סיפור בהמשכים דמעה דוממת

מצב
הנושא נעול.

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
כתיבת אפיון זה מכסה את כל הסיטואציות שיכולות להיות בשביל הדמות? הוא צפוי איך יגיב בהם תמיד?
תגידי לי את.
ביום רגיל גם כשאת עצבנית ומצוברחת לא תתחילי פתאום להיות השכנה שבדלת ממול. תמיד - אבל תמיד, תתנהגי כמו האופי שלך.
רק במקרי קיצון יכול האיש הכי קשוח בארץ לבכות או האיש הכי רגוע לאבד אשתונות אבל תמיד הדמות תחזור לעצמה מיד לאחר התקרית ואולי גם תהיה נבוכה ממה שהיה.
ודמות שמשתנה בסיפור - זה נושא ממש עדין. יותר משמנת ולגמרי אי אפשר לדבר על זה על רגל אחת

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ודמות שמשתנה בסיפור - זה נושא ממש עדין. יותר משמנת ולגמרי אי אפשר לדבר על זה על רגל אחת
אשמח אם תפתחי דיון/תכתבי פוסט בנושא, כי זה נשמע מעניין מאוד.
אצלי לרוב הדמויות צפויות, וברור להן איך הן תגבנה בכל סיטואציה, אבל יש גם מקרים שדמות נתקעת פתאום ותוהה "מה אני אמורה לחשוב עכשיו?".

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אשמח אם תפתחי דיון/תכתבי פוסט בנושא, כי זה נשמע מעניין מאוד.
אצלי לרוב הדמויות צפויות, וברור להן איך הן תגבנה בכל סיטואציה, אבל יש גם מקרים שדמות נתקעת פתאום ותוהה "מה אני אמורה לחשוב עכשיו?".
זהו זה מה שחשבתי לא נראה לי שדמות יכולה להיות צפויה עד הסוף. אלא אם כן הסיטואציות צפויות..

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
אוקי, אני יודעת שאני מגיבה מ מ ש באיחור, פשוט רק עכשיו קראתי את זה, והסיפור מדהים! מרגש ממש.
תודה יקרה, מחמם את הלב ונותן כוח.
תודה על החידודים לגבי האפיון. קראתי את כל מה שכתבת והחכמתי. הסגנון שלך מאוד ברור וחד.
אשמח לקרוא גם את ההמשך באשכול שנפתח.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בס"ד

פרק ל"ט

"אנחנו צריכים לדבר" הוא אומר בקול עייף.
"לדבר על מה?" אני שואלת. מפהקת.
"על הכול, על המצב. על כול מה שקורה" ארי מביט בי בעיניים עייפות. פתאום שמתי לב לקמטוטים שנוספו לו. למצח הגבוה והלמדני שלו.
"אוקיי, נדבר" אני משחקת במזלג. הבית שקט. ארוחת ערב קלאסית. מה יכול להיות טוב מזה.
"את איתי?" הוא מברר בשקט.
"אתך" אני נאנחת. "עייפה נורא. אני אשתדל כמה שאני יכולה".
"טוב, בואי ננסה לעשות קצת סדר במה שקורה".
"אין לי כוח, ארי. תעשה לי טובה, באמת שאין לי כוח".

"הרגע אמרת שאת משתדלת, נכון? אז תעשי טובה ותנסי להתרכז כמה דקות. זה כל מה שאני מבקש".
הטון שלו לא נותן לי לברוח.
"טוב, מה יש כבר לדבר? אתה יודע מה קורה איתי. נחכה שיהיה טוב יותר ונמשיך הלאה".
"את טועה, אפי, ותסלחי לי שאני אומר את זה. אבל התקופה שאת במצב הזה הולכת ומתארכת. יש לך עבודה שמחכה לך. ולפני הכול יש לך משפחה. ילדים. בית. ובעל. את יודעת שאני משתדל כמה שאני יכול, והרבה מעבר לזה. אבל זהו. אני גמור, סחוט, מותש. הילדים מחכים לך. צריכים אותך".
אני מזהה סדקים ראשוניים בקול שלו. אבל המבט שלו יציב. חודר. מבט של לוחם.

"ואת יודעת שגם לי לא פשוט בכלל. אני גם ככה מתמודד עם עצמי. לא יכול להיקרע כבר. אני חייב לשמור על האיזון שלי. כי אם גם אני אפול..." הוא לוקח נשימה ארוכה מדי "לא רוצה לחשוב על זה. אני חייב שנהיה ביחד על זה. שנעשה הכול כדי לשמור על הבית שלנו. עלינו. על הילדים".
אני שותקת. בוהה בו.

"ארי, אני יודעת שאתה לא תישבר. אני יודעת".
הוא מחייך חיוך חיוור. "מעניין. כי אני ממש לא בטוח".
"מה אתה רוצה ממני? מה אני כבר יכולה לעשות?" למה נכנסנו לשיחה הזו, למה.
הוא רוכן לעברי. "פשוט שתעשי הכול כדי לחזור לעצמך".
אני עוצמת עיניים. "אתה צודק. אבל אני לא מסוגלת".
"מה כבר בקשתי ממך? באמת" הטון שלו עולה ממש. והוא צודק, אוף.
"אני מדבר על דברים בסיסיים" הוא מבהיר. כאילו אני צריכה את ההבהרה שלו. "פגישות מסודרות. טיפול פסיכולוגי. פסיכיאטר. הכול".
"אני אחשוב על זה" הפיהוקים גומרים עלי.
"מאוחר מדי, אפי. אין זמן לחשוב. הימים שעוברים לא פועלים לטובתנו. למה את מתעקשת? את יודעת טוב ממני מה זה עושה לך, נכון? אז למה, אפי, למה?".

אין לי תשובה. אפילו לא לעצמי. הכאב שלו סודק קצת את הערפל שסביבי
"אז אני קובע" הוא שולח יד לנייד. "אני קובע, ואנחנו הולכים. סגרנו?".
כנראה השתיקה שלי נחווית כהודאה. כי הוא מדפדף נמרצות באנשי קשר. נעצר בד"ר לוין. מחייג.
אני מוצאת את עצמי מתפללת בלי מילים שהוא לא יענה. שלא יהיה לו תור פנוי בשנה הקרובה. שיגיד שיצא לחופשה לשנתיים. לא משנה מה.
הוא עונה. קוטע חלומות.

יש לו תור. דווקא ממש קרוב. מתארת לעצמי שארי שכנע אותו כמה זה דחוף ונצרך. אני כבר לא הייתי שם. מעדיפה לברוח. להיזרק. להיות בכל מקום. רק לא מול המציאות האמתית מדי לא יכולה לשאת אותה.
"טוב, עם ד"ר לוין קבעתי לראשון הקרוב. עכשיו נשאר לנו לקבוע לנעמה". הוא מושיט לי את הנייד. לא מותיר ברירות.
"אני אתקשר אליה מאוחר יותר. מחר בבקר או בצהרים. אין לי עכשיו טיפת כוח". תבין כבר. תרפה.
"שיחה קצרה, אפי, תקבעי אתה וזהו. שתי דקות את אחרי, נו" הוא מחייג ושם על רמקול. אני עוצמת עיניים אינסטינקטיבית. מתפללת שוב חלומות נכזבים. היא לא עונה. לפעמים חלומות מתגשמים.
"טוב, אני יוצא למעריב. תנסי בינתיים שוב. ואם היא חוזרת את עונה לה. כן?".
"מקווה" אני לוחשת לכרית.

כשהוא יוצא אני מעבירה את הנייד למצב שקט. ללא רטט. מעיפה אותו בקשת לחלקו השני של החדר. לא בודקת מה שלומו ולאיפה צנח. צונחת בעצמי לשינה טרופה. כולם רודפים אחרי שם. המורות מהסמינר והרופאים. ההורים שלי והילדים. וארי, בעיקר ארי. תניח לי, אני צועקת. תניח לי. אני רוצה לנוח. לברוח. בבקשה, תן לי. הוא לא שומע אותי. מניח מולי רשימת דרישות קשוחה ולא מתפשרת. אני לא יכולה, אני צועקת. אבל רק בלב. כי השפתיים שלי לא מצליחות להוציא הגה. הן יבשות מדי. אין לי כוח לבקש מים. ואין לי כוח בכלל. "תסמני וי. זה הכול" ארי מושיט לי עט. מחכה שאקח אותו. אבצע מטלות. אסמן וי.
"אבל למה אתה לא מבין שאני לא יכולה? באמת לא יכולה!" אני צועקת. והצעקה הזו מטלטלת אותי ממש. אני מתעוררת. מסויטת.

ארי עומד שם. לא מושיט כלום. הפנים שלו חיוורות. "הכול בסדר, אפי?".
"זה היה חלום רע" אני אומרת. הראש שלי מתהפך ביחד עם הלב.
"צעקת שאני לא מבין אותך. שאת לא יכולה ואני לא מבין את זה". הוא אומר, והקול שלו נשמע מאשים.
"זה היה חלום, אמרתי לך".
"הבנתי, השאלה מה קורה באמת. ככה את מרגישה, אפי?".
בא לי להיעלם שוב. כבד לי הראש והמחשבות בורחות לי. מכריחה את עצמי להתרכז, לפחות קצת.
"כן" אני לוחשת. "אני נמצאת במקום שאתה לא יכול באמת להבין. אפילו אתה". יודעת שהוא מבין למה אני מתכוונת. הוא מבין יותר מדי. והמבט שלו כבוי.
"די, אפי, את מלחיצה אותי"

"רצית אמת, ארי, נכון? אז הנה, זאת האמת". לא אכפת לי מכלום. רצית קבלת.
"אני מבין" הוא מתיישב תשוש. "הבנתי את זה כבר קודם, עכשיו את מבינה למה הפגישות דחופות כל כך? אני לא הולך לאבד אותך. אנחנו נלחם ביחד. שומעת?"
"כשיהיה לי כוח" אני לוחשת.
"לא" הוא מתעקש. אריה שכמותו. "אנחנו לא מחכים שיהיה לך כוח. אנחנו מתחילים עכשיו לעבוד בכל החזיתות כדי שיהיה לך כוח. אני יכול להבין שאת לא ממש בעניין. אבל לפחות תני לי לעזור לך".
"מה שתגיד" אני מרימה ידיים.
כשהשינה מתחילה למשוך אותי בחזרה אליה, אני שומעת אותו מרים נייד. מרכיב סוללה וכיסוי. מחייג, מדבר. קובע עובדות.

אני לא שואלת שאלות. לא רק בגלל הערפול. בורחת למקומות לא נודעים. ממשיכה לקוות רק שדברים ישתבשו. שחלומות הזויים יתגשמו. מוזר, כבר חשבתי שלא נותרה בי תקווה. ולא חלומות. כנראה כשאני חייבת, זה באמת קורה. והחובה הזו מותירה בי טעם טפל כל כך. לא מרפה ממני.
"סכמתי עם נעמה" לוחש לי ארי. כאילו לא הבנתי לבד. "היא הצליחה לדחוף פגישה מחר בעשר בבקר".
אני מעדיפה לא לשמוע. הלוואי ואקום בצהריים, זו התקווה היחידה שעוברת לי לפני שאני נרדמת.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בס"ד

פרק מ'

לפעמים חלומות לא מתגשמים. ככה ספר לי השעון בבקר.
הוא עדיין לא צלצל. רק האיר באדמומיות פנים שלא פגש יותר מדי זמן. אני מתמתחת, עדיין המומה. מתי התעוררתי בכזו שעה?
פעם, לחש לי קול קטן, פעם ולא כל כך מזמן היית נקרעת בשש ועשרים כדי לארגן, להכין סנדביצים, להוציא מהבית אישה צעירה וארבע ילדים. אז , כשרצת לעבודה, חזרת בלי נשימה למשמרת ב' ורק קיווית שהחיים ימשיכו ככה כמה שיותר.
דמיינת לעצמך את הוי הגדול שיצחק לכל המלומדים בפנים. ילמד אותם פרק בענווה ואיך החיים גוברים על כל סטטיסטיקה קרה. אהיה לאור לעוד הרבה שירימו ראש. לא ייכנעו לסטיגמה והשלכותיה. יוכיחו כי רוחו של האדם יכולה לשאת אותו לגבהים מעל כל תאוריה מלומדת.

אז חשבתי. פשוט כי כבר הספקתי לשכוח, או שניסיתי להדחיק את הנפילה הקודמת, וזו שלפניה. וגם את...
"דייי!" הצעקה טלטלה אותי. קטעה את רצף המחשבות.
"הכול בסדר?" קפץ ארי, טרוט עיניים ומבולבל.
"תמשיך לישון. לא קרה כלום" אני מושכת שוב את הפוך. סורי, נעמה. לא נראה לי שאצליח לקום שוב.
כנראה שאבוד לי. השינה כבר המשיכה הלאה, מפנה את עצמה למציאות בועטת. אחרי חצי שעה נכנעתי לה גם אני. למציאות הזו, אפשרית או שלא.
הרתחתי מים בקומקום. מרגישה מוזר עם השקט הטהור של הבוקר. רק עכשיו הבנתי עד כמה התגעגעתי אליו. רק לנשום אותו עמוק לריאות. לתת לו לחלחל. להפיח חיות. בפעמים אחרות הייתי מתענגת על זה, בטח כשהעבודה לא נושפת לי בעורף.

הכורסא קבלה אותי בחיבוק כשצנחתי עליה עם כוס קפה. תוהה מה יביא אתו היום הזה.
צל נפל עלי כשלגמתי בשקט. "שימי" הבטתי בו מבוהלת, "מה אתה עושה פה? מתי קמת?"
"מזמן, אמא", הוא אומר ובעיניו שתיקה רועמת. "התעוררתי ולא הצלחתי להירדם".
והוא ממשיך לעמוד. רעד חולף בו והעיניים שלו ממצמצות.
"רוצה משהו חם?" אני שואלת אותו אחרי כמה דקות. לא מכירה את הקול שלי.
הוא ממשיך לשתוק. בוחן אותי בעיניים גדולות. פתאום אני רואה עד כמה הוא גדל, ככה בלי להרגיש.

"בוא", אני נכנעת למבטו, לשתיקתו. משהו רך זוחל לי ללב. סודק קצת. "בוא ילד שלי", אני לוחשת לו ומושיטה יד לכתפו. הוא נרתע. הקור שלו חודר לתוכי. משתק אותי.
"את כבר מרגישה טוב, אמא?" הוא שואל. וים שלם שוצף בעיניים הגדולות. הבהירות. שמזכירות כל כך את אבא שלו.

"זה גומר אותי" אני אומרת בשקט לנעמה, שלוש וחצי שעות מאוחר יותר. "את מבינה למה אני מעדיפה לברוח למיטה? החיים גדולים עלי. האכזבה של ארי. הבית שתובע את שלו ושולח חיצי אשמה מורעלים מכל פינה. ויותר מהכול" הקול שלי קורס, "זה המבט של שימי. הוא כבר לא ילד קטן שאפשר למרוח אותו. הוא בוגר. מבין שמסתירים ממנו. והעיניים שלו רודפות אחרי. אולי בזכותו הגעתי לכאן".
"אני צריכה עזרה, נעמה" המילים בורחות לי מהפה. מפתיעות אותי. "אני צריכה עזרה, כבר לא יכולה יותר". מרגישה איך הגוף שלי מתרוקן מסלעים. טיפות אנרגיה אחרונות דולפות ממני. משאירות אותי בובת סמרטוטים.
אמרתי את זה. בקשתי עזרה.

"אני מעריכה את זה" אומרת נעמה ועיניה ממוקדות. מנסות להעביר יותר ממילים. "אני יודעת מה זה בשבילך לומר את המילים האלו". העיניים שלה ממשיכות לסרוק אותי, חודרות לנשמתי. הרבה זמן לא הרגשתי ככה. עטופה ומובנת.
שקט מלא את החלל. שקט כזה שאני מתעבת ממש. אין לי כוח למחשבות. את זה יש לי מספיק בבית.
"מה אני עושה עכשיו?" המילים שלי נורות. עצבניות.
"קודם כל, שמחה שהגעת לצעד הזה" יש לה זמן ואורך רוח נדיר ומעצבן. "גאה בתהליך שעשית עם עצמך. זה דורש כוחות גדולים".
"שום תהליך" אני פולטת. "פשוט... פשוט אין לי ברירה. כמה אני יכולה לסחוב? כמה?"
"זאת בדיוק הנקודה" היא מחייכת. "לא תמיד אנחנו מודעים לתהליכים שמתרחשים בתוכנו. וזה יפה לראות את זה". היא מתרווחת בהנאה. מרתיחה אותי. למה היא חושבת שזה מה שמעניין אותי כרגע, הנאה מתהליכים. נו, באמת.
"ומכאן אפשר להתחיל" היא ממשיכה לפני שמילים מתפרצות מהר הגעש שבתוכי. "אני שמחה שהגעת, אפרת. זה מראה על נכונות ורצון לפעול ולשנות את המצב" היא רוכנת קלות לעברי. "חשוב שתראי את זה. גם אם כרגע זה לא ממש משמח אותך. זה ייתן לך כוחות".

היא ממשיכה וממלאת את החלל במילים. אני מותשת מדי כדי להקשיב לה. משחררת כמה מילים לצאת ידי חובה. ומרגישה הקלה קטנה כשמסתיימים חמישים דקות ועיניה של נעמה מסמנות סיום. היא מבקשת ממני לסכם את המפגש בכמה מילים. אין לי כוח וגם לא ממש הייתי פה כל הזמן. אני מבהירה לה.
זה בסדר. היא מסרבת להתרגש. נקבע לשבוע הבא?
אני מהנהנת. קובעת. מושיטה שטרות ופוסעת החוצה. נמלטת מעיניה.
קדימה לכוך, לוחש לי קול מלגלג בתוכי. לכי, המיטה שלך מחכה, מסכנה. לא מבינה למה נטשת אותה ככה.
אני צועדת קדימה בעיניים עיוורות. צפירות קטעו לי את חוט המחשבה. המשכתי הלאה. לא רוצה לראות כלום. לא לשמוע. רק שקט ופוך שמכסה טוב. רגע לפני שהורדתי רגל לכביש, הסטתי מבט ימינה. רכב מוכר מדי הבזיק אלי בווינקרים מרצדים.

"מה אתה עושה פה?" פתחתי דלת. קרסתי למושב.
"חיכיתי לך, התקשרתי אלייך ולא ענית אז באתי לראות שהכול בסדר"
"כנראה שהנייד נשאר על שקט" אני ממלמלת. צריכה שקט. ושיעזבו אותי כולם.
"אז איך היה?" הוא מנסה להשתלב בתנועה. שועט קדימה.
"לא משהו" אני משחררת. מפהקת.
"לא?" האכזבה שלו בולטת. הוא אפילו לא מנסה להסתיר.
"לא ציפיתי לכלום, אמרתי לך מראש" אני מלבה אותו. "סתם, דברנו. היא אמרה כמה מילים, אני אמרתי. לא שהתקדם משהו".
"זו פגישה אחרי חודש שלא היית אצלה" הוא מזכיר לי. "דברים לא משתנים בכמה דקות. אבל אני שמח שהתחלת. זה נותן תקווה".

"לי זה לא נותן כלום" אני מתעקשת. "היא טוענת שזה הישג גדול שהצלחתי לומר שאני צריכה עזרה. גם כן שמחה גדולה".
"את לא חושבת ככה?" המילים שלו מרחפות בשקט. "מתי הצלחת לומר את זה בזמן אמת?".
לא אוהבת מראות שנשלפות לי מול הפנים. צולפות בי מציאות.
"גם עכשיו זה לא היה קורה, ארי" אני מתקלפת. אחת אפס לטובתו.
"עובדה שזה קרה" הוא דבק בעמדתו.
"אתה יודע למה זה קרה?" התזתי בו בלי רחמים. "קודם אתה הגעת. קבעת עובדות" אני מזכירה לו.
"ועדיין, את זו שקמת, התלבשת, יצאת"
"חכה, זו הייתה רק ההתחלה" פתאום נגמר לי האוויר. עיניים גדולות וטהורות ננעצות בי בתקווה. בפחד. ועוד משהו, היה בהם געגוע עמוק. הציבו לי מראה. ילד של אבא.

ארי שותק כשאני מספרת לו.
"באמת לא קל לו" הוא נאנח. "אני צריך באמת יותר לדבר אתו. להתייעץ. לשים לב יותר מה קורה עם הבנות. הם קטנות יותר ופחות מבינות. אבל את חסרה להן. זה ברור".
פתאום ראיתי אותו. את הכתפיים שעייפות מהמשא. "סליחה, ארי. סליחה שככה הכול נופל עליך". אשמה נוראית הציפה אותי. התחתנת אתו, אפי. בהחלטה משותפת לבנות בית וחיים. מי הרשה לך להפר חוזה. להשאיר אותו לבד, בלי התראה. בלי עזרה. פשוט להיעלם.
"את חסרה גם לי, אפי" הוא אומר ומשהו בו נסדק. "אני מתגעגע לאישה שלי. אני צריך אותך".

משהו חונק אותי. משפילה מבט. בולעת רוק. הלוואי, אני רוצה לומר לו ולא יכולה. מפחדת עליו. הלוואי וגם אני אצליח להרגיש ככה בקיפאון שאני חיה בו.
"אני גם, ארי" לוחשת לו, שונאת לשקר. לפעמים אין ברירה. "אני אשתדל, באמת".
העיניים שלי בורחות ממנו. לא רוצה שיקרא אותי, שיבין כמה אני רחוקה באמת.
"אני מאמין לך" הוא משתף פעולה. "מאמין ומחכה. תודה שהלכת. מעריך את זה" הוא עוטף במילים יפות.

אני פותחת דלת. לא מגיעות לי מילים כאלו. בטח לא על מילים ריקות שאני מגבבת.
"אתה יוצא או ממשיך לכולל?" אני מוציאה מפתח מתיק.
"את בסדר?" הוא מתלבט.
"אני אסתדר" מבטיחה לו. זורקת מילים. טורקת דלת. נמלטת מתקווה שגדולה עלי בכמה מידות.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בס"ד

פרק מ"א

בלילה, כשהחושך עוטף את הבית כשומר ראש נאמן, אני פוסעת בשקט לחדר הראשון משמאל. החדר אותו עיצבתי פעם כשילד קטן הפך אותי לאימא. חדר שהגשים את כל הפנטזיות שלי מאז ומעולם. חמקתי אליו, חדר ששינה פניו. הבטתי בילד קטן גדול שלי שהצטנף מתחת לשמיכה שמוטה חלקית. התכופפתי כדי להרים אותה ורגע לפני שעטפתי אותו, הסתכלתי עליו. ילד שלי שגדל מהר מדי. מה עובר עליך, בן? איך אתה חי בעולם מוזר כזה, מה אתה שואל את עצמך ומה אתה עונה, ילד חכם שלי? תחכה לי גם אתה, ליום שאשוב אליך באמת? לרגע ששוב יהיו החיים זורמים, אני יודעת שהם יהיו. יודעת. לא ממש יודעת איך.

כמה שבילים נוצרו לי מעצמם כשהרמתי את השמיכה גבוה, כמו שכיסיתי אותי תמיד. והנחתי אותה בשקט, מבקשת שיקבל אותה כחיבוק ממני. שיהיו תחליף למה שמגיע לו באמת. כבר כמעט יצאתי מהחדר. אבל עיניו העצומות הפנטו אותי. קראו לי בלי מילים. תבעו ממני אימהות ללא תנאים. התקרבתי שוב, החלקתי אצבע רועדת על לחי קרה מדי. המשכתי הלאה לתווי פנים אהובים. אצבע טיילה על מצחו, על שפתיו. מדברת ללא מילים. הוא פתח לרגע עין. מצמץ. "אמא?" הקול שלו היה מופתע כל כך. מטלטל. מציב לי מראה נוספת.
"כן, ילד שלי. באתי לכסות אותך. לומר לך לילה טוב". המילים שלי יוצאות כבדות, כמו שחקנית שהתגנבה להצגה שלא שלה. הוא פוקח עוד עין. בטח רוצה לוודא שזה לא חלום, חובטת בי מראה מצוחצחת מדי. ורגע לפני שהיא שוב שואבת אותי למקומות לא ידועים. אני מרגישה ידיים קטנות שעוטפות אותי. והבל פה קרוב שלוחש מילים. וילד גדול קטן שלי שטומן בי ראש, מחכה שאומר לו מילים. אני מחפשת אותן, בוגדניות שכמותן.
מחפשת ולא מוצאת. שוב נותרתי ריקה מכל טיפה. "לילה טוב, שימי מותק" אני ממלמלת קפואה. "כבר מאוחר נורא. נדבר מחר, טוב?".

העיניים שלו גדולות ומאוכזבות. היד שלו נשמטת והוא נסוג. לילה טוב, השפתיים שלי אומרות בשקט. חבל לי שלא הצלחתי לתת לך יותר. אני אומרת. רק בלב. "אני אכסה אותך" אומרת בקול.
"זה בסדר", הקול שלו עמום. "אני מסתדר". מסתכלת עליו כשהוא מתקפל מתחת לפוך ורק מתארת לעצמי מה הוא מסתיר שם.

קור זוחל בגבי. מקפיא אותי. לא יכולה לסוב אחורנית וגם לא להתקדם. העיניים שלו שליוו אותי יממה שלימה חודרים לי את השריון הקפוא. אני מכריחה את הרגליים לזוז קצת ועוד טיפה. אוטמת אוזניים ומחשבות ונותנת ללב להוביל אותי קדימה. לגחון מעל הפוך. לסדר כיפה שמוטה. "שימי שלי, אני אוהבת אותך, ילד טוב שלי" הקול שלי רועד טיפה. אני מקווה שהוא לא ישמע את הגוון הזה. שישמע את הלב שדופק בקצב של אהבה. "מבטיחה לך שנדבר מחר. אולי גם נצא לאיזה מקום ביחד. הרבה זמן לא דברנו ואני מתגעגעת להיות אתך, ילד שלי".

הוא לא מסתובב. אני רואה איך הגוף שלו מרפה מהתכווצות. איך הנשימות שלו הופכות לרגועות ושקטות. הלב שלי שכבר חשבתי שקפא למוות יוצא אליו. אני מתכופפת עוד קצת. מצמידה נשיקה למצחו. עוצרת נשימה בהלם כשהידיים שלו אוחזות בי, לא מרפות. בעיניים עצומות הוא מחבק. לא מרפה. "לילה טוב, ילד שלי" אני אומרת שוב. ממקום אחר כל כך. רוצה להנציח את הרגע. לשמור אותו לרגעים אחרים.

ורגע לפני שנעצמות לי העיניים כמו מעצמן. אני לוחשת בשקט, תודה אבא. תודה על שהחיית בי נשמה. שהענקת לי בחזרה רגשות ואהבה. תודה שהראית לי איך ידך חובקת אותי גם כשערפל מסמא את עיניי ולבי אטום. תודה שהזכרת לי שאתה איתי גם כשאני לא מצליחה להרגיש. משהו מתוק מתפשט לי בלב ואני נרדמת. רגועה מתמיד.

"זה מדהים, אפרת" אומרת לי נעמה בפגישה הבאה, "שמת לב שברגע ששחררת, שהסכמת להביט למציאות בעיניים, לבקש עזרה. פתאום משהו השתחרר לך?"
אני שותקת. בולעת רוק. האמת לא תמיד מחליקה בגרון.
"את צודקת", אני נאלצת להודות. מתמכרת לשקט הנעים. מנסה לעכל.

"מה אני עושה עכשיו, נעמה?" השקט סיפק לי יותר מדי מחשבות. "אז אני מצליחה להסתכל למציאות בעיניים. רואה אותה כמו שהיא. והיא, איך לומר? לא פוטוגנית במיוחד". זהו. זרקתי את זה. נגמר לי האוויר בשנייה.

"החיים אף פעם לא פוטוגניים, את יודעת את זה". היא מביטה בי במבט ישיר שמאלץ אותי להתנתק מהבלגן שיש לי בראש. "לא רק לך, לכולנו. לכל האנושות כולה. אנחנו לא הולכות להילחם בזה. העבודה שלנו היא לחיות יחד עם זה. להפנים, לקבל את המציאות כמו שהיא. ובו זמנית לעשות כל מה שניתן כדי לחיות באיכות חיים כמה שיותר טובה".
העיניים שלי מתמרדות.

"את יודעת, לפעמים צריך לשחרר. אולי נכון יותר לומר, כדאי לשחרר. יש לנו רצון לשמור על שליטה. לשלוט במצבים כאלו ואחרים. הרצון הזה מונע מפחד גדול, ועל זה אני רוצה שנדבר".
אני לא נושמת. שוב נגמר לי האוויר.
נעמה שותקת.

"אני מציעה שנתרגל קצת נשימות ואז נמשיך" היא אומרת. וקמה למזוג לי מים קרים.
בסופה של הפגישה אני קמה, הלב שלי דופק עדיין בקצב קצת מואץ. אבל משהוא רגוע מזדחל לי. כובש חלקה בטוחה.
"תודה" אני לוחשת לה. "אני אחשוב על מה שדברנו. עזרת לי המון".

החיוך שלה מלווה אותי עד הדלת. וגם כשאני יוצאת לרחוב השקט. שמש חורפית מלווה את מחשבותיי. אני מהרהרת במילים האחרונות שאמרתי. יודעת שרק נעמה מבינה עד כמה הן משמעותיות. עד כמה הן נדירות.

מאז שאני זוכרת את עצמי, הייתי עצמאית כל כך. בת בכורה של אמא שמנהלת שיירה אחריה. הייתי רגילה כמעט מלידה, להנחות. ליזום. להושיט יד כשצריך וכשנדמה שצריך. להתוות דרך לאחים ואחיות. והן הלכו בה, גאים בי. מעולם לא פקפקתי בזה. גם כשגלים סערו ואבחונים נחרצו בהינף יד. תמיד חזרתי אליהם, ברגע שיכולתי. והם, שמרו לי אמונים כמו שרק אחים יודעים. נתנו לי כוחות בלי שידעו עד כמה. בלי שידעו כלום. וטוב שכך.

הסופר הקרוב קורא לי. אני מרגישה מוזר כשאני נכנסת. לא מצליחה להיזכר מתי הייתה הפעם האחרונה שראיתי אותו. מבפנים. מסתובבת בין מדפים כחולמת. לא מצליחה לחשוב מה צריך. יותר נכון, לא ממש יודעת. הניתוק הארוך מכה בי. מסוחררת אני יוצאת בידיים ריקות. כנראה שיש גבול כמה אפשר לחוות את המציאות.

אני מחפשת תחנה קרובה. לא מצליחה להתרכז. בהחלטה של רגע, אני עוצרת מונית. הכבישים ריקים ומהר מאוד אני מוצאת את עצמי בבית. מוגן ושליו מאי פעם. רק כשאני מחליפה למטפחת ונעלי בית נוחתת בי ההבנה, חדה כתער. פרגנת לעצמך מונית במקום לחפש תחנה ולהמתין לאוטובוס כשאת מסוחררת עד אימה. אני מוציאה בקבוק מים קרים, מוזגת לעצמי. ומתיישבת. נושמת. לוגמת. עשית את זה, אפרת. אני מקשיבה למילים העולות בי. עשית את זה. הבטת למציאות בעיניים והסכמת לקבל עזרה.

מישהו מוחא לי כף בפנים. והגב שלי מתיישר פתאום. אני עוצמת עיניים ומרגישה את ידו של אבא קרובה מתמיד. משהוא רך עוטף אותי כשאני נכנסת למטבח ומחפשת סיר שימלא את המטבח בריח חמים של בית.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תהליך מדהים, עדין ועם זאת מטלטל כל כך.
החלק המדהים בעיניי בכתיבה הזו, זו העובדה שהיא כולה מביטה למציאות בעיניים. אין פה משחקים, אין וויתור על הפרקים הקשים. הכל מאוד ברור, וזה בדיוק מה שיוצר את הרכות והמקום הכל כך לא שופט כלפי הדמויות. הן פשוט מי שהן, בתוך מציאות שהיא מה שהיא.
הלב שלי שכבר חשבתי שקפא למוות יוצא אליו. אני מתכופפת עוד קצת. מצמידה נשיקה למצחו. עוצרת נשימה בהלם כשהידיים שלו אוחזות בי, לא מרפות. בעיניים עצומות הוא מחבק. לא מרפה.
רגע ששווה הנצחה. לגמרי.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
תהליך מדהים, עדין ועם זאת מטלטל כל כך.
החלק המדהים בעיניי בכתיבה הזו, זו העובדה שהיא כולה מביטה למציאות בעיניים. אין פה משחקים, אין וויתור על הפרקים הקשים. הכל מאוד ברור, וזה בדיוק מה שיוצר את הרכות והמקום הכל כך לא שופט כלפי הדמויות. הן פשוט מי שהן, בתוך מציאות שהיא מה שהיא.
תודה רבה!
רגשת אותי בתגובה שלך.
אני באמת משתדלת להביא את הסיפור והדמויות בצורה אותנטית ככל שניתן.
שמחה לקבל פידבק כזה. נותן כוח להמשך :)
רגע ששווה הנצחה. לגמרי.
מסכימה איתך :)

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בס"ד

פרק מ"ב

כשניחוחות קסומים ממלאים את הבית בחמימות שאין שניה שלה. ואני מתיישבת בסלון. מתנשפת. נושמת עמוק את הריח. ואת הגעגועים. מחכה שהם יציפו אותי. הם חמקמקים כל כך. נוגעים ולא נוגעים.

הדלת נפתחת. איש המום צועד פנימה. אולי מנסה לוודא שזה אכן הבית שלו. אילה רצה אלי. טומנת בי ראש. מחכה לחיבוק כאילו כלום לא קרה. אלישבע מביטה בי בעיניים גדולות, מהססת. ויוני שואג את נשמתו. דוחף את אילה ומטפס על ברכיי. שומר על מקומו המיוחד.

ארי מביט בשקט. עיניו בולעות את המראות. הקולות. אני שומעת את הגלגלים שועטים בראשו. שולחת לו חיוך קטן. מותש. מביטה בו כשהוא מניח את הכובע. פושט את החליפה. ומתנשם עמוק. מחכה שייכנס למטבח. מחייכת כשחושבת על תגובתו. יוני לא מאפשר לי להתפזר מדי. דורש תשומת לב מלאה. אני מלטפת אותו בלי מילים. ידי השנייה מחליקה על תלתליה של אילה. והעיניים שלי מחכות לאלישבע. אין לי כוח לדבר. מקווה שהיא תבין אותי מעבר למילים.

היא מביטה בי בהיסוס. אני מאלצת את עצמי להמשיך להביט בה. בילדה שלי. מתפללת שתראה. שתרגיש עד כמה אני צריכה אותה. את האימון שלה בי. המבט שלה מתרכך קצת והיא מתקרבת בשקט. העיניים שלה גדולות ובוחנות.

"את כבר מרגישה טוב, אמא?" היא שואלת בשקט.
"מרגישה קצת יותר טוב" אני עונה בזהירות. מנסה לענות על משאלה. משתדלת לא לטעת תקוות גדולות מדי.
היא מסתפקת בזה.
"התפללתי עלייך, אמא. בקשתי גם מהמורה שתכתוב את השם שלך על הלוח והתפללנו כל יום. אמרנו פרק תהילים כל יום אחרי התפילה".
אני מביטה בה בעיניים קרועות.
"בקשת מהמורה להתפלל עלי?" אני מנסה לעכל. "למה? ואמרת לה את השם שלי? איך ידעת?"
"בטח שבקשתי" העיניים שלה טהורות ונוצצות. "רציתי שתהיי בריאה. והמורה אמרה שהתפילות שלנו עולות ישר לשמיים. אז בקשתי ממנה. ואני יודעת את השם שלך ושל סבתא. זה לא בעיה".
העיניים שלי מוצפות. מה עוד את מבינה, ילדה? ומי בכלל שמע אותך בזמן האחרון. היה מישהו כזה בכלל?

"את בוכה, אמא?" היא בוחנת אותי.
"אני מתרגשת, ילדה שלי" אני מחבקת אותה. "את התפללת כל כך חזק. והשם שמע אותך. את ילדה מקסימה וצדיקה, אלישבע. אני... אני אוהבת אותך. כל כך". והנה נשפך לו האשד על שיערה החלק. והאחיזה שלה מתהדקת. ומשהו לח דבק גם בחולצתי.

"דאגתי לך, אמא" היא אומרת בפשטות של ילדה בת שבע. "וחיכיתי לך. רציתי שתהיי בריאה. ותהיי אתנו. ותכיני לנו אוכל ונשחק ותעזרי לי להכין שיעורים ותרדי אתנו לגינה ותספרי לנו סיפור לפני השינה" היא יורה בשטף ואני מסתחררת. פוחדת לאבד אותה שוב. לגדוע חלומות. לצמצם אותם באחוזים משמעותיים.

"בעזרת השם, אלישבע" אני מלטפת את השיער הזהוב שלה. "בעזרת השם, אני אתחזק יותר. ואז נוכל לרדת לגינה. בינתיים, נהיה בבית. וננסה לעשות דברים מעניינים ביחד. בסדר?" אוי, הלוואי. תעזור לי, אבא. אם לא בשבילי אז בשבילה. בשבילם.
"אני אמשיך להתפלל עלייך" היא מזדקפת בנחישות. "ואני אגיד למורה שאת מרגישה יותר טוב אבל צריך עוד להתפלל, נכון?"
"נכון" באשר אבדתי אבדתי.

אני מרימה עיניים ורואה את ארי עומד בפתח הסלון. נשען על המשקוף ועיניו יהלומים.
"טוב, ילדים. קדימה. הולכים לאכול צהריים. אמא הכינה מרק מיוחד ממש" הוא מזרז אותם. קורץ לי. מזרים הערכה שהיא מעבר למילים. מזכיר לאלישבע את הסינרים. היא מהנהנת ומוסיפה שהיא תערוך את השולחן.

"מצוין" מחמיא לה ארי. "אני כבר מגיע".
"איך?" הוא שואל כשהסלון מתפנה.
"אין לי מושג" אני עונה לו בכנות. "באמת שאין לי. זה פשוט קרה".
"פשוט קרה, אה?" העיניים שלו בורקות. זוהרות כמו פעם. "לחצת על כפתור נסתר והופס, פתאום נעמד לו סיר מרק. העיקר שפתאום" הקול שלו נסדק. "פתאום חזרת אלינו. ממש ככה".

האושר שלו והתקווה הענקית שיצאה ממנו כמו בלון הליום נפוח ומבטיח, קסמו לי. הרתיעו אותי. לא רציתי להחדיר סיכה ולנפץ.

"אני מנסה, ארי", אני מודדת מילים. "אני מנסה, מקווה מאוד להתקדם ולהצליח. לא יכולה להבטיח כלום. אין לי מושג מה יהיה בהמשך". זהו. אמרתי את זה.

"מישהו ביקש ממך להבטיח?" הוא לא מרפה מההליום שזוהר בשלל גוונים. "הצעד הראשון, המשמעותי כבר קרה. והוא משמעותי מספיק. אנחנו נצעד ביחד, לאט אבל בטוח. אני כל כך שמח, אפי. אין לך מושג".

יוני צורח מהמטבח. ואלישבע מנסה להרגיע אותו.
"טוב, אני אלך לראות מה קורה שם, לפני שיהיו נזקים" הוא אומר ומתקשה לקום.
"רק תגידי לי במילה אחת, איך זה קרה? אני חייב שתשתפי אותי. בבקשה".
"במילה אחת?" אני מחייכת בתשישות.
"מילה אחת" הוא מאשר.
אני מביטה בו. באושר שקורן ממנו. בקילוגרמים שנושרים ממנו. מותירים אותו איש צעיר.
"אבא" אני אומרת לו בשקט.

הוא מביט בי מבולבל.
"זה אבא הטוב שלנו שהושיט לי יד אוהבת ומשך אותי מהתהומות" אני לוחשת לו. "אין לי הסבר אחר. באמת שאין לי".
הוא מביט בי מוקסם.
"אין לך מושג איך זה מרגיש" אני מתנשמת. "זו הרגשה מתוקה ועוטפת שאין מילים להסביר אותה".
העיניים שלו בוהקות. אולי אני מדמיינת שהן קצת רטובות.

"את מדהימה, אפי", הוא לוחש ובולע גוש שעולה. "את מדהימה אותי כל פעם מחדש. אני מקנא בכוחות שלך וביכולת להרגיש ככה את קרבת השם. יש לי כל כך הרבה מה ללמוד ממך".
כמה רגעים קסומים עברו ככה בשקט. מרגישה כאילו העולם כולו עוצר את נשימתו.

"טוב, אני זז להגיש להם את המרק המדהים שלך" הוא מתרומם בקושי, מנתק את עצמו בכוח מרגעי החסד. "בעצם, תבואי גם. נאכל ביחד. זו תהיה חוויה". העיניים שלו שוב נוצצות.

"מצטערת, ארי" אני מרגישה רעה ממש. "אני גמורה. חייבת לנוח".
"בטח, בטח" הוא מתאושש מהר. מטשטש אכזבה. "תנוחי. אני אסיים פה ונדבר אחר כך, כשיעלי תבוא לשמור עליהם. בסדר?"

אני מהנהנת בכבדות. מבינה פתאום שגם אני נשביתי בקסמו של חלום. גם בי נצץ הליום מבטיח. וכמה קל לנפח אותו לממדים עצומים. כמה קשה להוציא ממנו אוויר. להסתפק באוויר שנותר בו ולהאמין שיום יבוא והוא שוב יהיה נפוח וגדול. אני יודעת שהוא יבוא. היום יותר מתמיד.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בס"ד

פרק מ"ג

"לא, אני לא יכול, פינטו" קולו של ארי עולה בכמה טונים. "אני מבין שאתה מתכוון לטוב ורוצה לעזור. מעריך את זה מאוד ובאמת תודה. אבל לא יכול, מצטער"
שקט כובש את הסלון לרגע.
"נדבר, פינטו. אני חייב לסיים". הנייד צונח על השולחן. ארי מרעיד את הספה כשהוא נזרק אליה. מותח זרועות ונאנח.
"מי זה היה?" אני לא מתאפקת.
הוא מרים מבט, כאילו רואה אותי מכוכב אחר.
"שמעת את השיחה" הוא קובע, לא מרוצה בעליל.
"שמעתי את הצד שלך" משהוא מרעיד אותי פתאום.
"שטויות, עזבי. תשכחי מזה. סתם בלבל את הראש" הפיהוק שלו לא מספיק משכנע.
"טוב, הוא רצה להציע לי לקחת עוד תלמיד מהמוסד שלו" הוא נכנע. מהר מדי.
"ולא רצית. למה זה מעצבן?" השיחה נהיית מוזרה. לא יודעת אם זה קשור אלי או אליו. אולי אני סתם מדמיינת.

ארי זורק בי מבט אומלל. "הוא לחץ. ממש. הרגיש כאילו הוא בא להושיע אותי. ואני הטיפש שלא מכיר בזה. לא לוקח את ההצעה בשתי ידיים וכורע לו ברך".
משהו לא מסתדר לי. ערפל מוכר מתחיל לכבוש בי חלקות. הוא מסתיר משהו. את זה אני יודעת בוודאות. למרות הכול.

"למה כל כך דחוף לו שתיקח?" המילים בורחות לי.
"תשאלי אותו" הוא מטיח. משיג את הדממה שרצה.
"טוב, אני יוצא למעריב. תסתדרי פה בינתיים, נכון?" הוא לא ממתין לתשובה. והדלת שנטרקת אחרי דקה, שמה לי סימן קריאה על כל התחושות המוזרות שלי.

התפילה שלו לוקחת יותר מדי זמן. מחשבות מתערבלות בי. לא מצליחה למצוא לעצמי מקום. לא מצליחה להגדיר את הנקודה הזו שמנקרת בי. מנסה לתפוס אותה והיא חומקת. מתעללת.
כשאני נכנסת למטבח ומחפשת משהו מנחם, פתאום נופלת בי ההבנה. מכה בי בעוצמה. ארי כעס לא רק על פינטו. הוא כעס גם עלייך. אני נעצרת המומה. מה קרה פתאום שהתעוררת, ארי. יכולת לכעוס עלי בלי סוף. היו לך מספיק סיבות. למה דווקא עכשיו, כשדברים מתחילים להסתדר?

"היה עוד משהו" אני יורה בו כשהוא חוזר. קצת רגוע יותר. "אתה כועס עלי ואין לי מושג למה".
"אני?" הוא מוריד מגבעת. מוחה זיעה. "למה את חושבת ככה?"
"אני לא חושבת, אני מרגישה" אני מתיישבת בלי כוח. בלי טיפת אוויר.
"אני מצטער" הוא ממולל בידו חשבונית מכולת. "זה פשוט יצא ככה. אולי זה עומס או הצטברות".
"למה אתה כועס עלי, ארי?" אין לי כבר כוח. תשחרר אותי, ברחמים.

הוא מתיישב. עיניו מביטות לנקודה בקיר. "זה לא את. זה כל המצב. נמאס לי להתמודד כל הזמן, בכל החזיתות. לבד. ממש לבד. ואם זה לא מספיק..." הוא נבלם והעיניים שלו בורחות שוב. "לא משנה, בואי נעזוב את זה, בסדר?".
"ארי", הכוחות שלי נגמרים. תפסיק להתיש אותי.
"טוב, בקשתי הלוואה מפינטו. לא הייתה לי ברירה, כל האופציות האחרות מוצו. הוא אמר שיבדוק וכמובן היה צריך לחפור מה קורה איתי ואם אני צריך עזרה חוץ מזה. הוא אפילו הציע העלאה קטנה במשכורת. ואני לא סובל את זה, את הרחמים הנוטפים שלו. אם הוא חושב שמגיע לי העלאה, שייתן. לא ככה", הוא מתנשף. ואני מבינה שזו רק ההתחלה. "אחרי שעה הוא מתקשר ואומר שפתאום התפנו לו כמה שעות ואולי אני יכול לקבל עוד תלמיד. התרגיל שלו היה שקוף מדי. לא יכולתי לקבל את השעות האלו בכל מקרה. את יודעת, גם ככה זה קשה".

אני לא יודעת. רק מבינה פתאום כמה אני רחוקה מהעולם שלו. ההצעה ללמוד עם תלמידי המוסד של פינטו, הגיעה קצת אחרי שלקחתי חל"ת. כשקרסתי. ארי התלבט והסכים לתקופת ניסיון. היום אני יודעת שהוא הבין שאין לו ברירה. שמישהו יצטרך לדאוג פה לתזרים. בטח כשההוצאות גדלות בצורה מסחררת.

"אני יודעת" אבן גדולה לוחצת לי על הסרעפת. "אולי אני לא ממש יודעת הכול. אני לא מספיק הייתי פה כדי לדעת באמת. אני מצטערת שככה זה נופל עליך".
הוא שותק. השתיקה שלו רועמת. מעוררת שדים רדומים.
"אני מצטערת באמת" הלב שלי דופק. שוטף אותי ברגשות אשמה. "אתה לא אמור להיות לבד. הלוואי ויכולתי לעשות משהו".
"אני לא אמור" הוא מרים את ראשו. העיניים שלו בוהקות מדי. "את זה אני יודע לבד. מה אני אמור לעשות עם זה?"

והמבט הקשוח שלו. האחר כל כך ממה שהכרתי לאחרונה. פוצע אותי. משאיר אותי בודדה וחשופה כל כך. מרעידה מקור נוראי. ואין מי שיעטוף. שיחליק. שיחייך ויעודד. לאיפה נעלמת לי, ארי.
"אני זז לישון" הכיסא שלו חורק כשהוא קם. עייף וכבד. אני בוהה בו קפואה.
"אני מצטער שזה יצא ככה" הוא פולט כשהוא מכבה את מנורת הלילה. "אבל תביני שגם לי קשה מדי. אני בסך הכול בן אדם".
חושך עוטף את החדר. חונק אותי. אישה קפואה בלי מילים.

"זה טבעי" אומרת נעמה וקולה עוטף. מפשיר חלקית. מאפשר בלי סוף.
"אבל למה? למה דווקא עכשיו?" הכול מתהפך לי. רועד ושומט תקווה. "דווקא כשאני מתחילה להתקדם, כשאנחנו מתחילים לראות אור בקצה המנהרה. דווקא אז הוא מתרסק לי?".
"אני מבינה אותך" קולה פעמונים. "מבינה אותך מאוד. התרגלת למצב שארי מבין אותך, תומך בך. נותן לך את כל המרחב שאת צריכה. זה לא מובן בכלל".

"אני יודעת" הדמעות שוטפות אותי. "הוא באמת מיוחד. לא יודעת איך קבלתי אותו בכלל. אבל מה אני אמורה להבין ממה שקורה עכשיו? שכל רגע הוא יכול להתהפך עלי? שאני צריכה עכשיו להתנצל כל הזמן ולרצות אותו?"
"לא, יקירה" היא לא נבהלת. "פשוט תביני שהוא מותש. הוא אחרי תקופה לא פשוטה. הוא נצרך למלא כמה תפקידים ביחד. וזה גומר כל אדם. גם אדם בריא לחלוטין. ואני רוצה לומר לך משהו" היא נעצרת לרגע ובוחנת אותי. "בזוגיות תמיד זה ככה. כשאחד מבני הזוג נחלש, השני מקבל כוחות להיות חזק יותר. ולהיפך, כמובן." היא עוצרת שוב. מניחה למילים לחלחל.

"מבינה, אפרת?" העיניים שלה מפלסות דרך. אני מהנהנת. נשמע הגיוני אבל קשה כל כך. כמה חיכיתי לרגע הזה שהוא יהיה גאה בי על כל התקדמות. כמה בועטת המציאות. משאירה אותי לבד. יותר מתמיד
"אני יכולה רק לומר לך כמה זה אומר עלייך. העובדה שהמשוואה השתנתה" אומרת נעמה כשהדקות חולפות. "את עושה דרך מדהימה. קשה ומתישה. אני פה, כדי לתת לך את כל הכוח והתמיכה. וארי יתאושש, אל תדאגי. הוא חייב את ההפוגה כרגע. עכשיו, כשהוא יכול להרשות לעצמו להתפרק, עד עכשיו הוא רק נלחם. והוא נלחם עלייך, אפרת. חשוב שתזכרי את זה. עלייך, על הילדים ועל הבית המקסים שלכם. עכשיו הוא צריך אותך. את המילה שלך, את ההערכה. מה שתוכלי ותצליחי לעשות. בלי לחץ. ותרגישי חופשי ליצור אתי קשר בכל רגע שתרגישי צורך".
"תודה", אני לוחשת. מותשת.
"את גיבורה אמתית, אפרת. זו לא פעם ראשונה שאת מוצאת בעצמך כוחות על אנושיים. הם קיימים בתוכך. תזכרי את זה, יקרה".

אני יוצאת והלב שלי מתהפך. אין לי כוח. אין לי כוח! ולא אכפת לי שיראו שאני בוכה. לא אכפת לי מכלום. יש גבול כמה אני יכולה להתאמץ. כמה אני מסכימה להיפצע ולחשוק שפתיים.
אני מוותרת על נסיעה. צריכה אוויר. והליכה תמיד עוזרת לי לסדר את הראש. הנשימות נהיות רגועות יותר. ואני מצליחה לנשום אוויר קריר ורענן. אני משחזרת את הפגישה ומשהו רך חודר לי לנשמה. לנשימה.

כשאני מתקרבת כבר לבית. רגע לפני שאני נכנסת. משהו עוצר אותי. שולפת ארנק. בודקת שהאשראי נמצא בו. ומבצעת רוורס מרשים. נכנסת לרחוב שלא ראה אותי יותר מדי זמן. סוקרת בהשתאות חנויות ששינו פניהן. ונכנסת לאחת מהן. בוחרת ספל עם כיתוב משכנע. ממלאה אותו בשוקולד מהסוג האהוב על האיש שלי. המוכר עוטף בצלופן ובסרט. אני מבקשת דף ועט. ומשרבטת מילים בלי לחשוב. מה שיוצא מהלב ומהנשמה.
אני יוצאת ושקית מלאה בחלקים ממני טמונה בתיק שלי. משהו חם פושט בי. ממלא אותי.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
@shevi123
יש צפי להמשך בקרוב?​
כן, בעז"ה.
לצערי, היה כאן פער רציני ומוגזם מאילוצי קורונה וכו....
בעז"ה הפרק הבא יופיע בימים הקרובים. בצפי להמשך סדיר ורציף בעזרתו יתברך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה