דיוני פוטושופ 1- "חידוד"

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1105431:
בסמארט שארפן, יש לשונית ריכוך, האם אנו רוצים שהחידוד ישפיע על החלקים הבהירים שבתמונה או גם על הגרעון של הצלליות.

כמובן שיש את ה"סמארט פילטר" שבו אפשר לבצע דרך מסכה (אמיתית), חידוד רק במקומות שבו אנו רוצים להדגיש חידוד כמו בקצות שיער וכדומה ולהסתיר מקומות כמו עור הפנים שבו אנו רוצים להדגיש את חלקות האור.

המשך יבוא....

לא הצלחתי להבין איך עובד הסמארט שארפן...
איפה זה סמארט פילטר?
תודה על ההסבר המפורט ועל הטיפ השימושי בסוף!

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שאלה:
עכשיו חידדתי תמונה בהיי פאס בעדינות ויצא מעולה ולאחר מכן הקטנתי אותה לשליחת דוגמא במייל והחידוד הפך לאגרסיבי מאוד. אני יודעת שלתמונה קטנה יותר צריך לחדד פחות, אבל האם באמת הפתרון הוא לערוך שונה תמונה להדפסה ותמונה להקטנה או שיש עוד פתרונות?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י השקעה;1108715:
שאלה:
עכשיו חידדתי תמונה בהיי פאס בעדינות ויצא מעולה ולאחר מכן הקטנתי אותה לשליחת דוגמא במייל והחידוד הפך לאגרסיבי מאוד. אני יודעת שלתמונה קטנה יותר צריך לחדד פחות, אבל האם באמת הפתרון הוא לערוך שונה תמונה להדפסה ותמונה להקטנה או שיש עוד פתרונות?

חידוד מבצעים בסוף!
לפי גודל התמונה, כך תהיה עוצמת החידוד.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הדיון היה מאוד מועיל, אולי תפתחו עוד נושא.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1110072:

אהה...חשבתי שהנה הנה זה אומר שאת רוצה לפתוח נושא..
אם אין לכם רעיונות יש לי נושא, לא יודעת אם יעניין את כולם, בנושא פלארים שנוצרים בזמן צילום, החומר שיש על זה בפורום לא הכי הספיק, אותי זה מעניין

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אין לזה פיתרון ממש, זה משהו שאמורים למנוע בשעת הצילום
זה בערך כמו לקחת תמונה עם בריחת פוקוס ולחדד אותה

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1110291:
אין לזה פיתרון ממש, זה משהו שאמורים למנוע בשעת הצילום
זה בערך כמו לקחת תמונה עם בריחת פוקוס ולחדד אותה

לכן חשבתי לפתח דיון איך אפשר למנוע בשעת צילום, יש תמונות כמובן שאפשר לערוך את זה בהן בקלות אבל יש תמונות שממש לא.
קראתי באחד האשכולות שבעיקר עדשות פחות טובות נוטות לזה אבל יש לי עדשה מעולה וקורה לי לפעמים עם תאורה אחורית.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1110193:
אהה...חשבתי שהנה הנה זה אומר שאת רוצה לפתוח נושא..
אם אין לכם רעיונות יש לי נושא, לא יודעת אם יעניין את כולם, בנושא פלארים שנוצרים בזמן צילום, החומר שיש על זה בפורום לא הכי הספיק, אותי זה מעניין

קודם תנסי להבין ממה נוצר פלייר...
כי פלייר זה אור שנשבר בצורה מסויימת על העדשה

לכלוך ושומן יכול ליצור פלייר
עדשות זבל יכולות ליצור פלייר
צילום מול השמש או מול פלאש יכול ליצור פלייר

ולפעמים... פלייר יכול להיות ממש "אומנותי"

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1110328:
קודם תנסי להבין ממה נוצר פלייר...
כי פלייר זה אור שנשבר בצורה מסויימת על העדשה

לכלוך ושומן יכול ליצור פלייר
עדשות זבל יכולות ליצור פלייר
צילום מול השמש או מול פלאש יכול ליצור פלייר

ולפעמים... פלייר יכול להיות ממש "אומנותי"

זהו שהתחלתי להתקל בפלארים לאחרונה הרבה כי אני בעניין ליצור אור בשערות של המצולם, בין אם זה מפלאש אחורי או משמש, ובכל המצבים שזכור לי שנוצר פלאר היה פלאש מהצד (גם בחוץ וגם בסטודיו, לא ישירות מול מקור האור האחורי). יש מצבים עם אותם מקורות אור שבהם לא נוצר פלאר. חלק מהתמונות יוצאות מדהים וכתם אור ענק באיזה רקע שאי אפשר לרטש הורס אותן, ואם הרקע חלק אני מוחקת, ובאמת פעם אחת יצא דווקא יפה אז השארתי.

העדשה שלי זה 24-105 של קנון, אף פעם לא יצרה לי פלארים חוץ ממצבי התאורה הנ"ל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה