דרוש צלם מתלמד ...או לא מתלמד

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מלפפון;1848449:
אשכול מעניין.

היינו באושר עד ביום חמישי, כשהייתי בקופה נגשה אליי אישה ואמרה לי שהיא רוצה לקנות מוצרים ואין לה כסף. אמרתי לה שאין לי מזומן עליי,ואם היא רוצה שתביא כמה מוצרים ואעביר לה.
בעלי הגיע ספרתי לו, ואמרתי שנראה שהעגלה שלה יותר עמוסה משלנו (אנחנו קנינו רק השלמות והעגלה שלה היתה רחוקה כך שלא ראיתי). בעלי הלך לבדוק. (מן הון להון ראינו אותה נגשת לעוד קונה ומבקשת). היא אמרה שהקניה שלה עולה 150 ויש לה כבר 50. הוא ראה שזה לחם חלב גבינות וכאלו.
חיכה שהתור שלה יגיע, הקופאית העבירה מוצרים עד בערך 100, והוא שילם בכרטיס האשראי.
כל הדרך חזור התלבטנו אם זה חסד. זה נשמע מוזר שאשה מגיעה לאושר עד ומתחילה לבקש מאנשים שיתרמו לה.

בסיכומו של ענין החלטנו שבכל מקרה, גם אם יש לה כסף, מה שאנחנו נתנו לה היה צדקה כיון שזה היה הלחם והחלב שלהם. (גם אם בשארית הכסף היא תקנה עגלה יוקרתית, זה לא מענין אותנו).

יתכן שהיא אמרה לילדים שלה: אני הולכת לקניות והקב"ה יעזור. בחנות עצמה היא קנתה מה שצריך (כולה 150), ועשתה השתדלות. כשהיא חזרה הביתה היא אמרה לילדים: אמרתי לכם! אני יצאתי בלי כסף והקב"ה עזר לי!

מענין מה דעתכם בנידון.
מכירה כזה סיפור בב"ב שחוזר על עצמו כמעט כל שבוע
בחור למשפחה מסכנה שיש שמה כמה נכים כולל האבא עובר מבית לבית אוסף מצרכים לשבת/ או מתרים ב"יש " עבור קניות לשבת וקונה ע"פ הסכומים שמביאים לו
עצוב אבל זה קורה
רבני השכונה עשו להם בשבילם כנס פעם והתרימו אך כנראה שזה לא מספיק

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י OR_Design;1848438:
צילומנציה, אני לא כ"כ מבינה..
גם אני אישה, וגם לי יש / יהיו תינוקות ואני נהנית מידי ערב להסתכל בתמונות ניו בורן כי זה פשוט מדהים ומושך וכ"כ יפה , אבל אני לא ארשה לעצמי ללכת לצלמת כי זה מותרות ++++

זה שיש צלמת ועל העבודה שלה היא לוקחת אלף שקל (וזה לא הרבה..זה עבודה קשה!!!) לא אומר שכל אשת אברך ג"כ צריכה לעשות את זה. (מה קשור מה עושים כולם מסביב??)
סליחה, אבל כל אישה צריכה לעשות חשבון פשוט מה התקציב שלה לכל דבר, יש לה - שתלך לצלמת ב 2000, אין לה - שתלך לצלמת ב 400, אבל אי אפשר להתלונן על הראשונה שלוקחת 2000, זו העבודה שלה. ומסתבר שזה בהתאם לרמה.
ואם אין לה בכלל , שתצלם בעצמה. לא יקרה שום דבר, מבטיחה!!

א"כ אין מה להתלונן על העלאת הרמה , מי שהולכת למרות שאין לה כסף מיותר לזה - זה בעיה שלה , ומאד מאד גדולה.
אישית - הייתי מעדיפה לקנות לילדים שלי המון משחקים על פני צילום, ולא שזה לא חשוב, אני אוהבת תמונות ברמה הזויה, אבל יש סדר עדיפויות בחיים.
והתינוק שלי לא יזכור כמה הוא נהנה בצילומי ניו בורן :)

ושוב - אין מה לעשות , המחיר והרמה הולכים לרוב יחד.
מי שחשוב לה צילום מקצועי עד הסוף-שתשלם.

אגב, אם תשאלו אותי - הייתי הולכת על צילום ברמה גבוהה ולא מתלמדת, אם כבר , שיהיה מושלם..

אלף צלצולים!

ימבמבם

משתמש רשום
השבוע עוצרת אותי ילדה כבת 11
"סליחה יש לך 5 שקל לתת לי?"
ניסיתי לברר למה היא צריכה את זה, ועונה לי שהיא ואח שלה צריכים לקנות משהו ואין להם מספיק כסף
מה זה המשהו? אני שואלת
הילדה התחילה להתגמגם ואני שואלת- ממתקים? והיא עונה לי- כן!!!
המשכתי ללכת בלי לענות לה בכלל, וכל הדרך ניסיתי לחשוב מאיפה זה מגיע??????
מסכנה :(:mad::eek:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
גם אני אישה, וגם לי יש / יהיו תינוקות ואני נהנית מידי ערב להסתכל בתמונות ניו בורן כי זה פשוט מדהים ומושך וכ"כ יפה , אבל אני לא ארשה לעצמי ללכת לצלמת כי זה מותרות ++++

זה שיש צלמת ועל העבודה שלה היא לוקחת אלף שקל (וזה לא הרבה..זה עבודה קשה!!!) לא אומר שכל אשת אברך ג"כ צריכה לעשות את זה. (מה קשור מה עושים כולם מסביב??)
סליחה, אבל כל אישה צריכה לעשות חשבון פשוט מה התקציב שלה לכל דבר, יש לה - שתלך לצלמת ב 2000, אין לה - שתלך לצלמת ב 400, אבל אי אפשר להתלונן על הראשונה שלוקחת 2000, זו העבודה שלה. ומסתבר שזה בהתאם לרמה.

א"כ אין מה להתלונן על העלאת הרמה , מי שהולכת למרות שאין לה כסף מיותר לזה - זה בעיה שלה , ומאד מאד גדולה.
אישית - הייתי מעדיפה לקנות לילדים שלי המון משחקים על פני צילום, ולא שזה לא חשוב, אני אוהבת תמונות ברמה הזויה, אבל יש סדר עדיפויות בחיים.

אגב, אם תשאלו אותי - הייתי הולכת על צילום ברמה גבוהה ולא מתלמדת, אם כבר , שיהיה מושלם..

אני חושבת שזה מאוד תלוי איפה את גרה.

תני לי לנחש שאת לא מתגוררת בעיר שרוב תושביה צעירים שמרגישים מאוד בתחרות אחד עם השני.
בעיר שבה אני גרה, יש הרבה מאוד זוצי"ם והם ממש בתחרות אחד עם השני. ברוך ה' אני לא מהדור הזה...לא חיה בתחרות עם אף אחד. אבל אני רואה המון נשים צעירות שמרגישות שהן צריכות להוכיח את עצמן ולהראות שהן כמו כולן, כמו הסטייל של הצעירות. זה נכון גם במקום העבודה ובכל הקשור לעבודה, סגנון לבוש בעבודה וגם בתחומים אחרים. אני עצמי שמעתי אישה שישבה מאחורי באוטובוס עם בעלה וסיפרה לו שאחרי הלידה היא רוצה לעשות צילומי ניו בורן לתינוק. הוא המסכן לא הבין על מה שהיא מדברת והיא הסבירה לו והוא ענה לה שמה הקטע אז היא אמרה כי אין מצב שלא, כל החברות בעבודה מביאות תמונות כשהן באות לבקר בחופש לידה, או אחרי ואין מצב שהיא לא מביאה...
אז בבקשה- זה כנראה מאוד תלוי איפה גרים.

אני לא מזלזלת חלילה בעבודה של הצלמות. לי אין ניו בורן. אני לא נגועה ואני לגמרי מחוץ לענין אבל יש לחץ חברתי בענין.

אני בעד שנשים שלא יכולות תלמדנה שלא חייבים....
אבל זה באמת נהיה מין סחף שקשה מאוד לעמוד בו. זה לא צריך להיות כך.
אולי צריכה לקום צלמת שתעשה איזו שהיא חבילה "פשוטה" יותר לכל הנשים האלו. בעיניי הן פשוט מסכנות...אולי ילדות קנות שלא גדלו ולא יודעות מה הם החיים באמת ולכן כל כך שמות על האחרות ומרגישות שגם הן חייבות...

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י hbecker;1849155:
אני חושבת שזה מאוד תלוי איפה את גרה.

תני לי לנחש שאת לא מתגוררת בעיר שרוב תושביה צעירים שמרגישים מאוד בתחרות אחד עם השני.
בעיר שבה אני גרה, יש הרבה מאוד זוצי"ם והם ממש בתחרות אחד עם השני. ברוך ה' אני לא מהדור הזה...לא חיה בתחרות עם אף אחד. אבל אני רואה המון נשים צעירות שמרגישות שהן צריכות להוכיח את עצמן ולהראות שהן כמו כולן, כמו הסטייל של הצעירות. זה נכון גם במקום העבודה ובכל הקשור לעבודה, סגנון לבוש בעבודה וגם בתחומים אחרים. אני עצמי שמעתי אישה שישבה מאחורי באוטובוס עם בעלה וסיפרה לו שאחרי הלידה היא רוצה לעשות צילומי ניו בורן לתינוק. הוא המסכן לא הבין על מה שהיא מדברת והיא הסבירה לו והוא ענה לה שמה הקטע אז היא אמרה כי אין מצב שלא, כל החברות בעבודה מביאות תמונות כשהן באות לבקר בחופש לידה, או אחרי ואין מצב שהיא לא מביאה...
אז בבקשה- זה כנראה מאוד תלוי איפה גרים.

אני לא מזלזלת חלילה בעבודה של הצלמות. לי אין ניו בורן. אני לא נגועה ואני לגמרי מחוץ לענין אבל יש לחץ חברתי בענין.

אולי צריכה לקום צלמת שתעשה איזו שהיא חבילה "פשוטה" יותר לכל הנשים האלו. בעיניי הן פשוט מסכנות...אולי ילדות קנות שלא גדלו ולא יודעות מה הם החיים באמת ולכן כל כך שמות על האחרות ומרגישות שגם הן חייבות...

בעיני זה יותר ענין של אישיות מאשר של מקום מגורים.

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יעל א;1848442:
אולי הרבה דברים.
אבל תכל'ס בסיפור הזה - זה לא היה המצב.
זה היה אנשים שמשנוררים מכל מי שהם יכולים ויש להם מושגים ביוקרה ולא מתפשרים.
זה חלק מהתרבות שלהם לעשות שנור ולהשיג הכל .

בקיצור מי שאכפת לו לתת צדקה באמת צריך לבדק טוב לאן הולך הכסף.

לא כתבתי סתם. אני מכירה כמה אנשים עניים מאד מאד. באמת.
בגדים לילדים הם מקבלים מאחת מליונרית שמלבישה לילדים רק מותגים והכל במצב חדש ממש. ברמה שלא תאמיני שזה משומש.

אני בטוחה שלא מעט אנשים מרימים גבה כשהם רואים את הילדים שלהם לבושים ככה.

אני מבינה שזה מעצבן שמלמדים זכות כשאתה מרגיש פראיר. באופן טבעי אנו חשים פטרונות מסוימת מול משפחה שתרמנו לה כסף.
צריך לשחרר. אם הם צריכים כסף הצדקה שלנו טובה וראויה. כל השאר באמת לא ענייננו.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י hbecker;1849155:

(צילצלתי בטעות רציתי לצטט)

נראה לך שתעזור חבילה 'פשוטה'?
שיהיה ברור לך שהתחרות היא גם אצל מי עשו וכמה שילמו......

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
לא קשור למקום מגורים , ענין של אופי , לדעתי.

וטוב שהוספת - ש(אולי) הן פשוט ילדות קטנות שלא גדלו.

אמא לילדים שלא יודעת להבדיל בין מותרות לעצמה לבין דברים שהבית שלה צריך - לדעתי נמצאת בבעיה, ולא רק בצילומי ניובורן שכל החברות מביאות. זה סתם דוגמא קטנה מתוך עולם שלם.
(תסכימי איתי שצילום ניו בורן וילדים זה לגמרי לגמרי בשביל האמא. טוב, לרוב.)

ולמה היא מסכנה?? היא חיה בשביל החברות?
יש לה בעל , ילדים , משפחה. זה המטרה של כל אמא בחיים.
קודם כל זה הם , אח"כ זה התחרות בחוץ.

ואגב , בכל מקום יש תחרות בדברים שונים, תלוי איפה כל אחת ממקמת את עצמה בתחרות הזאת.
טוב , שוב זה ענין של אופי, אני חושבת.

לגבי הצלמת הפשוטה שתקום סופסופ -
תאמיני לי שהיא לא תספיק להן , לאמהות האלו שמצלמות נטו בשביל תחרות.
מה , הן לא יתביישו להראות את זה אחר כך בעבודה??
פדיחות :eek::eek:
ושוב .. אני בכלל לא מדברת כאן על כאלו שיכולות , מי שיכולה - למה לא??
דיברתי על אלו שאין להן תקציב לזה , וזה על חשבון דברים אחרים חשובים יותר.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י יונה יונה;1849217:

אם זה כך, אז המצב באמת ברוך....רחמנות. הן ממש מסכנות...
אני ממש מרחמת על מי שלא יכול לעמוד מול ולומר "לי אין אפשרות". אני לא חושבת שזו בושה. בושה היא ללכת ולעשות מה שאתה באמת לא יכול להרשות לעצמך לעשות....זו בושה. בושה אמיתית.

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
נכתב ע"י hbecker;1849228:
אם זה כך, אז המצב באמת ברוך....רחמנות. הן ממש מסכנות...
אני ממש מרחמת על מי שלא יכול לעמוד מול ולומר "לי אין אפשרות". אני לא חושבת שזו בושה. בושה היא ללכת ולעשות מה שאתה באמת לא יכול להרשות לעצמך לעשות....זו בושה. בושה אמיתית.

מסכימה לחלוטין!
ועל זה בדיוק דיברתי , שכל אחת צריכה לדעת לשים לעצמה את הגבול..

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

זה הרצוי, אבל איפה נמצא המצוי, לצערנו.
תראי, הרשתי לעצמי להגיב כי אני בכלל לא מהדור הזה ורחוקה מהקטע הזה, אין לי ילדים קטנים את בני הקטן צילמתי לחלקה לפני כמה שנים - אצל צלמת ותיקה עם עשרות שנות נסיון (האיכות חשובה לי, בכל אופן אני משטח הדפוס) בשליש מחיר-כי התפשרתי על סטודיו מיושן, ובלי עריכה כלל
אבל האמת העגומה היא שזה לא רק בתחום הצילום, ואותן נשים גם מתהלכות עם עגלה ב-5,000 ש"ח וכדומה (אז מה אם לא שנוררו כצדקה, והלוואות מגמ"ח הרבה יותר טוב?)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1849217:

פעם הסבירה לי חברה בתירוצים שונים (כאילו שביקשתי הסברים) למה היא חייבת לקנות פאה במחיר מפולפל+++
שאלתי אותה אם היא היתה מוכנה לשלם את המחיר הזה בלי לשתף אף אחד בעולם כמה עלה לה, ומי היצרנית של הפאה?
כמובן שהיא לא ענתה לי עד היום, והיא גם לא תענה לעצמה לעולם.
כי הרבה אנשים עושים הרבה דברים לא כי הם באמת צריכים, אלא כי הם צריכים להרגיש טוב עם עצמם בחברה.

וכתבו פה למעלה שהן ילדות קטנות, אז כל אחת מכירה בסביבתה גם אנשים מבוגרים שחיים רק את החברה ולא את עצמם, אפשר רק להתפלל עליהם שה' יקח להם את העיניים בהקדם לפני שהחיים שלהם פשוט יהרסו....

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י bbr;1849299:
אפשר רק להתפלל עליהם שה' יקח להם את העיניים בהקדם לפני שהחיים שלהם פשוט יהרסו....

יפקח?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הי מלפפון
אין לי בעיה ללמד זכות.

אבל -
אין לי ענין להיות מטומטמת וכשאני יודעת שככה מתנהלים במשפחה מסוימת( או שהסיפור המרגש שלך חזר על עצמו בכל אחד מהנשואים שלהם- החל בהוצאות ארוסים וחתונה וכלה בלידות עגלות וריהוט)

לטעמי מי שמכלכל את כל צרכיו מכספי ציבור ראוי לו לנהוג בצניעות.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יעל,
זה לא גורע כלום ממצוות הצדקה כשהנעזר בכספי צדקה משתמש עם זה לעגלה יוקרתית או למשהו דומה. שכרך הרבה מאוד בשמים!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אז בגלל שיש אישה או כמה שהיא ילדה קטנה בתוכה ועדיין לא עבדה על עצמה להפריד את האישיות שלה מכל העולם, ועדיין לא למדה להעריך את עצמה בהתאם למה שהיא ולא בהתאם למה שכל העולם אומר (או לא) אז לכן צריכות הצלמות לבוא ולהוריד מחירים?
אז אולי גם בעלי מכולות צריכים להתאים את עצמם למחירי סופרמרקט כדי שכל האנשים המסכנים שאין להם סופר קרוב יוכלו להנות ולקנות קרוב לבית?
ואולי כל החנויות מותגים כאלה שמוכרות נניח נעליים לילד צעד ראשון ב-800 שקל ירחמו נורא נורא על אותן נשים שהבעל שלהן אומלל וצריך לרוץ לגמחים כדי שאשתו תקנה שם נעליים ויורידו מחירים ל-30 ש"ח לנעל?
אז כל העולם יתאים עצמו אליהן והן לא תשתנינה.
וכל העולם ישתחווה לאנשים שלא עובדים על עצמם.
קטונתי מהבין.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י wald;1849446:
אז בגלל שיש אישה או כמה שהיא ילדה קטנה בתוכה ועדיין לא עבדה על עצמה להפריד את האישיות שלה מכל העולם, ועדיין לא למדה להעריך את עצמה בהתאם למה שהיא ולא בהתאם למה שכל העולם אומר (או לא) אז לכן צריכות הצלמות לבוא ולהוריד מחירים?
אז אולי גם בעלי מכולות צריכים להתאים את עצמם למחירי סופרמרקט כדי שכל האנשים המסכנים שאין להם סופר קרוב יוכלו להנות ולקנות קרוב לבית?
ואולי כל החנויות מותגים כאלה שמוכרות נניח נעליים לילד צעד ראשון ב-800 שקל ירחמו נורא נורא על אותן נשים שהבעל שלהן אומלל וצריך לרוץ לגמחים כדי שאשתו תקנה שם נעליים ויורידו מחירים ל-30 ש"ח לנעל?
אז כל העולם יתאים עצמו אליהן והן לא תשתנינה.
וכל העולם ישתחווה לאנשים שלא עובדים על עצמם.
קטונתי מהבין.

אף אחד לא אמר שיורידו מחירים. ההצעה היתה לתת חבילה זולה יותר עם תמורה ועבודה בהתאם- נניח ללא עיבוד, פחות החלפות של בגדים ואביזרים. לא יודעת לא מבינה בזה מספיק.
גם כשהולכים לחנות יוקרתית יש פינת מבצעים.
וגם בקייטרינג יש כל מיני חבילות- זול יותר, יקר יותר וכו'.
וגם בצילום אירוע יש חבילה כזו וחבילה אחרת- גם אצל אותו צלם..[כמות תמונות וכו']
זו היתה הכוונה.

אבל אחרי שהבנתי שזה לא יועיל כמו שנחמי וולף כתבה אז באמת אין לי מה להוסיף כי כל העסק הזה נהיה טירוף.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י hbecker;1849552:
אף אחד לא אמר שיורידו מחירים. ההצעה היתה לתת חבילה זולה יותר עם תמורה ועבודה בהתאם- נניח ללא עיבוד, פחות החלפות של בגדים ואביזרים. לא יודעת לא מבינה בזה מספיק.
גם כשהולכים לחנות יוקרתית יש פינת מבצעים.
וגם בקייטרינג יש כל מיני חבילות- זול יותר, יקר יותר וכו'.
וגם בצילום אירוע יש חבילה כזו וחבילה אחרת- גם אצל אותו צלם..[כמות תמונות וכו']
זו היתה הכוונה.

אבל אחרי שהבנתי שזה לא יועיל כמו שנחמי וולף כתבה אז באמת אין לי מה להוסיף כי כל העסק הזה נהיה טירוף.

אז כבר יש כאלה
אבל גם יש גבול כמה למטה אפשר לרדת
יש מוצרי צריכה שהם מותרות. וזהו. מי שאין לו או לא מתאים לו להוציא שלא יוציא. אפשר לחיות גם בלי זה.
ואני אומרת את זה בדיוק מהמקום של אחת שמגרה אותה לעשות צילומים והיו שלבים שחשבתי שאאפשר לעצמי אחת ב-400 שקל. אבל איכשהוא כרגע אני עומדת במקום שאני חושבת שגם זה מיותר. וכשיהיה רלוונטי אני אצלם בעצמי ואנסה לחקות ככל יכולתי אבל זהו. הרי זה מעניין בדיוק תקופת זמן מסויימת של כמה שבועות גג חודשים ולא יותר. מה עניין?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;1849442:
יעל,
זה לא גורע כלום ממצוות הצדקה כשהנעזר בכספי צדקה משתמש עם זה לעגלה יוקרתית או למשהו דומה. שכרך הרבה מאוד בשמים!

אולי..
אבל אני לא נותנת להם יותר.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י wald;1849561:
אז כבר יש כאלה
אבל גם יש גבול כמה למטה אפשר לרדת
יש מוצרי צריכה שהם מותרות. וזהו. מי שאין לו או לא מתאים לו להוציא שלא יוציא. אפשר לחיות גם בלי זה.
ואני אומרת את זה בדיוק מהמקום של אחת שמגרה אותה לעשות צילומים והיו שלבים שחשבתי שאאפשר לעצמי אחת ב-400 שקל. אבל איכשהוא כרגע אני עומדת במקום שאני חושבת שגם זה מיותר. וכשיהיה רלוונטי אני אצלם בעצמי ואנסה לחקות ככל יכולתי אבל זהו. הרי זה מעניין בדיוק תקופת זמן מסויימת של כמה שבועות גג חודשים ולא יותר. מה עניין?

אותי את לא צריכה לשכנע, בעיני זה מיותר לגמרי. לא זה מה שיעשה לי חיים טובים יותר, קלים יותר, בריאים יותר וזה גם לא מה שיעשה את הילדים שלי טובים יותר או מוכשרים יותר....
אם זה היה עוזר לאי מה מהנקודות שלעיל אז הייתי משלמת כל הון שבעולם בשביל זה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה