דיון בעקבות מינויו של איש קריאיטיב כאסטרטג ומנהל קמפיין

shoshi

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ראשית, בידול מושגים.

קריאיטיב כידוע מוּנֵע מהאונה הימנית, הניזונה מחשיבה יצירתית, מעוף, מקוריות.
משתייכים אליה ב"א מהקבוצה ההומנית.

אסטרטגיה לעומתה מוּנעת מהאונה השמאלית הניזונה מחשיבה ריאליסטית, מחושבת, מדויקת.
אליה משתייכים ב"א מהקבוצה הריאלית.

יהיה מעניין לדון, כיצד קורה שבמסגרת המקצוע, יכול ב"א אחד המשתייך באופן בולט לקבוצה מסוימת,
לנהל מהלכים הקשורים לבני הקבוצה המקבילה.
מחד, בניית אסטרגיה עפ"י שיקולים מחושבים בהתאם ובמדויק לנתונים קיימים.
ומאידך, העברת המסרים באופן קריאיטיבי, יצירתי.

נ.ב. הדיון כאן אינו אמור להיות על מישהו ספציפי, אלא על התופעה באופן כללי.

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
יש את הזן הנדיר, האנשים בעלי ה'אונות המאוחדות'.

קבצים מצורפים

• UN.png
    KB 62.3 · צפיות: 8

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
יש לי בן משפחה שמתעסק בהתקנת מצלמות אבטחה, אמן בהתקנה - נקי, מושלם, ללא תקלות.

שאלתי אותו אם הוא חושב פעם להיות עצמאי ולפתוח עסק בתחום,
הוא ענה לי שהוא לא יכול כי הוא חלש מאד בצד ההנדסי של התוכנה שבזה.

הסברתי לו - שזה לא חשוב, למשל הבוס שלך חלש בהתקנה אך חזק בתוכנה לכן הוא שכר אותך,
באותה מידה אתה יכול להקים עסק ולשכור את שרותיו של המהנדס.

גם כאן... לא משנה אונה ימנית או שמאלית... משנה מי קיבל את הג'וב - הוא כבר ידאג לשכור את שרותי האנשים הנכונים (בתקווה:))

יוסף הלוי

משתמש רשום
עימוד ספרים
היה פעם פאנצ'ר מאכר, שהיה מעולה בעבודתו,
לאחר כמה שנים, הוא כבר היה אחראי על צוות מצומצם משלו, ועבד איתם ביחד.
עם הזמן מינו אותו למנהל המחלקה, ושם הוא כשל כשלון מוחלט!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
יש - בהחלט שיש - זן נדיר של אנשים שמחד הם אנליטיים ומבריקים בניתוחי לוגיים, ומאידך הם גם מעופפים בדמיון פורה ויצירתי, מנפיקים רעיונות מבריקים במיוחד.

נתקלתי בהם.

אם אין הם בעלי גאווה וחזה נפוח, הם יעשו אך טוב לכל תחום מקצועי אליו הם יכנסו. החיבור בין האנליטיקה ההגיונית לתחום הלא הגיוני, תחושות הבטן, הרשות לחבר בין שני אלו והאומץ לעשות זאת - יכולים להנפיק עולם חדש ושונה לגמרי מזה שאנו מכירים היום.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש כאלה, וזה לא כ"כ נדיר!
גם לפי 2 שיטות שאני מכירה שמחלקים את האנושות למספרים, או לחלוקות אופי אחרות, יש בהחלט את האנשים האלה.

ק

קופירייט

אורח
בהחלט קיימים כאלו,
בתגובה השניה באשכול יש שגריר של האו"נ שמוכיח על בסיס קבוע את תיאוריית הימצאותם של 'אמנים רב תחומיים' ע"ג היקום, גם כאן בתוך השטיבל הירוק...

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדרך כלל קריאיטיב-פלנרים זה כאלו שהתחילו בקופי ועברו לאט לאט לפלנינג.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אני יכולה להעיד על עצמי. שכמה שאני מעצבת, ומאד עמוק בתחום.
אני חזקה מאד בתחום הריאלי. למדתי תכנות מחשבים בעבר, וקצרתי ציונים של 100%+ בלי טיפת מאמץ. כנ"ל במתמטיקה, שזה הכי ריאלי שאפשר.

היה לי התלבטות מאד גדולה לגבי המסלול המקצועי שלי בחיים.
אם לעסוק בעיצוב, או בהנדסת תוכנה.. (אחרי שלמדתי את שניהם. הייתי צריכה להחליט..)

ולא, אני לא איזה בנאדם נדיר. סתם אשה רגילה :)
רק רציתי להדגים ולהמחיש שזה מאד יכול לקרות. וזה לא נדיר

shoshi

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י אלי אלימלך;1070161:
בדרך כלל קריאיטיב-פלנרים זה כאלו שהתחילו בקופי ועברו לאט לאט לפלנינג.

שקופירייטר יעשה הסבה לאגף הפלנינג?
נשמע קצת מופרך.

בנים

משתמש צעיר
ההנחה שהוצאה לפועל של בריף או הגדרת מסר על פי אסטרטגיה, הינם בהכרח תלויי קריאייטיב ויצירתיות אינה מדוייקת. מניסיון.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
שרית, אני מזדהה עם כל מילה...
לא היה לי נעים להעיד על עצמי אבל אם כבר העזת אז אעשה את זה גם,
אני בן אדם מאוד רציונלי, אוהבת מאוד מדע מדויק, לא הייתי לומדת תכנות, אבל פלנינג ואסטרטגיה תפור עלי...
מצד שני אני מעצבת בנשמה וחזקה מאוד בתחום.

מה שקרה אצלי שהעיצוב, וגם הקריאייטיב נהפך אצלי למדע מדויק, כי גם בזה יש כללים. (ונראה לי שרק כך יוצאים עיצובים מוקפדים עד הסוף)
ובאסטרטגיה התאהבתי ממש...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י sarit_f;1070173:
אני יכולה להעיד על עצמי. שכמה שאני מעצבת, ומאד עמוק בתחום.
אני חזקה מאד בתחום הריאלי. למדתי תכנות מחשבים בעבר, וקצרתי ציונים של 100%+ בלי טיפת מאמץ. כנ"ל במתמטיקה, שזה הכי ריאלי שאפשר.

היה לי התלבטות מאד גדולה לגבי המסלול המקצועי שלי בחיים.
אם לעסוק בעיצוב, או בהנדסת תוכנה.. (אחרי שלמדתי את שניהם. הייתי צריכה להחליט..)

ולא, אני לא איזה בנאדם נדיר. סתם אשה רגילה :)
רק רציתי להדגים ולהמחיש שזה מאד יכול לקרות. וזה לא נדיר

כתבת את הסיפור שלי ממש... :)

לפי מה שאני רואה סביבי, עבודות של מעצבים שחזקים גם בתחום הריאלי מתאפיינות בדיוק ושימת לב לפרטים קטנים.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מה נסגר עם ההודעות הכפולות האלה?!

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נטיעות;1070178:
ההנחה שהוצאה לפועל של בריף או הגדרת מסר על פי אסטרטגיה, הינם בהכרח תלויי קריאייטיב ויצירתיות אינה מדוייקת. מניסיון.

למה אתה אומר? פתרון אסטרטגי חייב להיות יצירתי. כל עוד האסטרטגיה היא לא יצירה מתמטית.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
רוב האנשים בעולם אינם רק הומאנים או רק ריאליים. למעשה, יש הרבה יותר אפורים מאשר שחורים ולבנים. כמו שיש הרבה יותר אנשים שמתפקדים יפה בשתי הידיים, מאשר כאלה שיד ימין או שמאל שלהם איננה מתפקדת כלל. זה לא אומר שכולם יודעים לצייר יפה בשתי הידיים - אבל היי, יש גם אנשים שלא יודעים לצייר בכלל באף יד.

בקיצור - החלוקה בין אסטרטגיה לקריאטיב וההגדרה של שני סוגי אישיות שונים לגמרי היא הגזמה פרועה ותו לא. פגשתי בחיים שלי יותר מידי אנשי קריאטיב עם גישה אסטרטגית מדהימה והמון אנשי אסטרטגיה יצירתיים ללא גבול. העניין הוא איפה בחרת להתמקד ואיפה צברת ניסיון. אם צברת אותו בתחום הקריאטיב או בתחום האסטרטגיה, או בכלל הלכת להיות מוזיקאי או מהנדס או מתכנת, וזה לא אומר שבפוטנציאל לא התפספס אסטרטג דגול או איש קריאטיב מופרע.

הבחירות שלנו הן אלו שמובילות את החיים שלנו, הרבה יותר מהמתנות שקיבלנו משמים. זה משפט חכם שנאמר בסיטואציות רבות. לפעמים בעצב ולפעמים באושר, וגם לכאן הוא מתאים.

אגב, יצא לי לפגוש לא מזמן אסטרטג מצוין שאין לו שום ראש מתמטי והוא לא יודע לכתוב משפט אחד כסדר. אבל הוא אסטרטג מחונן. מה שמוכיח שכישרונות אינם חתכי אורך או רוחב...

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אה. ופגשתי גם אנשי קריאטיב עם כתיבה מזעזעת וכותבים מצוינים בעלי רעיונות בינוניים ומטה.

בנימה קצת אחרת:
החלוקה הזו של צד זה הומאני וצד זה ריאלי גורמת לאדם להתקצן עם עצמו, לפתח רק צד אחד ולשכוח מהצד השני כמעט לחלוטין, ובכך להצדיק, כביכול, את כישרונו בתחום שהגדיר לעצמו. עובדה היא שילדות (שאני מכירה. עקבתי) מהרגע שהתוודעו לחלוקה הבלתי הוגנת הזו, אבדו לפתע את יכולתם לחבר מספרים או לחבר סיפורים, או לפחות את ההנאה שבדבר.

איש קטן

משתמש צעיר
לאורך כל דרכי ראיתי שאסטרטג טוב הוא קריאייטיבי בנשמתו, וכן להיפך. (האסטרטגית לאה בלוי היא אחת ההוכחות הנהדרות לכך).

מומלץ לקרוא את נועם מנלה בעניין, שחידש את השת"פ המבורך הזה בין הלב והמוח. בעבר גרסו המומחים כדברי ההודעה הפותחת את השרשור, וטעו במבחן התוצאה.

בהזדמנות ארחיב יותר. אך ההסברים לכך מקצועיים ומדוייקים. אילו האסטרטג היה מוטה וורידי המוח בלבד, היינו רואים פרסום של נתוני מספרים בלבד, אם בכלל.

כמו בכל המקצועות בעולם, מידת ההצלחה של הרעיון הגדול תלויה גם ובעיקר בכלים הדרושים לבצע את החלום הגדול, אם יש לך אותם, החלום יתגשם, ובהיעדרם עדיפה השינה והכרית המדמה חלום מלוטש יותר מהמציאות. כן הדבר באסטרטגיה. אם ישנם תאי לב לצד וורידי המוח, שהם הכלים הקריאייטיביים וחושי הויזואל, אזי כל החבילה הרבה יותר מושלמת ומגוהצת, וכמובן מניבה פרי במבחן התוצאה. כאשר יש נתק, אבוי.

שנים הסתבכתי בקונפליקט הזה שניסו למכור לנו, מוח, לב, אונות ומה שביניהן, אך היום הדברים נהירים ובהירים לי, בסייעתא דשמיא.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
חן חן על הפרגון. נהניתי עד מאוד.
מחמאה מ׳איש קטן׳ זה דבר גדול.

ואם כבר להתייחס לאנשים ספציפיים, למרות ההסתייגות של פותחת האשכול, הרי היא דוגמה מצוינת בעצמה.
כך לפחות לפי הכרזות שלה שניצחו בעבר ברוב ענק בתחרויות הקריאטיב כאן באתר, המעידות על חשיבה אסטרטגית נבונה ביותר.

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יורשה לי להוסיף עוד משהו,

באסטרטגיה יש שני חלקים, החלק של האבחון והחלק של התכנית האסטרטגית.

החלק של האבחון לא קשור בכלל ליצירתיות. צריך כן ראש קר, לוגי, ועירנות לכל רחש.

החלק של התכנית בהחלט לא יכול לזוז מילימטר בלי יצירתיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה