דילמה

ערב טוב
דילמה למומחים
אני בערב חתימת חוזה
אני יודעת שכשלוקחים משכנתא לא לוקחים הלוואות
העניין הוא שההון העצמי כולו מגיע מהגמ"ח המרכזי ומעוד גמ"ח הגמ"ח המרכזי מקבל גם במזומן הגמ"ח השני רק בהו"ק
אין לי עוד חשבון
אני מעוניינת להתחיל עם האישורים מהבנקים רק לקראת תאריך החוזה להעברת המשכנתא שזה עוד 3 חודשים מצד שני אני צריכה את ההון העצמי כולו כבר עכשיו כי רק כך יתן לי בעל הדירה לשפץ את הדירה וזה דחוף לעכשיו (צריכה שעד תשלום המשכנתא הדירה תהיה מושכרת)
בעצם יוצא שיופיע בעו"ש 3 חודשים שהבנק דורש את ההלוואות הנ"ל
מסתפקת על האופציות ואשמח לעזרה
אופציה א. על הגמח המרכזי לומר לבנק שאין זה הלוואה אלא הצטברות של הפקדות במשך שנים (ההחזר לא נרשם בבנק השאלה אם הבנקים מכירים אפשרות כזו) שזה אמת חלקית ועל הגמח השני לומר שזה הלוואה נוספת כדי לחסוך בסכום של המשכנתא בגלל שבזה אין ריבית
אופציה ב. לגבי הגמח המרכזי כאופציה א. ועל הגמח השני לומר שזה הלוואה לשיפוץ הדירה
ג. לא לדווח גם על הגמח השני כהלוואה אלא כהפקדות (ועל ההו"ק לומר שזה רק הרשאה לחיוב עתידי אם ארצה (אני אוכל לשלם רק אחרי נטילת המשכנתא אבל ההרשאה מוכרחת להיות קודם) האם הבנק יקנה את זה)
ד. להתחיל לעבוד על אישור עקרוני כבר עכשיו והוא יתפוס עד עוד 3 חודשים מבחינת המצאת מסמכים (אני יודעת שריביות זה 24 ימים אני מדברת רק על אישור ההכנסות עו"ש וכו'
בעצם השאלה העיקרית מה הבנק עושה כשהוא רואה הרשאה קיימת לגמח ומה זה הורס במשכנתא ומה האופציה במקרה שלי

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש אפשרות שיכנס לחשבון ההורים??? זה הכי פשוט.
ותשלומים לא להתחיל עכשיו עד אחרי המשכנתא. או תשלמו מזומן בנתיים שלא יירד מהחשבון

תודה על התגובה
הגמח הנוסף בטוח לא נותן והמרכזי אני עדיין מבררת. ולמרכזי זה אפשרי במזומן לשני לא אבל אפשר לדחות תשלומים וזה מה ששאלתי אם לא יורד מהחשבון אפילו שיש הרשאה לחיוב זה לא בעיה?
השאלה בקשר לגמח הנוסף - אם זה נוגע בבנק רק בחשבון של סכום הה"ק שיקוזז מההחזר הפנוי או בעוד פינות? (800 ש"ח בחודש מבחינת הקיזוז אני עדיין הרבה מעבר 12000 הכנסות למשכנתא של 500000)
בעיקר אני מסתפקת על הסכום שייכנס אם להגיד לבנק שזה חוסך לי במשכנתא שזה בלי ריבית או לומר שזה לשיפוץ ועל המרכזי לומר שזה הפקדות?
תודה רבה

נערך לאחרונה ב:
אני יכולה להספיק? אני צריכה תוך חודש את ההלוואה
הבנתי גם שהבנקים מסונכרנים עם כל החשבונות
וגם בלי קשר אין בכלל מה להפסיד מחשבון נוסף?
תודה רבה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה הקשר עוד חשבון בנק..
רואים הכל.
הגמח המרכזי לא מספיק לומר. יבקשו אישור מהם שזה הפקדה.
על 800 זה לא רציני בשביל 500.
בטוח שאתם חייבים עכשיו לקחת ולא אחרי המשכנתא???

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תמשכי חלק מהמשכנתא עכשיו. וזה מספיק מבחינת הבנק ואז תוכלי לקחת את כל ההלוואות בלי שום בעיה.
אבל לא מספיק אישור. צריך למשוך קצת לפחות

כמה למשוך? וגם אני מבינה שעל החלק שאמשוך אני יתחיל לשלם מיד ואני רוצה לחכות בגלל הריביות וגם התיק אצל העורך דין יקח לו לפחות שבועיים בשביל המשכנתא (עדיין לא חתמתי חוזה) אין שום אופציה אחרת?
בסופו של דבר תוכל לומר כמה אני אסתבך אם אקח לפני האישור? זה רק בהחזר או שאני נהפכת ללווה סוג ב'? לגמח המרכזי אני יכולה ליזום אישור הפקדה
תודה רבה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כמה למשוך? וגם אני מבינה שעל החלק שאמשוך אני יתחיל לשלם מיד ואני רוצה לחכות בגלל הריביות וגם התיק אצל העורך דין יקח לו לפחות שבועיים בשביל המשכנתא (עדיין לא חתמתי חוזה) אין שום אופציה אחרת?
בסופו של דבר תוכל לומר כמה אני אסתבך אם אקח לפני האישור? זה רק בהחזר או שאני נהפכת ללווה סוג ב'? לגמח המרכזי אני יכולה ליזום אישור הפקדה
תודה רבה
שום דבר על ה800 לחודש זה כלום.
גם הגמל המרכזי זה היה תלוי בסכום.
מבחינת זה אין לך מה לדאוג

תודה ממש הרגעת אותי
בכל מקרה להגדיר את ההלוואה (את הסכום שהם רואים בעו"ש) כדי לחסוך במשכנתא או שיפוץ?
תמשכי חלק מהמשכנתא עכשיו. וזה מספיק מבחינת הבנק ואז תוכלי לקחת את כל ההלוואות בלי שום בעיה.
אבל לא מספיק אישור. צריך למשוך קצת לפחות
רק בשביל הסקרנות יש בכלל אופציה למשוך משכנתא לפני שאני מציגה אישור תשלום הון עצמי? (שזה הרי ההלוואות)
שוב תודה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה ממש הרגעת אותי
בכל מקרה להגדיר את ההלוואה (את הסכום שהם רואים בעו"ש) כדי לחסוך במשכנתא או שיפוץ?

רק בשביל הסקרנות יש בכלל אופציה למשוך משכנתא לפני שאני מציגה אישור תשלום הון עצמי? (שזה הרי ההלוואות)
שוב תודה
יש בדרכים מסוימות בבנקים מסוימים אפשרות למשוך אפילו אחרי 10 אחוז.

את לא צריכה לומר כלום למה יש לך כסף בחשבון.
אבל אין בעיה לומר שזה להון העצמי. אם את עומדת בכל התשלומים והיחס החזר.

צבי2

משתמש פעיל
מה הקשר עוד חשבון בנק..
רואים הכל.
הגמח המרכזי לא מספיק לומר. יבקשו אישור מהם שזה הפקדה.
על 800 זה לא רציני בשביל 500.
בטוח שאתם חייבים עכשיו לקחת ולא אחרי המשכנתא???
אפ זה לא רשום כהלואה ולא משפיע על דירוג האשראי, אלא רק הוראת קבע שיורדת [זה המצב בגמחים בד"כ] אז זה לא מעודכן בין הבנקים
ותוך יומיים אפשר לפתוח חשבון
יש יועץ משכנתאות בתמונה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה