דרוש מידע דמי שכלול במעון- מותר לגבות? כמה?

אנוכי

משתמש מקצוען
זה לא משהו חדש, כבר שנים במעון גובים את זה
השנה שילמתי 560 ש"ח.

גם ממני תמיד גבו 560 לשנה
ושנרשמתי השנה למעון המנהלת אמרה שהשנה צריך לשלם 620 ש"ח

לילד אחד????????????????????????

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מותר לגבות כל זמן שהמעון מספק לך שרות כלשהו שלא נכלל בחובה שלהם מטעם התמ"ת (לדו' חוגים, מתנות)
את כאמא, יכולה להתנגד לשלם אבל במקביל המעון יכול לא לשתף את הילד שלך באותה פעילות תוספת (לדו' כל הילדים יחזרו עם מתנה הביתה, הילד שלך לא מקבל)

שידרוגים

משתמש מקצוען
מותר לגבות כל זמן שהמעון מספק לך שרות כלשהו שלא נכלל בחובה שלהם מטעם התמ"ת (לדו' חוגים, מתנות)
את כאמא, יכולה להתנגד לשלם אבל במקביל המעון יכול לא לשתף את הילד שלך באותה פעילות תוספת (לדו' כל הילדים יחזרו עם מתנה הביתה, הילד שלך לא מקבל)
אצלנו חייבים לשלם
א"א לסרב
שנה שעברה הילד שלי לא השתתף בחוג חיות בכלל - פחד מהם
אבל לשלם הייתי חייבת
560 ש"ח

אנוכי

משתמש מקצוען
ואין גבול כמה?
כאילו יביאו כל יום חוג, חוג שחמט, חוג אפיה, חוג תכשיטנות, (מבחינתי אותו ג=דבר גם בחוג חיות הבת שלי לא מוכנה להיות בחדר, וובינינו אף אחד בתינוקיה לדוג', לא ממשתתף) ויגבו ממני 2000 ש"ח דמי שכלול?

כמה מותר?

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין שום חובת תשלום ולמעון אין דרך חוקית לאכוף זאת.
אולי התנהגות מאפיונרית מגעילה, אבל אם תתעקשי את הצודקת.
גם אין הגבלה על גובה הסכום. יכולים להביא חוגים מפה עד אליבבה, כל זמן שההורים משלמים.

יכולה להגיד, במעון שאני מנהלת גבינו סך של 150 ש"ח שנתי, לחוג אחד

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
גם אין הגבלה על גובה הסכום. יכולים להביא חוגים מפה עד אליבבה, כל זמן שההורים משלמים.

השאלה אם ההתעקשות לא תבוא על חשבון הילד
בתור מנהלת מעון- היית מתייחסת אותו דבר ונותנת אותם דברים לילדים שמשלמים ולילדים שלא?
כי אם לא (ובתכלס הגיוני שלא- מנהלות מעון הן בנ"א) אז לדעתי מסכן הילד...

אנוכי

משתמש מקצוען

משרד החינוך הגביל את הסכום לגנים, הגביל לבתי הספר- ורק במעונות חגיגה.
וע"כ הגביה נעשית רק במזומן.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה