דירה להשקעה

סיומים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
איך נפלו הרבה אם זה סיכון נמוך?
אם נכנסים לפרטי העיסקה (של נדל"ן חו"ל) באופן ברור הסיכון ברווח נמוך כלפי מניות כפי שכתבתי.
זאת אומרת: ש'מניות' אפילו אם תברר על מקום הכי בטוח כפי שציינתי על מניות ב'גוגל' וכן 'אמזון' ועוד שהם חברות חזקות בשוק רואים ירידות תוך שעות ספורות כיון שב'מניות' אתה לא צפוי מה יהיה
אבל נדל"ן יש לך נכס ובאופן כללי אין ירידות דרסטיות כ"כ בבת אחת, הגם שודאי יכול להיות ירידות אבל באופן הכללי אתה צפוי לראות מה שיהיה וגם רגיל לא קורה כ"כ ירידות בזה. כמובן ההשקעה אמורה להיות במקומות טובים.
למה שאנשים נפלו בנדל"ן חו"ל משתי סיבות (עכ"פ הידוע לי) א' - אם אתה רחוק מהנכס יש הרבה רמאים הקמים לרמות אותך כמו ששנינו הרוצה לשקר ירחיק.... ב' - אין ידע מספיק לאנשים מחוץ למדינה שאתה משקיע בה איך התהליך דהיינו עו"ד וכן עצם הגביה דהיינו בין אם זה מקום שהקושי לגבות מהשוכרים גובר על ההשקעה בין דברים אחרים שהגליון לא יכלה אם נתחיל לפרט.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אם נכנסים לפרטי העיסקה (של נדל"ן חו"ל) באופן ברור הסיכון ברווח נמוך כלפי מניות כפי שכתבתי.
זאת אומרת: ש'מניות' אפילו אם תברר על מקום הכי בטוח כפי שציינתי על מניות ב'גוגל' וכן 'אמזון' ועוד שהם חברות חזקות בשוק רואים ירידות תוך שעות ספורות כיון שב'מניות' אתה לא צפוי מה יהיה
אבל נדל"ן יש לך נכס ובאופן כללי אין ירידות דרסטיות כ"כ בבת אחת, הגם שודאי יכול להיות ירידות אבל באופן הכללי אתה צפוי לראות מה שיהיה וגם רגיל לא קורה כ"כ ירידות בזה. כמובן ההשקעה אמורה להיות במקומות טובים.
למה שאנשים נפלו בנדל"ן חו"ל משתי סיבות (עכ"פ הידוע לי) א' - אם אתה רחוק מהנכס יש הרבה רמאים הקמים לרמות אותך כמו ששנינו הרוצה לשקר ירחיק.... ב' - אין ידע מספיק לאנשים מחוץ למדינה שאתה משקיע בה איך התהליך דהיינו עו"ד וכן עצם הגביה דהיינו בין אם זה מקום שהקושי לגבות מהשוכרים גובר על ההשקעה בין דברים אחרים שהגליון לא יכלה אם נתחיל לפרט.
אף אחד לא משקיע במניה אחת כך שכשמניה של גוגל נופלת והמניה של אפל לצורך העניין מזנקת אתה עדיין במצב טוב (כמובן שמדובר על הרבה יותר משתי מניות)
ובשונה מנדל״ן בחו״ל כשאתה קונה מניה בגוגל יש לך את כל המידע על גוגל וזו בדיוק אותה מניה שוורן באפט קנה, בנדל״ן אין לך שום ידע על דירות בוירג׳יניה לצורך העניין וגם אם שמעת שוורן באפט קנה שם עדיין סיכוי טוב שתעשה עסקה גרועה
כמו ששנינו הרוצה לאבד ממונו ישכור פועלים ואל ישב עמהם

האורות

משתמש פעיל
מה אתה אומר על התחום שלך, הייתי שואל, למה בחרת בו לא רלוונטי
וכאן בדיוק אנחנו חלוקים אתה טוען שבחרת בנדל״ן כי לדעתך הוא ריווחי.
זו דעתך, ואין לה שום קשר למקצועיות שלך.
כי אמנם בנדל״ן אתה מבין היטב אבל לא בשוק ההון, ולא בסטארטאפים, ולא בהלוואות p2p, אז טוב ונכון לא לזוז צעד בנדל״ן ללא המומחיות שלך, אבל זה לא אומר שניתן לסמוך על חוות דעתך בנוגע להלוואות p2p
לא אמרתי בשום מקום שאני מבין בכל התחומים
ההיפך שאלתי את @מקצועי בלבד וקבלנו לינקים לכמה תחומים, אותם אצטרך ללמוד בעיון בזמני הפנוי.
(מלמעלה זה נראה מרתק מאד.
@מקצועי בלבד שאלתי 3 שאלות, אין אפשרות לענות במילה? יקח לי שעות "ללמוד" את כל האשכולות שם.. כולל המראי מקומות..)

אבל
מה הטרחה הגדולה לבאר באר היטב מה אני לא?
איך זה מקדם את העניין?

זה אחד הקשיים / סיכונים להגיב בפורום שכזה.
כי אחד כותב תגובה, השני מבין אחרת ואז הוא כותב משהו ואתה צריך להגיב לתגובה בשעה שכלל לא הכוונת אליה.

חוצמזה, אני יכול לכתוב משהו, שעומד מאחורי זה הרבה ניסיון וידע ולא בשביל להתחיל להרחיב בפורום כי זה "קורס" שלם, ואני חולק את המידע במשפט מתומצת,
תגובה אחר כך מישהו יכתוב משהו בסגנון "אני חולק עליך" "זה ממש לא נכון" וכל מיני דברים. שהקורא יכול לחשוב כאילו מאחורי מה שאני אומר ומאחורי מה שהוא אומר יש משקל זהה....

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
לא אמרתי בשום מקום שאני מבין בכל התחומים
ההיפך שאלתי את @מקצועי בלבד וקבלנו לינקים לכמה תחומים, אותם אצטרך ללמוד בעיון בזמני הפנוי.
(מלמעלה זה נראה מרתק מאד.
@מקצועי בלבד שאלתי 3 שאלות, אין אפשרות לענות במילה? יקח לי שעות "ללמוד" את כל האשכולות שם.. כולל המראי מקומות..)

אבל
מה הטרחה הגדולה לבאר באר היטב מה אני לא?
איך זה מקדם את העניין?

זה אחד הקשיים / סיכונים להגיב בפורום שכזה.
כי אחד כותב תגובה, השני מבין אחרת ואז הוא כותב משהו ואתה צריך להגיב לתגובה בשעה שכלל לא הכוונת אליה.

חוצמזה, אני יכול לכתוב משהו, שעומד מאחורי זה הרבה ניסיון וידע ולא בשביל להתחיל להרחיב בפורום כי זה "קורס" שלם, ואני חולק את המידע במשפט מתומצת,
תגובה אחר כך מישהו יכתוב משהו בסגנון "אני חולק עליך" "זה ממש לא נכון" וכל מיני דברים. שהקורא יכול לחשוב כאילו מאחורי מה שאני אומר ומאחורי מה שהוא אומר יש משקל זהה....
ככה זה בדמוקרטיה למילה של מומו רוצח מורשע מכלא... (למרות שהוא לא בהכרח בור, אך גם בורים נהנים מזכות הבחירה) יש אותו משקל כמו מילה של הרב שטיינמן...

לגופו של עניין אני אומר שלשאול בעל מקצוע למה הוא לא עובד במקצוע אחר כדי לשמוע ממנו שהתחום שלו הוא הכי טוב.

זו לא דרך לקבל מידע אמין.

אינני מזלזל בידע שלך ו/או במקצועיות שלך בשום צורה

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
1. מדוע דירה להשקעה בסכום הזה הוא רעיון לא טוב
2. מה קרה בעת הזו.
3. איזו השקעה עדיפה יותר
נקלעת לעין הסערה
בתמצות מה שכתוב בכל האשכולות שמקצועי בלבד מפנה אליהם הוא
י״א שלא תהיה יותר עלייה במחירי הדירות או שתהיה רק עלייה מזערית
י״א שתהיה ירידה
יש ממליצים על שוק ההון (דרך חברת השקעות מפוקחת דוגמת אלטשולר שחם, כיוון שנהנים שם מרווחים גבוהים ורבית דרבית
ויש אומרים שהכי טוב להשקיע בנדל״ן.
אלו ואלו (חושבים שדבריהם) דברי אלוקים חיים ;)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אף אחד לא משקיע במניה אחת כך שכשמניה של גוגל נופלת והמניה של אפל לצורך העניין מזנקת אתה עדיין במצב טוב (כמובן שמדובר על הרבה יותר משתי מניות)
ובשונה מנדל״ן בחו״ל כשאתה קונה מניה בגוגל יש לך את כל המידע על גוגל וזו בדיוק אותה מניה שוורן באפט קנה, בנדל״ן אין לך שום ידע על דירות בוירג׳יניה לצורך העניין וגם אם שמעת שוורן באפט קנה שם עדיין סיכוי טוב שתעשה עסקה גרועה

אני חייבת לכתוב משהו בעניין.
גם השקעה במניות, וגם השקעה בנדל"ן חו"ל, יכולות להיות השקעות מאד טובות, ויכולות להיות השקעות גרועות ביותר, וגורמות להמון הפסדים.
וכך גם בעוד הרבה השקעות.
הכלל הוא, שכדי להשקיע במשהו צריך להבין בו, ולהבין טוב טוב, למה יש כאלו שמפסידים? מה הם כל הסיכונים? מהם הסיכויים וכו'.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אני חייבת לכתוב משהו בעניין.
גם השקעה במניות, וגם השקעה בנדל"ן חו"ל, יכולות להיות השקעות מאד טובות, ויכולות להיות השקעות גרועות ביותר, וגורמות להמון הפסדים.
וכך גם בעוד הרבה השקעות.
הכלל הוא, שכדי להשקיע במשהו צריך להבין בו, ולהבין טוב טוב, למה יש כאלו שמפסידים? מה הם כל הסיכונים? מהם הסיכויים וכו'.
נכון, אבל את שוק ההון אפשר ללמוד מכאן ואת הנדל״ן בוירג׳יניה אפשר ללמוד רק מוירג׳יניה (אא״כ יש לך מישהו נאמן, פיקח וששם את טובתך לפני טובתו והוא מכיר את וירג׳יניה)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נכון, אבל את שוק ההון אפשר ללמוד מכאן ואת הנדל״ן בוירג׳יניה אפשר ללמוד רק מוירג׳יניה (אא״כ יש לך מישהו נאמן, פיקח וששם את טובתך לפני טובתו והוא מכיר את וירג׳יניה)
אתה צודק, אבל היום כשיש אינטרנט, הכל נעשה הרבה יותר קרוב..

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אתה צודק, אבל היום כשיש אינטרנט, הכל נעשה הרבה יותר קרוב..
זו הנקודה שבזה לא מספיק אינטרנט.
את יכולה לקרוא באינטרנט בלי סוף על שכירות של 2,000 ₪ לחודש בעפולה עד שמגיע מישהו שגר במקום ואומר לך שאפשר להשיג ב1,300

וכשמדובר בחו״ל יש הרבה יותר מקום לטעויות כי את הרבה פחות מכירה אפי׳ לא חברה של גיסה של אמא של חמותה של אחותך, ואפי׳ המושג קרוב ורחוק שם שונים לחלוטין מאלה המוכרים לך.

את לא מכירה את המנטליות בכלל כדי לדעת מה צריך בשביל שדירה תהיה להיט, את לא יודעת מה מידת ההשפעה של תוכנית אובאמה-קייר, או המכסים החדשים של סין על יכולת התשלום של האמריקני הממוצע וכו׳

הכל זר לחלוטין אין שום פיסת קרקע יציבה להניח עליה את הרגל ולהתקדם משם, כל נקודות המוצא שאת מכירה מהעולם שלך עשויות להיות לא רלוונטיות לחלוטין

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זו הנקודה שבזה לא מספיק אינטרנט.
את יכולה לקרוא באינטרנט בלי סוף על שכירות של 2,000 ₪ לחודש בעפולה עד שמגיע מישהו שגר במקום ואומר לך שאפשר להשיג ב1,300

וכשמדובר בחו״ל יש הרבה יותר מקום לטעויות כי את הרבה פחות מכירה אפי׳ לא חברה של גיסה של אמא של חמותה של אחותך, ואפי׳ המושג קרוב ורחוק שם שונים לחלוטין מאלה המוכרים לך.

את לא מכירה את המנטליות בכלל כדי לדעת מה צריך בשביל שדירה תהיה להיט, את לא יודעת מה מידת ההשפעה של תוכנית אובאמה-קייר, או המכסים החדשים של סין על יכולת התשלום של האמריקני הממוצע וכו׳

הכל זר לחלוטין אין שום פיסת קרקע יציבה להניח עליה את הרגל ולהתקדם משם, כל נקודות המוצא שאת מכירה מהעולם שלך עשויות להיות לא רלוונטיות לחלוטין
שוב, אני אומרת שצריך להבין בתחום שאליו נכנסים.
ופונים גם לשמאי מקומי שייתן הערכה מקיפה על הנכס ועל האזור, ועוד ועוד.
ויש דרכים לבחון השקעה בצורה די טובה, גם מרחוק.
אפשר גם לברר על מישהו אמין שמבין בזה, ולשלם לו בשביל שילך לבדוק את הנכס בשבילנו, ועוד ועוד.
בקיצור יש אפשרות לבחון אם השקעה היא טובה או לא, גם ללא הגעה פיזית שלכם למקום.
כמובן שצריך ללמוד ולדעת איך עושים זאת.

סיומים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
כתבתי באשכול לעיל
יש לציין שיש נדל"ן חו"ל מצליח ביותר של לערך 25 אחוז אם סיכון נמוך אבל כמובן צריך ליכנס לפרטים בזה כידוע מהרבה שנפלו בזה.
ע"ז שאלת
איך נפלו הרבה אם זה סיכון נמוך?
ע"ז עניתי
לא הבנתי את ההוספה שלך
אפילו אם תדע ברור את מצב של המניה אינך יודע אם המניה תרד מחר או לא ומעשים בכל יום שמניות צונחות ואפילו מחברות מובילות משא"כ בנדל"ן
רק שבנדל"ן שאתה לא נמצא ליד מרמים אותך זה כבר כתבתי. העצה ליכנס לעובי הפרשה ולברר
לסיכום: נדל"ן אחרי בירור ברור ואמיתי רוב הסיכוים להצלחה. מניות אחרי בירור ברור ואמיתי אתה עדיין נמצא בסיכון

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אגב אפשר לקבל משכנתא פה בארץ על נדל"ן בחו"ל?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אפילו אם תדע ברור את מצב של המניה אינך יודע אם המניה תרד מחר או לא ומעשים בכל יום שמניות צונחות ואפילו מחברות מובילות משא"כ בנדל"ן
יש אפשרות להשקיע במניות בצורה שאין כמעט שום סיכון!!
אתה יכול לראות באשכול הזה
https://www.prog.co.il/threads/השקעה-עם-תשואה-של-7.507615/

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
יש אפשרות להשקיע במניות בצורה שאין כמעט שום סיכון!!
אתה יכול לראות באשכול הזה
https://www.prog.co.il/threads/השקעה-עם-תשואה-של-7.507615/
לענ"ד תהיה תועלת מרובה מאד אם תכתבי מאמר מתומצת בנושא, או לחלק לשני מאמרים אחד לפנסיה, אחד להשקעות
במקום להפנות לאשכולות ארוכים שיקח שנתיים לקרוא, וגם אז לא יהיה ניתן להבין כלום.
רק אל תשכחי לתת מקום, אפי' קטן גם לדעות שונות משלך.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לענ"ד תהיה תועלת מרובה מאד אם תכתבי מאמר מתומצת בנושא, או לחלק לשני מאמרים אחד לפנסיה, אחד להשקעות
במקום להפנות לאשכולות ארוכים שיקח שנתיים לקרוא, וגם אז לא יהיה ניתן להבין כלום.
רק אל תשכחי לתת מקום, אפי' קטן גם לדעות שונות משלך.
רעיון טוב, אחשוב על זה.
ואני חושבת שאני נותנת מקום לדעות שונות ממני, אבל כשזה מבוסס על ידע והכרה של הדברים הנידונים.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
רעיון טוב, אחשוב על זה.
ואני חושבת שאני נותנת מקום לדעות שונות ממני, אבל כשזה מבוסס על ידע והכרה של הדברים הנידונים.
אני לא מתכוין כשהויכוח הוא על נתונים ברורים, כגון האם אלטשולר, כותבים עם ט' או עם ת'.
אני מתכוין שמאמר שיהיה חד צדדי לחלוטין בנושא מחירי הדירות לאן, הוא לא לעניין.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא מתכוין כשהויכוח הוא על נתונים ברורים, כגון האם אלטשולר, כותבים עם ט' או עם ת'.
אני מתכוין שמאמר שיהיה חד צדדי לחלוטין בנושא מחירי הדירות לאן, הוא לא לעניין.
עכשיו במחשבה שנייה כשאני חושבת על זה, זה יהיה מאד מסובך, אנשים פה לא יודעים מה זה מניה? ומה זה אג"ח? ואני לא מדברת על אופציות, מק"מ, קרן רייט, וכו'
מה זה קופת גמל רגילה? מה זה קופת גמל להשקעה? מה הקרן פנסיה עושה עם הכסף? וכו' וכו'.
מה שאומר סדרת מאמרים, ואח"כ דיונים ארוכים בפורום על כל מאמר, ואני ממש לא בטוחה שיש לי כח לזה.
אני חושבת שצריך לעשות זאת לאט לאט, ואני כבר רואה התקדמות אצל הרבה מאד אנשים פה בפורום, בהבנה בנושאים הללו.

האורות

משתמש פעיל
מה שנראה לי הכי טוב, זה לכתוב מאמר מכונן, וכל הבירורים להפנות בקישורים כמו"כ לציין מקומות
למשל מה מניה אג"ח וכו' להפנות לקישורים,
מאיפה הנתון שמרווחים אחוז מסויים להפנות לקישור,
אבל שיהיה איזה מתווה
כי לחפור באשכולות צריך המון זמן וסבלנות

וצריך לזכור, שכשאדם כותב משהו לא חייבים להסכים אבל חייבים לכבד.
זה בסדר גמור לחשוב אחרת, זה בסדר גמור לפרשן אחרת.
הדברים אמורים הן לכותב והן לקורא, שהכותבים לא יחששו מלכתוב דבריהם פן "יחטפו" מהקוראים, ושהקוראים יבינו שמישהו התאמץ לכתוב פה תגובה וזכותו לחשוב משהו מסויים בדיוק כמו שלך הוקרא יש זכות מלאה לחשוב אחרת.
לכבד.

לסיכום, העם דורש מאמר "מקצועי בלבד" תרתי משמע.
אריכויות ופילפולים (גם אם הם הכרחיים כמובן) בקישורים לאשכולות ייעודיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה