דחוף-קליעת חלה עגולה

• פותח הנושא אך
  • פורסם בתאריך

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היה פה פעם סרטון שהראה מאד ברור איך לקלוע חלה עגולה. כל שנה השתמשתי בסרטון הזה לכל חגי ושבתות תשרי, לצערי אני לא מוצאת את הסרטון הזה לא אצלי ולא בפרוג. אם יש למישהי את הסרטון ויכולה להעלות אותו זריז(אני באמצע הכנת החלות... :( )היא תרויח עוד מצוה לפני ר"ה :)
תודה רבה,
שנה טובה,
כתיבה וחתימה טובה.

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא סרטון, אבל אולי יעזור לך...
שנה מתוקה!
**מרגישה צורך להתנצל על שהמקור "לא משלנו" עלה לי בחיפוש גוגל ופתוח באתרוג...
ידוע, יש מנהג בראש השנה לעשות חלות עגולות דווקא

אז לקראת ראש השנה, הנה הדרכה איך לקלוע חלות עגולות.

1. מרדדים 3 "נחשים" בארוך שווה פחות או יותר

2. קולעים צמה, כך שהקליעה תהיה במרכז. צריך 4 קליעות מצד שמאל, ו3 מצד ימין (כשמתחילים משמאל)

3. את הנחש הימני התחתון מניחים מעל הנחש הימני העליון, תוך כדי שמעגלים את הצמה לכיוון ימין

4. כעת לוקחים את הנחש העליון, השני משמאל (שזה שלמעשה היה קודם באמצע למעלה) ומעבירים אותו מעל הנחש שהעברנו בשלב הקודם

5. חוזרים על הפעולה מהכיון ההפוך. לוקחים את הנחש השני משמאל, למטה (שהיה האמצעי התחתון) ומעבירים אותו לכיוון ימין, מתחת לנחש הסמוך לו (לפני כן היה הימני העליון)

6. ממשיכים עם אותו נחש, מעבירים אותו מעל הנחש הסמוך לו, לכיוון ימין

7. כעת 4 מתוך 6 הקצוות עברו כבר לכיוון ימין, ונשאר לנו קצה אחד ארוך למעלה, ואחד למטה. קולעים כל אחד

מהקצוות הנ"ל גם כן ימינה, כך שהם יהיו הימניים ביותר

8. את הקצה העליון (שכעת בצד ימין) מעבירים מעל הקצה התחתון. מכניסים את כל הקצוות אל מתחת לחלה

מוכן להתפחה ואפייה

קבצים מצורפים

• חלות עגולות לראש השנה - בישול ומתכונים - פורומים - ערוץ 7.pdf
    KB 333.4 · צפיות: 79
נערך לאחרונה ב:

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ראשית, כל הכבוד על הזריזות. עד שהכנתי את ה"נקניקים" כבר העלית תשובה. יישר כוח.
שנית, בתור חברה לשרשור השכן, רציתי להעלות לשם ברכת שנה טובה לכל החברות אבל לא היה לי זמן לחפש את השרשור, אז בתור ראש קבוצה הריני מנצלת במה זו לאחל לך ולכל החברות שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה, שד' ימלא כל משאלות לבכם לטובה.

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה, אבל חסום לי :(

סקר קוד

משתמש מקצוען
תודה, אבל חסום לי :(

בבקשה:
מהאתר:
http://www.metukimsheli.com/2012/09/4810/

מניחים 4 רצועות בצק בשתי וערב (תמונה 1)
נוצרים 4 צמדים של 2 רצועות. מניחים את הרצועה השמאלית מעל בת זוגה הימנית. מתחילים ברצועות שקרובות אלינו ומתקדמים משמאל לימין.

(תמונה 2 – רצועה ראשונה מונחת על גבי בת זוגה.
תמונה 3 - וכך זה נראה לאחר שכל 4 הרצועות השמאליות הונחו על גבי בת זוגן הימנית. נראה קצת בלגן, אבל למעשה פשוט מאוד.)

בשלב הבא משנים כיוון – אם קודם הנחנו רצועה שמאלית על גבי ימנית, הפעם מניחים ימנית על גבי שמאלית. שימו לב שהפעם הרצועות קצת יותר רחוקות זו מזו.

(תמונה 4 - רואים את צמד הרצועות הקרובות אלינו – ימנית מונחת על גבי שמאלית.
תמונה 5 - כך זה נראה לאחר שכל הרצועות הימניות הונחו מעל בנות זוגן השמאליות.)

ממשיכים באותו האופן – בכל פעם שמסיימים סיבוב לכיוון אחד, עוברים מיד לכיוון השני. כך עד שנותרות רק קצוות של הרצועות. (תמונה 6)
צובטים כל זוג קצוות כזה יחד ודוחפים אותו אל מתחת לצורה שנוצרה. דוחפים באופן כזה שהקצוות יגביהו מעט את החלק המרכזי של החלה. הדבר הזה יבטיח לנו חלה התופחת גבוה במרכזה. (תמונות 7-8)

קליעת-חלה-עגולה.jpg

קליעת-חלה-עגולה1.jpg
קליעת-חלה-עגולה4.jpg
קליעת-חלה-עגולה5.jpg
קליעת-חלה-עגולה6.jpg
קליעת-חלה-עגולה7.jpg
קליעת-חלה-עגולה8.jpg
קליעת-חלה-עגולה9.jpg
קליעת-חלה-עגולה10.jpg

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@אך היקרה, בזכותך קלעתי גם חלות עגולות.
(בנוסף על הרימונים החמודים שאני רגילה לעשות כל שנה)
יצאו יפהפיות וטעימות מאוד. אז תודה על הבקשה!
גמר חתימה טובה לכולן.
מפעל הפורמטיםIMG_8663.jpg
מפעל הפורמטיםIMG_8664.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה