עזרה 'די להתעללות הנהגים הערביים'!!!!

מצב
הנושא נעול.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
תדגישי את הבלת"ק.
אם לא קראת תגובות קודמות מניין לך שאף אחד לא התערב בנושא???
עסקו בכך, אבל פחות. כי זה לא הנושא.
הנושא הוא:
מציאת פתרון לבעיית הנהגים הערבים ולאפם הסולד.

בהודעה שקראתי מפי בעל/ת המעשה
לא עלתה אף לא תגובה כזו בשעת מעשה.
אף לא אחד קם והעיר לבחור על התנהגותו.
ולזו היתה כוונתי.
התיחסותי לא היתה לשאר המגיבים בהמשך האשכול.
מקוה שהבנתם.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לא קראתי את הדברים שנכתבו, קראתי רק את הפתיח, ואת הסיום, ובכל זאת...
דבר ראשון, לא ברור, בחור חרדי, אמרו לך לשים מסיכה - שים מסיכה. למה להתחכם? אמרו לך ללכת אחורה, לך אחורה, למה להתחכם?
ולתת לאוטובוס שלם לחכות כל כך הרבה זמן, על בקשה כזאת - מוזר. ואנשים שתקו שם?
אבל מפה ועד לבעוט, ולחנוק, עובר את כל הגבולות. שום אשמה של הבחור, לא תצדיק כאלה מעשים.

ילדות ירושלים

משתמש פעיל
למרות שכותב השורות אינו חשוד לא באהבת ישמעאל ולא בשנאת ישראל,
כמי שנוסע על בסיס יומי נסיעות ארוכות בירושלים בכמה וכמה קווים עירוניים,
ומטבע הדברים רוב הנסיעות מבוצעות ע''י נהגים ערביים,
אוכל לתת את נקודת מבטי לעניין וכמובן ש'כשם שפרצופיהם שונים' וכו' ואינני כופה את דעתי על אף אחד.
וודאי שיש נהגים ערביים שהם לא בסדר, אך בגדול, הנהגים הערביים באים לעשות את העבודה בשקט ולחזור הביתה בסוף היום בשלום,
לדעתי אף נהג ערבי לא קם בבוקר וחושב איך להציק ליהוד ואיך לעשות הרבה ברקסים בנסיעה.
חשוב מאוד מאוד לכבד אותם לומר תודה וכו', זה עם שמאוד צריך כבוד,
בגדול כל אותם ערבים מחבלים שרוצחים ופורעים, מעבר לזה שהם חיות אדם ואיבדו את צלם האנוש, עפ''י רוב זה לא אנשים 'נורמטיביים',
אינני מתכוון שזה אנשים משוגעים, אלא זה לא אנשים שטוב להם יותר מידי בחיים,
נדיר למצוא מחבל - ערבי בגילאי ה40, נשוי עם משפחה, עבודה, כסף ומעמד שהולך ועושה שטויות (פיגועים - מעבר לזה שזה זוועות זה קודם כל שטויות, מה הקשר שבן אדם נורמטיבי יעשה כאלה דברים?!)
בד''כ זה צעירים משועממים בלי יותר מידי משפחה, כסף כבוד ותעסוקה.
במקביל ומבלי לסתור את כל הנ''ל, בכל מקרה של התנהגות לא הולמת מצד הנהג - לתעד ולהתלונן.
חשבתי שאחרי מה שקרה ליגאל יהושע הי"ד אנשים יפסיקו עם הדמיונות שלהם.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אני אכתוב כאן משהו שהוא לא כל כך פופולארי כיון שיגידו לי שעשו את זה ואף אחד לא מתייחס ברצינות
והוא - לשלוח תלונות והמון לחברה ולמשרד התחבורה בלי להתאכזב מחוסר התגובה שלהם או מתגובה לקונית שלהם
אם הרבה מאד מתושבי מודיעין עילית ישלחו מאות תלונות בחודש ברציפות כל הזמן - יתחיל לזוז משהו
אני יודע על אחת מערי הדרום שסבלו מאגד ומתדירות נמוכה של נסיעות ואחד מעוזרי אחד העסקנים פתח קו לתלונות וכל תלונה הוא שולח פקס למשרד התחבורה וב"ה יש שינוי גדול בתדירות וכמות האוטובוסים שיוצאת בכל שעה
ממליצה בנוסף לתלונה במשאד התחבורה להתלונן גם בעיריה
כל אחד שנתקל בהתנהגות בריונית שיתקשר לעו"ד ברדה בעיריה
חלק מתפקידנה זה לטפל בתלונות על קווים
ככל שיצטברו יותר תלונות יוכלו לטפל בבעיות

גרגמלה

משתמש פעיל
נכון
אבל מה שמאפיין מאד את בני דודינו זה מצבי רוח משתנים,
יום אחד הוא השכן הכי טוב שלך, והוא באמת יהיה כזה, אבל למחרת יטיפו לו במסגד לדבר אחר והוא יתהפך 180 מעלות.
ואני בהחלט לא מאמינה שנהג אוטובוס ערבי קם בבוקר ומתכנן איך אני מציק היום לנוסעים היהודים----
צאו מיזה

פונץ' וניל

משתמש פעיל
מה אנשים פה נהיו ימין קיצוני?
אני בהלם. הלוואי שכל הנהגים יתנהגו כמו הנהגים הערבים.
רבים מהערבים שאני נפגש איתם בין אם זה בבית מרקחת או קופת חולים ועוד מתנהגים הרבה יותר טוב מאנשים שמסתובבים בתוכנו.
מספיק לשנאה

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
טוב, חברה, לא הייתי פה יום שלם והאשכול גדל וצמח ובקושי הספקתי לקרוא את כל התגובות שלכם.
אני ישתדל להגיב לחלק מהשואלים מה היה ואיך היה בדיוק וכו', בהמשך.
בכל אופן, אני שמח שדבר אחד טוב יצא מהאשכול הזה, והוא - להעלות את המודעות.
וכמו שכתבו כאן לעיל, אם רואים נהג עוקף על תחנה מלאת נוסעים ללא סיבה הנראית לעין, צריכים כמה נוסעים ולומר לו בקול ברור ומכובד - "סליחה, נהג, למה עקפת???", לא לשבת כמו קלוץ.
להיות עירניים אם יש זקן או זקנה שעולה - שהנהג יחכה עד שהם יתיישבו, ולא שהם יתנודדו באוטובוס לימין ושמאל וכמעט יפלו לארץ.
לשים לב איך הוא מתייחס לילדים, לנשים ובנות וכו' וכו' וכו'.
אם בזכות האשכול הזה, בזכות ההודעות שלי - המודעות קצת תעלה לענין, הנהגים הערביים ישימו לב שהציבור לא סלחן, ומצד שני מכבד ומנסה להתנהג בנימוס - אולי אולי אולי יהיה איזה שיפור מעשי בשטח.
מי יתן...

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
טוב, חברה, לא הייתי פה יום שלם והאשכול גדל וצמח ובקושי הספקתי לקרוא את כל התגובות שלכם.
אני ישתדל להגיב לחלק מהשואלים מה היה ואיך היה בדיוק וכו', בהמשך.
בכל אופן, אני שמח שדבר אחד טוב יצא מהאשכול הזה, והוא - להעלות את המודעות.
וכמו שכתבו כאן לעיל, אם רואים נהג עוקף על תחנה מלאת נוסעים ללא סיבה הנראית לעין, צריכים כמה נוסעים ולומר לו בקול ברור ומכובד - "סליחה, נהג, למה עקפת???", לא לשבת כמו קלוץ.
להיות עירניים אם יש זקן או זקנה שעולה - שהנהג יחכה עד שהם יתיישבו, ולא שהם יתנודדו באוטובוס לימין ושמאל וכמעט יפלו לארץ.
לשים לב איך הוא מתייחס לילדים, לנשים ובנות וכו' וכו' וכו'.
אם בזכות האשכול הזה, בזכות ההודעות שלי - המודעות קצת תעלה לענין, הנהגים הערביים ישימו לב שהציבור לא סלחן, ומצד שני מכבד ומנסה להתנהג בנימוס - אולי אולי אולי יהיה איזה שיפור מעשי בשטח.
מי יתן...
שיפור אמיתי לא ייתכן באמת כל עוד הנהגים הם "בני דודים"
מלעשות.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
לדעתי זה אשכרה כניעה לטרור!
אסור שנהג ירגיש שאם הוא יעשה סצנות אז כולם יהפכו את העולם בשביל לרצות אותו...
זה בדיוק האשכול בפורום לדעת, וחלק מהניקים שם כן הסכימו עם הטענה הזו שזה כניעה לטרור, ושאם הבחור ירד אז הנהג ירגיש שניצח ויעשה זאת שוב בעילה וטענה כל שהיא.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
גם אני הייתי באוטובוס הנ"ל, ולהבנתי גם הנהג (כמובן) וגם הבחור (להבדיל) לא היו בסדר.
הנהג צריך לתת שרות גם אם פגעו בו באיזו מילה
כמו כל נותן שרות
רובינו לא שוברים את הכלים על כל פגיעה שמקבלים בעבודה.

והבחור - היה מן הראוי שירד מהאוטובוס ויחכה כמה דקות לאוטובוס הבא במקום לעכב עשרות אנשים בשעת לילה מאוחרת.
כניעה לטרור... גם כן תרוץ
מחר כולם יעשו את זה... כאילו שהיום עם לא עושים
ועל כולנה הטענה המוחצת "חילול השם"!
בטח, חילול שמו הגדול של הבחור הנ"ל, לא יותר מזה.
אם היה מעביר על מידותיו ויורד, היה גורם לקידוש ש"ש בעולם.

שיהיה ברור שמבחינתי הנהג נושא ברוב האשמה
אבל מבחור שומר תורה ומצוות אני מצפה ליותר.
מי שיודע ומכיר עוד אנשים שהיו שם בנסיעה, שישלח להם את המייל שנפתח לצורך זה -
fnjdfnjkrnאין לכתוב כתובת מייל
אנו רוצים לשלוח מכתב מאורגן ומסודר לקווים ולמשרד התחבורה, ולא לוותר להם.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
@יש כזה שם???
אשמח אם תשאיר שוב את פרטי הנסיעה, ע"מ שאוכל לשלוח.
(סורי, אך עדיין לא עשיתי זאת)
קו 210 מבני ברק למודיעין עילית, ביום שני השבוע, בשעה 22:00.

[שאלה הלכתית: על פי דין מותר למי שלא היה באוטובוס לשלוח גם הוא תלונה?
כי אמנם מצד אחד המטרה היא רצויה לעורר אותם מרבצם ומתרדמתם, אבל מצד שני זה קצת שקר, ומדבר שקר תרחק....]

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען

כי אמנם מצד אחד המטרה היא רצויה לעורר אותם מרבצם ומתרדמתם, אבל מצד שני זה קצת שקר, ומדבר שקר תרחק....]
מצד שלישי-אם יגלו שהם לא היו שם, זה עלול לעשות נזק?

זושא כץ

משתמש מקצוען
מה אנשים פה נהיו ימין קיצוני?
אני בהלם. הלוואי שכל הנהגים יתנהגו כמו הנהגים הערבים.
רבים מהערבים שאני נפגש איתם בין אם זה בבית מרקחת או קופת חולים ועוד מתנהגים הרבה יותר טוב מאנשים שמסתובבים בתוכנו.
מספיק לשנאה
לא תחנם נאמר גם על זה

1. לא תְחָנֵּם - "לא תיתן להם חן"; איסור לספר בשבחם של גויים.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
בהודעה שקראתי מפי בעל/ת המעשה
לא עלתה אף לא תגובה כזו בשעת מעשה.
אף לא אחד קם והעיר לבחור על התנהגותו.
ולזו היתה כוונתי.
התיחסותי לא היתה לשאר המגיבים בהמשך האשכול.
מקוה שהבנתם.
באוטובוס עצמו אנשים באו וניסו להסביר לבחור, אבל הוא עשה ת'צמו כאילו הוא לא מבין..... מה לעשות.
היו דיבורים בין האנשים להוריד אותו בכח מהאוטובוס וזהו.
בהתחלה הציעו לו שירד לאוטובוס אחר וזהו, והסכים. אחרי ששום אוטובוס לא עצר שם (מחלף מסובים, ורוב האוטובסים לא נכנסים לשם בכלל), הציעו לו מונית (!!!) מהתחנה עד לבית, בהשתתפות כל הנוסעים, ואז הוא התחיל לטעון ש"אסור להכנע לטרור!!!", ושהנהג יעשה זאת עוד פעם לילד שלא יהיה לו אפשרות לשוב הביתה וכו' וכו' וכו'.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
מצד שלישי-אם יגלו שהם לא היו שם, זה עלול לעשות נזק?
איזה נזק?

[נ.ב. פעם ראיתי ששאלו את ר' חיים קניבסקי באדם שיודע שמגיע לו כסף על פי דין, ורק כדי להוציא את זה מהשני הוא יצטרך לשקר, ור' חיים ענה מדבר שקר תרחק].

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
איזה נזק?

[נ.ב. פעם ראיתי ששאלו את ר' חיים קניבסקי באדם שיודע שמגיע לו כסף על פי דין, ורק כדי להוציא את זה מהשני הוא יצטרך לשקר, ור' חיים ענה מדבר שקר תרחק].
לא יודע...
רק אמרתי שצריך לחשוב גם על זה.

זושא כץ

משתמש מקצוען

למה לשקר?
לכתוב את זה כעובדה על הנהג ולא עליכם אישית והכל בסדר

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
מקבל את ההערה וחשוב לי להדגיש.
א' כפי שהדגשתי אני ממש לא אוהב ישמעאל ורחוק מכך מאוד
ב' אולי באמת יחסית גוננתי על הנהגים הערבים (יחסית!) והאמת שאני מוצא את עצמי מסתפק בתך תוכי פעמים רבות בנושא המדובר של ערבים ישראליים שמשולבים בחברה הישראלית,
כמובן שהם לא אוהבים אותנו וודאי שלא הייתי רוצה להיות חבר שלהם,
מצד שני - האם כל הערבים הם מחבלים או ש'רק' כל המחבלים הם ערבים זה קושיא ידועה בעולם ואין לי תשובה ברורה בנושא ויש הרבה מה להסתפק בדבר.

ממ"ד

משתמש מקצוען
ראיתי נהגים שמשתמשים בזה כאיום, ואף מתקשרים לחברה בשעת מעשה שישמרו את הקטע מאוטובוס מס' זה וזה, נהג אחד אמר לי שהכל גם מוקלט.
לא מוקלט קולית חד משמעית!!! רק תיעוד של מצלמה ללא שמע וקול!!

מנסיון ומבירור לעומק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה