עזרה דמי ניהול הפנסיה יעלו פי 4. למה?

סמולטוק

משתמש מקצוען
היית ממליצה להכנס למסלול של הפניקס S&P 500? או הלכתי רגיל?
פחות אוהבת להמליץ על מסלול ספציפי מכיוון שאיני מכירה אותך, את גילך ועוד הרבה נתונים נוספים.
ובכלל, מסלול השקעה הוא בחירה אישית שאין בה נכון או לא נכון אלא התאמה לרמת הסיכון שהמבוטח רוצה לחשוף את עצמו.

אני באופן אישי מאמינה יותר במחקה מדד, במיוחד לאור העבודה שמי שחשוב לו מסלול כשר החלופה היחידה זה המסלול ההלכתי שהפוטנציאל שלו לא מלהיב.

סמולטוק

משתמש מקצוען
כמה דמי ניהול זה סביר במסלול כזה? תודה מראש
בדכ מסלול ההשקעה אינו משפיע על גובה דמי הניהול.
(כבר פגשתי חברה שבמחקה מדד הציעה דמי ניהול מוזלים יותר כיוון שמדובר במסלול פאסיבי, זה היה בנוגע לקופת גמל אז אין לי מושג אם גם בפנסיה יש אופציה כזו, ברוב החברות זה ודאי לא כך).
גובה דמי הניהול נגזר מסכום החסכון שצברת ומגובה ההפקדה החודשית, וכן האם הקרן תיפתח באופן ישיר, ע"י משווק מטעמם או ע"י סוכן.

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז יש שני אפשרויות.
א. ללמוד את הנושא היטב, [ויש פה בפורום השקעות הרבה מידע] זה נושא מאד מאד רציני. [בקרן פנסיה סטנדרטית מדובר על מיליונים!!!]
ב.
להיעזר במישהו מקצועי "בלתי תלוי" כזה שלא מרוויח את שכרו מהחברות אליהם הוא יפנה אותך...
אם יותר לי רציתי להעיר,
בתור אחת שלא ממש מבינה בנושא
או יותר נכון לא מבינה בכלל
אבל בכל אופן די מוכשרת וגם מחזיקה מעצמי כזו
כשהייתי צריכה לפתוח קרן פנסיה וניסיתי לעשות חיפוש עצמאי פה בפורומים וגם באתרים
מה שנהיה לי זה רק יותר ערפול ויותר בלבול
וזה הרבה בגלל תשובות כאלו
שמגלות טפח ומכסות טפחיים
התשובות שלך מאוד מערפלות ומאוד מתסכלות את האדם המצוי שלא מצוי בנבכי הנבכים כמוך
את משחררת פרטי מידע שנשמעים קריטיים אבל מסתייגת מכל משפט שני שאת אומרת
ומאוד ממליצה לא להתייעץ עם מישהו אבל כן להתייעץ עם מישהו שמבין אבל לא עם מישהו שזה התחום שלו וכו' וכו'

באופן כללי אני מאמינה (רוצה להאמין) שאת עוזרת לאנשים שמבינים קצת יותר ויודעים גם מה לשאול
אבל רחמנות על אנשים שבסה"כ רוצים לפתוח קרן פנסיה ואת קצת גורמת להם להאמין שבאמת הם לעד לא יבינו מאומה בנושא הזה
שלא כמו שהיה אצלי שאכן פניתי ליועץ פנסיוני והוא הסביר לי הכל בצורה שגרמה לי גם להאמין שיש לי אפשרות להתעסק עם זה וללמוד גם עצמאית את הנושא (כמובן לא בפורום זה)

יכול להיות שהוא מרוויח
מה שברור שגם אני הרווחתי מזה
שלא כמו כאן
שחוץ מפיק ברכיים לא התווסף לי הרבה

וסתם ככה נראה לי שהרבה יותר חכם מצד איש מקצוע
לגרום ללקוח שלו להרגיש טוב עם עצמו ומבין, ולא רק לגרום לו להבין כמה הוא טיפש בנושא הזה וטוב יעשה אם ישאיר את ההתעסקות בידי אחרים

מתנצלת מראש
אני פשוט רוצה להאיר את עינייך, מזווית מבט של אנשים שלא מבינים כמוך ואולי את לא זוכרת מצב כזה בכלל...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם יותר לי רציתי להעיר,
בתור אחת שלא ממש מבינה בנושא
או יותר נכון לא מבינה בכלל
אבל בכל אופן די מוכשרת וגם מחזיקה מעצמי כזו
כשהייתי צריכה לפתוח קרן פנסיה וניסיתי לעשות חיפוש עצמאי פה בפורומים וגם באתרים
מה שנהיה לי זה רק יותר ערפול ויותר בלבול
וזה הרבה בגלל תשובות כאלו
שמגלות טפח ומכסות טפחיים
התשובות שלך מאוד מערפלות ומאוד מתסכלות את האדם המצוי שלא מצוי בנבכי הנבכים כמוך
את משחררת פרטי מידע שנשמעים קריטיים אבל מסתייגת מכל משפט שני שאת אומרת
ומאוד ממליצה לא להתייעץ עם מישהו אבל כן להתייעץ עם מישהו שמבין אבל לא עם מישהו שזה התחום שלו וכו' וכו'

באופן כללי אני מאמינה (רוצה להאמין) שאת עוזרת לאנשים שמבינים קצת יותר ויודעים גם מה לשאול
אבל רחמנות על אנשים שבסה"כ רוצים לפתוח קרן פנסיה ואת קצת גורמת להם להאמין שבאמת הם לעד לא יבינו מאומה בנושא הזה
שלא כמו שהיה אצלי שאכן פניתי ליועץ פנסיוני והוא הסביר לי הכל בצורה שגרמה לי גם להאמין שיש לי אפשרות להתעסק עם זה וללמוד גם עצמאית את הנושא (כמובן לא בפורום זה)

יכול להיות שהוא מרוויח
מה שברור שגם אני הרווחתי מזה
שלא כמו כאן
שחוץ מפיק ברכיים לא התווסף לי הרבה

וסתם ככה נראה לי שהרבה יותר חכם מצד איש מקצוע
לגרום ללקוח שלו להרגיש טוב עם עצמו ומבין, ולא רק לגרום לו להבין כמה הוא טיפש בנושא הזה וטוב יעשה אם ישאיר את ההתעסקות בידי אחרים

מתנצלת מראש
אני פשוט רוצה להאיר את עינייך, מזווית מבט של אנשים שלא מבינים כמוך ואולי את לא זוכרת מצב כזה בכלל...
אז כדאי שתדעי כמה דברים.
  1. למי שאין רישיון לייעץ בנושאים האלו, אסור לו ע"פ החוק לייעץ!! וגם למי שיש רישיון לייעץ, אסור לו בשום אופן לייעץ מבלי לדעת את הנתונים האישיים של הלקוח שלו, ואני שאין לי רישיון, לא רוצה לפעול בניגוד לחוק.
  2. מי שטיפה מבין בנושא יודע כמה פרטים ונתונים יכולים לשנות את התמונה לכל הכיוונים, ולהגיד תשובה פשוטה וקצרה לכולם זה פשוט לא אפשרי, וזה פשוט יגרום לאנשים לעשות הרבה טעויות.
  3. דווקא פונים אליי למייל ולפרטי מאות אנשים שכותבים לי כמה המידע הרב שכתבתי פה בפורום עזר להם, וכל אחד אם צורת ההתבטאות שלו.
  4. אלו שנעזרו בי בפרטי גם כאלו שהגיעו ללא שום מידע קודם, קיבלו ממני ידע רב מאד, ודי ברור לי שהם יצאו עם ידע שלא פוחת בשום אופן מהידע [הנכון או המטעה] שהסוכן הפנסיוני נתן לך.
  5. פחות מתאים לי לנופף בזה, אבל כל פורום ההשקעות הזה בפרט, והפורום הכלכלי שקיים פה בפרוג בכלל, נולד בזכותי, אני הייתי היוזמת שלו, וכמובן שכתבתי בו הרבה מאד מידע רב ערך, ויתכן שגם את שהלכת לסוכן הפנסיוני, זה בעקבות שהתעוררת לנושא מהפורום הזה, וסתם שתדעי שהפורום הזה [ויש לי כמובן יד בדבר] עשה ממש מהפכה בנושא המסלולים הכשרים והמודעות של הציבור לנושא.

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז כדאי שתדעי כמה דברים.
  1. למי שאין רישיון לייעץ בנושאים האלו, אסור לו ע"פ החוק לייעץ!! וגם למי שיש רישיון לייעץ, אסור לו בשום אופן לייעץ מבלי לדעת את הנתונים האישיים של הלקוח שלו, ואני שאין לי רישיון, לא רוצה לפעול בניגוד לחוק.
  2. מי שטיפה מבין בנושא יודע כמה פרטים ונתונים יכולים לשנות את התמונה לכל הכיוונים, ולהגיד תשובה פשוטה וקצרה לכולם זה פשוט לא אפשרי, וזה פשוט יגרום לאנשים לעשות הרבה טעויות.
  3. דווקא פונים אליי למייל ולפרטי מאות אנשים שכותבים לי כמה המידע הרבה שכתבי פה בפורום עזר להם, וכל אחד אם צורת ההתבטאות שלו.
  4. אלו שנעזרו בי בפרטי גם כאלו שהגיעו ללא שום מידע קודם, קיבלו ממני ידע רב מאד, ודי ברור לי שהם יצאו עם ידע שלא פוחת בשום אופן מהידע [הנכון או המטעה] שהסוכן הפנסיוני נתן לך.
  5. פחות מתאים לי לנופף בזה, אבל כל פורום ההשקעות הזה בפרט, והפורום הכלכלי שקיים פה בפרוג בכלל, נולד בזכותי, אני הייתי היוזמת שלו, וכמובן שכתבתי בו הרבה מאד מידע רב ערך, ויתכן שגם את שהלכת לסוכן הפנסיוני, זה בעקבות שהתעוררת לנושא מהפורום הזה, וסתם שתדעי שהפורום הזה [ויש לי כמובן יד בדבר] עשה ממש מהפכה בנושא המסלולים הכשרים והמודעות של הציבור לנושא.
לא מתווכחת
אם יש כאלו שהסגנון הזה עזר להם אז אני יותר משמחה בשבילם
רק רציתי שתכירי את אלו שלא...

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כל מי שקצת רוצה להיכנס ולהבין בתחום יכול להרויח אלפי ומאות שקלים
והכל בזכות של "מקצועי בלבד"
שנותנת כאן מידע שכ"א היה גובה עליו הרבה כסף.
פשוט חסד עוצמתי ברמה שאין דברים כאלה
[תנסו לבקש מרו"ח יועץ משכנתא וכו' קצת מידע ותראו את התגובה שתקבלו...]
בזכות המידע והענין שגורם כאן הפורום ובמיוחד "מקצועי בלבד"
אנשים התחילו לשים לב לקופות גמל קרן השתלמות קרנות פנסיה
שלפי אנשים המומחים בתחום, אנשים שיעשו את הדברים האלה יוכלו בעתיד לחתן את ילדיהם בצורה
קצת יותר מרווחת מההורים שלנו......
אני מצדיע!
ומיצר מאוד על הניסיון לייצר כאן איזה סוג של תלונה על הפורום היחיד בציבור שנותן כזה מידע הזוי.
מי שלא מתאים לו [אגב זה רוב האנשים, תעשו סקר לידכם מי מבין ויודע, החרדי המצוי מקבל את התלוש שכר ובורח הביתה העיקר שיש לו עכשיו X כסף לחיות ולתת לילדים שלו]
שלא יוציא לעז.
בתקווה להבנה
---------
לסבר את האוזן
מקצועי בלבד
דירוג בפרוג 100.
תודות 13 אלף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה