דיון דרושה כותרת מתאימה!

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושב שכותרת צריכה להעביר מסר כל-שהוא
פשוט נראה לי שהיא צריכה להיות נכונה

@Simcha

משתמש מקצוען
אני לא חושב שכותרת צריכה להעביר מסר כל-שהוא
פשוט נראה לי שהיא צריכה להיות נכונה
כותרת היא אחד מן המרכיבים המשמעותיים בהחלטתו של הקורא אם להתחיל בקריאה או לא. אם יש טעם לבדוק את הטקסט הזה או פשוט להמשיך הלאה..
הכותרת מעוררת את הציפיה של הקורא וככל שהוא מתקדם בעלילה הוא ממשיך לבדוק את עצמו מול הכותרת, מנסה לנחש לאן הטקסט יוביל אותו וכו..

ובקיצור הכותרת חשובה מאוד!

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
כותרת היא אחד מן המרכיבים המשמעותיים בהחלטתו של הקורא אם להתחיל בקריאה או לא. אם יש טעם לבדוק את הטקסט הזה או פשוט להמשיך הלאה..
הכותרת מעוררת את הציפיה של הקורא וככל שהוא מתקדם בעלילה הוא ממשיך לבדוק את עצמו מול הכותרת, מנסה לנחש לאן הטקסט יוביל אותו וכו..

ובקיצור הכותרת חשובה מאוד!
סיפור צריך להיות מעניין בזכות עצמו
לא בגלל קונטרסט כל-שהוא עם הכותרת

ומי בכלל אמר שצריך לגרום לקורא לקרא את מה שכתוב?
רוצה - יקרא, לא רוצה - לא יקרא.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סיפור צריך להיות מעניין בזכות עצמו
לא בגלל קונטרסט כל-שהוא עם הכותרת

ומי בכלל אמר שצריך לגרום לקורא לקרא את מה שכתוב?
רוצה - יקרא, לא רוצה - לא יקרא.
בטח גם אין צורך לשווק ספרים או עיתונים. ירצו - יקנו, לא ירצו - לא יקנו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לכן גם איני מודיע לאנשים על הררי מחברות הכתבים אשר יש לי באמתחתי. כאשר אדם ידפוק על דלתי ויבקש לקוראם אאפשר לו בשמחה.
אם תהיה כותב מרתק ומבוקש, לא רק שידפקו על דלתך, אלא גם יסכימו לשלם לך עליהם. ומי לא רוצה מעט כסף?

@Simcha

משתמש מקצוען
איך השיווק קשור לאומנות עצמה?
רוצה לשווק? - יש פורום פרסום וקופירייטינג
האומנות עצמה כוללת את כל חלקי יצירת היצירה בשלמותה. יצירה מקבלת את משמעותה בעת שהטקסט מנוסח כדבעי, התוכן בעל משמעות וערך והוא מוגש באופן נעים ומשכנע.
כמובן שגם יצירה אשר שוכנת לה בדד במרתפי ביתך יכולה להיות בעלת ערך אומנותי לכשתתגלה אך כעת היא חסרה ומוכמנה ולא מגשימה את תכליתה.

אך זהו דיון פילוסופי בהגדרת האומנות והיצירה בעולמנו המתכלה.

מאחר ואנו דנים על אומנים, סופרים וכותבים אשר בחרו לפרסם את יצירתם לציבור הרחב וטרחו על עימודה, סידורה והגהתה למען תהיה היא נגישה ושמישה לשאר משתמשי הקהילה הרי שרצונם הוא שהקוראים יקראו, יהנו, יגיבו בתודה ואמרה מחמיאה ואולי אף יחכימו בעצה והערה בונה. כדי שזה יקרה יש צורך בהזמנת הקורא לקרוא את הטקסט. יש צורך בעטיפת המוצר בצורה נעימה ומסקרנת. יש צורך בכותרת מגרה ומשכנעת.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
בע"ה אני עומד להוציא קונטרס על הלכות ברכות השחר.

נראה לי שאני יקרא לו "תמלילי שיחות בין נתניהו ליגאל עמיר ערב רצח רבין"
למה לא?
מזמין
מגרה
משכנע
מסקרן
וגורם לקורא כל הזמן לנסות להבין איך התוכן קשור לכותרת

@Simcha

משתמש מקצוען
בע"ה אני עומד להוציא קונטרס על הלכות ברכות השחר.

נראה לי שאני יקרא לו "תמלילי שיחות בין נתניהו ליגאל עמיר ערב רצח רבין"
למה לא?

אציג בפניך לקט מן הדברים שנכתבו לעיל ובכך תבין מדוע התחמקותך מן האמת הנוקבת ובריחה אל מחוזות הציניות והליצנות אינם תואמים את דעות החכמים אשר הובעו כאן באשכול

ישנם כאלו אשר מזלזלים בבחירת השם ונותנים איזה ציטוט אקראי מתוך הטקסט ובכך יוצאים ידי חובה בבחירת השם.
נצרך שם מגרה ומסקרן אך כזה שלא מגלה את הסוף. שם קצר וקליט אשר משקף את הרעיון המרכזי אותו הכותב מנסה להעביר אך שוב בלי לגלות.. וראוי להימנע מכותרת אשר מתחננת לקורא "אנא קרא אותי", לרוב הדבר עלול להעיד על רמת הטקסט.
כפי שציינתי לעיל בנתינת שם אשר לא תואם את הטקסט גם אם הוא מבריק מסיבות אחרות הקורא

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה