דרוש מידע דמי לידה לשכירים שהפכו לעצמאיים

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אשתי שכירה כבר כמה שנים ושוקלת לעבור להיות עצמאית. אשמח למידע בעניין דמי לידה במידה ותהיה..
אני מבין מאתר כל זכות שדמי הלידה משולמים רק אם היתה תקופת אכשרה של תשלום לביטוח לאומי באותו סטטוס [עצמאי במקרה שלנו]
10 חודשים של תשלום לביטוח לאומי - מזכה ב15 שבועות של דמי לידה. ו - 6 חודשים של תשלום לביטוח לאומי מזכה ב - 8 שבועות של דמי לידה.
אשמח ללדעת אם הבנתי נכון: 1. במקרה שהיא תעבוד נניח 5 חודשים כעצמאית עד הלידה, יחשבו את התקופה הקודמת בה היתה שכירה ולא את התקופה העכשווית.
2. במקרה שהיא תעבוד 6 חודשים כעצמאית לא ברור לי לפי מה תקבל, האם היא תקבל לפי שכיר [בצורה מלאה] או לפי עצמאי [תקופה פחותה] או חשבון של שניהם, כלומר עד 8 שבועות לפי עצמאי ועד 15 שבועות לפי שכיר.
תודה רבה.
@יהודה מילר
@אמא של נפתלי :)

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
אם היא עוזבת את עבודה כשכירה ונהיית עצמאית בלבד בשני המקרים התקופות מצטרפות ותהיה לה תקופת הכשרה לחופשת לידה מלאה.
דמי הלידה יקבעו לפי השכר בשלושת החודשים לפני הלידה - במקרה שלה - עצמאית
(שכר לחודש לעצמאי נקבע לפי הכנסה שנתית מעסק לחלק למס' חודשי העבודה)

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אם היא עוזבת את עבודה כשכירה ונהיית עצמאית בלבד בשני המקרים התקופות מצטרפות ותהיה לה תקופת הכשרה לחופשת לידה מלאה.
במקרה של השאלה שלי לכאורה לא תהיה הכנסה שנתית של שנה מלאה [שנה מלאה תורכב גם מההכנסה של החודשים בהם היתה שכירה] , אע"פ כן מחשבים לפי שנה? או שהמשרה הזה שונה?
תודה רבה

חמדה יקרה

משתמש מקצוען
במקרה של השאלה שלי לכאורה לא תהיה הכנסה שנתית של שנה מלאה [שנה מלאה תורכב גם מההכנסה של החודשים בהם היתה שכירה] , אע"פ כן מחשבים לפי שנה? או שהמשרה הזה שונה?
תודה רבה
מחשבים לפי מספר החודשים שהייתה עצמאית

פרידא

משתמש מקצוען
קרה לי כזה מקרה
ביטוח לאומי אמרו לי שתקופת הכשרה היא או לשכירה או לעצמאית.
תחילה נתנו לי לפי העצמאית
אח"כ עשיתי טעות והגשתי גם תביעה לחופשת לידה עבור השכירה (היה נמוך יותר, לא הרווחתי הרבה) ביקשו ממני חזרה את הכסף שקיבלתי כעצמאית והביאו לי פחות על השכירה!! הפסדתי כסף!
כשבררתי אמרו לי שתקופת הכשרה צריכה להיות 10 חודשים עבור שכירה ועוד 10 כעצמאית.

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
קרה לי כזה מקרה
ביטוח לאומי אמרו לי שתקופת הכשרה היא או לשכירה או לעצמאית.
תחילה נתנו לי לפי העצמאית
אח"כ עשיתי טעות והגשתי גם תביעה לחופשת לידה עבור השכירה (היה נמוך יותר, לא הרווחתי הרבה) ביקשו ממני חזרה את הכסף שקיבלתי כעצמאית והביאו לי פחות על השכירה!! הפסדתי כסף!
כשבררתי אמרו לי שתקופת הכשרה צריכה להיות 10 חודשים עבור שכירה ועוד 10 כעצמאית.
אשמח לפירוט מדוייק יותר מה היה.
היית שכירה והפסקת את השכירה ועברת להיות עצמאית?
כשהגשת גם עבור השכירה הכוונה שרצית גם עבור החודשים בהם היית שכירה ובנוסף על החודשים האחרונים בהם היית רק עצמאית??
זה נראה שהיית גם שכירה וגם עצמאית ולכן אמרו לך שצריך הכשרה נפרדת לכל דבר נכון? זה כתוב בכל זכות בצורה ברורה
מה שדיברו פה זה על שכירה שהפסיקה להיות שכירה ועברה להיות עצמאית

פרידא

משתמש מקצוען
אשמח לפירוט מדוייק יותר מה היה.
היית שכירה והפסקת את השכירה ועברת להיות עצמאית?
כשהגשת גם עבור השכירה הכוונה שרצית גם עבור החודשים בהם היית שכירה ובנוסף על החודשים האחרונים בהם היית רק עצמאית??
זה נראה שהיית גם שכירה וגם עצמאית ולכן אמרו לך שצריך הכשרה נפרדת לכל דבר נכון? זה כתוב בכל זכות בצורה ברורה
מה שדיברו פה זה על שכירה שהפסיקה להיות שכירה ועברה להיות עצמאית
הייתי שכירה כל הזמן ובחצי שנה אחרונה הייתי גם עצמאית. זאת אומרת שלשכירה היה לי מס' שנים הכשרה. ולעצמאית רק 5 חודשים מתוך 6 - שזה המינימום.

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
הייתי שכירה כל הזמן ובחצי שנה אחרונה הייתי גם עצמאית. זאת אומרת שלשכירה היה לי מס' שנים הכשרה. ולעצמאית רק 5 חודשים מתוך 6 - שזה המינימום.
כשהתקופות מקבילות צריך תקופת אכשרה ב2 העיסוקים
כאן מדברים על החלפת העיסוק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה