השקעות דעת המומחים על מיטב דש פנסיה מסלול מחקה מדד S&P 500 החדש

מוצלח

משתמש רשום
אשמח שהמומחים יחוו דעתן על הקרן החדשה של מיטב דש בפנסיה

ציטוט
נכסי המסלול יעקבו אחר מדד S&P500. החשיפה תהיה בשיעור של 100% מנכסי המסלול.
נכסי המסלול העוקבים אחר המדד כמפורט לעיל יהיו כל נכסי המסלול למעט שיעור מהנכסים אשר יושקעו במזומנים לצורך טיפול בהפקדות, משיכות והעברות כספים.
נכסי המסלול החשופים לנכסים כמפורט לעיל יהיו כל נכסי המסלול למעט עד 30% מהנכסים המושקעים באיגרות חוב מסוג "ערד", בהתאם להוראות הדין.

האם צריך על זה כשרות 1.מצד האגרות חוב ערד 2.מצד המנייתי
ומה דעתכם על מיטב דש במסלול זה

תודה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. צריך על זה כשרות.
ב. כבר יש כזה מסלול ועוד יותר טוב, בהלמן אלדובי, ושם הוא גם כשר.

מוצלח

משתמש רשום
תודה
א. רוצה להחכים! למה צריך כשרות, מה זה שונה מקניית סל מחקה מדד S&P500 שהמלצת כהשקעה ללא צורך בהכשר
ב. במה הוא יותר טוב [אני כבר במיטב דש ואני לא רוצה להפסיד את הרצף הביטוחי]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. רוצה להחכים! למה צריך כשרות, מה זה שונה מקניית סל מחקה מדד S&P500 שהמלצת כהשקעה ללא צורך בהכשר
א. בגלל ההלוואות שהחברה נותנת לאנשים פרטיים ובעיית הריבית שבזה.
ב. בגלל שהחברה יכולה לשנות את מדיניות ההשקעה והיא לא תספר לך את זה. [אמנם אפשר לעקוב אחרי זה כל הזמן, אבל זה לא מתאים לכל אחד]
ב. במה הוא יותר טוב [אני כבר במיטב דש ואני לא רוצה להפסיד את הרצף הביטוחי]
כי זה מושקע במדד רק בכ- 70% וכל השאר באג"ח.
ובהלמן זה 100% במדד + מינוף לאג"ח האלו.

ולעניין הרצף הביטוחי, הוא ישמר לך בדיוק כמו שהוא כיום במעבר לחברה אחרת [באותו מסלול ביטוח]

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה