עזרה דמי ניהול הפנסיה יעלו פי 4. למה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איך מוודאים
אני אפס מאופס בבירוקרטיה
רוב הכסף שלי במנורה
מיטב דש הבנתי לא מסלול הלכה
אוף מה עושים? לא טובה בזה
אז יש שני אפשרויות.
א. ללמוד את הנושא היטב, [ויש פה בפורום השקעות הרבה מידע] זה נושא מאד מאד רציני. [בקרן פנסיה סטנדרטית מדובר על מיליונים!!!]
ב.
להיעזר במישהו מקצועי "בלתי תלוי" כזה שלא מרוויח את שכרו מהחברות אליהם הוא יפנה אותך...

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תוכלו לכתוב המלצות לשני יועצים ואברר?
וכמה בערך עלות של כזה ייעוץ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תוכלו לכתוב המלצות לשני יועצים ואברר?
וכמה בערך עלות של כזה ייעוץ?
אני לא עושה פה פרסום לאף אחד.
תפני אליי למייל שמופיע בחתימה שלי ואוכל להפנות אותך.
[ואם תרצי גם אני אוכל לעזור יותר במייל]

סמולטוק

משתמש מקצוען
הפניקס או אלטשולר עם אותו דמי ניהול, מה מומלץ?
נכון לעכשיו הפניקס בוודאי יותר טובה, בפער.
וגם חשוב לדעת על איזה מסלול מדובר-
במסלול ההלכתי אלטשולר ירדו בשנה האחרונה כמעט פי 2 מהפניקס.
אמנם כדאי לבחון ביצועים לטווח הרחוק, וגם לטווח זה הפניקס מובילה רק בפער קטן יותר.
אפשר לעשות השוואת תשואות באתר של משרד האוצר- פנסיה נט.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הפניקס או אלטשולר עם אותו דמי ניהול, מה מומלץ?
דבר ראשון, צריך להבין איזה מסלול השקעה יהיה הכי רווחי בהתאם לנתונים האישיים שלכם, ורק אח"כ לראות איך אפשר להשיג את דמי הניהול.
ויש אנשים שחברת הפניקס תהיה מצוינת להם, ויש אנשים שחברת אלטשולר תהיה מצוינת להם.
בגדול מסלולי ההשקעה בחברות האלו שונים לחלוטין.
אמנם כדאי לבחון ביצועים לטווח הרחוק, וגם לטווח זה הפניקס מובילה רק בפער קטן יותר.
לא מודדים לפי טווח קצר כפי שהסברת, ולכן זה טפשי להחליט שהפניקס עדיפים רק בגלל שנה וחצי ספציפיים של אלטשולר.
ואם כבר מדברים על אלטשולר אז בחצי שנה האחרונה הם מהמובילים בתשואות, וככל הנראה בתשואות של חודש ינואר הם יהיו עם התשואה הכי גבוהה.

סמולטוק

משתמש מקצוען
לא מודדים לפי טווח קצר כפי שהסברת, ולכן זה טפשי להחליט שהפניקס עדיפים רק בגלל שנה וחצי ספציפיים של אלטשולר.
ואם כבר מדברים על אלטשולר אז בחצי שנה האחרונה הם מהמובילים בתשואות, וככל הנראה בתשואות של חודש ינואר הם יהיו עם התשואה הכי גבוהה
מצחיק שאת אומרת שטפשי להחליט שהפניקס עדיפים בגלל שנה וחצי ובאותה נשימה אומרת שאלטשולר טובים יותר ב*חצי שנה* האחרונה...

הפניקס בוודאי יותר יציבה לאורך שנים, אלטשולר כיכבה כמה שנים בודדות וכבר שנתיים מנסה להתרומם מהשקעות כושלות ונמצאת מקום אחרון...
וזה עוד לפני שדברנו על כך שאלטשולר היא קרן פנסיה ברירת מחדל על כל המשתמע...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מצחיק שאת אומרת שטפשי להחליט שהפניקס עדיפים בגלל שנה וחצי ובאותה נשימה אומרת שאלטשולר טובים יותר ב*חצי שנה* האחרונה...
הבנתי את זה רק לסתם ידיעה, וגם בשביל מי שבכל אופן מודד לפי טווחי זמן קצרים.
אלטשולר כיכבה כמה שנים בודדות וכבר שנתיים מנסה להתרומם מהשקעות כושלות ונמצאת מקום אחרון...
אלטשולר מאז שהיא קמה לפני עשרות שנים מובילה בתשואות שלה לטווח ארוך, ולא סתם הם בית ההשקעות הגדול בישראל בפער עצום מהבאה אחריה, ואכן בשנה וחצי מסוימים הם הביאו תשואות יותר גרועות מחברות אחרות, אבל זה לא את שאמרת שלא מודדים לפי טווח קצר???
וזה עוד לפני שדברנו על כך שאלטשולר היא קרן פנסיה ברירת מחדל על כל המשתמע...
המשתמע היחיד מהמשפט הזה, זה שאת ככל הנראה סוכנת פנסיונית, ואת לא אוהבת שום חברה שאת לא מרוויחה ממנה...
חוץ מזה אין בטענה הזאת כלום ושום דבר!!!

סמולטוק

משתמש מקצוען
סוכנת פנסיונית
אני אכן בעלת רשיון פנסיוני,
אך אינני סוכנת, ואין לי קשר לא לאלטשולר ולא להפניקס.
למה אין בטענה הזו כלום ושום דבר?
אין משמעות לאיזון אקטוארי לטווח הרחוק?
אין משמעות לכך שכל אחד יכול להצטרף לקרן הפנסיה ללא הצהרת בריאות?

ולגבי התשואות, אלטשולר עשרות שנים בשוק בניהול קרנות נאמנות בלבד.
בניהול קרנות פנסיה וקופות גמל והשתלמות, אין לה הסטוריה ארוכה מספיק כדי להוכיח את עצמה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אין משמעות לאיזון אקטוארי לטווח הרחוק?
אין משמעות לכך שכל אחד יכול להצטרף לקרן הפנסיה ללא הצהרת בריאות?
אז אסביר לך בתקווה שאת באה ממקום שרוצה להבין.
1. כרגע רוב מוחלט של המצטרפים לקנות הנבחרות הם צעירים שהם כמובן בריאים וכל חברה היתה רוצה אותם.
2. כל הבעיה לגבי חולים קיימים שהיו אמורים להצהיר על כך בהצהרת בריאות ולא היו מבוטחים בקרן פנסיה אחרת לפני שהצטרפו לקרנות הנבחרות ובכל אופן הצליחו לעבוד לפחות עוד 5 שנים מיום ההצטרפות לקרן פנסיה הנבחרת.
כל הנתונים האלו יחד בעצם אומרים שמדובר על מעט מאד אנשים, ולא משהו שאמור יותר מידי להשפיע.
3. דווקא בחברות הביטוח הגדולות יש הרבה מאד מבוגרים ועובדים שהצטרפו בהתאגדות כמו עובדי מדינה עיריות צה"ל ועוד ועוד שזה כמות אנשים מאד גדולה שנכנסו ללא הצהרת בריאות, וביניהם יש הרבה חולים ובסיכוי רב שהרבה יותר מאשר בקרנות הנבחררות של הצעירים.
4. המציאות מוכיחה שהקרנות הנבחרות קיימות יותר מ5 שנים ואין באף אחת מהם מאזן אקטוארי שלילי, ודווקא בחברות הביטוח הגדולות יש בכולם מאזן אקטוארי שלילי, חוץ מחברת הפניקס.
כפי שרואים פה -
1675245788628.png

ולגבי התשואות, אלטשולר עשרות שנים בשוק בניהול קרנות נאמנות בלבד.
בניהול קרנות פנסיה וקופות גמל והשתלמות, אין לה הסטוריה ארוכה מספיק כדי להוכיח את עצמה.
ממש לא נכון!!
בקרנות השתלמות וגמל הם התחילו לפעול לפני 20 שנה בשנת 2002, ובפנסיה משנת 2008.
וגם אין הרבה הבדל מבחינת השקעת הכספים.

מליון!

משתמש פעיל
קופצת על האשכול.
מה המשמעות לגבי שורה בדוח שקיבלתי מחב' הפנסיה:
הפסדים בניכוי הוצאות ניהול השקעות- -1,692
אודה לתשובת המבינים.

סמולטוק

משתמש מקצוען
אז אסביר לך בתקווה שאת באה ממקום שרוצה להבין.
1. כרגע רוב מוחלט של המצטרפים לקנות הנבחרות הם צעירים שהם כמובן בריאים וכל חברה היתה רוצה אותם.
2. כל הבעיה לגבי חולים קיימים שהיו אמורים להצהיר על כך בהצהרת בריאות ולא היו מבוטחים בקרן פנסיה אחרת לפני שהצטרפו לקרנות הנבחרות ובכל אופן הצליחו לעבוד לפחות עוד 5 שנים מיום ההצטרפות לקרן פנסיה הנבחרת.
כל הנתונים האלו יחד בעצם אומרים שמדובר על מעט מאד אנשים, ולא משהו שאמור יותר מידי להשפיע.
3. דווקא בחברות הביטוח הגדולות יש הרבה מאד מבוגרים ועובדים שהצטרפו בהתאגדות כמו עובדי מדינה עיריות צה"ל ועוד ועוד שזה כמות אנשים מאד גדולה שנכנסו ללא הצהרת בריאות, וביניהם יש הרבה חולים ובסיכוי רב שהרבה יותר מאשר בקרנות הנבחררות של הצעירים.
4. המציאות מוכיחה שהקרנות הנבחרות קיימות יותר מ5 שנים ואין באף אחת מהם מאזן אקטוארי שלילי, ודווקא בחברות הביטוח הגדולות יש בכולם מאזן אקטוארי שלילי, חוץ מחברת הפניקס.
כפי שרואים פה -
צפה בקובץ המצורף 1303193

ממש לא נכון!!
בקרנות השתלמות וגמל הם התחילו לפעול לפני 20 שנה בשנת 2002, ובפנסיה משנת 2008.
וגם אין הרבה הבדל מבחינת השקעת הכספים.
תודה על ההודעה המפורטת
כל מה שכתבת ידוע ומוכר לי, אני יושבת במקום שמכיר את התחום לא יום ולא שנתיים.
לא התכוונתי להשאב להתכתבות ארוכה ואין לי לצערי הרב את הפנאי להגיב לך על כל סעיף וסעיף למרות שיש לי מה.
אולי בערב אמצא את הזמן ואשתדל לענות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קופצת על האשכול.
מה המשמעות לגבי שורה בדוח שקיבלתי מחב' הפנסיה:
הפסדים בניכוי הוצאות ניהול השקעות- -1,692
אודה לתשובת המבינים.
זה אומר שהיו ירידות במסלול ההשקעה שאת נמצאת בתקופת הדו"ח.
והיו ירידות ברוב מוחלט של מסלולי ההשקעה בכל החברות.

מליון!

משתמש פעיל
זה אומר שהיו ירידות במסלול ההשקעה שאת נמצאת בתקופת הדו"ח.
והיו ירידות ברוב מוחלט של מסלולי ההשקעה בכל החברות.
זה אומר שאין לי מה לעשות בנידון???
יש צפי מתי זה אמור לעלות חזרה?
יש מסלולי הלכה באלטשולר שחם מומלצים בכל אופן?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה אומר שאין לי מה לעשות בנידון???
יש צפי מתי זה אמור לעלות חזרה?
יש מסלולי הלכה באלטשולר שחם מומלצים בכל אופן?
השקעה בשוק ההון היא תמיד עם עליות וירידות, ובטווח ארוך אל דאגה השוק יותר עולה מאשר יורד.

ועדיין כדאי לבדוק האם מסלול ההשקעה שאת נמצאת בו הוא אכן המתאים והרווחי ביותר בהתאם לנתונים האישיים שלך, וכן האם את משלמת את דמי הניהול המינימליים בהתאם לנתונים האישיים שלך.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
?????
אז מה את ממליצה??????
אז אני לא יועצת, ולא ממליצה, כי אין לי רישיון ייעוץ.
ואין מקום שהוא יהיה הכי רווחי ומתאים לכולם, אלא זה חייב להיות מותאם לנתונים האישיים.
אז יש לך שני אפשרויות.
א. ללמוד את הנושא היטב, [ויש פה בפורום השקעות הרבה מידע] זה נושא מאד מאד רציני. [בקרן פנסיה סטנדרטית מדובר על מיליונים!!!]
ב.
להיעזר במישהו מקצועי "בלתי תלוי" כזה שלא מרוויח את שכרו מהחברות אליהם הוא יפנה אותך...

מליון!

משתמש פעיל
אז אני לא יועצת, ולא ממליצה, כי אין לי רישיון ייעוץ.
ואין מקום שהוא יהיה הכירווחי ומתאים לכולם, אלא זה חייב להיות מותאם לנתונים האישיים.
אז יש לך שני אפשרויות.
ב.
ויש לך להמליץ לי על כאלה? בלתי תלויים?
כמה עולה יעוץ כזה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ויש לך להמליץ לי על כאלה? בלתי תלויים?
כמה עולה יעוץ כזה?
אני לא עושה פה פרסום לאף אחד.
תפני אליי למייל שמופיע בחתימה שלי ואוכל להפנות אותך.
[ואם תרצי גם אני אוכל יותר לעזור באופן פרטני]

שושן חוחים

משתמש פעיל
היית ממליצה להכנס למסלול של הפניקס S&P 500? או הלכתי רגיל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה