דרוש מידע דמי שדכנות לבעלי הרעיון, כמה?

spets

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עלה לנו רעיון לשידוך....
והוא גם יצא, ב"ה.:D
הענין הוא שנתנו את העבודה למשהו אחר
שעשה את זה על הצד הטוב ביותר.

עכשיו השאלה, כמה נרוויח מהסיפור?.... (חוץ מהמצווה כמובן:)
כמה מקובל לקבל (באחוזים)?

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הרב זילברשטיין אמר לי לתת את דמי השדכנות למי שעשה בפועל. ולתת מתנה לכל מי שהציע.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מדובר על מציע ראשון.
אנחנו נתנו את הרעיון לשדכן המבצע.
אני חושבת שזה עדיין בגדר מציע ראשון. הצעתם להם שיעבירו הלאה. זה אומר שאתם הצעתם ראשונים לא? כמובן רק הגיון שלי כי לא נראה לי שיש כללים כתובים.

spets

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני חושבת שזה עדיין בגדר מציע ראשון. הצעתם להם שיעבירו הלאה. זה אומר שאתם הצעתם ראשונים לא? כמובן רק הגיון שלי כי לא נראה לי שיש כללים כתובים.
ההבדל בין מציע ראשון למקרה שלנו:
מציע ראשון מציע למשפחה, הם מורידים או ... וכו'.... בא משהו אחר שעלה לו הרעיון ג"כ והוא בסוף מבצע את השידוך.
במקרה שלנו, חשבנו על רעיון. לא התחשק לנו להתעסק בפועל, נתנו את הרעיון לשדכן רציני כדי לקדם ענינים.
במהלך השידוך, כיון שהכרנו את את אחד הצדדים גם סייענו אנחנו לקדם אותו. (ביררו, המלצנו...)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ההבדל בין מציע ראשון למקרה שלנו:
מציע ראשון מציע למשפחה, הם מורידים או ... וכו'.... בא משהו אחר שעלה לו הרעיון ג"כ והוא בסוף מבצע את השידוך.
במקרה שלנו, חשבנו על רעיון. לא התחשק לנו להתעסק בפועל, נתנו את הרעיון לשדכן רציני כדי לקדם ענינים.
במהלך השידוך, כיון שהכרנו את את אחד הצדדים גם סייענו אנחנו לקדם אותו. (ביררו, המלצנו...)
מי שסתם זורק שמות, וממשיך הלאה, זה כמו לזרוק להם ספר טלפונים ולומר "כל מי שמופיע שם אני הצעתי ראשון".
מקבלים כמה הצעות בשבוע, וזה נכנס למחברת ותו לא [ובמקרה שיצא מזה משהו, מספיק לתת לו שוקולד].
מי שמעביר את זה הלאה יש לו כבר חלק, אבל עדיין רוב העבודה היא הניהול, ולכן הגיוני שמתחלק שליש ו2 שליש.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לפני כמה שנים זרקתי שם לבחורה. והיא העבירה לשדכן לבצע הכל.

הרב אמר להם לתת לי שליש מהסכום.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפני כמה שנים זרקתי שם לבחורה. והיא העבירה לשדכן לבצע הכל.

הרב אמר להם לתת לי שליש מהסכום.
כי "השליש" לא מגיע לשדכן כי לא הוא הביא את השם, אז ממילא הוא מגיע לך.
אבל אם מישהו אחר היה מציע יום אחריך, והוא היה מעביר לשדכן מקצועי, לכאורה לא מגיע לך כלום.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כי "השליש" לא מגיע לשדכן כי לא הוא הביא את השם, אז ממילא הוא מגיע לך.
אבל אם מישהו אחר היה מציע יום אחריך, והוא היה מעביר לשדכן מקצועי, לכאורה לא מגיע לך כלום.
נכון מאד.
פה מיד כששמעו את השם ממני ביררו והביאו לשדכן לבצע. אני ידעתי מהכל רק בווארט...

לפי דברי פותח/ת האשכול נשמע שבמקרה והמשפחה לא תשלם לה את השליש. השדכן שקיבל את השמות לבצע צריך לשלם.
אבל ברור שצריך להגיע לרב ולשמוע ממנו את ההלכה!

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שליש למציע שני שליש למגלגל.
לאחר שאלת רב זה מה שנאמר לנו.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
במקרה המתואר הפסק המקובל הוא שליש למציע
השליש אמור להגיע מתוך דמי השדכנות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה