דרוש מידע דעתכם לגבי השם - איתמר

מצב
הנושא נעול.

הכל טוב !!

משתמש פעיל
אם אני מצליחה לקרוא כאן בין השורות, מה שאני בינתיים מצליחה להבין זה משהו בסגנון של: "כן, את צודקת, אולי זה קצת פתוח, אבל לא מדי. זה שם יפה אז תתעלמי..." :) אני צודקת?
(וכמו ש @רודיום כבר כתב - אני באמת לא מאלה שקוראים רק "על שם" וכו' אבל בכל זאת...)
כי מה לעשות שזה לא אברהם יצחק יעקב...

גברת חוקרת

משתמש פעיל
סתם ככה לגבי שמות - רוב ההורים הצעירים היום, שברוך ה' כל הסבים והסבתות שלהם חיים ובריאים, קוראים לילדים הראשונים שלהם שמות יפים שהם אוהבים.
גם בציבור הליטאי יש כמובן תתי מגזרים וזרמים שונים וקהילות שונות ויש שמות שבקהילות מסוימות יש כבר 5 ילדים בשם הזה בכל גן בעוד שבקהילה אחרת בעיר אחרת ירימו גבה על השם או אפילו יגחכו...
במשפחה שלי כמעט כל התינוקות שנולדו לאחרונה (ילדים של בני דודים שלי, שההורים צעירים יחסית) היו שמות "פתוחים" יחסית כמו בנות: נועה, מיכל, שירה, אביטל, תמר, ובנים: יונתן, איתמר, דוד, ישי, מיכאל, וכו'.

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
אם אני מצליחה לקרוא כאן בין השורות, מה שאני בינתיים מצליחה להבין זה משהו בסגנון של: "כן, את צודקת, אולי זה קצת פתוח, אבל לא מדי. זה שם יפה אז תתעלמי..." :) אני צודקת?
(וכמו ש @רודיום כבר כתב - אני באמת לא מאלה שקוראים רק "על שם" וכו' אבל בכל זאת...)
בדיוק.
ואני במקומך הייתי לוקחת מסקנה אחת מכל מה שכתוב כאן, ורצה לקרוא את השם הזה...(הוא שם מושלםם)
אבל אין לי מושג מאיזה סגנון אתם ומה...

bnoya

משתמש מקצוען
תודה! ותודה לכל המגיבים.
באמת אוהבים את השם אבל אמרו לנו שנשמע קצת פתוח מדי...
מצד שני הרבה אומרים גם שהיום כבר כן נכנס וקלאסי. לכן חשוב לנו לשמוע איך זה מבחוץ.
במגזר הליטאי נכנס מאוד בזמן האחרון, שמעתי לפחות על 7 תינוקות במהלך השנה האחרונה שנקראו בשם הזה
שם מהמם!!!!

ל.ק.י

משתמש פעיל
7 תינקות זה לא הרבה תחשבו אם הילד יהנה מי השם בעוד 15 שנה או לא לפי זה תחליטו

bnoya

משתמש מקצוען
7 תינקות זה לא הרבה תחשבו אם הילד יהנה מי השם בעוד 15 שנה או לא לפי זה תחליטו
7 תינוקות בשכונה אחת כשכולם מהמגזר הליטאי זה מסמן קו ברור בנוגע לשם במגזר הזה. מירב הסיכויים שהוא לא יהיה "איתמר" היחיד בכיתה...
אגב, זה שם תנכי בלי איזה משמעות בעייתית. אז מה הבעיה? ילד לא יתבייש בשם הזה

ל.ק.י

משתמש פעיל
אם איין בעיה אז תיקראו עוד פעם זה אמור ליאות חלק מי שיקול על השם של ילד בכללי

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
גם לי יש בנים עם שמות תנכיים פחות נשמעים בציבור
בני 16 ו18 גאים ואוהבים את השמות
ואנחנו משפחה ליטאית(לא פרום)

דעתי, לכי על זה, את עלולה להצטער אחכ שלא נתת...

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ליטאי מיינסטרים.
בעיניי זה דרגה אחת יותר פתוח ממוישי ושרוליק ולא יותר.
היותר פתוחים זה איתי וניתאי ועילי.

ל.ק.י

משתמש פעיל
כול אחד והסגנון משפחה שלו והבית שהוא והסגנון ביית רוצה לבנות

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  41  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה