש בכסף זה מיומנות של חיים, שאותה צריכים הורים להנחיל לילדיהם. הם היחידים שיכולים לעשות זאת. משהו ששיך לביסוס האישיות.
בעלי ואני הגענו לחתונה בהבדל עצום ביכולת הזאת. הוא היה בשל ואחראי, אני לאחר החתונה עשיתי צעדים ראשונים. החיים עשו לי קורס מזורז.

ילד לומד להשתמש נכון בכסף רק מהרגע שיש לו עצמאות מסוימת. זה לא ענין של שכל ולא של ידע ולא של לימודים בסמינר, זה דבר שאפשר לעבד רק לאחר שנחשפים לחוויה.
עדיין, מסכימה איתך שכדאי להכניס את זה ללימודים, וכשיבוא היום התלמידים יעשו בזה שימוש.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!

זה כמו ללמוד שחיה בהתכתבות.
אלו דברים שאי אפשר להעביר לנערים בלי עול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

ארים את הכפפה:)
הנה דוגמא פשוטה. מקווה שהיא משקפת.
ניקח אברך צעיר (מהניילונים..) שהכולל משלם לו 2000 ש"ח לערך. נניח שהאישה מכניסה מפה ומשם 3500 ש"ח.
בשנה הראשונה ההורים שילמו את השכירות והזוג חסך 2000*12, + 7000 ש"ח שקיבלו כמתנת חתונה.
לאחר שנה, מזל טוב! נולדה להם ילדה. ומה עוד? כעת עליהם לשלם בעצמם את השכירות..
קדימה. עצות.

yonig20

משתמש פעיל
נכתב ע"י 2104;2302088:
דבר נוסף,

אני מעניק את הספר במתנה ל 50 הנרשמים הראשונים למערכת חיים ברווח
אפשר להגיע למערכת דרך קו ההרצאות 077-22230300
ואפשר ישירות ל 03-9430430
בהצלחה גדולה לכולם/ן
צבי סילבר

אתה מתכווין לנרשמים בתשלום, אני משער, ולא לנרשמים לניסיון?

עורך תורני

משתמש צעיר
נכתב ע"י איש שמח;2302576:
ניקח אברך צעיר (מהניילונים..) שהכולל משלם לו 2000 ש"ח לערך. נניח שהאישה מכניסה מפה ומשם 3500 ש"ח.
בשנה הראשונה ההורים שילמו את השכירות והזוג חסך 2000*12, + 7000 ש"ח שקיבלו כמתנת חתונה.
קדימה. עצות.

שיספרו לנו לפי החשבון שלהם כמה התקציב החודשי החדש שלהם, כולם ישמחו לעזור להם..

כמעט משוכנע שאין להם תקציב ואין להם מושג מה זה, וגם אם כן, איך בונים אותו ואיך מתנהלים על פיו.

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י חושם;2302127:
הלוואי והיית צודק
שאל את ועדות הצדקה כמה משפחות תלויות בהם
שאל אותם כמה אברכים נפטרו בגיל 40-45 למרות שהיו בריאים לחלוטין, רק בגלל הדאגה והחובות?
למה 95% ממי שבא לקבץ נדבות אצלנו בבית (ואני גר בשכונה לא חרדית) הם חרדים רגילים שצריכים לחתן את הילדים שלהם ועובדים וכו', ולא אנשים שקרה להם אסון שבעקבותיו אולצו לקבץ נדבות?

יש הרבה משפחות שחיות מתחת למה שמוגדר קו העוני, אבל הם חיות בעושר ואושר - בלי חובות, בצמצום יחסי למקובל בארץ
אבל יש גם הרבה מאד בעלי חובות שהם עניים מרודים באמת, גם אם יש להם ולכל ילדיהם דירה

כמה אברכים באמת נפטרו בגיל 40-45 למרות שהיו בריאים לחלוטין? אני חושב שמדובר על מספר מקרים בודדים ביותר, ממש לא תופעה, כנ"ל מספר החרדים מבקשי הנדבות.
בסה"כ אני חושב שזו תופעה מדהימה שמשפחות חרדיות (כולל משפחות אברכים) מצליחות בדרך כל שהיא לחתן את הילדים ועדיין להמשיך ולשמור על שפיות, ומכיון שעדיין לא הגעתי לשלב הזה קשה לי לדעת בדיוק איך זה קורה.
בכל אופן אני לא דיברתי על מצב של משפחות שמחתנות ילדים שזו פרשה בפני עצמה, אנחנו מדברים על משפחות שחיות את היום יום בהשוואה לציבור הכללי, וכאן ההבדל איפה נמצא קו העוני - בולט מאוד!

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י איש שמח;2302576:
קדימה. עצות.

שכחת שבדרך כלל יש לזוג צעיר איזה בסיס מסוים של דיור, אם באמת הם צריכים לשלם שכירות מלאה בכוחות עצמם, אכן מדובר במשימה לא פשוטה.
אני הייתי ממליץ שלב ראשון לצאת לפריפריה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י עורך תורני;2302660:
שיספרו לנו לפי החשבון שלהם כמה התקציב החודשי החדש שלהם, כולם ישמחו לעזור להם..

כמעט משוכנע שאין להם תקציב ואין להם מושג מה זה, וגם אם כן, איך בונים אותו ואיך מתנהלים על פיו.

זה זוג 'וירטואלי'.
אני רוצה דוגמא פיזית של משפחה ותקציב ככה שיהיה לנו בסיס לדיון כאן.

כלכלן

משתמש רשום
חלק גדול מהקושי של אנשים להבין את הדוגמאות הנ"ל, זה שבחיי היומיום הם לא באמת מחשבים את החיים שלהם. ואיכשהו הכל מסתדר... איכשהו.
רק כאשר מגיעים לחובות עצומים פתאום הם פונים לעזרה או מסתובבים בפרוג כמיואשים במקום לנסות לעזור לעצמם. באמת כי אין כלים לכך.

תורת הכלכלה הביתית לא אמורה להיות מסובכת כל כך.
יש הכנסות, יש הוצאות, וצריך להגיע לאיזון.
ואם משהו לא מסתדר באיזון - צריך ליצור שינוי כלשהו כדי שזה יסתדר.

לכן לומר שיש מאות אנשים שחיים מתחת לקו העוני זו לא חכמה. יש אנשים שהחיים שלהם לא חיים, יש שחיים מן הצדקה ויש שחיים מתמיכה.
אין שום מציאות בעולם לחיות בהוצאות שגבוהות מן ההכנסות ללא חובות!!!
וקשה מאוד להאמין שיש אנשים שאין להם איך לשלם שכירות, והם מתהלכים שמחים מאושרים וחסרי דאגה. אולי בודדים, ודאי שלא רבים.

well

משתמש פעיל
"כלכלן" יקר , אני לא יודע באיזו עיר אתה חי, אבל כל מי שחי בעיר חרדית ממוצעת רואה באופן ברור שרוב רובם של משפחות האברכים חיים מתחת ל "קו העוני" הרשמי, ובכל אופן חייהם מאושרים ושמחים בלי דאגות, ולא מדובר כאן על צדיקות או על סוג של קדוש מעונה, פשוט הנורמות המקובלות בציבור הם נמוכות (למשל החזקת רכב , בציבור הכללי מי שיש לו שני רכבים אחד חדש ואחד ישן יותר נחשב לאדם נורמלי ואילו בציבור האברכים מי שיש לו רכב גרוטאה ("אברכים" בלע"ז) נחשב לעשיר).
לעומת זאת אין ספק שגם ביחס לנורמות הללי יש עניים ויש עשירים ובהחלט יש איזה שהוא "קו עוני" שמתחתיו אין ספק שזה מוגדר כ"עניות" (כי תמיד "עוני" נמדד ביחס לסביבה ולכן אלו שנמצאים בעשירון התחתון ביחס לחברה שמסביבם ירגישו עניים).
"בתוך עמי אנכי ישבת" ורובם הגדול של האברכים לא עוסק כל היום בגלגול חובות ובמחשבה איך לגמור את החודש אלא משתדל לעסוק בתורה, וגם אלו שעושים זאת, הרבה פעמים זה בגלל שהם לא ידועים לכלכל את עצמם נכון וצריכים ייעוץ כלכלי ולא משום שההכנסות שלהם באמת נמוכות ביחס לאחרים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה