דרוש מידע דמי לידה ביטוח לאומי

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מדובר בשכירה
אם הלידה היתה בתאריך 20 לחודש
האם החודש הזה מחושב לצורך דמי לידה?
יש מצב לבקש שיחשבו אותו במוצע? כי היו אז הכנסות גבוהות
אשמח מאד למידע
תודה

גברת עם אדרת

משתמש פעיל
לפי מה שידוע לי דמי לידה מחושבים רק על חודשים שלמים, מה שאומר, שהחודש הזה לא יחושב בממוצע החודשים ולא ירים...
ב"ל לא כ"כ רוצים לעשות חסדים...

shani123

משתמש מקצוען
כמו שרשמו, מתייחסים רק לחודשים מלאים

תוכלו לבקש התחשבות מיוחדת, אולי יתייחסו,
אך קחו גם בחשבון שאם יש הפרש בסכומים (ואפילו של 10%) זה מעורר שאלות ובדיקה מול המעסיק.

ירושלמי במבטא

משתמש פעיל
עד היום האחרון של החודש נחשב לחודש שחסר ואינו נחשב לחודש בשביל דמי לידה.
אני רוצה פשוט להבין...
אם אני רוצה לצאת לחופשת לידה מוקדמת ע"מ שהתלוש האחרון לא יחשב מספיק שאני מצהירה שהפסקתי לעבוד ב-27 לחודש לדוגמא...ע"מ שהתלוש לא יחשב לחופשת לידה?

יוסיK

משתמש פעיל
מדובר בשכירה
אם הלידה היתה בתאריך 20 לחודש
האם החודש הזה מחושב לצורך דמי לידה?
יש מצב לבקש שיחשבו אותו במוצע? כי היו אז הכנסות גבוהות
אשמח מאד למידע
תודה
כאמור, לא.
אבל אם היו הכנסות גבוהות יותר בחודש הלידה וניתן לייחס אותם לחודשים הקובעים, יהיה אפשר לחשב את זה.
למשל אם תאריך הלידה היה 20/01/2024 והייתה תוספת של 5000 ש"ח שניתן להגדיר אותה כתוספת מאמץ/בונוס או שעות נוספות, [במידה וזה נכון] עבור חודש 12/23 יהיה אפשר לחשב את זה לחופשת לידה, המעסיק צריך להכניס את זה בדיווח לב"ל [אם הוא מדווח ישירות] או לרשום את זה בטופס שהוא ממלא [אאל"ט 355]
עוד מידע ב כל זכות
אני רוצה פשוט להבין...
אם אני רוצה לצאת לחופשת לידה מוקדמת ע"מ שהתלוש האחרון לא יחשב מספיק שאני מצהירה שהפסקתי לעבוד ב-27 לחודש לדוגמא...ע"מ שהתלוש לא יחשב לחופשת לידה?
אם יש חודש עם הכנסה נמוכה יותר אפשר לבקש לא לחשב אותו בטענה שהיו פחות שעות עבודה בגלל ההיריון.
בכלל יש הרבה פרטים משתנים ניתן לראות הרבה מידע ב כל זכות

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אם מישהי קיבלה בתלוש משכורת בחודש לפני הלידה הפרשים מתחילת שנה ששולמו בבת אחת האם זה עלול לעשות בעיות לקבל דמי לידה על התלוש הזה?
מדובבר בתלוש של משרד החינוך ובגלל שלוקח לעדכן דרגה במשרד החינוך נוצרים הפרשים....

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
כאמור, לא.
אבל אם היו הכנסות גבוהות יותר בחודש הלידה וניתן לייחס אותם לחודשים הקובעים, יהיה אפשר לחשב את זה.
למשל אם תאריך הלידה היה 20/01/2024 והייתה תוספת של 5000 ש"ח שניתן להגדיר אותה כתוספת מאמץ/בונוס או שעות נוספות, [במידה וזה נכון] עבור חודש 12/23 יהיה אפשר לחשב את זה לחופשת לידה, המעסיק צריך להכניס את זה בדיווח לב"ל [אם הוא מדווח ישירות] או לרשום את זה בטופס שהוא ממלא [אאל"ט 355]
עוד מידע ב כל זכות

אם יש חודש עם הכנסה נמוכה יותר אפשר לבקש לא לחשב אותו בטענה שהיו פחות שעות עבודה בגלל ההיריון.
בכלל יש הרבה פרטים משתנים ניתן לראות הרבה מידע ב כל זכות
אולי אתה תדע לעזור לי
הייתי באבטלה התקבלתי לעבודה הייתי צריכה להתחיל מיד אחרי החגים
בעקבות המלחמה דחו את תחילת העבודה ב 10 ימים ככה שקיבלתי משכורת הרבה יותר קטנה
רק על 12 ימי עבודה
ילדתי ב28.01
ושילמו לי על 10 11 12
ביקשתי מהם בקשה שיחשבו לי את הראשון במקום את 10 שזה ממש לא משקף חודש עבודה שלי
והם כתבו לי שהם לא יכולים לענות לבקשתי
אני יכול לעשות אם זה משהו?
ברור שהם לא ירצו לענות לבקשתי כי זה יותר כסף בשבילם לשם מה אני יכול לעשות מדובר בהפרש די רציני
אשמח לעזרה

יוסיK

משתמש פעיל
אולי אתה תדע לעזור לי
הייתי באבטלה התקבלתי לעבודה הייתי צריכה להתחיל מיד אחרי החגים
בעקבות המלחמה דחו את תחילת העבודה ב 10 ימים ככה שקיבלתי משכורת הרבה יותר קטנה
רק על 12 ימי עבודה
ילדתי ב28.01
ושילמו לי על 10 11 12
ביקשתי מהם בקשה שיחשבו לי את הראשון במקום את 10 שזה ממש לא משקף חודש עבודה שלי
והם כתבו לי שהם לא יכולים לענות לבקשתי
אני יכול לעשות אם זה משהו?
ברור שהם לא ירצו לענות לבקשתי כי זה יותר כסף בשבילם לשם מה אני יכול לעשות מדובר בהפרש די רציני
אשמח לעזרה
נראה לי שבקרה שעובדת לא עבדה חודש מלא מסיבות שאינן תלויות בה יש אפשרות לבקש שיחשבו לפי המשכורת אותה היא הייתה מקבלת אילו הייתה עובדת חודש מלא.

• אם במהלך התקופה שעל-פיה מחושבים דמי הלידה חלה הפחתה זמנית בשכר העובד/ת מסיבות שלא תלויות בעובדת (למשל בגין שביתה, מחלה, תאונה, אבל משפחתי או חופשה ללא תשלום), יחושבו דמי הלידה על בסיס השכר שהיה משולם לולא ההפחתה. על-פי חוזר המוסד לביטוח לאומי דמי הלידה יחושבו בתוספת השלמת ימי היעדרות גם בשל חופשה ללא תשלום של עד חודש ימים, כאשר החופשה היא מבחירתה של העובדת.
  • מתוך אתר כל זכות

כוכב לכת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי את יכולה לבקש מכתב מהמעסיק לב"ל שחלק מהתשלום של 1.24 זה הפרש של חודש 10.23 ששילמו לך שם פחות.
לפעמים זה עובד. השאלה מה כבר עדכנת את ב"ל.

יוסיK

משתמש פעיל
אם מישהי קיבלה בתלוש משכורת בחודש לפני הלידה הפרשים מתחילת שנה ששולמו בבת אחת האם זה עלול לעשות בעיות לקבל דמי לידה על התלוש הזה?
מדובבר בתלוש של משרד החינוך ובגלל שלוקח לעדכן דרגה במשרד החינוך נוצרים הפרשים....
נראה לי שבד"כ משרת החינוך מדווח ישירות לב"ל, הם כנראה ידווחו את החלק היחסי של החודשים הקובעים מתוך ההפרשים עם המשכורת.
בכל מקרה כדאי לא לסמוך ע"ז ולבדוק שהסכום לפיו חושבו דמי הלידה תואם את מה שנראה לכם שצריך להיות.

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
נראה לי שבד"כ משרת החינוך מדווח ישירות לב"ל, הם כנראה ידווחו את החלק היחסי של החודשים הקובעים מתוך ההפרשים עם המשכורת.
בכל מקרה כדאי לא לסמוך ע"ז ולבדוק שהסכום לפיו חושבו דמי הלידה תואם את מה שנראה לכם שצריך להיות.
הבעיה שזה לא משרד החינוך ישירות אלא זה עמותה שעובדת דרך אופק חדש והעמותה משלת את המשכורת..

עפולאיי

משתמש צעיר
מדויק! וכן אני נוהג.(גם ב30 מספיק...)
שום בעיה. אך לא תקבלי לפי כל ההפרשים אלא רק לפי השכר של אותו החודש. משה"ח שולח טבלת שכר לביטול והחישוב הוא על פיו.
אין משמעות לתאריך שנכנס הכסף אלייך.
לכן במידה ותקבלי הפרשים על החודשים הנוגעים לחישוב החלד (3/6 הגבוה מביניהם) ביטול יוסיף לך ע"ז ג"כ את שיעורו בחישוב.

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
נראה לי שבקרה שעובדת לא עבדה חודש מלא מסיבות שאינן תלויות בה יש אפשרות לבקש שיחשבו לפי המשכורת אותה היא הייתה מקבלת אילו הייתה עובדת חודש מלא.

• אם במהלך התקופה שעל-פיה מחושבים דמי הלידה חלה הפחתה זמנית בשכר העובד/ת מסיבות שלא תלויות בעובדת (למשל בגין שביתה, מחלה, תאונה, אבל משפחתי או חופשה ללא תשלום), יחושבו דמי הלידה על בסיס השכר שהיה משולם לולא ההפחתה. על-פי חוזר המוסד לביטוח לאומי דמי הלידה יחושבו בתוספת השלמת ימי היעדרות גם בשל חופשה ללא תשלום של עד חודש ימים, כאשר החופשה היא מבחירתה של העובדת.
  • מתוך אתר כל זכות
ואי ממש תודה לך
אתה יודע מה אני יכולה לעשות עכשיו?
תכלס ביקשתי מהם בבקשה להחשיב את החודש ה1 ואמרו לי שבגלל שזה חודש מלא לא מחשיבים אותו
מה אני אמורה לעשות עכשיו להתקשר אליהם?
וגם האם זה נחשב הפחתה זמנית שדחו את תחילת העבודה שלי הייתי אמורה להתחיל אז ודחו את זה
כאילו לא הוצאתי לחלת או משהו כזה פשוט דחו את תחילת העבודה
ממש תודה רבה על העזרה

ירחמיאלל

משתמש צעיר
כמו שרשמו, מתייחסים רק לחודשים מלאים

תוכלו לבקש התחשבות מיוחדת, אולי יתייחסו,
אך קחו גם בחשבון שאם יש הפרש בסכומים (ואפילו של 10%) זה מעורר שאלות ובדיקה מול המעסיק.
הפרש סכומים שמעורר שאלות הכוונה שבחודש שלפני הלידה המשכורת גבוהה ב10%?

יוסיK

משתמש פעיל
הבעיה שזה לא משרד החינוך ישירות אלא זה עמותה שעובדת דרך אופק חדש והעמותה משלת את המשכורת..
חלק מהעמותות גם מדווחות בעצמם.
גם אם הם לא מדווחים בעצמם אלא אתם מגישים בעצמכם, חלק מהדיווח זה טופס שממולא ע”י המעסיק עם טבלה בה רושמים כמה ההכנסה של כל חודש, שם אמורים למלא את הסכומים לפי העניין.

יוסיK

משתמש פעיל
ואי ממש תודה לך
אתה יודע מה אני יכולה לעשות עכשיו?
תכלס ביקשתי מהם בבקשה להחשיב את החודש ה1 ואמרו לי שבגלל שזה חודש מלא לא מחשיבים אותו
מה אני אמורה לעשות עכשיו להתקשר אליהם?
וגם האם זה נחשב הפחתה זמנית שדחו את תחילת העבודה שלי הייתי אמורה להתחיל אז ודחו את זה
כאילו לא הוצאתי לחלת או משהו כזה פשוט דחו את תחילת העבודה
ממש תודה רבה על העזרה
אני לא יודע.
אולי אפשר לנסות לשנות את זה בצירוף העתק מהוראת החוק שבמידה והחודש העבודה לא היה מלא מסיבות שלע תלויות בעובד וכו’ ולקוות לטוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  47  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה